Dodaj do ulubionych

Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac.

08.07.13, 23:16
"Drodzy Współpracownicy,
Jako Zarząd Castorama Polska zobowiązaliśmy się do..."

Obniżyliście marżę, aby podnieść sprzedaż - konsekwencje nieskuteczności Waszych działań ponoszę wszyscy pracownicy.
Przyznam, że czytając takie uzasadnienie poczułem się jak debil dla którego nie ma krzty szacunku i zrozumienia.
W kontekście całego pisma "Współpracownicy" jest również słowem na wyrost. Bardziej pasowałoby "Szanowni Pracobiorcy".
To jak to w końcu jest? Udałoby się zrobić progresję to byłyby podwyżki?
Wystarczy, że w każdym sklepie zatrudnienie spadło od kilku do kilkunastu (!!!) procent i już macie progresję zysku.
Do tego niewielka regresja koszyka (związana między innymi ze spadkiem cen/niższej marży) została skompensowana progresją ilości klientów.
Statystycznie rzecz biorąc obrót LFL pozostał na zeszłorocznym poziomie, ale wyrobiony na większej ilości klientów przy pomocy mniejszej ilości rąk, czyli każda z tych rąk musiała się więcej napracować.
Dla mnie jest to wystarczający powód dla waloryzacji w 2013 roku.
Korzystając z okazji przypominacie o tym, że wynagrodzenie jest atrakcyjne rynkowo.
Podstawa na starcie to niewiele ponad 2 tysiące (od dawien dawna) podczas gdy średnia krajowa jest blisko dwukrotnie wyższa (wyborcza.biz/biznes/1,100896,14126635,Na_rynku_pracy_stagnacja__ale_jest_nadzieja__ze_najgorsze.html )
Kiedyś plasowaliśmy się w okolicy średniej krajowej i byliśmy nie tylko liderem na rynku jako sprzedawca DIY, ale również jako pracodawca. Liderowanie
Poza tym dynamika wzrostu płac nie powinna być zerowa:
https://bi.gazeta.pl/im/a3/8c/d7/z14126243Q,Zatrudnienie-i-place-w-firmach.jpg
Pierwszy raz w kwietniu kasa na choćby śladowe podwyżki świeciła pustakami, a kto się wyłamał dostał po uszach.
Czy planując budżet w zeszłym roku nie została ona uwzględniona? Jeśli nie to decyzja ta nie zapadła teraz tylko znacznie wcześniej.
Wspominacie także o "Premii Turbo". Znów poczułem się jak debil. Może sklepy, które w zeszłym roku jako Brico zrobiły spory przyrost LFL-owy, ale z pewnością nie dlatego, że pracownicy tam zaczęli znacznie lepiej i ciężej ode mnie pracować.
Znakomita większość pracowników "na dole" znów musiała spłukać pianę z zamydlonych oczu.
Opieka medyczna? Nie pamiętam już kiedy byłem na zwolnieniu lekarskim, ale za to też nic się nie należy przecież. W sumie to chyba lepiej siedzieć na L4 skoro nie ma waloryzacji, a Zarząd chwali się tym dodatkiem.
Ubezpieczenie NNW? Pewnie! Lepiej za wypadek w pracy niech płaci ubezpieczyciel niż pracodawca, więc nie wiem po czyjej stronie jest większa korzyść.
Możliwość korzystania z ZFŚS to chyba ustawowy obowiązek, więc równie dobrze można było napisać, że w pracy możemy napić się wody podczas upałów.
Gratulacje za wynik na koniec pisma znów sprawiły, że poczułem się jak debil.
No i podziękowanie za zrozumienie...Nie zrozumiałem tego pisma. Po co obwieszcza się brak waloryzacji? Tylko po to, aby zdemotywować do starania się, dawania z siebie wszystkiego, poświęcania się.
Zrozumcie, że sama satysfakcja z uczciwie wykonanej pracy to za mało, aby utrzymać rodzinę.
Jedyny efekt jaki osiągnięcie to zmotywowanie dobrych pracowników do szukania innej pracy, ale znów wyjdzie to z korzyścia dla firmy, bo odejdą osoby doświadczone, lepiej zarabiające, a ponieważ nie zatrudniamy już od dawna z zewnątrz to znów wydajność z pracownika wzrośnie.
Przecież w ciągu najbliższych 3 lat ma wzrosnąć o blisko 1/3, a na wzrost sprzedaży o tyle się nie zanosi, więc wynik trzeba uzyskać drugą składową współczynnika.
Do miernot sklepowych i innych leserów pismo również nie trafiło, bo od dawna mają już w poważaniu losy firmy, a jedyne wyzwanie każdego dnia to "co tu dziś zrobić, żeby się nie narobić?".
Zasada "Widzę, rozumiem ofertę, kupuję" niech nie sprowadzi nas do poziomu samoobsługowego marketu z nocnym dokładaniem towaru (najlepiej przez firmy zewnętrzne), bo:
"W Castorama Polska najważniejsi są ludzie, których motywacja i zaangażowanie są podstawą sukcesu firmy.
Pracownikom oferujemy przede wszystkim stabilną politykę zatrudnienia i atrakcyjne warunki pracy.
Przez lata wypracowaliśmy politykę awansów wewnętrznych. Nasi pracownicy mogą rozwijać się w ramach struktury sklepu bądź też przenosić się do innego miasta.
Wszystkim oferujemy stabilną politykę wynagradzania i jasne zasady zatrudnienia. Szkolimy się wzajemnie, organizujemy również warsztaty szkoleniowe wraz z firmami z branży.
Dbamy o rozwój umiejętności naszej kadry w ramach ciągle rozwijającej się oferty szkoleń.
Pracownicy objęci są opieką medyczną, ubezpieczeniem grupowym, gwarantujemy im atrakcyjny pakiet działań w ramach funduszu socjalnego.
Największym sukcesem każdego sklepu jest zaangażowana ekipa pracowników, z których każdy wnosi swój wkład w zadowolenie naszych Klientów." (żródło: www.castorama.pl/praca-warunki)

PS. Bardzo proszę nie hejtować bezsensownie i Darka/prawda997 (i pozostałe twoje konta) o nie udzielanie się w tej dyskusji.
Z góry dziękuję za uszanowanie woli autora wątku.
Obserwuj wątek
  • prawda997 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 09.07.13, 08:34
   Dobra nie będę się udzielać w tym wątku , bo to wszystko prawda poparta dowodami!!!
   Więcej napiszę wreszcie dobry temat , ale to co piszesz w 2 części to już dawno tutaj poruszałem i ostrzegałem , że to daleko idące zmiany na które nie ma rady , bo brak Związków Zawodowych i pracodawca jest panen na folwarku a dba tylko o wyższy personel!!
   To tylko taka moja króciutka wypowiedż !!!!
   • antycedura Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 15.07.13, 21:53
    prawda997 napisał(a):

    > Dobra nie będę się udzielać w tym wątku , bo to wszystko prawda poparta dowodam
    > i!!!
    > Więcej napiszę wreszcie dobry temat , ale to co piszesz w 2 części to już dawno
    > tutaj poruszałem i ostrzegałem , że to daleko idące zmiany na które nie ma rad
    > y , bo brak Związków Zawodowych i pracodawca jest panen na folwarku a dba tylko
    > o wyższy personel!!
    > To tylko taka moja króciutka wypowiedż !!!!
    Powstrzymaj się proszę zgodnie z moją prośbą i twoją obietnicą.
    Nie odpowiadaj na ten i inne posty w tym wątku, nawet jeśli chcesz wyrazić swoje poparcie.
  • z.eus Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 09.07.13, 23:23
   Dobrze prawisz kolego.Zauważ że pod pismem nikt się nie podpisał z imienia i nazwiska-furtka jest.
   Nie dziwiła mnie ta decyzja,szału nie ma,niektóre kioski na siebie nie zarabiają- nie rokują,a kasa włożona w TurboPropagande to pewnie kilka etatów.Może LFL jest ok,ale EBIT nie koniecznie.Spotkania Turbo (czasem robione w dziwnych godzinach)też potrafią irytować.
   Zamiast szukać doskonałości na dole trzeba by uprościć sporo tematów na gorze, i posłuchać stukania spod podłogi.Nasza pseudo doskonałość generuje sporo dodatkowej pracy której sensu nie przedstawiono a samemu dopatrzyć się ciężko(S.M.A.R.T). Zanosiło się dobrze,ktoś wpadł na pomysł by sporo rzeczy uprościć,zebrać propozycje,ale gdzieś to utknęło.Co można zrobić?Wprowadzić towar jakościowy w atrakcyjnej cenie-ale nie za oddawać za darmo,trochę nowości,trochę internetu,szczyptę reklamy,a nie odkrywać Amerykę na nowo.Ciekaw jestem kto przewali te m3 towaru który czasem sprzedajemy bez marży (lub na ujemnej) dla słupków z obrotem jak się już zminimalizujemy.Klient kupując towar za kilka stów będzie chciał się zapytać,upewnić u sprzedawcy,że dokonał dobrego wyboru i zasada widzę rozumie kupuje tu raczej się nie sprawdzi.Co do świadczeń,ubezpieczeń i innych benefitów:znam przedsiębiorcę który zatrudnia 15 osób i pakiety ma podobne więc żaden szał wink Stabilność zatrudnienia,polityka awansów wewnętrznych może była...15 lat temu.Nikt nie liczy że dostanie średnią krajową,ale jakakolwiek forma motywacji (poza widmem redukcji) przydałaby się.
  • bateria91 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 10.07.13, 01:10
   centrala wmawia nam że mamy premię turbo , ale premia turbo nie jest stałą formą wynagrodzenia, albo bedzie albo nie - a podwyżki WSZYSTKIEGO w kraju SĄ i na pewno będą!!!! Waloryzacja płac powinna być przeprowadzana co roku w każdej firmie!!! Jeżeli taka firma liczy straty z braku obrotów to jak mamy liczyć straty my LUDZIE zatrudnieni w niej!!!
   • bateria91 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 14.03.14, 07:45
    Raczej nie bedzie żadnych waloryzacji ani podwyżek. Ludzie w centrali są zbyt PAZERNI NA PIENIADZE I WIDZĄ TYLKO SIEBIE A NIE WIDZĄ INNYCH. Jesteśmy dla nich jak darmozjady którym powinna starczyć tylko woda która jest na marketach - dla centrali to już jest wydatek. Ludzie juz rozglądają sie za nową praca bo ta zaczyna upokarzać nie jedną lecz wiele osób. Trzeba sobie zadać pytanie czy podwyżka ok 30-50 zł by w ogóle coś dała? Przy takim ciśnieniu które CENTRALA W WARSZAWIE nam teraz funduje raczej nikt by sie z tych pieniedzy nie cieszył bo najważniejsza jest na sklepie ATMOSFERA która teraz jest do dupy. UTRZYMANIE PRACY TO JEST TERAZ WYCZYN - czy CASTORAMA JEST W STANIE JESZCZE ODBIĆ SIĘ OD DNA NA KTÓRYM JUZ OD JAKIEGOŚ CZASU JESTEŚMY?? patrząc na to co sie dzieje to chyba nie. Balansujemy na krawędzi - na sklepach absurd goni absurd!
  • castokat Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 14.03.14, 21:41
   Płace nie zostały rewaloryzowane od 4 lat wiec jak chcą nam dać podwyżkę 50 zł to X4 się należy bo 3% rocznie każda szanująca i dochodowa firma daje.A Lidl od następnego roku planuje podwyższyć pensje do 2000 tys. wiec dyskont nam depcze po piętach czy to nie żenada. Jakie oni robią obroty a jakie My. Jaką oni maja odpowiedzialność a jaką My.
   • szakal2311 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 14.03.14, 22:31
    Bo w Lidlu zarabiają tak dobrze , bo nie mają tak rozbudowanej biurokracji i tylu kierowników plus zastępców na 1 pracownika !!!
    Ktoś musi za to ponosić koszta , ale poczekajcie jak się zmieni rząd i wprowadzą podatek na markety i zakaz handlu w niedziele to wtedy dopiero przejrzycie na oczy!!!!
   • xelectric Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 15.03.14, 08:43
    bromden8 napisał(a):

    > 3500 brutto ma każdy ze stażem minimum 6-7 lat. Gorzej płace wygladają na magaz
    > ynie bo tam nie ma możliwości rozwoju oprócz zdobycia 3 stopni. Mało jaki zakła
    > d daje pracownikowi 13 i 14 a u nas sa. Turbo premia co kwartał kolejne 700-900
    > zł to mało??

    z jakiego ty sklepu jesteś? zielona góra słyszałem że miała niezłą premię, 3500 i każdy... no chyba w warszafce
    • poprawny2000 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 15.03.14, 12:04
     ruletka żalisz się czy jak ? na moim sklepie 8048 premia jest co trzy miechy ,szału nie ma ale każda kaska się przyda.Masz pecha bo widocznie pracujesz na jednym z OŚMIU sklepów które mają problem z wyrobieniem obrotu.Nasz kochany kraj, Ja mam źle to najlepiej żeby wszyscy wokół mieli jeszcze gorzej.
   • doris307 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 15.03.14, 13:50
    Może w Warszawie mają takie " super " zarobki , ale nie w innych Castoramach. Premia Turbo to obiecanki, a jak przychodzi do wypłaty to zawsze jest powód żeby jej nie dać. Podwyżki to marzenie każdego pracownika, bo każdy chce godnie żyć i utrzymać dzieci , ale szkoda słów bo statek już od dawna tonie.
    • bromden8 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 17.03.14, 09:31
     Bzdury piszecie. Jeżeli wasz sklep nie wyrabia turbo to znaczy, że mało się angażujecie w pracę. Dziwne , że wiele castoram ma co kwartał turbo premię i jak wspomniałem od 700 zł w górę a nie jak piszecie po 50 czy 100 zł. Teraz z powodu braku zimy turbo premie będą bardzo wysokie nawet druga wypłata.
      • prawda997 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 13.04.14, 16:46
       Brawo za tą wypowiedż , jak wiesz oni z góry zawsze będą się bronić pisaniem takich kłamstw , jak to na które odpisałeś!!!
       Pamiętaj jedno , podwyżka zależy od tego w jakim stopniu popieracie Związki Zawodowe , bo tylko one mogą na pracodawcy wywrzeć nacisk i uzyskacie podwyżki a nie tylko bajki!
       • kids1321 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 13.04.14, 19:02
        prawda997 napisał(a):

        > Brawo za tą wypowiedż , jak wiesz oni z góry zawsze będą się bronić pisaniem ta
        > kich kłamstw , jak to na które odpisałeś!!!
        > Pamiętaj jedno , podwyżka zależy od tego w jakim stopniu popieracie Związki Zaw
        > odowe , bo tylko one mogą na pracodawcy wywrzeć nacisk i uzyskacie podwyżki a n
        > ie tylko bajki!

        Pierdol pierdol baranie bez wiedzy i szkoły.

   • madeinprc Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 17.03.14, 10:12
    bromden8 napisał(a):

    > 3500 brutto ma każdy ze stażem minimum 6-7 lat. Gorzej płace wygladają na magaz
    > ynie bo tam nie ma możliwości rozwoju oprócz zdobycia 3 stopni. Mało jaki zakła
    > d daje pracownikowi 13 i 14 a u nas sa. Turbo premia co kwartał kolejne 700-900
    > zł to mało??
    Pracuje od 7lat na jednym z największych sklepów w kraju i prawdopodobnie najrentowniejszym zarobki 3500 to kilkanaście osób w sklepie ( bez dyrekcji i kierownictwa) od prawie 4 lat nie ma żadnych awansów i podwyżek młodzi pracownicy dostają 2100 brutto czyli ok 1600 "na rękę" w biedronce dostajesz na wejsciu 2200 pewnie domyslasz sie jaką mają motywację do pracy. 13 i 14 są. Są ograniczone do 80 % turbo premia najwyższą dostałem 350zł. Piszesz głupoty ze swojej perspektywy nie mysląc o pozostalych
    • kids1321 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 17.03.14, 11:33
     madeinprc to bardzo rentowny ten twój sklep skoro najwyższa premia turbo to 350zł przy twoich zarobkach.Słabe obroty słaba premia i tyle w temacie.
     Na moim markecie pracownik z 1 stopniem od trzech kwartałów bierze po około 700zł.
     Nie wnikam ile biorą techniczni i trójki.Więc sam nie pisz głupot widzę że bardzo Ci gula rozbujało.

     • ruletka100 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 18.03.14, 08:38
      Widzę, że zupełnie nie rozumiesz jak to działa. Jeśli któryś sklep dotychczas cienko przędł i działał na granicy rentowności a teraz zwiększył obroty to odnotowuje wysoką progresję i pracownicy maja premie. A jeśli sklep cały czas miał mega obroty i przynosił wysokie zyski i teraz też ma obroty na takim samym poziomie to niestety nie ma progresji ( czyli wzrostu obrotów ) i pracownicy mimo wypruwania sobie żył przez lata premii nie dostają. Taki mamy klimat.
      • kids1321 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 18.03.14, 09:21
       Ruletka widzę że zupełnie nie rozumiesz jak to działa.Fakt że pogoda robi swoje i dobrze.
       Jak zajrzysz sobie do wyników "obrotu" sklepów to ciężko znaleźć markety które w tej chwili są pod kreską.
       Dla twojej informacji...... przeważnie tak bywa że sklepy są na granicy zrobienia wyniku.....,lecz uwierz mi że obrót to tylko jeden z wielu czynników które wspólnie dają wynik premii.
       Poczytaj sobie co to jest marża,koszyk,utrzymanie sklepu czyli np. ilości załogi bo pewnie było was dużo więcej i w tej chwili koszty są dużo mniejsze itd.
       W tej chwili wszyscy w sieci wypruwają sobie żyły.

       Taki twój cytat:

       "Jeśli któryś sklep dotychczas cienko przędł i działał na granicy rentowności a teraz zwiększył obroty to odnotowuje wysoką progresję i pracownicy maja premie.A jeśli sklep cały czas miał mega obroty i przynosił wysokie zyski i teraz też ma obroty na takim samym poziomie to niestety nie ma progresji ( czyli wzrostu obrotów )."

       wytłumacz mi sens tej wypowiedzi bo coś się nie klei.
       sklep miał wysokie obroty czyli robił dużo kasy(brutto) jak np Wwa czy robił PROGRESJĘ!!!!?
       Obrót jest ustalany rok do roku więc dziwi mnie że nagle w tym roku sklep takowej nie robi skoro w tamtym roku odgarniałeś śnieg z auta.......... więc nie robisz obrotu na "takim samym poziomie" zaglądnij do wyników czasami.
  • bromden8 Re: Decyzja Zarządu w sprawie waloryzacji płac. 26.03.14, 18:06
   Zarobki w Casto są naprawdę dobre. Zarobki w biedrze czy w lidlu są niższe socjal zerowy a premie śmiechu warte. Przez krótką zimę szykuje się wysoka turbo premia bo ludzie kupują bardzo dużo. Sklepy gdzie pracownicy są zanagażowani w pracę , premie są wysokie. Nie narzekać chociaż praca ciężka warta tych pieniędzy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka