Dodaj do ulubionych

czy castorama będzie drugą biedronką?

02.02.11, 12:16
jak w tytule od momentu powołania nowego dyr gen polityka castoramy dotycząca pracowników zmieniła się o 180 stopni. Mam wrażenie że nowy dyr niszczy to na czym został zbudowany sukces sieci castorama w Polsce. Wiem że nie tylko ja to zauważyłem więc pytanie gdzie są związki zawodowe? dlaczego o nas nie walczą? Czy są w kieszeni u nowego dyr? I czy ktoś oprócz mnie ma ochotę coś z tym zrobić? Czekam na wasze pomysły
Obserwuj wątek
    • castoludmirek Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 02.02.11, 16:18
      czy w ogóle castorama , ma cos na zasadzie zwiazków zawodowych??? jezeli sa, to gdzie... zadono by im kilka pytan ,dotyczacych pracy w Casto.

U mnie w firmie nic sie takiego nie dzieje, poprostu chca aby ludziska pracowali a nie opoierda.lali sie...zreszta przykład powinien isc od góry a z tym u kierowników jest róznie....wystarczy zobaczyc ile czasu spedzaja na stołówce, szczegolnie dyzurny , ktorego nigdy nie mozna złapac a jak sie juz człek dodzwoni, to sie okazuje ,ze TV na stołówce oglada , bo Małysz skacze!!!
      Albo wezma sie do roboty albo beda szukac jeleni do zwolnienie sposród szaraków..... gdzie to drugie jest bardziej stosowane w Casto niz to pierwsze....
      Jedyny stazysta- dyrektor...daje jakos przykład przy okazji wymaga ale to rozumiem.... a cała banda kierowników ma wszytko w nosie-piszac delikatnie- co widac ale nie wszystcy to chca widziec.
      Moze zatem, czas aby dyrekcja wzieła sie za kierowników i sprawdziła co robia??? Jak czesto nie mozna dodzwonic sie do dyzurnego???? szczególnie gdy na telefone wyskakuje mu numer , ktorego nie chce odebrac...?
      Wracajac do zwiazków napiszcie ,czy sa w Casto i jakie macie problemy na waszych sklepach?
      • zawsze.fafik Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 03.02.11, 19:20
        właśnie przykład idzie z góry,
        niech pokażą kierownicy że też potrafią pracować,a nie tylko 8:00 kawa(godzinka z licznika mniej),11 znowu kawa(i godzinka z głowy) i jeszcze godzinna przerwa bo pracują 8:45 i im się należy,
        niech dyrekcja też pokaże że może coś dla ludzi zrobić a nie tylko dla swoich ulubieńców co im domy remontują,
        wtedy będziemy wiedzieli że wszystkim się chce i my na dole też damy z siebie wszystko.
    • casto78 Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 03.02.11, 14:31
      Zapewne będzie, jak zarazie do tego zmierza.
      Slogan
      "W Castorama Polska najważniejsi są ludzie, których motywacja i zaangażowanie są podstawą sukcesu firmy. Pracownikom oferujemy przede wszystkim stabilną politykę zatrudnienia i atrakcyjne warunki pracy."- coraz bardziej odbiega od rzeczywistości. Groźby rób co do ciebie należy bo polecisz na pewno nie zmotywują pracownika do lepszej pracy. U mnie ponad połowa pracowników jest zdania że gdyby dostała inną ofertę to by się zwolniła.
      Czemu w wynikach konkursu The Great Place to Work niema Castoramy, za to na III miejscu jest Leroy Merlin ? Bo dla zarządu i pana generalnego nie są ważni już tak bardzo pracownicy jak zyski. A to przełoży się na obsługę klienta i sprzedaż niestety. Sam złożyłem podanie do konkurencji po 4 latach pracy w Casto czekam na odpowiedz i pożegnam się z pracą która na początku dawała mi tyle satysfakcji. A wam życzę by coś się zmieniło i ktoś w końcu zaczął ratować dawną politykę firmy.
      • donosiciellodz3 Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 03.02.11, 22:37
        "Pracownikom oferujemy przede wszystkim stabilną politykę zatrudnienia i atrakcyjne warunki pracy."

Stabilność zatrudnienia:
        U Nas dyrektor rzuca ludźmi po działach, chce uzyskać multi-dzialowość, może i fajny pomysł ale atmosfera na sklepie się psuje z każdym przeniesieniem, no i ten dreszczyk emocji kto następny w przyszłym miesiącu zmieni dział.
    • apocalipto_casto Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 28.03.11, 00:08
      niestety zgadzam się założycielem tematu. Pracuję trochę dłużej w Casto i widzę, że nic dobrego się nie dzieje... i nie będzie działo. Pieprzenie o polityce firmy, to bzdura... skończyło się ! słyszycie ? Koniec ! Albo przyzwyczaicie się do zmian, albo koniec mrzonki o przyjaznej firmie. Coś tam możne i z niej zostało, ale to końcówka. Nadzieją jest dobry rok obrotowy... może czegoś nie zabiorą, ale żeby było lepiej (czyt. jak dawniej), mrzonka... ile jeszcze castopulsów musi wyjść, żeby ludzie się ocknęli. Motywacja ludzi bez motywacji ? Ciekawe co na to instytut Adama Smitha... jakoś dziwnie cicho o Castoramie w mediach... Związki nie powstaną, bo wszyscy się boją, a pracownicy socjalnie są zamiast... Biedronka to kwestia czasu. Poziom tzw. managerów w casto jest żenujący. Zresztą, o jakim poziomie tu mówić. Sami czytacie w postach o "małych" ludziach, którzy mają dawać przykład... autorytety wyginęły w Katyniu i MacDonaldzie. Castorama to już tor szkoleniowy dla szczurów, a pracownicy to elementy tego toru. Tyle w kwestii "Biedronki" wink
    • hellraiser44 Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 05.04.11, 20:45
      Z chęcią się przyłączę... Łódź 3 po odejściu zajebistych dyrektorów stało się Biedronką. Z Żakiem i Wachem na czele. Odpierdala im po całości. Nikomu to nie odpowiada, nawet kierasom ale cóż... Gdzieś trzeba tyraćsad 5 lat ciężkiej pracy dyrektorów by powstała u nas naprawdę dobra ekipa która zapieprza i ma na to ochotę w niecały miesiąc została zniszczona!!! Całe zaangażowanie poszło w łeb!!! Ciekawe co na to Kazik? Pewnie jest mu przykro... Zresztą wszyscy mają nas w dupie więc i tak to nic nie da!!! Teraz nawet w Biedronce jest lepiej niż w Casto. Nie da się tutaj pracować już, nawet rozmawiać między sobą nie możemy. Zresztą nic nie możemy... Niedługo nie będziemy mogli z klientami rozmawiać. WIĘC DROGA CENTRALO CASTO POLSKA: ZWRÓĆCIE UWAGĘ CO SIĘ TUTAJ DZIEJE, LUDZIE Z NERW NIE WYTRZYMUJĄ. 5 LAT BYŁO DOBRZE, ROBOTA BYŁA ZROBIONA DOBRZE, RÓWNIEŻ WEDLE PROCEDUR. TU DLA PANA W. PROCEDURY TO BIBLIA, ALE PANIE DYREKTORZE LOGISTYKI: PROCEDURY PROCEDURAMI A ŻYCIE ŻYCIEM. PRZENIEŚLI DYRA Z DWÓJKI BO BYŁ TEN SAM PROBLEM U NICH. TERAZ JEST TO U NAS... TRAKTUJE NAS JAK ŚMIECI, ZACHOWUJE SIĘ JAK CZŁOWIEK KTÓRY NIE MA UCZUĆ ANI EMOCJI. NIE MASZ PRAWA SIĘ POMYLIĆ, ODEZWAĆ. WIĘC JAK TU PRZYCHODZIĆ DO PRACY?! KTOŚ NIE WYTRZYMA I ALBO LUDZIE ZACZNĄ SIĘ ZWALNIAĆ, ALBO PISAĆ SKARGI DO CENTRALI ALBO CHODZIĆ NA L4 A WTEDY SIĘ POSRAJĄ!!! OGÓLNIE MASAKRA!!! Gdzieś słyszałem, że padł pomysł bojkotu imprezy która rzekomo ma się odbyć w czerwcu i moim zdaniem... jest to dobry pomysł!!! Tylko po to, by centrala zobaczyła że coś jest nie tak. Może po mojej osobie koledzy i koleżanki z Casto3 będą tu pisać co tak naprawdę się tu wyrabia. Nikt głośno nie mówi o tym, że para naszych nowych pedałów nadaje się do zmiany bo wszyscy o tym myślą. Ciekawe co będzie jak każdy po kolei zacznie wybuchać jak wulkan... Zobaczymy. Pozdro dla wszystkich
      • beauty_zjeb Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 09.04.11, 23:19
        do hellraisera: Stary, wszyscy się z Tobą zgadzamy niestety, ale jeśli Ci zależy na tym by było jeszcze w miarę ok to usuń ten wpis, bo przez niego możemy mieć jeszcze bardziej przerąbane. Kimkolwiek jesteś, wiemy że chcesz dobrze i popieramy Cię ale to nic nie da.Jest jak jest i nic tego nie zmieni. Atmosferę tworzymy mytongue_outRACOWNICY, a nie jacyś tam panowie dyrektorzy. Oni mają swój świat i swoje pokemony. Oni nas nie szanują? Trudno! Ale szanujmy się nawzajem, a będzie dobrze. Gdy nie będą mieli się do czego przyczepić, to piana z ust będzie im cieknąć a my będziemy mieć z tego satysfakcję. Chcesz to zastaw ten post, ale myślę że on już dość szumu narobił. Większość osób gdyby mogła rzuciłaby w cholerę tą robotę, ale niestety zobowiązania są czasem ważniejsze, i trzeba gryźć się wtedy w język. Nie dajmy się zwariować... Myślisz, że po co wisi skrzynka na CV? Żeby taki wariat jak Ty poszedł, jebnął w stół i powiedział że się zwalnia. Trzeba to przejść i tyle... Może sobie starzy przemyślą choć trochę co napisałeś(aś) w swoim poście i choć trochę będą zachowywać się jak ludzie, a jeden z nich nauczy się odpowiadać chociaż na dzień dobry. Każdy by tego chciał. Każdy by chciał przychodzić z chęcią do tej roboty, może niedługo coś się zmieni. Trzeba w to wierzyć i przejść przez to razem. Tyle przeszliśmy, że to jest mały ch**.
      • ilikethisjob Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 09.04.11, 23:34
        plk.zuber napisał:

> Może Ty sam jesteś biedronką hehe. jakbyś sie interesował wogóle swoją firma t
        > o bys wiedział że w Castoramie niema związków zawodowych.

to nie jest "czyjaś" firma....jak zaczynałem w niej pracować 3,5 roku temu to uważałem ją za "swoją" teraz to jest pracodawca.
    • brazyliszek Re: czy castorama będzie drugą biedronką? 04.05.11, 22:28
      Witam
      Tu nie chodzi o to kto `jest prezesem Castoramy. Właścicielem jest fundusz finansowy, stąd też taka polityka, która koncentruje się na zysku i stąd rezygnacja Big Bossa.
      Deprecjacja wartości i misji casto jest oczywista. W głównej mierze zależy od poziomu kadry zarządzającej i tu chodzi zarówno o poziom wykształcenia jak i o poziom kultury osobistej.
      Kierasem może zostać największy przydupas Dyrektora.Nie ważne co umie i jak komunikuje się z ludźmi. Nie ważne jest wykształcenie. Przecież wielu dyrektorów marketów a nawet regionu kończyło tylko liceum. Awans za długoletni staż . Wiedza? Jak dyrektor pyta się pracownika , czy marża zawiera podatek vat , to co można z tym zrobić? Jak dyrektor wzywa informatyka by ten przeniósł mu ikonę programu z paska zadań na pulpit, to co to jest ?.Nie mówię już nawet o patologiach takich jak alkoholizm dyrektora i potem jego kac i delirki w dniu następnym przekładające się na wyżywanie się na ludziach. Dzięki Bogu poszedł do Obi.
      Im dyrektor ma niższe kompetencje tym ma większe ego i tym większe poczucie zagrożenia.
      A to przekłada się na sposób budowania relacji. Jak do tego dołożymy chore ambicje osób które były pracownikami ochrony, a potem zostawały kierownikami (pozdrowienia Andrzej K)to mamy pełen obraz.
      Szkoda firmy. szkoda ludzi , szkoda misji , szkoda tylu lat walki Mister Big Bossa.
      Kto awansuje?Ci którzy dobrze żyją z dyrektorem. I tyle. Jak masz inne zdanie to wyp...
      Byłem pracownikiem Casto jeszcze za dobrych czasów. Stąd wiem jak było a jak jest.
      Patologia polega również na nepotyzmie oraz promowaniu tylko za lojalność , inne wartości nie mają znaczenia.
      Poziom regionu to klika która stanowi filtr dla informacji przekazywanych do szczebla wyższego. Filtrują wszystko co może im zagrozić.
      Naprawdę przeżyłem wiele i wiem jak firma zeszła na psy. Już jest drugą biedronką a nawet ją przegoniła. Biedronce dobrali się do dupy więc chociaż na pokaz się stara. Casto jedzie na opinii. A że placi więcej niż inni? Cena lojalności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka