Dodaj do ulubionych

To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrodzinny

22.05.15, 00:58
To chyba jakaś paranoja! Związki są zadowolone z porozumienia w sprawie zfśs.A niby kto zyskał w tym całym nowym porozumieniu?! Jedynie osoby, które są same tzw single. Po 1 zabrano rodzinom z większą ilościa dzieci na dofinansowanie portfela na ich wypoczynek na fajne kwoty, które były wcześniej. Teraz to max 200 zł na dziecko-PARANOJA!!! PO DRUGIE LUDZIE CZYTAJCIE OSTATNIĄ KOLUMNĘ TABELKI DOT. ZAPOMOGI-chodzi tutaj o przedszkola, książki dla waszych dzieci itd żebyście nie liczyli na to, że tak jak rok temu sporo osób mogło skorzystac z tej puli w tym roku niestety nasze związki, które miały wywalczyc dla nas lepsze warunki sprawiły wam przykrą niespodziankę!!! niech każdy najpierw się dowie w jakiej grupie dofinansowania jest a potem niech płacze że nie może dostac już pieniążków na ksiązki itd bo nasze kochane związki przecież załatwiły nam lepsze warunki... Dla kogo? Pytam dla kogo one są lepsze?! I znowu powtórze-dla singli. Zabiera się rodzinom a daje singlom. Śmiech na sali. W ankiecie nikt nie wspomniał o zapomogach że ZMIENIĄ SIĘ PRZEDZIAŁY KWOTOWE ICH PRZYZNAWANIA. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM JAKIM PRAWEM OSZUKANO PRACOWNIKÓW I ZADECYDOWANO ZA NICH??!!! ZWIĄZKI MIAŁY POMAGAC A NIE SZKODZIC!!! cAŁY CZAS PISANO O DOFINANSOWANIACH DO WYPOCZYNKU ITD ALE O ZAPOMOGACH NIE BYŁO PISANE ŻE BĘDĄ NIEKORZYSTNE ZMIANY. no tak dano kasę na wyjazdy dla pracowników ale zabrano rodzinom którym wsparcie finansowe na początku roku było niezbędne... powtórzę jeszcze raz PARANOJA. Mam nadzieję że nie jestem sam i przeczyta to więcej osób i zaczną protestowac że ten nowy regulamin nie jest taki fajny jak miał byc!!!!
Obserwuj wątek
    • dramat8061 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 22.05.15, 18:05
      Że związków jak widzę nikt od dwóch dni nie ma ochoty zabrać głosu.
      Szkoda bo miałem ochotę na merytoryczną rozmowę.

Tak po krotce dziś w robocie przelecialem i widzę, że z grubsza jest jak piszesz.
      W sumie ciekawy sukces.

Na marginesie.
      Od kilku dni zacząłem aktywnie pisać a tu dziś bach. Inspektorzy na sklepie. Niby od ppoż a dziwnie się interesowali wszystkim. Czekałem tylko aż karza mi majty zdjąć i pokazać.
    • castosolidarnosc Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 24.05.15, 23:16
      Witam.

Panowie jako przewodniczący związku NSZZ SOLIDARNOŚĆ w CASTORAMA POLSKA odpowiem Wam na Wasze pytania , zaczepki pretensje. Szakalowi już kiedyś coś napisałem i na tym koniec.
      Po pierwsze do autora tego postu (genuinee) , kolego przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem a dopiero później miej pretensje ! W kolumnie ZAPOMOGI od zeszłego roku nic się nie zmieniło !
      Osoby będące w grupie dochodowości I A i I B mogą otrzymać zapomogę do 750 złotych , a ile jej otrzymają to zależy od komisji socjalnej na sklepie ! Więc proszę nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd !
      Pytasz kto zyskał na zmianie , odpowiem Ci krótko 7000 pracowników którzy nie korzystali z dofinansowania do tej pory ! WIĘC UWAŻAM ŻE WPROWADZONE ZMIANY TO NASZ SUKCES !
      Skoro masz pretensje , to odpowiedz mi na pytanie : dlaczego w ZFŚS uprzywilejowani byli pracownicy posiadający dzieci ( mikołaj , dzień dziecka , kredkowe i inne) a co z tymi co dzieci nie mają lub ich dzieci nie są w przedziale wiekowym , czyli do 2 lat i ponad 16 lat ? Przecież na socjal składa się odpis z każdego pracownik w sieci , więc niech każdy z tego skorzysta !
      dramat8061 na szybko czyta i potwierdza a nie wie co ! Mimo to w tym wpisie odpowiem na Twoje wpisy na tym forum.
      Po pierwsze na Twoim sklepie 8061 Warszawa Grochowska spotkanie z pracownikami na stołówce miało się odbyć jutro 25 maja , ale z przyczyn niezależnych od nas niestety go nie będzie , ale odbędzie w innym terminie .
      Po drugie piszesz w wątku o Casto Cup o problemach , ale te Twoje problemy są błahe .
      Dla chcącego nic trudnego , salę możesz załatwić sam , kasa na to jest na socjalu w sklepie ,jesli nie ma to komisja z Twojego sklepu tego nie zatwierdziła , na salę można chodzić na 21 i później my tak robiliśmy i byliśmy mistrzami Casto Cup. Więc proszę nie pisz że nie da się rady !
      Po trzecie piszesz w czym pomagają Ci związki ?
      Dbają o dobro pracowników a swoim członkom i ich rodzinom dają darmową poradę prawną , poradę doradcy finansowego i inne w zależności od regionu Solidarności. Ponadto na sklepach objętych obroną związkową wszystkie próby zmiany indywidualnych stosunków pracy są konsultowane z nami.
      Co do zgłoszenia czegoś na naszej stronie to niemożliwe bo jej nie mamy ! Może pisałeś do OPZZ ?
      Dalej , projekt 10000 mi przeszkadzał w niczym , ciekawe doświadczenie , było i po temacie. A skoro uważasz że to niezgodne z przepisami prawa to możesz to zgłosić do PIPu! Podobnie możesz zrobić z sypiącym się sprzętem.
      A czy bilety do kina ,siłowni itp to nie jest benefit z którego możesz korzystać Ty i Twoja rodzina ? Fakt , sklepy są do d... , zaproponuj jakieś ! Bony Sodexo chcieliśmy , ale nie przeszły i związkowcy wiedzą dlaczego.
      Jako związek wiemy co chcemy robić i o co walczyć !
      A jeśli jesteś zainteresowany przystąpieniem do nas lub poważnej rozmowy zapraszam !
      castosolidarnosc@op.pl lub 663881545

Wojtek
      • dramat8061 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 26.05.15, 13:03
        Ok może faktycznie jestem, jak to ktoś delikatnie określił "oszolomem ". Może faktycznie zbyt pochopnie wyciągnąłem pewne wnioski. Wszystkich tym dotkniętych przepraszam to się nie powtórzy.
        Pominmy moje osobiste odczucia.
        Nie twierdzę, że projekt 10000 to zło wcielone. Jednak są przepisy regulujące takie "akcje". Nie zostały one spełnione.
        Związek powstał aby "pilnować przestrzegania kodeksu" przez casto. Kodeks został złamany a dostaje od was informacje, że mogę iść do PIPu.
        Mogę to zrobić nawet bez istnienia związków, jednak to o czym wspominam to cel statutowy związku. Gdzież więc logika?
        Na szczęście do niczego nie doszło ale co gdyby ktoś uległ wypadkowi podczas tej ankiety?
        Czy ciężko było casto wypisać "delegację" dla tych ludzi?

Pracuję na dwóch etatach, więc jeśli pozwolisz to w któryś weekend bym zadzwonił pod podany numer.

Przepraszam jeszcze raz i pozdrawiam.
    • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 25.05.15, 12:55
      do castosolidarnosc-czyli mam rozumiec że w związkach są sami czlonkowie którzy nie maja rodzin??? Bo wątpię, żeby jakikolwiek tata czy mama zgodzili się na to żeby zabrac rodzinom a dac tym co nie maja dzieci. Nie takie były propozycje w ankietach!!! Tam proponowano żeby owszem dac pracownikom ale dlaczego kosztem rodzin skoro JEST KASA NA TO I NA TO!!! i TO JESZCZE TAK MASAKRYCZNIE OBCIĄC KASĘ TYM CO MAJĄ NP 3 DZIECI i więcej.. Jaki to będzie dla nich cios... Czyli wychodzi na to że nie warto w ogóle wchodzic do waszych związków bo i tak nie będzie miało się siły przebicia bo macie swoją wersję i koniec kropka. Śmiech na sali.Wy pomagacie chyba tylko sobie i swoim kolegom a nie całemu ogółu. Co do dofinansowania do szkolnych wyprawek itd to chciałbym podkreślic szanownemu związkowi że wcześniej był przedział do 2000 żeby otrzymac taką zapomogę a teraz max 1500, owszem zmieniło się obliczanie bo był wtedy przychód a teraz jest dochód ale to i tak ci co wczesniej mieli takie dofinansowanie to po tych nowych obliczenicach dochodu a nie przychodu są na tym stratni I NIE WSZYSCY JUŻ TO DOSTANĄ CO DOSTAWALI...więc proszę mi nie pisac głupot że zapomogi są bo rozegraliście to tak aby dostały je jak najmniejsze ilości osób.To wytłumaczcie dlaczego tak diametralnie zostały zmienione kwotowe przedziały grup ??? Wytłumaczenie że obliczamy teraz docgód a nie przychód jest słabym wytłumaczeniem gdyż nadal nie wyjaśnia to waszej przychylności na wasze interesy a nie większości pracowników. Dlaczego nie można było zostawic tego jak było odnośnie dofinansowań dla dzieci i dac jeszcze dla pracowników??? Dlaczego stosowane są śmieszne warunki że musi byc 2 tyg urlop dla pracownik żeby mógł wykorzystac dofinansowanie??? Co z osobami które już w tym roku wykorzystały 2 tyg urlop i już go nie dostaną do 30.05.2016??? Zostali pozbawieni takiego prawa?! Nikt nie zakładał że związki wywalczą takie śmieszne warunki dla pracowników! Ludzie czytajcie dobrze regulamin zfśs bo się okaże że cI pracownicy co liczą na to że dostana kaskę na wakacje to jej nei otrzymają bo nie mają 2 tygodniowego urlopiku. Śmieszne co? Ale prawdziww. Tak Wasze i nasze kochane związki wywalczyły lepsze warunki... Mieli dostac jedni i drudzy. A zabrano jednym żeby dac innym...
      • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 25.05.15, 13:02
        dlaczego w ankicie do glosowania nie było podanej aktualnej zaakceptowanej przez was tabelki? Tylko zupełnie inna??? Nikt wiedy nie wspomniał że jesli chcecie dac pracownikom to chcecie zabrac dzieciom-BO ZA DUŻY PROTEST BY BYŁ??!! ZAMYDLILIŚCIE LUDZIOM OCZY W CAŁEJ POLSCE ŻE MOGĄ DOSTAC KASE NA SIEBIE A NIE WPSOMNIELIŚCIE ŻE CHCECIE INNYM ZABRAC!!!!
        • castosolidarnosc Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 25.05.15, 20:43
          A Ty nadal swoje !
          Prosiłem żebyś nie pisał głupot , ale widzę że Tobie chodzi tylko o to żeby się o coś przyczepić.
          Swoją postawą potwierdzasz że nie warto tłumaczyć czegokolwiek na tym forum , uważasz że związki są złe a ja uważam że jest inaczej !
          Po pierwsze mam 3 dzieci ! Więc gdzie tu mój interes !
          Po drugie ankiety nie tworzyliśmy my ! Ja ją publicznie skrytykowałem !
          A od samego początku naszą propozycją była zmiana dofinansowania z dzieci na pracownika i dochodu na przychód.
          Gdybyś umiał liczyć to byś wiedział że nie da się zostawić dofinansowań dla dzieci i dać jeszcze extra dla pracowników , bo nie ma na to kasy! Tak dla Twojej wiadomości odpis z jednego pracownika na rok to niecałe 1100 zł. z czego masz benefit , dofinansowanie do wczasów , zapomogi , pożyczki , salę , imprezy itd.
          A na pewno gdybyś umiał liczyć to byś sprawdził że progi trzeba było zmniejszyć ponieważ składając nowe oświadczenie z przychodem ,czyli dochodem pomniejszonym o koszty uzyskania i składki daje dużo mniejszą wartość i większość pracowników będzie w tych samych progach!
          GOŚCIU A KASA NA ZAPOMOGI POCHODZI Z PULI SKLEPOWEJ , I TO KOMISJE NA SKLEPIE DECYDUJĄ ILE KASY PRZEZNACZAJĄ NA ZAPOMOGI ! WIĘC PROSZĘ CIE, DARUJ SOBIE TE OSZCZERSTWA I GŁUPOTY !
          Osoby , które wykorzystały już w tym roku 14 dniowe urlopy będą objęte wyjątkiem i będą mogły skorzystać z odpisu podczas krótszego urlopu w tym roku ! A urlop 14 dniowy przysługuje każdemu pracownikowi ! Więc każdy może skorzystać z dofinansowania ! Do rozliczenia wystarczy np fv za paliwo z miejsca zamieszkania ,ale o tym to już nie napiszesz!
          Myślę że tyle Ci wystarczy! Więcej tłumaczył Ci nie będę bo szkoda mi czasu.
          A jak nadal czujesz się oszukany bo związek NSZZ SOLIDARNOŚĆ socjal dał singlom , albo mi i moim kumplom to może zgłoś Swoje problemy i potrzeby do rządu , bo to on preferuje politykę prorodzinną !
          I SERDECZNIE POLECAM NAUCZYĆ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM I LICZYĆ !

pozdrawiam

Wojciech Kasprzyk
          przewodniczący
          NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w CASTORAMA POLSKA

• castoxl Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 26.05.15, 23:01
            A na pewno gdybyś umiał liczyć to byś sprawdził że progi trzeba było zmniejszyć ponieważ składając nowe oświadczenie z przychodem ,czyli dochodem pomniejszonym o koszty uzyskania i składki daje dużo mniejszą wartość i większość pracowników będzie w tych samych progach!
            GOŚCIU A KASA NA ZAPOMOGI POCHODZI Z PULI SKLEPOWEJ , I TO KOMISJE NA SKLEPIE DECYDUJĄ ILE KASY PRZEZNACZAJĄ NA ZAPOMOGI ! WIĘC PROSZĘ CIE, DARUJ SOBIE TE OSZCZERSTWA I GŁUPOTY !
            "Osoby , które wykorzystały już w tym roku 14 dniowe urlopy będą objęte wyjątkiem i będą mogły skorzystać z odpisu podczas krótszego urlopu w tym roku ! A urlop 14 dniowy przysługuje każdemu pracownikowi ! Więc każdy może skorzystać z dofinansowania ! Do rozliczenia wystarczy np fv za paliwo z miejsca zamieszkania ,ale o tym to już nie napiszesz! "
            Słuchaj kolego z Związków Zawodowych. Czy jesteś pewny co piszesz ? Czy na pewno osoby które już wykorzystały dwutygodniowy urlop w tym roku dostana jeszcze dodatek ( np. kasjerki )? Oj chyba nie? ! Brak jest takiej informacji w nowym regulaminie . Bo mam go przed sobą i informacji brak. Na wszystko trzeba mieć podkładkę a prawo nie działa wstecz .Może się mylę ? Nie jestem prawnikiem ale jeżeli chcesz aby wszystkie osoby dostały dodatek to musi być zmieniony regulamin albo dodany jakiś aneks.
            • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 27.05.15, 00:51
              DOKŁADNIE!!! PRZEŚLIJCIE OFICJALNE PISMO DO WSZYSTKICH SKLEPÓW ŻE W TYM ROKU CI CO MIELI JUŻ WYKORZYSTANY URLOP 14 DNIOWY BĘDĄ MOGLI DOSTAC DODATEK. BO TAKIE PISANIE NA FORUM NIC NIE DA BO WSZYSTKO TRZEBA MIEC NA PAPIERKU A PISAC TU MOŻE KAŻDY CO MU SIĘ PODOBA.MUSI BY ANEKS DO NOWEGO REGULAMINU ZFŚS!!
      • pilotf166 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 27.05.15, 20:23
        Fundusz jest funduszem pracowników a nie dzieci pracowników .Nie jest też kasą opiekuńczo-zapomogową.Single poprzez progi dochodowości tracą podwójnie gdyż dochód dzieli się na mniejszą liczbę osób i mają mniej pkt.Poza tym nie maja Mikołaja,dnia Dziecka i innych atrakcji które maja posiadacze dzieci.Nie jest to równe traktowanie pracowników.Dofinansowanie powinno być przyznawane z automatu (jak np.wczasy pod gruszą)a nie po pisaniu bzdurnych wniosków.Czy nie dalo by sie do My Benefita wrzucic zakupów w naszej firmie?
    • castolord Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 26.05.15, 11:09
      GENUINE - prawda jest taka, że Ja i Ty pracujesz w tej firmie. Ty masz rodzinę a ja jestem singlem. NA wynik firmy pracujesz Ty i Ja, a nie TY i Twoja rodzina...i Ja. Musi być sprawiedliwie a przez lata dla mnie nie było gdyż Ty i Twoja rodzina dostawaliście pomoc a ja nie chociaż na to pracowałem.
      TERAZ DOSTANĘ JA(i kilka tysięcy innych, którzy na to uczciwie pracują), TY i TWOJA RODZINA - i widzę, że żal Ci z tego powodu coś ściska... sprawiedliwość Cię boli?
      Pozdro

• genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 27.05.15, 00:45
        Sprawiedliwosc mnie nie boli-wręcz przeciwnie!!! Głosowałem za tym abyście szanowni single dostali kase na swój wypoczynek bo zgadzam się że sie wam należy ale czemu az tak duzym kosztem innych osób? O tym nie było mowy... A jak Rada Pracownicza doskonale o tym wie-kasa jest ale wy nie chcecie jej dac ludziom którym się ona nalezy... więc chyba coś tu ktoś kręci nie złe lody.. poza tym doskonale wiem że dochód liczy się inaczej nic przychód ale uwierzcie mi że niektórzy niestety już znie zaliczą się do przedziału zapomóg a wcześniej mogli... więc nowe obliczenia nie sa wcale tak korzystne jak ogłaszano... A Szanowny kolega to chyba dobry kolega związków że ich tak broni... Bo kochane związki do dziś miały się dogadac odnośnie podwyżek??? Dobrze pamiętam?! Ciekawe co się dogadali. Dla kogo będzie lepiej? Bo przecież ważny jest ogół WIĘC WALCZCIE ŻEBY WSZYSCY DOSTALI... A WTEDY BĘDZIEMY WAM WDZIĘCZNI ZA JAKIŚ SUKCES BO JAK NA RAZIE SŁABO DZIAŁACIE W TEMACIE...
    • marle.na76 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 27.05.15, 08:00
      Zgadzam sie z powyższym... te zwiazki to jakis absurd... jako matka samotnie wychowujaca dziecko duzo stracilam w nowej zaproponowanej tabeli dofinansowan... czy to nie dziwne ze w zeszlym roku majac takie same zarobki bo wiadomo ze nie ma podwyzek dostalam wiecej dofinansowania na wypoczynek dla dziecka a w tym na siebie i dziecko dostane mniej... i co dalej zwiazki twierdza ze dbaja o dobro pracownika.... bzdura!!!! Proponuje podac sie do dymisji jesli tak macie zamiar dalej dzialac.... bo nic dobrego z was nie bedzie... jestem bardzo zawiedziona waszymi nowymi ustaleniami...i nie tylko ja... lepiej bylo jak w ogole zwiazkow nie bylo...
      • solidariuszluk Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 27.05.15, 09:16
        Koleżanki i koledzy, postaram się to Wam teraz wyjaśnić trochę bardziej przystępnie:

1. ZFŚS to NIE jest to samo co ZAPOMOGA SOCJALNA.
        2. ZFŚS - z tego dostajecie bony, karty multisport, dofinansowania do wczasów, świąt itd itp.
        3. ZAPOMOGA SOCJALNA - tutaj trzeba napisać wniosek, np. o dofinansowanie na węgiel podczas zimy. Te wnioski rozpatruje komisja socjalna która te dofinansowania przyznaje lub nie.
        4. Dlatego też kolega Wojtek napisał, że nikt tutaj nie stracił. Zyskali jedynie dodatkowo single.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Jeżeli macie dodatkowe pytania to piszcie śmiało. Zachęcam jednak do merytorycznej dyskusji bez wyzwisk.

Pozdrawiam.
    • chetna8050 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 00:15
      Pozdrawiam ruletke i marlene kretynki co potrafią tylko narzekać.
      Mimo braku podwyżek próg mógł wam się zmienić bo w picie macie całoroczne zarobki razem z premiami i może to jest powód a nie związki które wywalczyły coś dla większości. Ile jeszcze chcecie dla tych swoich bachorów , mało wam !
      Dzięki Solidarności w końcu coś dostanę i dobrze że są!
      • ruletka100 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 08:10
        ??? Nie rozumiem, skąd u Ciebie tyle agresji i nienawiści?
        Przecież w swojej wypowiedzi podałam jedynie fakty zaprzeczające twierdzeniu kolegi solidariuszluk, że nikt nie stracił. W przypadku kiedy ktoś otrzymywał więcej dofinansowania a teraz dostanie dużo mniej jest to dla niego niewątpliwie strata. Bardzo dobrze, że wszyscy mogą teraz otrzymać dofinansowanie, tak powinno być od samego początku. Poprzedni system był niesprawiedliwy dla singli i cieszę się, że zostało to zmienione. Szkoda tylko, że stało się to kosztem innych, którzy odczuwają teraz dużą stratę.
        • zwiazki8045 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 09:43
          Jeżeli ktoś stracił to Ci co mieli dużo dzieci i dzięki temu korzystali z pieniędzy innych.
          Przecież przewodniczący związków też jest na tej zmianie stratny , ale robił coś z myślą o innych , więc może warto abyście przestali patrzeć przez pryzmat swojego interesu a popatrzyli na dobro ogółu !
          Teraz przynajmniej każdy coś dostanie .
          Mi grupa dochodowości się nie zmieniła byłem i jestem a IB , przy niezmienionych zarobkach a z większymi premiami , więc nie rozumiem krzykaczy. Może po prostu uważacie że związki są złe anie zmiany które zrobiły i chcą zrobić. Ale co w tym jest złego jeśli ktoś w końcu walczy w waszej sprawie a wy siedzicie cicho i czekacie aż coś się wydarzy , bo narzekać to potraficie tylko w szatni ! Może warto się zorganizować i pokazać pracodawcy że to jest Polska i koniec z wyzyskiem!
          Ktoś tu pisze o podwyżkach i czeka aż związki coś wywalczą , a może byś ich wspomógł swoją osobą bo liczny związek to silny związek a wtedy ma większą siłę przebicia.
          Twój pracodawca ostatnio wywiesił pismo że chce dać podwyżki a związki się nie zgodziły , tylko dlaczego zapomniano tam dopisać że to znów mają być podwyżki uznaniowe ! I dostaną je ci sami co w zeszłym roku , lizusy i kapusie ! A tak naprawdę dobry pracodawca sam może dać podwyżki , nie pytając związków , ale ciekawe dlaczego ich nie dał przez tyle lat ! Zastanówcie się co piszecie opluwając innych , tych którzy mimo wszystko mieli odwagę i walczą o wszystkich, więc może warto im zaufać. Bo szybko zapomnieliście co było w zeszłym roku jak opzz zablokował socjal to była tragedia , a teraz większość ma lepiej i znów jest tragedia.
          Nie rozumiem was , ale ja swoją osobą i postawą na pewno będę wspierał związek zawodowy NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
        • chetna8050 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 09:54
          A stąd że mam dość czytania waszych głupot.
          Tyle lat mieliście wszystko a jak teraz mi coś się należy to jesteście wielce poszkodowani.
          Socjal jest dla pracowników a nie dla rodziców.
          A skoro wasza sytuacja materialna pogorszyła się przez dzieci to było ich nie robić !
          Pracujemy tak samo i wszystkim socjal się należy !
      • marle.na76 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 13:36
        Do chetna ...kretynka to ty jestes nie zycze sobie zebys mnie obrazala.... poza tym wiem jak liczony jest jest dochod i jakie premie mialam w zeszlym roku a jakie jeszcze wczesniej... a Ty jak nie masz dzieci to lepiej dla Ciebie i lepiej sie o nie nie staraj..... nie zycze sobie zebys mowils o moim dziecku bachor.... bo podejrzewam ze jest bardziej inteligentny niz Ty.... nie narzekam tylko pisze prawde.... ale to tylko ludzie na poziomie rozumieja...
    • teddypirt Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 00:34
      Tak czytam i przecieram oczy ze zdumienia !
      Ile ten chłop może takiemu debilowi jak genuinee tłumaczyć !
      Teraz chcesz podwyżek ! przecież ten post zacząłeś bo twierdziłeś że związki to oszuści i dbają o swoje dupy!
      Miej jaja i przyznaj się że czegoś nie doczytałeś albo że jesteś ograniczony a nie przypierdalasz się o wszystko !
      Dla mnie związki coś wywalczyły i popieram ich działalność
      A do tych co mają dzieci to chetna8050 ma rację! Macie 2 dni opieki , zwolnienia na dzieci i jeszcze wam mało , zabieracie moją kasę z socjalu. A pod jakim względem jestem od was gorszy mając roczne dziecko ?
      Jak wam mało to do opieki zapraszam ciekawe czy tam coś dostaniecie !
      • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 10:19
        Jeżeli chcesz kogoś wyzywac to wyzywaj swoja rodzinę a nie innych. Przecież nikt nie napisał z tych osób którzy maja żal że obcięto kwoty dla dzieci że NIE CHCĄ ŻEBY DAC TYM CO ICH NIE MAJĄ. Wręcz przeciwnie byliśmy z atym żeby Wam dano bo też Wam się nalezy ale tutaj chodzi przede wszystkim o to że mają kasę w centrali ale się nie chcą z nią podzielic dla wszystkich. Uważam że powinni zrobic 2 rodzaje dofinansowania albo na dzieci albo dla pracownika. I pracownik wybiera które chce. Dla tych co maja więcej dzieci wiadomo że korzystniejsze byłoby na dzieci ale wtedy nie mógłby wziasc już na siebie i uważam że wtedy było też sprawiedliwie-tylko żeby na dzieci były inne kwoty a nie tak jak teraz śmieszne grosze dali. Bo takie oszczerstwa że Wasz dochód jest pokrzywdzony bo dzieli się na 1 osobę -BO LUDZIE MACIE NA UTRZYMANIU TYLKO WŁASNY TYŁEK I TO JEST SPRAWIEDLIWE???!!! Nikt tu nie pisze żeby rodziny z dziecmi były lepiej traktowane tylko niech zostanie jak było i dodatkowo dac Wam Drodzy samotni (za co wam serdecznie współczuje że tak w samotności marnujecie swoje życie...) bo to nasze dzieci będą zapierpapier na wasze emerytury szaraczki. I nie zyczę sobie żeby DZIECI MOJE CZY WSZYSTKICH INNYCH OSÓB KTÓRE JE POSIADAJĄ - były nazywane BACHORAMI!!!!!!!!!! JEŻELI TEN KTO TO NAPISAŁ ZOSTAŁ SKRZYWDZONY i miał trudne dzieciństwo to niech uda sie do psychologa a nie obraża innym rodzinę. Bo tylko pustak który dostał w życiu wszystko na tacy albo człowiek po przejściach może- coś TAKIEGO napisac... I powtarzam drodzy forumowicze że Nam nie chodzi o to żeby samotni nie dostali TYLKO OWSZEM MAJĄ DOSTAC BO IM TEZ SIĘ NALEŻY!!! Tylko my walczymy o to że czemu aż tak diametralnie zabrano tym co maja rodziny bo w tej ankiecie nikt nie wspomniał o tym że tak się stanie. Po prostu zostalismy bezszczeelnie oszukani. Poza tym co do ZAPOMÓG-to chciałem zauważyc że one są finansowane z kasy ZFŚS więc ten kto komentuje że to inna bajka to owszem ma rację ale tylko w przypadku że pracownik musi się naprodukowac i pouniżac żeby napisac pismo do szanownej komisji aby uwzględnili jego wniosek i nie powiedziane że dostanie. A co do widełek kwot to ludzie przestańcie pisac bzdury. Widełki się zmieniły bo zmieniło się obliczanie kwot ale celowo najniższe pułapy zostały tak zmienione że dużo osób która mieściła siw wcześniej w grupie najniższej to teraz dawno już nie należy do tej grupy bo stanowczo przekracza te kwoty!!!!! Zacznijcie czytac ze zrozumieniem a potem komentowac i bronic związki.Chcecie zamazac fakty? Niestety tego nie da sie juz ukryc. Poza tym żeczę wszystkim samotnym, singlom itp itd żeby dostali upragnione pieniązki na wypoczynek bo się może okazac że jednak nie dostaną bo aneksu do regulaminu co do 2tyg urlopu jak nie było tak nie ma smile)). A Pan z Solidarności niech nie wypisuje głupot na forum że wyjatkowo będzie brany pod uwagę 7 dniowy wypoczynek bo NIGDZIE Z CENTRALI NIE DOSTALI NA SKLEP TAKIEJ INFORMACJI!!! Tylko napisałes to na forum. Gdzie konkrety? Chcemy miec konkretne wiadomosci które będą rozesłane na wszystkie sklepy a nie obiecanki cacanki pisane na forum a potem głupiemu radosc... Ludzie pomyślcie o tych innych osobach które już miały 14 dniowy urlop. Oni tez maja prawo dostac dofinansowanie!!!!
          • wygrany8012 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 21:00
            Tak i jeszcze marlenko zrób loda genuinee !
            Ja w końcu dostanę parę złotych na wakacje i nawet nie muszę się z tego rozliczać !
            A wszystko dzięki związkom .
            Genuinee ,wymądrzasz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał , a naucz się liczyć a nie innych pouczasz.
            Ty myślisz że kasy na socjalu jest Bóg wie ile ! Wiem że gdyby można było to związki załatwiły by więcej!
            Może pracodawca dołoży coś od siebie dodatkowo!
            • tymekwawa Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 21:17
              Ja też w końcu coś dostanę !
              Genuinee zaczął wątek i poległ !!!!
              Czepiasz się chłopie co róż czegoś innego.
              Ciekaw jestem jak będziesz trąbił gdy twoje dzieci przestaną się łapać na dofinansowanie !
              Może napiszesz na forum że przepraszasz i dziękujesz!
              Ja dziękuję NSZZ Solidarność !
          • chetna8050 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 21:26
            Będę tu pisała co mi się podoba.
            A twoje bachory mam gdzieś ! W końcu koniec z nierównym traktowaniem singli.
            Fundusz Socjalny jest dla pracowników a swoje rodziny to macie do obniżenia przychodu !
            Może dajmy jeszcze waszym współmałżonkom , starym i komu se tam jeszcze życzycie !
            Nie potraficie się pogodzić że inni też dostaną , wielce oszukani i poszkodowani naciągacze na dzieci !
              • castosolidarnosc Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 28.05.15, 23:39
                Witam.

Na wstępie mam prośbę , szanujcie się ! Po co te wszystkie wyzwiska i obelgi.
                Ktoś zaczął wątek , ja udzieliłem odpowiedzi bo nie pozwolę aby ktoś pisał nieprawdę !
                Jak ktoś nie chce czegoś zrozumieć to nie zrozumie !
                Piszcie ale prowadząc konstruktywny dialog .
                Związki i zmiany w ZFŚS będą miały swoich zwolenników jak i przeciwników wszystkich nie zadowolimy.
                Dziękuje tym którzy nas wspierają i którzy są zadowoleni , wszystko co robimy to robimy w dobrej wierze i myśląc o pracownikach a nie dbając o własny interes jak nam zarzucają.
                Po niespełna roku działalności nasza organizacja uzyskała poparcie i objęła swoją działalnością następujące sklepy CASTORAMA :
                ZGORZELEC, WAŁBRZYCH, GDAŃSK OSOWA, LEGNICA, JELENIA GÓRA, LUBLIN, RZESZÓW, WROCŁAW BIELANY, WROCŁAW GRANICZNA, WROCŁAW MAGNOLIA, WROCŁAW KORONA, ŻORY, SZCZECIN WIOSENNA, SZCZECIN POŁUDNIOWA, KALISZ, KRAKÓW ZAKOPIANKA, MIŃSK MAZOWIECKI,
                I czy to się niektórym podoba czy nie to NSZZ SOLIDARNOŚĆ w Castoramie będzie !
                A wszystkich sympatyków i chętnych do decydowania o swoim losie zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi :
                www.facebook.com/solidarnosc.castorama
                castosolidarnosc@op.pl

pozdrawiam
      • black_and_white_fighter Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 29.05.15, 10:12
        Nie czepiam się tego że teraz każdy pracownik dostanie - to super. Ale faktycznie szkoda że zabrano innym. Podobno była tak duża nadwyżka pieniędzy w ZFSS i gdzie się podziała?

Na moim przykładzie straciłem 500 zł do wakacji, 50 zł do benefitu, do 700 zł na zapomogi losowe. Przy mniej więcej takim samym dochodzie.
        Brawo! Wspaniałe są te nowe progi
        • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 29.05.15, 12:41
          Brawo! W końcu pisze coraz więcej osób które rozumieją moje pretensje do związków w czym tkwi problem .a nie jak wcześniej pisaly przydupasy które placa składkę i myślą że są panami i władcami naszego losu. Bo im się należy. . Wszystkim się należy! I wam i nam. Bo przypominam że zfss służy dla pracowników i Ich Rodzin jak komuś ciężko w to uwierzyć to zapraszam do regulaminu. .
          • szakal2311 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 29.05.15, 17:42
            Cieszcie się tymi dodatkami , bo wkrótce jak zostaną opodatkowane markety a to już w 2016 roku i właściciele będą szukać oszczędności bo dla nich liczy się tylko zysk a nie wasze rodziny !!
            Wtedy nie pomogą wam , żadne związki bo i one znikną !!
            To proces nie do zatrzymania !!
            Wybór pozostaje im tylko zwolnienia i obniżki pensji bo ten podatek ich wykończy!!!
            A do tego dochodzi ogromna konkurencja i zakupy internetowe.
            W marketach nie ma przyszłości !!!!
          • teddypirt Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 29.05.15, 20:49
            Ale ty genuinee jesteś pojebany tak samo jak szakal a może piszesz pod kolejnym loginem !
            Przydupasem to jesteś ty i twoja stara !
            Naucz się czytać i liczyć tak jak ci proponowano.
            Dla myślących troszkę matematyki.
            Castorama ma ok 10000 pracowników z każdego odpis ok 1100 zł , co w sumie daje 11 mln rocznie.
            Na wczasy pracownicze i dzieci liczmy średnio 400zł na pracownika co daje 4mln na rok.
            Na benefit trzeba liczyć podobnie średnio 500zł na pracownika co daje 5mln na rok.
            Liczmy że na sklepy trafia po 30tys zł razy 70 sklepów co daje 2,1mln na rok.
            Jak widać debilu bez szkoły suma to 11mln. wić przestań się przypierdalać.
            Jak coś ci nie pasuje to załóż sowój związek 10 debili twojego pokroju tu znajdziesz.
            Ty i twoja lodziara marlena jesteście największymi dziadami tego forum , nie dość że to wy okradaliście wszystkich biorąc ich kasę na swoje bachory a teraz pokazujecie że szkoda wam 15 zł na składkę.
            Ja płacę i dzięki temu mam chociażby darmową poradę prawną i pewność że jak ktoś będzie chciał mnie zwolnić to najpierw zapyta związki a one mnie o tym poinformują ! A was nie i huj wam w dupę !
            Mam prośbę do castosolidarnosc i solidariuszluk nie informujcie tych dziadów o niczym , niech się domyślają i knują a związkowcąwystarczy to codostająna pocztę lub doczytają na facebooku !
              • maybelline78 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 30.05.15, 08:16
                Szkoda tylko, że dofinansowanie dotyczy tylko urlopu 14 dniowego. U nas cofnięto takie urlopy w wakacje. Zostały tylko te 7 dniowe. Dlaczego nie mogę wziąć dofinansowania w krótszym urlopie ale wypadającym w wakacje. Co mi po dofinansowaniu, jeżeli urlop wypada w październiku bądź listopadzie. Czemu narzuca się pracownikowi kiedy ma jechać na urlop żeby skorzystać z dofinansowania.
            • szakal2311 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 30.05.15, 10:01
              Ty skończony d... tylko na tyle ciebie stać???
              Ode mnie się odwal bo nie mam tutaj żadnych klonów i piszę tylko pod swoim nikiem i widzę , że jesteś jednym wielkim przyd... tego żółtego związku pani K... bo piszesz w obronie tych co robią wszystko aby pracownik nic nie dostał a co do porad prawnych to nie wciskaj kitu tutaj bo nie dysponujecie takim luksusem , wiem to bo mam sporo prywatnych wiadomości od tych co się do was zapisali a teraz rezygnują bo nic dla nich nie potraficie zrobić !! Zapamiętaj sobie jedno żółty związek taki jak wasz nigdy nie będzie dla pracowników sklepów a dla pani K....
              • solidariuszluk Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 30.05.15, 11:34
                szakal - Twoje obelgi to jedno, ale kłamstwo nt. braku porad prawnych to już nieuczciwe z Twojej strony. Mało tego. Każdemu członkowi naszego Związku przysługują nie tylko porady prawne ale również reprezentacja w Sądzie Pracy w razie potrzeby aż do zakończenia postępowania. Mamy dział prawny w każdym z 34 biur regionalnych w Polsce.
                • zwiazki8045 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 30.05.15, 18:57
                  Co do działów prawnych w każdym biurze regionalnym to potwierdzam. Są regiony posiadające nawet po kilkunastu prawników np.Dolnośląski !
                  A marlenka teraz znów taka biedna i poszkodowana a przecież sama zaczęłaś skakać i ubliżać.
                  Pamiętaj w Solidarności ludzie nie dadzą sobie w kaszę dmuchać !
                      • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 05.06.15, 01:34
                        wow!!! co Ty nie powiesz!!! byłoby śmieszne jakby jeszcze to zmienili... A co tam-jak szalec to po całości wink przecież my "szaraki" nie należymy do związków i nasz głos się i tak nie liczył, nie liczy i nie będzie liczył sad szara rzeczywistosc... ale kto bogatemu zabroni biednym byc... tylko potrafią się unosic i wyzywac na forum a w rzeczywistości to większosc ofiar losu która boi się o swoje 4 litery i dlatego wstąpili do związków. Zobaczcie jak podkreśla to jeden z nich że jak będą mieli ich zwolnic to musza najpierw konsultowac to ze związkami itd. Pali im sie grunt to uciekają do związków-taka prawda. Nie chce obrazic tych co faktycznie są tam po to zeby o coś walczyc ale widac że jest ich mało bo mają słabą siłę przebicia i wychodzi niektórym słoma z butów...
                        • blueeelabel Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 05.06.15, 20:48
                          Ale ty genuinee durny jesteś, powielasz te swoje dyrdymały z takim przekonaniem, że sam chyba zaczynasz w nie wierzyć. Ktoś ci broni zapisać się do związków??? wam tylko kasa i kasa się należy, wam się wszystko należy, a robić i myśleć to już wam się nie chce... Ty i ta marlena siebie warci jesteście. Nie należę do związków, ale uważam że robią kawał roboty - między innymi dla mnie, bo ja się już nie łapałam na dofinansowanie do wakacji. I dzięki nim to się zmieniło. Uważam, że dofinansowanie powinno być dla pracownika bez względu na to czy ma dzieci, czy ich nie ma. Może w tych waszych pustych głowach to się wam nie miesci, ale są osoby które nie mogą mieć dzieci... odrobina empatii, ale nieeee..bo przecież wasz świat mierzony jest przez pryzmat pieniędzy Genuinee, ty i tobie podobni - ile byście nie mieli to i tak biedni będziecie.
                          • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 05.06.15, 23:21
                            Teraz zmieniasz link. . Dobra dziecinada. Ja bynajmniej pisze pod jednym i tym samym. A wy a raczej ty nie potrafisz zrozumieć calego przesłania tego tematu. Komu kasa w glowie temu kasa. Tu chodzi o co innego. A z reszta nie będę się powtarzam. Jeżeli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to trzeba cofnąć się do szkoły bo zwiazki was tego uczyc nie będą 😏.
                            • solidariuszluk Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 08.06.15, 13:02
                              Marlena... I takie coś pisze kobieta? Zero sumienia, naprawdę... Genuinee i dlatego, że są osoby myślące tak jak Ty to w tym kraju pracownicy zawsze będą na gorszej pozycji. Zamiast non stop wrzucać na związki i narzekać to zrób coś w tym kierunku, żeby związki lepiej - w Twoim mniemaniu - działały. Wystarczy się zapisać i kandydować do zarządu związku. Masz wtedy bezpośredni wpływ na to jak idą negocjacje. Zapraszamy.
                              • szakal2311 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 08.06.15, 18:58
                                Nie wciskaj kobiecie kitu , że coś robicie dla tych na dole .
                                Dbacie tylko o swoje ciepłe posadki i nigdy nie postawicie się Dyrekcji bo polecicie tak jak Związkowcy z OPZZ !
                                Z wiadomości jakie otrzymuje od setek pracowników z Castoramy , nikt nie jest zadowolony z waszej działalności .
                                A co do kandydowania , to też nie kłam !!
                                Zawsze sami na siebie głosujecie i siebie popieracie a ktoś nowy nigdy nie wygra .
                                Tak samo było z Radami Pracowniczymi , zawsze wygrywali ci co trzymali z Dyrekcją a u mnie nigdy nie miałem możliwości sprawdzenia jak głosowano a co najlepsze klucz od urny był zawsze u osoby , która wszystko ustalała na sklepie !
                                Jak się upominałem o zrobienie z tym porządku i wprowadzenie Związku Zawodowego to mnie zwolniono i do dzisiaj z nimi się procesuje !!!!
                              • dramat8061 Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 15.06.15, 09:44
                                No i dupa zbita.
                                Znajomy był na urlopie w 4 tygodniu maja i 1 czerwca. Dopłata mu nie przysługuje.
                                Na pytanie czy należeć się będzie po tym krótszym asystentka zrobiła oczy w 5 złotych.
                                Tak więc w praktyce nie jest tak jak pisaliscie.

Temat podwyżek też widzę że umarł śmiercią tragiczną. Czyli jak zwykle po dupie dostaje szary Kowalski na samym dole.
                                • genuinee Re: To ma byc sukces związków?! nowy zfśs-antyrod 16.06.15, 13:00
                                  SZANOWNE ZWIĄZKI JAK ZWYKLE ROBIĄ NAS W BALONA, NIE PRZYSZŁA ŻADNA OFICJALNA INFORMACJA DO SKLEPÓW ŻE OSOBY KTÓRE MIAŁY JUŻ 14 DNIOWY URLOP ALBO MAJA GO NA PRZEŁOMIE 05/06 TO OTRZYMAJA DOFINANSOWANIE!!! OKŁAMUJECIE TYLKO LUDZI NA TYM FORUM, ŻE TACY PRACOWNICY BĘDĄ MOGLI WYJĄTKOWO OTRZYMAC TE DOFINANSOWANIE A W REZULTACIE GUZIK PRAWDA!!! KŁAMIECIE JAK Z NUT A LUDZIE Z FORUM WAM WIERZĄ A POTEM ROZCZAROWANIA BO W RZECZYWSITOŚCI NIC NIE POTRAFICIE ZAŁATWIC. NAWET NIE ODPISUJECIE NA PISMA PRZEDSTAWICIELI PRACOWNIKÓW. MACIE WSZYSTKICH I WSZYSTKO W DUSZY. JAK OBIECALIŚCIE TO DOTRZYMAJCIE SŁOWA!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka