Dodaj do ulubionych

Niedrogi, konkretny obiad

07.11.12, 13:19
Szukam pomysłów na niedrogie, pożywne obiady dla chłopa pracującego cały dzien na dworze w chłodzie, wietrze i często tez deszczu. Ostatnio na tapecie rózne kombinacje zapiekankowe, no ale ile mozna zapiekanki jeść.. No więc na być tanio, duzo i kalorycznie;p Napewno coś podpowieciewink
Obserwuj wątek
    • mearuless Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:21
      a co on lubi?
      • mona_mayfair Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:31
        Mieso;> Jak większosc facetów chyba... Niestety zielenina sama się nie naje;p Zupa, nawet gesta i treściwa przelatujeprzez niego jak woda i tez zaraz glodny... Chyba mukotleta z jakiegos tynku usmażę, może sie zapcha;p
    • grave_digger Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:22
      kiedyś był wątek amora na emamie - poszukaj, tam jest mnóstwo inspiracji smile
      • cudko1 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:28
        dochodzę do wniosku że najtańsze obiady to jednak nadal nieśmiertelny zestaw
        ziemniory + mielony + surówka z warzyw sezonowych

u mnie dziś kapucha z koperkiem gotowana na golonce (pod mojego tatusia, który wielbi golonkę miłością prawdziwą) , do tego ziemniaczki. na pewno sycące i kaloryczne, dużo wychodzi i tanie, a przy okazji smaczne.
        ja kapuchę jem udzielnie, a goloneczkę przysmażam na rumiano i podaje z ziemniorami i jakąś surówką
        • paciaty Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:37
          Gołąbki-zawsze robię na 2-3 dni żeby zmarnować jak najmniej kapusty i czasususpicious
          Fasolka po bretońsku-też robię na 2 dni.
          Tradycyjnie ziemniaki plus mięso i warzywa.
          Gulasz z szynki i makaron.
          Pieczone ziemniaki i kurczak-piecze się razem więc rachunek za prąd/gaz nie zabije-od święta wrzucam razem z kurczakiem ze 2 kilo jabłek i kilo cebuli do pieczenia, robi za surówkę.
          Bigos.
          A dziś mój pracujący na zimnie/deszczu/wietrze chłop sobie zażyczył kluski leniwesuspicious
        • nioma Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:38
          kluski swiderki
          na patelni smazę pokrojona w cienkie plasterki kielbase z duza iloscią przypraw, zeby bylo na ostro
          potem smaze duzą ilośc cebuli pokrojonej w wiorki, tez na ostro (dodaję min chili, kurkumę, pieprz, zioła)
          trzy elementy mieszam ze sobą w garze, podgrzewam na małym ogniu i jak mam zolty ser to scieram i dodaję
          wychodzi niedrogo a gar spokojnie mozna zrobic na dwa dni.
          jak zostanie to nastepnego dnia zapiekam ze smietana i jajkiem.

wszelkiego rodzaju klopsy z miesa mielonego
          np. do mielonego dodaje namoczone tosty + przecier pomidorowy, duzo pieprzu, sol
          dzieki przecierowi smak jest oryginalny i nietypowy
          smaze na patelni, na chrupko

ryz ze wszystkim co wpadnie w łapę w lodowce
          moze byc por, cebula, papryka, cukinia, resztki fasolki szparagowej etc. do tego mieso jak jest lub krczak, ryba
          wychodzi bardzo niedrogo
          mozna zasamzyc z jajkiem albo zrobic sos na bazie sosu sojowego
    • karra-mia Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:55
      gołąbki
    • dziewczyna_bosmana Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 13:55
      Kopytka plus żeberka/duszone w sosie. Surówka z tartej marchwi, pora i majonezu, odrobina musztardy, sól i pieprz. Nafutruje się jak dziki smile
      • mona_mayfair Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 14:01
        Piszcie piszcie, robie liste zakupów;p
        • cudko1 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 14:05
          żeberka są zajebiście drogie w stosunku np do takiej szynki

a zupy gulaszowe, takie nito zupa nito drugie danie? nawet z ziemniakami w środku

a lubi żołądki serca? też tanie - ja robię po kg tego i tego (jak dostanę płucka to również daje) dodaję marchew cebulę, pieczarki, jak mam to paprykę, ogórka kiszonego - wychodzi OGROMNY gar w miarę taniego żarcia a na pewno sycącego

wątróbka

nadziewane mięchem mielonym ziemniaki
          • mona_mayfair Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 14:10
            Do żołądków, flaków, płucek i serduszek to jasię nie dotknę, musiał by surowe jeśc;p Jedyny podrób jaki toleruję jest watróbkai to tylko drobiowa.
            • cudko1 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 14:25
              mona jeszcze jakiś miesiąc temu też tak twierdziłam tongue_out

pierwszy gulasz w sensie pokrojenia popełniła za mnie mama a ja resztę,
              ale jak już robiłam drugi raz, mamy nie było pod ręką i dałam radę sama bez większych trudności, ale przyznaje robiłam bez płucek hehe
              • mona_mayfair Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 15:45
                no dobra, nawet jakby mi sie udalo bez pawia jakos to obrobic, pokroic etc, to jak mam robic obiad bez sprobowania tego, co gotuję?;> Bo nie sprobuje napewno, bleeeee
                • cudko1 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 15:51
                  mona ja też NIE próbuje suspicious serio
                  • mona_mayfair Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 16:35
                    To skąd wiesz, że dobre?;> swoja drogą, to ja nawet nie wiem jak to powinno smakowac, nigdyy tego w ustach nie mialam;p Na praktykach kazali mi robic gulasz z żołądków i bardzo źle to wspominam ;p
                    • tetika Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 16:57
                      ja tez nie probuje, nigdy
                      wiem ze dobre na zapach
                      moze to glupie, ale tak gotuje od zawsze i chwala smile
                      znaczy sie dobre big_grin
                • tetika Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 15:54
                  moje spagetii ( przepis na kilo mielonego miesa)

cebulek tyle ile ludzi bedzie jadlo
                  okolo 5 zabkow czosnku
                  1 kostka kogutkowa (mozna do poltorej jak duzo miesa)
                  poddusic w malutkiej ilosci wody
                  do tego dodac mieso mielone i dusic dalej dodajac troche wody i troszeczke mleka
                  wsypac majeranek, lubczyk ( koniecznie),przyprawe do spagetii, papryke sproszkowana, pieprz i co tam jeszcze kto lubi
                  NIE SOLIC , SLONE Z KOGUTKA
                  Jak sie poddusi (tak z 15 minut) dodac koncentrat pomidorowy , wymieszac, podusic
                  a na koniec dodac trarty zolty ser albo kostke topionego

do tego oczywiscie osobno ugotowac kluchy
                  smacznego
                  • beverly1985 Re: Niedrogi, konkretny obiad 09.11.12, 11:55
                    Hmm, mozna bez kogutka smile
                    -> wrzucic na patelnię pokrojoną cebulę, czosnek, poddusic chwile, dalej mięso mielone, dusić
                    -> dodać 2 puszki pomidorów krojonych (albo swiezych) i do tego przeciez pomidorowy
                    -> przyprawic: sól, pieprz, bazylia, pietruszka
            • doral2 Re: Niedrogi, konkretny obiad 09.11.12, 21:02
              mona_mayfair napisała:

> Do żołądków, flaków, płucek i serduszek to jasię nie dotknę, musiał by surowe jeśc;p Jedyny podrób jaki toleruję jest watróbkai to tylko drobiowa..."

a to czemu?
              jaka różnica między wątróbką drobiową a wieprzową?
              imho, z drobiową więcej pierdolenia.
              no i nieco delikatniejsza w smaku.
              mięso z serc wieprzowych, to najchudsze mięso z całego świniaka.
              z kurzęcich serc nieco trzeba oskubać, ale to kwestia gustu, mój mąż na przykład nie lubi takich oskubanych.
              żołądki drobiowe to też praktycznie samo mięso, bez żył.
              z gotowanych płucek są super pierogi.
              a flaki to rarytas, już się nie mogę świąt doczekać, bo na święta zawsze gotuję flaki.
              robiłabym częściej, ale kurna piętnaście złociszy za półkilogramową paczkę, to tak nieco przydrogo, żeby na co dzień jeść sad

mona, pokonaj swoje uprzedzenia, a odkryjesz jakie fajne obiady można właśnie z podrobów robić. ii do tego niedrogie.
              o, na ten przykład ozorki wieprzowe w sosie chrzanowym.
              w niedzielę będę robić smile
              przymierzam się do pierogów z farszem płuckowym, i drugich z farszem z soczewicy.
              tylko że ja kurna pierogów nie umiem robić uncertain
              farsz jak najbardziej zrobię, ale wałkowanie ciasta i lepienie pierogów odrzuca mnie na kilometr uncertain
              ale łakomstwo silniejsze jest, więc pewnie któregoś pięknego dnia popełnię te pierogi.
              idę poszukać dobrego przepisu na ciasto...
      • kaja2002 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 14:06
        Obsmażam żeberka z obu stron w rondlu, wywalam na to kapuchę - kiszoną lub posiekaną słodką, przykrywam pokrywą, zmniejszam płomień do minimum, wychodzę na godzinę. PALCE LIZAĆ!
        Żebra oczywiście przyprawiam solą, pieprzem, czosnkiem, ziołami. Kapustę - tylko jeśli słodka - trochę doprawiam sola do smaku. Można zjeść z chlebem/bułką, można z ziemniakami. Sycące na maksa, super rozgrzewa, w ogóle jest super! To moje ulubione jesienno zimowe danie.
        • sewa.49 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 14:14
          Zrob mu Chili con Care na ostro z ziemniakami i fasola czerwona. W jednym garnku na dwa dniwink
    • przeciwcialo Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 17:45
      Przez dwa dni jedlismy zapiekanke z kaszy gryczanej z miesem i z sosem pieczarkowej. Mniam.
      • przeciwcialo Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 17:46
        Zupa z soczewicy z wkładką mięsna powinna zaspokoić na długo wink
    • wronka30 Re: Niedrogi, konkretny obiad 07.11.12, 23:31
      1) Kluski slaskie z miesem, duzo kluch a malo miesa smile
      2) Bigos
      3) Fasolka po bretonsku
      4) Ziemniaki, mielone i surowka ( w ogole ziemniaki sa odzywcze, zdrowe i zapychaja)
      5) Zupa z soczewicy (moja tesciowa mowi, ze soczewice nazywa sie miesem dla ubogich wink i moze cos w tym jest smile
      6) Placki ziemniaczane z zeberkami
      7) Gulasz z kasza.
      8) Spagetti
      9) Kus kus z warzywami i miesem. Malo co tak zapycha jak kuskus a jest zdrowe i smaczne.
      10) Pierogi leniwe
      11) Pierogi z kapusta i grzybami
      12) Ryz zapiekany z warzywami i ryba/filetem z kurczaka
      13) Ryz z maslem, cukrem i cynamonem.

Duzo tego jest. Pewnie cos mi sie zaraz przypomni jeszcze.
    • pszczolaasia Re: Niedrogi, konkretny obiad 09.11.12, 12:42
      ziemniaki+ plastry karkówki pieczone na kapuscie kiszonej. sycace i tersciwe baaaardzo.
      • pszczolaasia Re: Niedrogi, konkretny obiad 09.11.12, 12:43
        zamaist plastrow karkowki- żeberka, albo biała kiełbasa- tansza wersja. tez zajebista...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka