Dodaj do ulubionych

Stopnie, awanse i takie tam...

30.12.10, 11:31
Witam, mam kilka pytań bo coś mi nie trybi realność vs kodeks KF
1' Czy jest jakiś obligatoryjny awans ze stopnia Początkującego na Pierwszy ? - Fama głosi że po podpisaniu umowy na stałe... znam przypadek iż okres 2.5 roku nie jest dostateczny aby dostać pierwszy stopień, i nie chciałbym tak skończyć :]
2' Czy ktoś o stopniu Początkującym powinien być samodzielnie opiekunem Alejki ? - z tego co ja zrozumiałem to nie, aczkolwiek nie jest to precyzyjnie sformowane.
3' Czy ten magiczny awans z początkującego na 1 jest powiązany jakoś z obrotami działu czy coś na dziale obok który robi założenia ludzie mieli awans po 5 miesiącach, dalej jest dział gdzie nie robili... awans po 8 ... a ja mam umowę na stałe i sie bujam z początkującym FFS!
Obserwuj wątek
    • casto-sajan Re: Stopnie, awanse i takie tam... 30.12.10, 19:23
      Mój były dyrektor formułował to w jasny sposób . Na początkującym jesteś do końca pierwszej terminowej umowy , potem sprawa jest jasna , jak sie nie sprawdziłeś ,dziękujemy . Natomiast jak się okazuje że sie sprawdziłeś to masz przedłużoną umowę i pierwszy stopień.
      Jasno ,czytelnie i co najwazniejsze uważam że ucziciwie.
    • casto-dramato Re: Stopnie, awanse i takie tam... 05.01.11, 23:09
      Drogi Kolego, muszę Cię zmartwić jeśli chodzi o stopnie nadawane w tej Firmie. Ja pracuje już przeszlo 3,5 roku i jestem wciąż na stopniu 1. Więc nie ma tu na prawdę żadnej polityki w nadawaniu stopni wewnętrznych dla pracowników. Awanse to nic innego jak wola kierownika. smile Jedni je dostają drudzy nie...
    • twojerotycznysen Re: Stopnie, awanse i takie tam... 09.02.11, 20:30
      1' Czy jest jakiś obligatoryjny awans ze stopnia Początkującego na Pierwszy ?
      nie ma, w dobie kryzysu heh jak to można było nazwać (przez kryzys sklepu o nazwie castorama który w ndz robi obrót na poziomie 100k w moim mieście) kumpel czekał 2 lata na "jedynkę"

2' Czy ktoś o stopniu Początkującym powinien być samodzielnie opiekunem Alejki
      u nas w firmie świeżak dostaje handlówkę i crossy na starcie (dobry patent bo wszyscy z działu go widzą gdy pracuje)

3
      kumpel miał w ciągu tych dwóch lat progresję w swojej alejce, po roku (a nawet szybciej) potrafił robić dowody wyjścia, uzgadniał zwroty z przedstawicielami i je przygotowywał, śmigał na konkurencje, robił cesje na dział (nie tylko do swojej alejki i nie tylko dlatego że klient prosił, ale siadał prawie codziennie i sprawdzał stany zerowe po czym wydzwaniał po sąsiednich casto i sciągał towary po to by je wrzucić w półkę), po tymże roku pracy potrafił również robić zamowienia do dostawców i takowe robił do swojej alejki, na weekendy wystawiał na dziale palete z nierotami, stawiał maszt z napisem końcówka serii i motywował tym pracowników działu do walki z BSami, których pierwszą stronę <bs >180dni> zna(ł) na pamięć.... bardzo dobrze znał założenia- ile trzeba danego dnia zrobić?, ile dział ma progresji/regresji? poziom marży, stocku, nierotów i wycofek... w swojej rodzinie również, nie wspomnę o logowaniu sie do innych casto i sprawdzanie np ich topek <wg obrotu, marży itd...malo tego tak wszystko rozkręcił że swego czasu miał zero w tabelce wycofanych i nierotów(+180)
      2lata pracy, taka wiedza, umiejętności i 100podwyżki, dodam, że na działach obok niektórzy zastępcy kierasów nie potrafili po swoich awansach zamowień robić ani dowodów wyjścia.

Teraz nasuwa się pytanie- skoro tyle robił (dalej robi) i "dostał jedynkę" to co musi robić żeby dostać dwójkę? :]

Daj Boże aby nastały lepsze czasy i częściej castorama raczyła nas podwyżkami bo ceny od nowego roku szybują w górę niczym ikar ku słońcu, szkoda tylko, że jak on nigdy tak nisko nie spadną.

Dodam, że bardzo dużo nauczył nas nasz kierownik....pozdro dla pewnej ekipy z Lubina.

PAMIĘTAJ-CHCIEĆ TO MÓC.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka