Dodaj do ulubionych

W co spakować 7l na obóz?

20.06.13, 22:55
Lepszy plecak? Torba turystyczna? Mała walizka na kółkach?
Obóz na Mazurach, dojazd bezpośrednio do ośrodka. Kurka wodna ja zielona jestem. Mamy torby sportowe, większą i mniejszą, walizkę na kółkach, niewielkiego plecaka niet, musiałabym nabyć.
Syn jedzie pierwszy raz, ja już paznokcie z nerwów obgryzam (wyjazd za tydzień w niedzielę).
Obserwuj wątek
      • sumonika Re: no i jakie kieszonkowe? 26.06.13, 11:59
        ja dałam po 20 zł na dzień, każda 20 - tka w oddzielnej kopercie z wpisaną datą. koperty przekazałam wychowawczyni i ta wydawała je mojemu dziecku. sprawdzilo się doskonale, a cóka jeszcze przywiozła resztę
        • solejrolia Re: no i jakie kieszonkowe? 26.06.13, 21:22
          sumonika napisała:
          > ja dałam po 20 zł na dzień, każda 20 - tka w oddzielnej kopercie z wpisaną datą
          > . koperty przekazałam wychowawczyni i ta wydawała je mojemu dziecku. sprawdzilo
          > się doskonale, a cóka jeszcze przywiozła resztę

???????????????
          ale to co- jeść im nie dawali,dzieci same musiały kupować sobie jedzenie, picie, czy wejściówki etc.
          ?????????

u nas akurat dziś bylo zebranie, opiekun stwierdził tak:
          proszę państwa obóz jest w LESIE, rozumiecie państwo: las i jezioro, tam nie ma gdzie wydawać pieniedzy. będą 2 może 3wycieczki- zależy od pogody, i to wszystko, proponuję maksymalnie 30, no 40zł, na snicersa i pocztówkę i znaczek pocztowy . To naprawdę wystarczy.

Zatem dziecko dostanie 40zł. podzielę na 2koperty (jedna koperta-jeden tydzień, druga koperta- drugi tydzień. Jestem pewna, że przywiezie resztę.
          A ubrania zapakujemy w walizkę na kółkach, bo łatwiej będzie spakować, niż w torbę i łatwiej utrzymać porządek
          (torbę mamy miękką, i potem dzieciak ma bałagan przez cały obóz i niczego nie może znaleźć, rzeczy brudne mieszają się z czystymi itp)
    • jowitka345 Re: W co spakować 7l na obóz? 21.06.13, 09:44
      Odważna jesteś.... no ale nie wiem jak Twoje dziecko sobie radzi, bo mój po tych dwóch tygodniach wrócilby w tych samych skarpetkach i majtkach oczywiście nierozpakowane by było mydło i pasta do zębów tongue_out
      W temacie Ci nie pomogę bo ja swojego planuję za rok pierwszy raz wysłać ( ma teraz 7,5 roku), pod warunkiem, ze się ogarnie przez ten rok wink
      • melancho_lia Re: W co spakować 7l na obóz? 26.06.13, 21:01
        Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Spakuję go jednak (znaczy sam się spakuje pod moim okiem) w małą walizkę. Też myślałam o 10zł na dzień.
        Trzymajcie kciuki, zebym wytrzymała tą dwutygodniową rozłąkę z dzieckiem (wcześniej też wybywał z domu, ale na parę dni do babci, obóz to co innego).
        • solejrolia Re: W co spakować 7l na obóz? 26.06.13, 21:36
          córka miała jechać na 3tygodniowy obóz, gdyby liczyć 10zł/dzień to musiałabym dać 220zł- przesada.
          ale jedzie na 14dni, i dostanie 40zł kieszonkowego, bo obóz w lesie i wydawać nie ma gdzie. I BARDZO DOBRZE! za to spakuję jej różne picia, słodycze. pocztówki to nie, ale już np. znaczki spokojnie mogę kupić jej na miejscu i spakować do walizki, to samo z bateriami do aparatu foto i innymi pierdołami, tak, by nie musiała potem wydawać bezsensu pieniędzy.
          nawet zabranie komórki nie specjalnie ma sens na takim obozie, bo...nie bardzo jest gdzie podłączyć ładowarkę- skoro w namiocie nie ma prądu, prąd jest u kadry, a uczestników 40tu i kilka, zatem łatwo można domyśleć się, że komórka częściej będzie rozładowana niż naładowana. a zasięg- pytanie czy w lesie to jest zasięg, czy nie ma ?
    • kanna Re: W co spakować 7l na obóz? 27.06.13, 18:54
      U nas zalecają max 50 zł na obóz 10 dni (w lesie, sklepik jeden jest).

Batoniki dopakowuje dodatkowo wink
      Młody po pierwszym obozie uświadomił mnie, że duże opakowanie ciastek jest tańsze niż dwa małe. Jakby miał 100 to pewnie by tego odkrycia nie dokonał :p

Torba na kółkach (lub walizka), plecak na wycieczki. Kalosze niepotrzebne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka