Dodaj do ulubionych

KOSZMAR! Uwaga na wyjazdy na Kubę! 2014

06.03.15, 16:06
Spędziłem na Kubie z żoną miesiąc miodowy i pisząc szczerze, był to koszmar. Pierwsze dni w Hawanie potem do Varadero. Plaże w Varadero krótkie i mało egzotyczne, beznadzieja pod względem gastronomicznym, sklepy puste, prawdziwa komuna. Nie kupisz nawet banana ani nic. Przeprraszam, cygara i rum jest wszędzie.

Internet jest tylko na poczcie, trzeba kupić kartę a ilość tych kart ograniczony z limitem dziennym na całą miejscowość. Szybkość to 56kb/s max. Żadnych wycieczek, tam nic nie ma więc hotele organizują jedynie wyjazdy na katamaranie albo na skuterze wodnym.

Druga ważna sprawa, nie ma żadnego akceptowanego ubezpieczenia zdrowotnego, trzeba płacic gotówką a następnie występować o zwrot po powrocie do kraju. Żona się rozchorowała, musiałem za wszystko płacić gotówką w tysiącach złotych w ich walucie. Najpierw do bankomatu, potem do kantoru i wtedy lekarz otworzył drzwi. Trzeba mieć kredyt na dobre 5000 Euro bo tyle nas kosztowało (żona poroniła wczesną ciążę) "leczenie" potem leczenie zakażenia, infekcje ....

Kliniki tak obrzydliwie obskurne i brudne, skrzepy i plamy krwi wszędzie, że z Matansas trzeba było uciekać w przerażeniu taksówka za 1000zł w przeliczeniu do Havany, tam już inny standart i jedyny!!! szpital na Kubie.

Mnóstwo ruskich, wszędzie tylko rosja i rosja. Większość pijanych. Dwie knajpy i kilka barów w całym Varadero. Jedna ulica i to wszystko. Jedna "dyskoteka" Havana Club, myślałem że... pomyliłem się, kolejny koszmar. Zwiedić to można w jeden dzień te Varadero, nawet pół dnia i potem dzień na Havane (żona stwierdziła, że tak musiała wyglądać Warszawa po wojnie) i nudy i nudy. Plaża ok ale wąska. Od tzw. wydmy do morza kilkanaście metrów i woda. Raf koralowych nie uświadczysz, trzeba wyjechać gdzieś daleko lub wypłynąć katamaranem za 400zł na pół godziny, trzeba ekstra zapłacić za płetwy i maskę oraz rurkę, której obrzydzenie bierze na sam widok, żeby to do ust włożyć.

Mógłbym pisać dużo bo miesiąc negatywnych wrażeń i doświadczeń a tych miłych prawie żadnych, to napisał bym książkę.

Reasumując, szkoda nawet złotówki żeby tam jechać , może na dwa dni, żebyu zobaczyć ten dosłowny SYF na własne oczy i szybko się ewakuować do cywilizacji bo w tamtym standardzie nie ma co nawet z nudów robić. Zamknąć się ewentualnie w hotelu i słuchać tych głośno piejących kogutów od rana do rana przez całą noc, które nie dadzą spać, nie ma szans, żeby to wytrzymać. Zapłaciłem za ubicie jednego, który piał od 23:00 do rana 10:00, niestety, było ich za dużo i jak Polski kogut pieje od rana to Kubański od wieczora, przez cała noc do rana a w dzień śpi. Tubylce twierdzą, że Varadero to wieś i normalne, że jest mnóstwo piejących kogutów bo to ich żródło pożywienia, chyba jedyne.

Jednym słowem, męczarnia zamiast odpoczynku, koszmar i gehenna a nie urlop.

Byłem wcześniej na Domonikanie, to jest to, wręcz super plaże, hotele, wycieczki, całkiem inny świat. Kuba? NIGDY więcej nawet za darmo i nikomu szczerze nie polecam.

Jeśli się ktoś zdecyduje na te doświadczenie, proszę nie wierzyć w te bujdy przechwalających, którzy tam byli, bo im wstyd, że wyłożyli oszczędności kilku lat, żebuy pojechać na Kubę i zobaczyć to!
Ważne, weź ze sobą kilka kostek mydła i tubek pasty do zębów i lekarstwa, dosłownie wszystko bo tam dosłownie nie ma nic!!! Turyści zaczepiaja turystów, którzy pakowali się do domu, żeby im odsprzedać resztki pasty do zębów, szampony itp. Tam nie ma kiosków czy sklepów, żeby to gdzieś kupić. Przez miesiąc nie znaleźliśmy ani jednego sklepu a tubylcy i pracownicy hotelu wznoszą ramiona i widać strach w oczach, boją się komentować, narzekać.
Obserwuj wątek
    • skiela1 Re: 14.03.15, 02:08
      Od 10 lat jestem co rok na Kubie.Juz sie nie moge doczekac nastepnego wyjazdusmile

Dominikana ?
      Nie, dziekuje smile
    • obroni Re: KOSZMAR! Uwaga na wyjazdy na Kubę! 2014 18.03.15, 15:19
      to przykre, ze spotkalo was tyle nieprzyjemnych doswiadczen, ale informacje o tym jak wyglada rzeczywistosc na kubie mozna latwo znalezc w necie - takze wpisy podobne do twojego. brak tej odrobiny przygotowan przed podjeciem decyzji o celu podrozy zepsul caly miodowy miesiac ...

obroni.blox.pl/html
    • jaa25 Re: KOSZMAR! Uwaga na wyjazdy na Kubę! 2014 21.04.17, 22:04
      Niestety, ale jak ktoś oczekuje luksusów wybierając się do zacofanego, egzotycznego kraju, który zatrzymał się w rozwoju 50 lat temu, to chyba ma coś nie ten tego z głową... Kuba jest absolutnie cudowna!!! Tylko trzeba na nią jechać z odrobiną oleju w głowie. To idealne miejsce na samodzielną wyprawę, na zwiedzanie miast, dolin, gór, na poznanie fantastycznych ludzi i ciekawej historii... Plaże też są ładne, ale najpiękniejsze te nie oblegane przez rozlazłych plażowiczów, którzy nosa spoza terenu hotelu nie wyściubiają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka