Dodaj do ulubionych

wyrównanie pensji to żart

24.07.15, 23:27
Witam. W Zielonej Górze jest tak , kto na dziale wypracował sobie pieniążki większe niż 2300 i przynajmniej drugi stopień to jeszcze ujdzie niesprawiedliwości. A co ma powiedzieć osoba pracująca 9 lat, posiadająca 1 stopień od 7 lat z pensją 2280 brutto? Po podpisaniu aneksu dostanie 2300 brutto i będzie według nowej klasyfikacji pracownikiem początkującym. Super podwyżka o 20 zł. i degradacja w hierarchii. Może Dyrekcja powinna zainteresować się tą manipulacją, doświadczony pracownik dostaje takie same pieniążki jak osoba nowo przyjęta. Dział kas w szczególności ucierpi, ponieważ pracujące tam dziewczyny (może poza 3 osobami nie licząc kierownika i jego zastępców) mają 1 stopień i mniej niż 2300 a pracują 7-11 lat. Jest również na dziale kas przypadek kasjerki, która pracuje ładne parę lat, zna procedury kasowe, procedury kasy zwrotów i punktu informacji a jej pensja jest taka sama jak w dniu przyjęcia do pracy. Podwyżki uznaniowe na tym dziale są rzadkością i dawane pod stołem wciąż tym samym osobom. Wniosek jest jeden - doświadczony lojalny pracownik jest gorszy od żółtodzioba i nawet praca na 1000% swoich możliwości nie gwarantuje odwzorowania w pensji.
Obserwuj wątek
  • groszek774 Re: wyrównanie pensji to żart 25.07.15, 17:16
   Nie tylko w Zielonej Górze tak jest w Skierniewicach jest tak samo!!!!Śmiech na sali-niech sobie w buty włożą te swoje wyrównania do pensji,bo pewnie gdyby nie to,że teraz nowy pracownik dostaje na dzień dobry 2300 to żadnych wyrównań dla pracowników ze stażem kilku letnim by nie było!!!!Chyba trochę głupio im się zrobiło,że są jeszcze pracownicy co ich stawka jest mniejsza niż 2300 i dlatego dali im trochę jałmużny. Pracujesz człowieku kilka lat,znasz procedury ale za dużo gadasz i dlatego nie dostajesz tego co inni- może warto by było trochę takie sprawy nagłośnić- żeby ludzie wiedzieli jak się traktuje pracowników w castoramie.Teraz jest moda na to żeby doświadczony i lojalny pracownik sam się zwolnił,bo młodemu już nikt nie da umowy na czas nieokreślony i mogą co chwile zatrudniać i zwalniać i dawać takie same stawki bez żadnych podwyżek. To jest polityka castoramy!!!!!
   • teddypirt Re: wyrównanie pensji to żart 25.07.15, 21:11
    Więc może warto to zmienić.
    Chcecie sprawę nagłośnić , jak tak dalej będzie to dostaniecie szansę.
    NSZZ Solidarność w Castorama Polska weszła w spór zbiorowy z pracodawcą.
    Konsekwencją tego może być nawet strajk - odważycie się na to ?
    Chyba że wolicie nadal narzekać i nic nie robić , ale to przecież to nic nie zmieni !
    Może w końcu pora zapisać się do Solidarności i dać szansę na zmiany !
    Związki przynajmniej coś robią a zrobią więcej jeśli organizacja będzie liczna .
    A Ci którzy mają obawy to mogę powiedzieć że jesteśmy anonimowi , mój dyro wie tylko że sklep został uzwiązkowiony i nic więcej !
    • miloiprzyjemnie Re: wyrównanie pensji to żart 25.07.15, 22:21
     Ponadto sprawy nierównego przyznawania stawek można zgłaszać do przewodniczącego Związku NSZZ Solidarność, wystarczy że podasz dział i sklep a sprawa zostanie ruszona. Jest coś o tym na Feacbooku.
     • minionka33 Re: wyrównanie pensji to żart 28.07.15, 23:43
      Dlaczego związki nie interweniowały przy ustalani obecnych aneksów?
    • minionka33 Re: wyrównanie pensji to żart 28.07.15, 23:31
     Jak narazie to związki zrobiły więcej zła niż dobra więc nikt mnie do nich nie przekona. Jak narazie tylko krzyczą
   • apeuro-solutions Re: wyrównanie pensji to żart 15.12.15, 13:34
    Szok, wynika to pewnie z braku wewnętrznych regulacji firmy co do premiowania pracowników i drogi rozwoju pracowników z poszczególnych działów. Każdy pracownik powinien mieć wytyczoną ścieżkę kariery. Opisany przypadek przez groszek774 naprawdę jest rażącą niesprawiedliwością, taką ludzką niesprawiedliwością..
  • szakal2311 Re: wyrównanie pensji to żart 26.07.15, 09:50
   To się nazywa sukces pracodawcy a klęska pracowników !!!
   Dać coś pracownikom aby się odwalili od żółtego Związku Castorama i uważali , że to zasługa związku i oni to wywalczyli.
   Tak właśnie jesteście wprowadzani w błąd to tak zwany pijar , który tworzy sztuczną zasłonę przed tym co się dzieje złego w firmie!
   A co do strajku jeden wielki kit tego związku!!!
   • michal19807 Re: wyrównanie pensji to żart 26.07.15, 20:29
    Jak czytam te posty to ręce mi opadają ,ludzie czego wy oczekujecie od pracodawcy typu Castorama ?Dziwię się że są jeszcze naiwniacy którzy myślą że pracodawcy zależy na dobru pracownika .Castorama to firma jak wiele w naszym kraju która chce wycisnąć jak najwięcej jak najmniejszym kosztem ze wszystkiego co tylko można a z pracownika jak najwięcej a te podwyżki można uznać wręcz za szlachectwo ,związki zawodowe to można o kant dupy rozbić nie ten zakład ,gdybyśmy cokolwiek produkowali i byli niezastąpieni trzeba było by nas szkolić uczyć miesiącami ,pomyślcie czy pracuje ktokolwiek na waszym dziale kogo by zwolniono i zakład by stanął .Uwierzcie mi widziałem naprawdę duże grupowe zwolnienia żaden pracodawca nie pozwoli sobie na szantaż .
    • teddypirt Re: wyrównanie pensji to żart 27.07.15, 19:49
     Szakal debilu czy ty zauważyłeś że związki nie chwalą się tymi podwyżkami ? To daje pani K , która najpierw pisała że ich nie może dać przez związki.
     Ponadto te 3,2% będzie po to żeby zadowolić tych , których oszukano w I turze mapowania wynagrodzeń i zmienić pracownikom z dłuższym stażem stopnie początkującego na doświadczonego i to pijar pani K.
     Co do strajku to jako znawca, a nawet wielki znawca tematów związkowych to wiesz jakie warunki trzeba spełnić aby to zrobić ! A co do szantażu to nikt go nie stosuje , wszystko przebiega zgodnie z ustawami !
     Dziwi mnie tylko jak ławo wszyscy pracownicy na to wszystko się godzą !
     Ciekawe czy Castorama mogłaby pozwolić sobie na zwolnienie np. 1000 związkowców ?
  • maybelline78 Re: wyrównanie pensji to żart 27.07.15, 14:25
   Faktycznie. Wyrównanie pensji to jest żart w złym guście. Po 5 latach bez podwyżki moja pensja wzrosła o 32 zł brutto. Śmiech na sali. Lepiej żebym w ogóle nic nie dostała. Poczułam się jakbym dostała obuchem przez głowę. Nie wiem czy się śmiać, czy płakać.
   • castopuls Re: wyrównanie pensji to żart 27.07.15, 19:56
    Podwyżki są super, dostałem niecałe 20 zł brutto, stopień początkujący. Tak więc nie zamierzam żadnych nowych pracowników szkolić, proponować jakichkolwiek rozwiązań lub własnych pomysłów. Te podwyżki chyba mają na celu pozbyć się osób z umowami na czas nieokreślony z kilkoma latami stażu w castoramie i to się powiedzie, ja szukam nowej pracy , tj. odbywam rozmowy smile
  • marcinkujawa78 Re: wyrównanie pensji to żart 27.07.15, 21:40
   Masz rację w 100%, ale każda z nas wie i wszyscy pracownicy, że dział kas jest najgorszym działem i tak nas traktują.Zero szacunku i uznania, osoby pracujące dłużej niż 5 lat siedzą cicho ,aby im ktoś świni nie podstawił pod nogi i nie stracił pracy bo ma rodzinę i musi pracować . SZACUNEK ZEROWY ,POCHWAŁ ZERO więc nic się nie zmieni .............. możemy tylko pogadać i ponarzekać sobie nic więcej.......... i tak bedą mieli nas głęboko w D........
   • marcinkujawa78 Re: wyrównanie pensji to żart 27.07.15, 22:01
    Polityka pracy jak komuś się nie podoba to niech się zwolni....
    Na twoje miejsce jest inna osoba .....
   • minionka33 Re: wyrównanie pensji to żart 28.07.15, 23:28
    Tu masz racje. Sam kierownik kas mówi że ten dział to patologia Bo nie widzi ogromu pracy kasjerek które robią wszystko żeby ten dział funkcjonował. I dziewczyny mogą się troić a jak podpadną kierownikowi to mogą usłyszeć, że Carrfour lub Biedronka czeka. To kasjerki obrywają za błędy pracowników na działach, to na nich wyładowuje się klient za złą obsługę. I niestety ze strony kierownika nie mogą liczyć na wsparcie. Chociaż jak ma dobry humor to może coś pomoże a humorki to ma jak kobieta w ciąży. W jednej chwili jest pogodny i przyjazny a po chwili jak coś sie schrzani to rzuca fochami na wszystkie strony. Podwyżki dla kasjerek? A kto ma iść do dyrektora z propozycją podwyżek? Kierownik? Kierownicy inny działów potrafią wywalczyć podwyżki a działu kas szerokim łukiem omija temat. Więc jeśli przełożony nie potrafi postawić się za swoim działem u dyrekcji i pokazać ile pracy wykonują dziewczyny to ten dział zawsze bedzie kopany w d.....
  • czesio77 Re: wyrównanie pensji to żart 29.07.15, 12:38
   moi drodzy przepraszam że sie wam wcinam bo pracownikiem nie jestem ale moja znajoma na kasie w banku ma 2300 brutto po 15 latach pracy i mobbing na kazdym kroku , zatraszanie i wielkie wymogi sprzedażowe bo jak nie to zwolnienie z pracy bez patrzenia na doświadczenie ani na staż.....takie mamy czasy że nikt sie z pracownikiem nie liczy nawet w banku a co powiedzieć u was.
   • ruletka100 Re: wyrównanie pensji to żart 29.07.15, 19:35
    NAWET w banku?
    W czasie kiedy pracowałam w Casto wszyscy moi współpracownicy na dziale byli ludźmi wykształconymi ( w większości po uczelniach technicznych, niektórzy mieli ukończone dwa kierunki ), posiadający wysokie kompetencje, daleko wykraczające poza obsługę kalkuratora, znający zagadnienia techniczne dotyczące ich działu, znający techniki sprzedaży i obsługi klienta, mający dodatkowe kursy i umiejętności jak np. obsługa wózków widłowych, sprzedaż i konfekcjonowanie środków ochrony roślin czy uprawnienia SEP i ciężko pracujący zarówno fizycznie jak i psychicznie, nierzadko w nieprzyjemnej atmosferze. Mam nadzieję, że po prostu niezręcznie się wyraziłeś i nie chciałeś powiedzieć, że w byle banku oczekujesz wyższych standartów niż w Casto. Aczkolwiek zgadzam się, że zarobki rzędu 550 Euro brutto miesięcznie przy europejskim poziomie cen to kpina i niewolnictwo ekonomiczne.
    • papadog Re: wyrównanie pensji to żart 14.12.15, 18:13
     nie narzekajcie,macie 13 i 14 pensje a także premie z zysków
   • szakal2311 Re: wyrównanie pensji to żart 29.07.15, 21:23
    Macie swoje forum bankowe na tym portalu !!
    Dlaczego nie napiszesz o jaki bank chodzi ???
    Mam sporo znajomych w sektorze bankowym , w tym młode dziewczyny na kasie i zarabiają dużo więcej i chwalą sobie pracę .
    Chyba nigdy nie pracowałaś na kasie w Castoramie , tam to dopiero kasjerki mają przechlapane , jedynie te co mają chody na górze są lepiej traktowane!
    Non stop wpajają im to , że na ich miejsce są tysiące chętnych i wprowadzą kasy samoobsługowe i dlatego nie mają co liczyć na podwyżki!
    Kiedyś były inaczej traktowane , obecnie są to standardy odbiegające daleko od normy!
    W Biedronce , Lidlu są wyższe zarobki i nie rozumiem tylko co ich trzyma ???
    Bo w tej firmie jak nie masz pleców nie licz na awans czy podwyżkę!!
   • dorobotydoroboty Re: wyrównanie pensji to żart 30.07.15, 22:42
    Zabrzmiało dziwnie :" a co dopiero u Was w Casto". Żal mi Twojej znajomej że w jakimś tam banku pracuje. Ja znam Castorame , długo tutaj pracuje. Tak nie bylo, to byla super firma. Zmienilo się na gorsze z odejściem prawdziwego z krwi i kości dyrektora Casto - pana Claude. Potem był polak i juz tylko gorzej. Wszystko i tak zależy od ludzi. A jak u znajomej jest mobbing to nagrać , udowodnić i do sądu iść po odszkodowanie. Nie będzie się już musiała męczyć.
    • pilotf166 Re: wyrównanie pensji to żart 09.01.16, 02:01
     www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/miejsca-pracy/praca-i-zarobki-w-lidlu-nie-pchajcie-sie-na-specjalistow-od-warzyw a tymczasem w Lidlu...
  • binaryland Re: wyrównanie pensji to żart 04.03.16, 21:35
   Bardzo Dobry Sposób na Zarabianie Kasy!!!!!!
   f2cb1.ulinks.net
   ulinks.net/95cb8

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka