Dodaj do ulubionych

Przetykanie żyl

03.10.12, 20:13
Moja babcia od wczoraj ma zawal.
Teraz pojechala do szpitala, mają jej przetykać żyly.
Czy może mi ktoś coś o tym powiedzieć?
Jak jest po tym zabiegu, jest ryzykowny?
Obserwuj wątek
    • doral2 Re: Przetykanie żyl 03.10.12, 20:29
      zawał czy wylew?
      to raczej typowy zabieg po wylewie.
      ale komplikacje zawsze mogą się zdarzyć.
      sąsiadka miała po wylewie przetykane żyły, była całkiem żwawa, ale oderwał się skrzep i teraz prawie warzywo uncertain
      ale też i moi rodzice mieli ten zabieg i jest wszystko w porządku.
      więc na dwoje babka wróżyła..
      powodzenia dla babci.
    • 3-mamuska Re: Przetykanie żyl 03.10.12, 21:03
      Moje 2 ciocie miały.
      Ale i tak maja po 4 bajpasy( nie wiem czy dobrze napisałam)
      Przetykanie żył jest chyba tylko chwilowa pomocą, po zawale właśnie do operacji wszczepienia bajpasow.
      Ale może sie mylę.
      W każdy razie u nich tak było żeby tylko dotrawaly żywe do operacji i są ok , maja sie swietnie, jedna z nich przetanczyla cała noc na weselu córki i nawet wypila cosik.
      ---------
      Myśl o tym co mówisz...
      Nie mów tego co myślisz...
    • go-jab Re: Przetykanie żyl 04.10.12, 06:07
      angiografia/angioplastyka vel koronarografia vel "balonikowani" vel stentowanie to zabieg udrozniania naczyn krwionosnych, w tym wypadku wiencowych przed/w trakcie/po zawale... nie jest koniecznie tylko chwilowe, do przeczekania do bajpasow - bypass robi sie jesli przetykanie jest nieskuteczne lub jesli stenty/naczynia od nowa sie zatkaja... w hameryce (nie wiem jak w polsce to wyglada ale podejzewam ze podobnie) golimy delikwentowi pachwinki, zakladamy wenflon, jedzie na sale gdzie mu podaja leki do oglupienia i znieczulenie, wkluwaja sie w tetnice w pachwinie i cewnik przepychaja az do serca... tam wstrzykuje sie kontrast ktory widac na przeswietleniu w real time smile co ma nam pokazac ewentualne zwezenia naczyn wiencowych, skurczalnosc miesnia sercowego, itp itd... mozna rowniez sobie roznie pomiary cisnien wewnatrz naczyniowych porobic, co daje ogolny obraz kondycji serca... podczas podawania kontrastu moze sie zrobic bardzo goraco, ew mozna miec wrazenie posikania sie w majtki smile podawane sa rowniez leki zmniejszajace krzepliwosc krwi zeby sie znowu wszystko nie pozatykalo... po zabiegu opatrunek na pachwinke i lezenie plackiem (nie wiecej niz 30 stopni uniesiona glowa) ok 4-8h...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka