Dodaj do ulubionych

Gdzie są ci pieniacze ? :P

26.06.14, 11:47
Gdzie są ci pieniacze którzy wyzywali i najeżdżali na OPZZ że *uja robią,że blokują bezprawnie ZFŚS,że nikt ich nie wybierał itp.? No gdzie ?!

LICZĄ JUŻ Z KALKULATOREM W RĘCE ILE WIĘCEJ DOSTANĄ DZIĘKI TEMU CO ZWIĄZEK WYWALCZYŁ !!!Dnia 23 czerwca w siedzibie Castorama Polska Sp. z o. o. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Związku Zawodowego z Pracodawcą mające na celu uzgodnienie podziału środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na nowy rok funduszowy.

Przedstawicielami Związków Zawodowych był Przewodniczący - Artur Wójcicki, Społeczny Inspektor Pracy – Wojciech Zobek oraz Przewodniczący Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy – Michał Lewandowski.

Rozmowy w sprawie podziału środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych zakończyły się podpisaniem porozumienia dzięki któremu pracownicy uzyskali bardziej korzystne warunki świadczeń.

W wyniku negocjacji Związków Zawodowych z Pracodawcą uzgodnione zostały zasady dalszego funkcjonowania platformy Mybenefit oraz przyjęta została propozycja Związków, dotycząca podwyższenia maksymalnej wysokości zapomogi nielosowej i pomocy rzeczowej o 25% oraz wsparcie na wyjazdy wypoczynkowe dla dzieci pracowników (oraz wyjazdy zdrowotne pracowników) o 5%. Pula punktów do wykorzystania na Platformie MyBenefit ulegnie powiększeniu o 100 pkt. dla każdej z grup dochodowych. Szczegółowe informacje dotyczące nowych zasad funkcjonowania ZFŚŚ pojawią się w najbliższych dniach we wszystkich sklepach.

Wszelkie świadczenia z ZFŚS będą dostępne dla wszystkich pracowników od 1 lipca 2014 roku.

BRAWO DLA OPZZ I GRATULUJĘ UDANYCH NEGOCJACJI NT. ZFŚS !!!


Obserwuj wątek
  • 2.o.1.3 Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 26.06.14, 17:05
   Witam
   Deszcz po np. 2 m-cach pada i ktoś powie że to Bóg zlitował się nad ludźmi i zesłał deszcz wink
   Artur jeśli by nie podpisał przed urlopami funduszu, to nie miał by co szukać w sklepach castoramy. To że dostaliśmy więcej punktów - to częściowo może być zasługa związku, ale ja to widzę inaczej - jest to kompromis między pracodawcą a być może związkiem zawodowym. Co co związku zawodowego - człowiek nie zmienia się z dnia na dzień - i tak samo Artur zapewne będzie grał przez jakiś czas pod publikę, bo trzeba nazbierać związkowców do opłacania składek wink
   p.s 100 punktów podwyżki MyBenefit można by było spokojnie wynegocjować bez związków zawodowych. wink Więc jakiegoś wielkiego sukcesu nie widzę. Widzę cały czas to że długo związek nie radził sobie z tak prostym tematem jak sprawa podziału środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
   No nic zobaczymy co dalej wink
   Pozdrawiam
   • ilikethisjob Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 26.06.14, 22:25
    2.o.1.3 napisał(a):

    To że dostaliśmy więcej punktów - to częściowo może być za
    > sługa związku, ale ja to widzę inaczej - jest to kompromis między pracodawcą a
    > być może związkiem zawodowym
    .
    1.Gdyby Związek nie żądał podwyżek w socjalu to byś dostał 0 albo poklepanie w ramię i dobre słowo.Przykład? Socjal stał w miejscu dopóki się Związki nie zainteresowały.
    2."jest to kompromis między pracodawcą a być może związkiem zawodowym" -acha,czyli jeśli nie pomiędzy pracodawcą i związkiem, to pewnie między pracodawcą a panią z nocnego-weź się nie ośmieszaj takimi tekstami.

    > p.s 100 punktów podwyżki MyBenefit można by było spokojnie wynegocjować bez z
    > wiązków zawodowych.
    wink Więc jakiegoś wielkiego sukcesu nie widzę. Widzę cały cz
    > as to że długo związek nie radził sobie z tak prostym tematem jak sprawa podzia
    > łu środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.


    1. Mówisz że można było bez związków? To czemu nie pojechałeś wynegocjować?! Bo byś pocałował klamkę, o ile byś się odważył w ogóle poruszyć temat.
    2.Związek sobie radził,czas jaki upłynął był pod znakiem odbijania piłeczki i ignorowania przez Centralę,właśnie po to żeby nie dać tego co wywalczyli. Jasne że można było klepnąć Fundusz Socjalny wcześniej,ale wtedy by nie było więcej a tyle samo.

    Co do bzdur że Artur W. czeka na więcej związkowców żeby się "nachapać" składek to jesteś śmieszny-nie każdy myśli twoimi kategoriami. 5 zł przekazywane jest do śląskiego oddziału OPZZ, drugie 5 zł przeznaczone jest na funkcjonowanie OPZZ,a sam wyliczyłeś że członków związku nie ma więcej niż 130 osób- ależ miliony czekają do zdefraudowania oemgie! Zastanawiam się czy chłopaki nie musieli czasem dopłacić do biletów jak jechali na negocjacje do Warszawy,niewykluczone.

    Prośba,nim coś napiszesz-przemyśl to.

    Najlepiej dwa razy.
    • 2.o.1.3 Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 29.06.14, 07:14
     Witaj ilikethisjob
     Nie po drodze mi do W-wy to jedno, po drugie nie zwracam uwagi na punkty.
     Nie było niezadowolenia wśród pracowników że tych punktów jest za mało. Wręcz przeciwnie - leprze to niż 10 biletów do kina jednorazowo lub wyjść na basen. Każdy może sam wybierać. Jak dobrze to napisał jedenzmiliona to nie zasługa Artura. Wiesz jak to wygląda? - jak jest jakimś cudem sukces to przewodniczący przypisuje go sobie - jest porażka to zgania na centralę. Ja myślę zawsze, a co najważniejsze racjonalnie! Pomyśl tak że gdyby nie Pan Michał Lewandowski - przewodniczący zarządu krajowego OPZZ nie dostał byś w lipcu na wakacje żadnych punktów bo nawet tego Artur nie potrafił wywalczyć wink
     Pozdrawiam
  • szakal2311 Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 26.06.14, 17:37
   Oni nie prędko się pokażą , jak wiesz już Prokurator się za nich wziął po moim zgłoszeniu z KK190!
   Oni i tak zawsze będą pisać , że nic dobrego Związki Zawodowe nie zrobiły bo to było ich zadanie!!
   Niedługo wszyscy się dowiedzą kto pisał pod tymi lewymi kontami żle na Związki i mnie i oczywiście będzie to podane do publicznej wiadomości w telewizji!!!
   Wtedy zobaczą z kim zaczeli walkę cieniasy!!!!
   • kids1321 Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 26.06.14, 20:35
    Szakal zboku obleśny.Ludzi obrzydza nawet pisanie z tobą.
    Cała castorama ma z ciebie polewkę,ktoś zapyta szakal to odpowiedź zbok z castodramatu,w tej chwili to już wstyd powiedzieć że się tu zagląda.
    Na resztę twich bzdur to już szkoda klawiatury od roku pierdolenie.
    Pozdrawiam i żegnam to żenujące "forum".
    Remik.
   • szakal2311 Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 27.06.14, 18:14
    Zeznawanie pod przysięgą w Sądzie a kłamstwo!!!
    Autor: szakal2311 21.06.14, 21:18
    Dodaj do ulubionych
    Odpowiedz cytując Odpowiedz
    Co grozi pracownikowi za składanie fałszywych zeznań przed Sądem , kiedy na światło dzienne wyjdą fakty że kłamał aby ratować pracodawcę ???
    Jedno jest pewne , że pracodawca nie stanie w jego obronie i wszystkiemu zaprzeczy !!!
    Żaden pracodawca nie zrobi sobie kuku , a tłumaczenie pracownika że robił to bo był nieświadomy i nie chciał stracić pracy w żadnym Sądzie nie znajdzie wytłumaczenie !!!
    Jedno jest pewne że grozi mu za to Art.233 KK !!!
    Art. 233. Fałszywe zeznania
    § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    § 2. Warunkiem odpowiedzialności jest, aby przyjmujący zeznanie, działając w zakresie swoich uprawnień, uprzedził zeznającego o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznanie lub odebrał od niego przyrzeczenie.
    § 3. Nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, składa fałszywe zeznanie z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
    § 4. Kto, jako biegły, rzeczoznawca lub tłumacz, przedstawia fałszywą opinię lub tłumaczenie mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    § 5. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia, jeżeli:
    1) fałszywe zeznanie, opinia lub tłumaczenie dotyczy okoliczności nie mogących mieć wpływu na rozstrzygnięcie sprawy,
    2) sprawca dobrowolnie sprostuje fałszywe zeznanie, opinię lub tłumaczenie, zanim nastąpi, chociażby nieprawomocne, rozstrzygnięcie sprawy.
    § 6. Przepisy § 1-3 oraz 5 stosuje się odpowiednio do osoby, która składa fałszywe oświadczenie, jeżeli przepis ustawy przewiduje możliwość odebrania oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej.
    Ten post dedykuję pewnej grupie !!!!
  • jedenzmiliona Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 28.06.14, 09:16
   Wynik porozumienia, zawdzięczamy wyłącznie Panu Michałowi Lewandowskiemu - przewodniczącemu zarządu krajowego OPZZ, którego o pomoc poprosiła Castorama, z racji, że Pan Wójcicki jawnie i rażąco starał się wyłącznie działać na szkodę firmy i niekorzyść pracowników.
   Castorama od początku gotowa była na porozumienie, a Pan Wójcicki był z tego niezadowolony.
   Panu Wójcickiemu nie zawdzięczamy nic. A kalkulator nie jest mi potrzebny. Umiem liczyć do 100.
  • kiedystobylo Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 29.06.14, 20:22
   Wysiłki ze związku jak widać połowiczne, choć widać, że ludzie ze Związku mają ciśnienie aby coś robić to na razie wprowadzają zamieszanie. Cieszy mnie, że fundusz jest uruchomiony, ale irytuje mnie sianie polityki sukcesu tam gdzie powodów nie ma. Warto byłoby się przyjrzeć jeszcze co Związek obiecywał od początku roku, a co zdziałał. Gdzie podwyżki, gdzie jasne konsultacje z pracownikami i konkretne postulaty do centrali. Ja po prostu widzę chaotyczne działania, przykładem jest pikieta i opinia szakala na temat nas pracowników. Ludzie którzy szukają roboty, a często są zmuszeni do dojezdzania po kilkadziesiąt kilometrów to nie „przysłowiowe słoiki” lecz zdeterminowani ludzie zarabiający na swoje utrzymanie. Determinacji panu Arturowi nie można zarzucić, tylko do czego ona doprowadza, sami sobie odpowiedzcie, a strach myśleć co jeszcze wykombinuje. Zatem jeśli już to Związki ok, ale bez tego Pana. Dziękuję.
   • szakal2311 Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 01.07.14, 17:41
    Mnie się nie czepiaj , bo nie masz odwagi się przedstawić , tak więc się nie wypowiadaj bo jesteś fałszywy!!
    A słoiki wiodą prym w tej firmie , nic nigdy z nimi się nie da zorganizować , a do Związku boją się wstępować , a najgorsze jest to że szkoda im 10 pln wydanych na polepszenie ich życia!
    Nigdy nie zrozumieją że czym więcej osób w Związku jest łatwiej przebić się w sporze z pracodawcą !!
    Tam gdzie powstawały Związki Zawodowe i pracodawca nie spełniał oczekiwań pracowników , dochodziło do strajku i problem znikał a bez Związku nic nie osiągniecie!
    Poczytajcie sobie co się dzieje w tym kraju , ludzie pracują za 2,50 na godzinę i nie myślcie sobie , że jak pracodawca czyta ile zarabiają pracownicy to nie będzie szukać oszczędności.
    Dla mnie ci którzy żle piszą o Związkach to naprawdę osoby bez ROZUMU!!!!!!!!
    Dzięki Związkom żyjecie w wolnym kraju , może to do WAS kiedyś dotrze !!!!!
  • mavi2go Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 29.06.14, 22:21
   ja nie będę się powtarzać bo teraz to tylko głównie zaglądam i czytam. Ale zwróciliście na pewno uwagę na pisma z centrali od połowy maja i w czerwcu. Jakoś do spotkań nie mogło dojść, bo panowie ze związku nie stawiali się, a jak już się pojawili to nie dogadali. O zmianach w punktach mybenefit, zwiększenia kasy na zapomogi losowe czy wyjazdy dla dzieciaków też była informacja wcześniej z centrali. A ze strony związku jakoś lista postulatów krótka – żądanie 600 zł podwyżki to śmiały ruch, trzymam kciuki, tylko czy realny, to taki strzał z grubej rury. A tak poza tym poklikajcie po fejsie i profilu Związku, żenada. Kasują niewygodne komentarze i nie dopowiadają na pytania. Tak właśnie dyskutują z innymi pracownikami i pewnie tak wyglądają ich gadki z centralą.
   • kanibalizm Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 01.07.14, 22:29
    Ilikethisjob niczym zaczniesz się pocić przy klawiaturze,zaciągnij wiedzy na temat o którym skrobiesz.
    Napierdziałeś literek co nie miara pewnie pół dnia Ci to zajęło, a tu "zonk" pojęcia zero,musieli koledzy Cię naprostować.
    Dobrze że jest forum,czegoś się dowiesz....
  • krkdrk Re: Gdzie są ci pieniacze ? :P 07.07.20, 17:08
   mybenefit przywłaszcza sobie wszelkie środki ze zwrotów a że dotyczy to sprzedaży internetowej, ewidentnie łamie prawo.
   Nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z sytuacją gdy ktoś mi zabierze portfel z pieniędzmi w biały dzień!!!
   Kto się tym w końcu zajmie???????????????????????????????????

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka