Dodaj do ulubionych

prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się?????

05.10.11, 22:19
Na dzień dzisiejszy w firmie
W ostatnim czasie (tu przyznaję mu rację )w końcu zaczynają się dziać dobre ruchu w centrali zmiany zwolnienia itd. trochę świeżości na dobre nam to wyjdzie może w końcu skończy się era masowych zwolnień doradców, a wymian/redukcji będzie szukał na poziomie centrali,dyrektorów,kierowników.
Czy nie woleli byśmy mieć dodatkowo dwie osoby na dziale zamiast kierownika np.działu reklama przecież jego pensja równa jest dwóm doradcom a jego funkcja jest zbędna????
Czy nie woleli byśmy aby na sklepie było 4 kierowników a w zamian za to dodatkowych10-14 doradców???
Czy zamiast funkcji dyrektora logistyki nie wystarczyłaby funkcja logistyka???
Czekam na wasze zdanie tudzież inne przykłady.
Obserwuj wątek
      • sevvenmin Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 13.10.11, 22:47
        Staż pracy w Casto mam dość spory i stanowisko nie najgorsze, lecz wiem jak działają inne firmy konkurencyjne i 13 kierowników itd.... na sklepie nie ma żadna inna firma,ale może dlatego jesteśmy liderami!. Czy już nie jesteśmy ???-nie wiem.To co wiem na pewno to fakt że opinia o Casto wśród klientów spada linią pionową w czarną dużą dziurę.
        • antycedura Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 14.10.11, 01:34
          Widać, że szykujesz "grunt" pod zbliżające się zmiany - personel bez asystentek, z połową kierowników, wielodziałowi doradcy... Coś jeszcze pominąłem? Aha - mniej etatów przy progresji klientów to znakomita poprawa wydajności z jednego pracownika, który za zamrożone stawki będzie musiał jeszcze szybciej podchodzić do klientów.
    • antycedura Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 06.10.11, 00:57
      Skąd wiesz, że zmiany są "na lepsze" i skąd pewność, że przyniosą one oszczędności? Może w sklepach wystarczy sam dyrektor i doradcy? A może zastąpić doradców ekipą sprzątającą, bo nowy koncept będzie tak czytelny i intuicyjny, że tylko trzeba będzie sprzątać po klientach?
      Znasz już nową strukturę centrali? Wiesz jak bardzo ostatnimi czasy rozrosła się ta hydra? Dżej Lo musiał domówić całkiem sporo młotków...
      Jak dla mnie to budowanie systemu totalitarnego w wymiarze biznesowym, gdzie najlepiej wszystko zniszczyć i zbudować po swojemu uzurpując sobie przy tym monopol na wiedzę, a oportunistów zutylizować, nowi ludzie będą posłuszniejsi.
      Zamiast ewolucji jest rewolucja, zamiast ładu w sklepach jest chaos cenowo-etykietowo-bonowo-8050-organizacyjny.
      Pocieszające jest tylko to, że po każdej burzy świeci słońce.
      Oby reszta kontraktu zleciała szybko, a sam KF niech uspokoi swoich akcjonariuszy i zacznie rozsądniej pociągać za sznurki podpięte miedzy innymi do Dżej Lo.
      Tymczasem mamy terapię szokową, a stan pacjenta ulega pogorszeniu. Obawiam się tylko, że diagnoza jest błędna, a pacjent trafił do niewłaściwego specjalisty. Oby nie doszło do zejścia, bo jednego pacjenta specjalista już posłał do piachu.
    • vampire_0 Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 07.10.11, 08:47
      sevvenmin – kolega ma rację piszesz dobrze do pierwszej połowy!! Również popieram działania Naszego Dyr. Generalnego w 100%. Jeśli osoby nie podołały swoim obowiązkom niestety trzeba ponosić konsekwencję. Wysokie stanowisko nie oznacza, że jest się na nim na zawsze!! Co do kierowników jak piszesz reklama – według mnie powinien być, ponieważ ktoś ponosi tam większą odpowiedzialność od reszty – jest to równoznaczne z większą pensją i statusem kierownika!! Nie wiem jak jest u Ciebie, ale kierownik reklamy również pracuje na swoją wypłatę!! Co do dyr. Logistyki to stanowisko powinno zostać! Jest to druga osoba po dyr. Sklepu. Poza tym mają inne obowiązki!! Sam tytuł dyr. jest wyróżnieniem, które określa iż jest to osoba kompetentna, mająca istotny wpływ na funkcjonowanie sklepu. Pomysły fajne – ale nie przejdzie wink
      antycedura – co do Twojej wypowiedzi!! Każdy zmienia swoje otoczenie, według swoich potrzeb. Wprowadzając się do innego mieszkania, to nie zmienisz wnętrza?? Prosty przykład – dyr. sklepu!! Każdy inaczej zarządza przez co niektórzy odnoszą większe sukcesy jak również są bardziej lubiani i to ich wyróżnia!! Zgodzę się z Tobą tylko w jednym – wszystkie ceny powinny być zmieniane stopniowo!! Towar który kosztuje 60zł nie powinien nagle kosztować 116zł!! Co do reszty – powiem tak powinieneś z większym szacunkiem mówić o Dyr. Generalnym!! Oczerniać kogoś, kogo nie znasz jest nie na poziomie!! Dla Dyr. Generalnego zwykły pracownik również się liczy i nie dużo mniej jak inni którzy pracują w Castoramie na wysokich czy wyższych stanowiskach!! Życzę ci byś kiedyś był na takim i wtedy się zastanowisz nad tym co pisałeś, jak będziesz czytał co inni piszą o Tobie!! Im wyżej tym trudniej!! Każdy z Nas przechodzi w pewien sposób kryzys w Firmie!! Nie podoba się Nam to czy tamto, ale to nie powód by zaniedbywać obecną pracę lub źle pisać o innych!!
      W życiu trzeba Walczyć by coś osiągnąć!! Powinniśmy również patrzeć na siebie i siebie oceniać!!
      • prawdziwy-psikus Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 07.10.11, 22:57
        Witam,
        Vampire_0 popieram Cię jeśli chodzi o stanowiska takie jak Dys. Logisytki i kie. Reklamy. Każdy coś wnosi do sklepu i pracuje na pensje. I jest ok.
        Jeśli chodzi o zaś o posunięcia dyr. generalnego to tutaj się różnimy i nie chodzi tutaj o oczernianie kogokolwiek tylko o fakty. Uważam, że bardzo się mylisz mówiąc, że zwykły pracownik jest tak samo ważny dla CEO jak wyżej postawieni dyrektorzy.
        Zastanów się najpierw nad ostatnimi działaniami z góry.
        Akcja kupon = porażka - gdzie pierwsze oszczędności? Na sklepach - redukcje etatów, obcięcie dodatkowego personelu. A w centrali ? Hmm, kilka zwolnień bo ktoś się nie sprawdził? To przyjdą nowi, to nie redukcja tylko wymiana. Ciekawe czy na lepsze?
        Ok, to może jeszcze stwórzmy kilka działów z samymi specjalistami, starszymi specjalistami, kierownikami i dyrektorami. Przecież przycięliśmy na sklepach koszty, zaraz zrobimy PQFA i będzie się w sejfie zgadzało w centrali.
        Po rozroście centrali mam wrażenie, że to właśnie centrala zarabia na sklepy, generuje obroty, obsługuje klientów, a my mali nic nie robimy. Akcja kupon też się może przez nas nie udała, bo handlować nie umiemy to teraz podnieśli wszystkie ceny i marża % będzie ok. Dało się skompensować, dało. Wystarczy kliknąć w systemie. Niech się sklepy martwią jak sprzedać drogi towar, albo drogi i nieciekawy importowy.
        Więc nie mów mi, że zwykły pracownik jest nie mniej ważny dla Głównego niż jakiś dyrektor, bo my zwykli pracownicy jesteśmy tylko etatami na słupku. Dzisiaj jest a jutro już nie bo słupek za wysoki. Cyfra się liczy!!! KF rules.
        I nikogo tutaj nie oczerniam, mam szacunek dla Dyr. Generalnego p. Janusza, bo skoro został wybrany na to stanowisko to chyba musi być dobrym managerem i mieć kompetencje. Stwierdzam fakt.
        Fajnie by się pracowało ze świadomością, że jako DH jestem nie mniej ważny niż dyrektor w centrali, ale cóż tak nie jest.
        Po prostu jesteś nowym dyrektorem czy specjalistą od portali społecznościowych zatrudnionym w ostatnim czasie przez centralę, dlatego takie wywody tutaj robisz smile. Wyobraź sobie że 190 osób to jest już załoga dużego sklepu!!! Jakie obroty można by robić smile

pozdrawiam wszystkich niezależnie od poglądów

Przypominam : Idźcie na wybory !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • antycedura Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 10.10.11, 13:36
        wampirze - bardzo moralizatorska i "poprawna" wypowiedź z nieco naciąganą definicją tytułu dyrektorskiego wink
        Nikogo nie oczerniam tylko dzielę się spostrzeżeniami z perspektywy wieloletniej pracy w firmie. Pracy tym bardziej nie zaniedbuję - wręcz przeciwnie, bo trudna sytuacja wymaga jeszcze większej mobilizacji.
        Zapewniam Cię, że wprowadzając się do innego mieszkania nie burzę wszystkich ścian, bo się całość zapadnie. Modernizacja wnętrza to jedynie zabiegi kosmetyczne, a nie rujnowanie i budowanie. Taki zabieg ma jedynie sens jeśli jest to dom, którego remont jest nieopłacalny.
        Również życzyłbym sobie piastowania wysokich stanowisk.
        W życiu trzeba walczyć, ale nie po trupach... Ocena samego siebie jest istotna na każdym stanowisku.
        Pozdrawiam.
    • 19piotrek Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 14.10.11, 00:29
      to jakaś nędzna prowokacja. chyba nasz personalny się nudzi. "trochę" świeżości - sami nowi w dyrekcji w centrali. która się hydra rozrasta. i jakie pomysły? co nowego się wydarzyło? geniusze jakieś przyjdą za HJ? kupony? milionowe otwarcia? nowa polityka handlowa? szacunek dla pracowników? co jeszcze nowego? proszę cię bez żartów. a wy piszący odpowiedzi na ten post dajecie się robić w ciula jak dzieci wierząc w dobre intencje gościa. piszcie za co lubicie dzejlo to na pewno się nasz kolega ucieszy. lepiej róbmy to co umiemy a wszyscy wyjdą na tym jak najlepiej a najlepiej klienci.
    • i_to_juz_koniec Re: prawda o firmie dobre ruchy J.L.Zgodzicie się 14.10.11, 21:00
      mi też to wyglądą na nędzną, beznadziejną prowokację na zlecenie dzejlo. Takie przygotowanie gruntu pod zmiany których początek już doświadczyła centrala. pamiętajcie: w tym haosie nikt niczego nie może być pewny. lepiej już szukać nowej pracy bo za chwilę będzie wysyp byłych pracowników casto. z fajnej firmy zrobiono kołchoz w którym liczy się tylko słupek - na dłuższą metę nikt tego nie wytrzyma - tak właśnie wygląda powiew świeżości w wykonaniu zarządu castoramy- cuchnie jak pierdniecie trola. Na sklepach na których DS jest rozsądny jeszcze tego nie czujecie, ale z pewnością poczujecie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka