Dodaj do ulubionych

Unieważnienie ostrzeżenia

26.11.12, 10:51
Co byście zrobiły?
Jakiś miesiąc temu wystawiłam na allegro kilka rzeczy po Grochu. jedną bluzke kupiła jakaś laska (za grosze- 5 zł) i nie zapłaciła. Pisałam do niej 2 x , nie odezwała sie. Dostałam zwrot prowizji jako powód podając brak kontaktu z kupującym, laska jako wyjaśnienie zwrotu podała, ze nie dostała żadnych przypomnień o płatnościach i ze niby wysłała mi maila ze zapłaci za aukcje 3 tyg po jej zakończeniu, a potem zapomniała, ze kupiła jakiś łach za tak bajońska sumę az 5 zł, ja oczywiście żadnego maila od niej o późniejszej zapłacie nie dostałam.
No i teraz od tygodnia ona mi przysyła codziennie błagalnego maila, żebym anulowała jej ostrzeżenie, które dostała od allegro, bo zawiesili jej konto. Z tego co mi wiadomo musiała mieć co najmniej 3 ostrzeżenia do zawieszenia konta, a i nie dają chyba tak chętnie tego ostrzeżenia po zwaleniu jednej aukcji wiec kobitka chyba częściej robiła takie numery.
no i co anulować jej? z jednej strony pomogłabym lasce, ale z drugiej strony wkurzyła mnie, ze kłamie jak najęta o braku przypomnień, o jakimś mailu. co wy byście zrobiły?
Obserwuj wątek
    • rose.rouge Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 11:40
      wysyłałaś do niej maila 2x - ona twierdzi że nic nie dostała, ale Ty też nie dostałaś, mimo, że ona też twierdzi że wysyłała, słowem - Twoje słowa przeciw jej słowom, tak samo ona może powiedzieć że "kłamiesz" bo przecież ona "wysłała", to że nie dostałaś nie oznacza ze tego nie zrobiła bo sama widzisz, że też wysyłałaś i nic.... Hahah zagmatwane ale faktycznie coś mogło źle zadziałać, przymknęłabym na to oko a nie przypisywała od razu złych intencji. Czasami technika zawodzi i tak mogło być w tym przypadku, smsy często nei dochodzą, maile również wink
      Tak samo z tym zawieszeniem konta, niby musiałaby mieć 3 ostrzeżenia które wg Ciebie "nie daje się tak łatwo po zawaleniu jednej aukcji" a sama jej takie dałaś bardzo szybko po jednej aukcji....
      Powiem tak - Skoro teraz prosi o anulowanie to może chociaż z łaski swojej by wpłaciła należne pieniądze? Jeżeli zachowałaby się z klasą i to zrobiła natychmiast (po podaniu jej nru konta bo nie wiem czy ma do niego dostęp po tej akcji) to anulowałabym ostrzeżenie.
    • deelandra Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 12:26
      nie anuluj, ciebie ojebała na 5 zł, kogoś innego opierdoli na 200 zł
      kurwa 5 zł zapłaci 3 tyg po zakończeniu aukcji, śmiech na sali
      po to jest system ocen na allegro i warny, żeby stworzyć jakąś społeczność ludzi, której można ufać, jej nie można, więc niech wypierdala
      • rose.rouge Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 12:40
        Z jednej strony racja, ale z drugiej skoro kupuje używany ciuch za 5 zł na aukcji to jest duże prawdopodobieństwo że do pierwszego ledwo jej wystarcza, i dla Ciebie czy mnie te 5 zł to śmiech na sali a dla kogoś innego... Może czekała na wypłatę... Oby taka kwota i taka sytuacja zawsze była dla Ciebie śmieszna i przesadzona, życzę z całego serca.
        • deelandra Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 13:50
          I tutaj się strasznie pomyliłaś, nie tak dawno temu sama byłam w sytuacji, kiedy 5 złotych to było dla mnie dużo, a czasami 300 złotych musiało mi wystarczyć na cały miesiąc na wyżywienie 4 osób, więc mi tu nie wciskaj ciemnoty i nie wzbudzaj we mnie litości, okej? nie mam kasy, nie kupuję, proste jak zrobienie herbaty z saszetki
          ewentualnie piszę komuś, jak jest licząc na ludzki odruch i wpłaty pilnuję jak oka w głowie
          jak ktoś się mendą urodził, mendą zdechnie
          • rose.rouge Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 14:20
            Jak nie masz to nie kupujesz, dla Ciebie proste bo teraz nie masz a za chwilę masz i kupisz.. ale są tacy co nie mają STALE i nie każdy może się pochwalić żelazną konsekwencją tym bardziej że nie chodzi o kiecke dla siebie czy tabliczkę czekolady, ale ubranie dla dziecka.
            My byśmy tak nie zrobiły, ale są różne sytuacje, nie zawsze można kupic cos dziecku za taką cenę, więc aukcja się pojawiła, dziewczyna postanowiła kuc żelazo póki gorące, no i stało się.
            > ewentualnie piszę komuś, jak jest licząc na ludzki odruch i wpłaty pilnuję jak
            > oka w głowie
            A no poinformowała smile gorzej z dotrzymaniem terminu, ale już napisałam dlaczego tak mogło być.
            Nie wiem czy dziewczyna jest biedna, ale dopuszczam taka ewentualność. Bieda nie zwalnia z dotrzymywania zobowiązań... to fakt...
    • red-truskawa Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 16:23
      A ja sobie najpierw pomyślałam, ze jej anuluję, bo ona raczej nie biedna - patrzac po tym co kupowala, a nierozgarnięte dziewczę w 3 doopy. Zanim zablokowali jej konto spojrzałam na jej strone "o mnie" i tak widniały wyłacznie jej wszystkie dane - imię nazwisko, adres, telefony, nr konta i na dodatek jeszcze pesel. Kto przy zdrowych zmysłach tak to napisze? ale chłop mówi, ze buraków trzeba tępic.

A tak gwoli wyjaśnienia, to nie tak ze jej słowo przeciwko moim, bo maile były wysyłane przez allegro, a nie prywatnie wiec allegro ma wglad co faktycznie kto do kogo wysłał. Wysłałam jej dwa maile przypominające 10 i 14 dni po aukcji, na zaden nie odpisała mimo ze na allegro wchodziła w tym czasie (wiem bo sprawdzałam) wiec dostep do kompa miała. Po żadnym z maili nie odezwała sie do mnie, olała mnie do momentu kiedy to allegro zablokowało jej konto.

<Tak samo z tym zawieszeniem konta, niby musiałaby mieć 3 ostrzeżenia które wg Ciebie "nie daje się tak łatwo po zawaleniu jednej aukcji" a sama jej takie dałaś bardzo szybko po jednej aukcji.... <

przeciez to nie uczestnicy przyznaja ostrzezenia, a allegro, wiec ja jej nic "nie dałam" , wystapiłam o zwrot prowizji bo sprzedaz nie doszla do skutku, a juz zespoł allegro decyduje co zrobic dalej. o tym, ze dostalam zwrot prowizji tez wiedziala, bo informacja leci automatycznie do kupujacego, po tym tez nie pokwapiła sie odezwac uncertain
      to ze jej dali ostrzezenie dowiedzialam sie dopiero jak napisala z prośbą o jego anulacje (dziwne- oni przyznaja, a kupujacy ma anulowac?), a ze 3 ostrzezenia sa potzrebne do blokady konta (wyczytałam to w regulaminie) wnioskuje ze już wczesniej waliła takie numery.

Chłop mówi, ze jestem naiwniara, ze chce jej anulowac ostrzezenie, bo jest tak, ze allegro wtedy ponownie naliczy mi prowizje od tej transakcji, a nie ma żadnej gwarancji, ze lasencja zapłaci.
      tyle ze mi jej szkoda, bo głupia jest i tyle...
      no i wkurzajace to jest,z e faktycznie miała na mnie totalny zlew, dopiero jak jej zablokowali konto to sie odezwala confused no ale w kjońcu swieta ida, trudno , najwyzej strace 30 gr na prowizję...
      • serei Re: Unieważnienie ostrzeżenia 26.11.12, 16:29
        tak ona będzie musiała Ci zwrócić za prowizję, wg mnie Deela ma rację, Ciebie orżnie na 5 zł kogoś innego na 200... zapytaj jej dlaczego pozostałe 2 osoby nie chcą jej anulować ostrzeżenia i dlaczego Ty masz to zrobić
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka