Dodaj do ulubionych

upały - brak klimy - co na to góra?

05.08.15, 19:20
ida upały. ostrzega o nich IMGW. w telewizji emituje się ostrzeżenia, pokazuje się jak gminy udostępniają na ulicach miast kurtyny wodne, jak zwierzętom w Ogrodach zoologicznych podaje się dla ochłody mrożone mięso, owoce, jak niektórzy pracodawcy stosuja tzw "przerwę upalną" dodatkową w czasie pracy! Ale nie w Castoramie! tam przecież pracują stwory gorsze od zwierząt im się nic nie należy. jak nie było klimatyzacji tak nie ma. wszystkie markety budowlane /już pisałem o tym kiedyś/ takie jak praktiker, obi, bricoman , liroy, maja klime. im się /takie argumenty wysuwają niektórzy przełożeni!/ gips nie kawali, cement nie twardnieje, płytki nie pękają a firanki nie wilgotnieją! największy upał będzie w piątek i w sobotę. współczuję wszystkim którzy będą bici batem po tyłkach by zarobić dla dyrektora i całej świty na turbo progresję! Niestety właścicielem Casto są Anglicy. ci sami którym Polacy na wyspach przeszkadzają bo ponoć czychają na socjal. Oni nie sa zainteresowani Waszym losem. zarobić kasę i wydymać polaczków. smutne.
Obserwuj wątek
  • szakal2311 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 05.08.15, 21:02
   To prawda a do pomocy mają żółty związek zawodowy , który idzie pod dyktando właśnie ich i dba o swoje stołki bo wie jak będę coś robili dobrego przeciwko pracodawcy to wylecą bezprawnie jak poprzedni Związek OPPZ Castorama , bo nie dali sobą pomiatać i pomagali jak mogli swoim kolegom i koleżankom!
   Każdy z was ma prawo zgłosić swojemu kierownikowi , że żle się czuje ze względu na panujące upały i musi mieć udzieloną dodatkową przerwę płatną . Są do tego w każdej Castoramie specjalne pomieszczenia i nikt wam tego nie może odmówić , jeśli będzie przeciwny a wam coś się stanie macie prawo ten fakt zgłosić nawet do Prokuratora ( pamiętajcie aby tego typu zgłoszenia nagrywać na telefon i każde inne zgłoszenia mogące powodować łamanie podstawowych zasad bhp i regulaminu. Zawsze wam pomogę jak takie sprawy zgłaszać !!
   Pozdrawiam Darek.
   • castosolidarnosc Re: upały - brak klimy - co na to góra? 05.08.15, 22:08
    Szakal podaj proszę co dobrego zrobił opzz.
    Pomiń : szereg pism do pipu , które nic nie dały , wstrzymanie socjalu i to że wsadzili na sanki wszystkich inspektorów pracy ! A co do bezprawnego ich zwolnienia , to od kiedy wyroki sądu są bezprawne ?
    Tak dla Twojej wiadomości w Zgorzelcu mamy klimę ( założona przed naszym powstaniem ) , mamy telewizor na stołówce ( po naszej interwencji ) dodatkowe przerwy w upały jak nie było klimy też były ! Możemy mieć swoje napoje na PS i prywatne telefony.
    • castonik Re: upały - brak klimy - co na to góra? 07.08.15, 00:25
     Posłuchaj kolego bo widzę, że nie jesteś w temacie. Wyrok w sprawie bezprawnego zwolnienia społecznych inspektorów pracy jeszcze nie zapadł więc masz nieaktualne informacje. Dlaczego jeszcze nie zapadł i trwa to tak długo? Ponieważ kolega Wojciech Kasprzyk ? przewodniczący związku zawodowego NSZZ Solidarność (kiedyś społeczny inspektor pracy OPZZ który także dostał wypowiedzenie, następnie został przywrócony do pracy a potem założył własny związek zawodowy) od STYCZNIA 2015 (!!!) mimo wezwań do sądu nie stawił się tam i nie złożył swoich zeznań. Gdyby nie Pan Wojciech Kasprzyk to sprawa zakończyła by się już w styczniu i koledzy wróciliby do pracy w Castoramie. Jedyny prawomocny wyrok zapadł w sądzie w Warszawie który uznał Panią dyrektor Katarzynę K. za winną skazując ją m.in. na 7 000 zł grzywny m.in. za bezprawne zwolnienie SIPów. Ciekawe czy Castorama za nią to zapłaciła? Nie wiem zatem o jaki inny prawomocny wyrok Ci chodzi? Żadnego innego na dzień dzisiejszy nie ma. Jest jeszcze inny wyrok (NIEPRAWOMOCNY) w którym sąd stwierdził, że wybory SIP się odbyły, w prawidłowy sposób a wszelkie działania pracodawcy mające na celu wyjaśnienie okoliczności przeprowadzenia wyborów były bezprawne. Więc gdyby nie Pan Kasprzyk (który jako przewodniczący działającego związku zawodowego powinien pomagać w takiej sytuacji zwolnionym pracownikom) sprawa sądowa by się już dawno zakończyła. Czy to Pani dyrektor Katarzyna kazała Ci przeciągać sprawę i nie stawiać się na wezwania sądu?
     Proszę też, abyś nie wypowiadał się na temat wyroków sądu które nie zapadły. Jako przewodniczący związku zawodowego powinieneś o tym wiedzieć i nie wprowadzać ludzi w błąd.
     • mb142 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 07.08.15, 00:50
      Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności Kraj W upalne dni pracownik może odmówić wykonywania pracy
      Źródło: Newseria
      W upalne dni pracownik może odmówić wykonywania pracy
      2015-07-06 06:55
      Share on facebook
      Share on google_plusone_share
      Share on twitter
      Share on wykop
      Share on pinterest_share
      13
      Pracownik może przerwać pracę, jeśli zbyt wysoka temperatura powoduje jego złe samopoczucie. Nie może też być za to ukarany obniżeniem wynagrodzenia. Polskie prawo nakłada też na pracodawcę obowiązek dostarczania podwładnym wody do picia w upalne dni. W odpowiednich warunkach powinni pracować zarówno pracownicy etatowi, jak i zatrudnieni na umowę zlecenie i dzieło.
      Wysokie temperatury mają negatywny wpływ na organizm człowieka: mogą prowadzić do porażenia słonecznego, skurczów cieplnych i udaru cieplnego, zakłócają też pracę układu oddechowego, krążenia i pokarmowego. Upały negatywnie wpływają też na wydajność pracy, zarówno pracowników fizycznych, jak i biurowych. Badania amerykańskiej firmy Captivate Network pokazały, że podczas upałów aż o 20 proc. spada produktywność, a o 19 proc. zdolność koncentracji wśród pracowników biurowych.
      REKLAMA


      Polskie prawo nakłada na pracodawców obowiązek zapewnienia podwładnym odpowiednich warunków pracy w upalne dni. Przede wszystkim muszą oni nieodpłatnie zapewnić wodę do picia – osobom pracującym na otwartej powierzchni, gdy temperatura wynosi powyżej 25 st. C, a pracownikom biurowym, gdy słupek rtęci przekracza 28 st. C.

      – Czasami temperatury przewyższają możliwości organizmu i wtedy ludzie pracujący w wyjątkowo ciężkich warunkach otrzymują napoje witaminizowane, energetyzujące w związku z większym wyczerpaniem podczas pracy fizycznej. Pracownicy w budownictwie pracujący na zewnątrz muszą mieć dostarczone około 90 litrów na osobę do umycia się, w okresie letnim pracodawca powinien o tym pamiętać – mówi agencji informacyjnej Newseria Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

      Źródło wody nie może znajdować się dalej niż 75 m od stanowiska pracy. Pracodawcy nie mają obowiązku skracania dnia pracy w czasie dużych upałów, mogą to jednak zrobić. W takim przypadku nie wolno im jednak zmniejszać wynagrodzenia. Mogą także wyznaczyć dodatkowe przerwy w pracy. Pracodawcy mają też obowiązek zapewnienia dopływu powietrza w pomieszczeniach pracowniczych.

      Jednak nawet gdy pracodawcy zapewnią odpowiednie warunki pracy podczas upałów, może się zdarzyć, że pracownik nie będzie w stanie wykonywać obowiązków ze względu na zły stan psychofizyczny. Może on wtedy przerwać pracę, także bez konsekwencji finansowych.

      – Warunki BHP powinny być stworzone takie, żeby zapewniały bezpieczną i dobrą pracę. W pomieszczeniach zamkniętych należy pamiętać o świetlikach, o wertikalach, wentylacji czy klimatyzacji, żeby temperatura była dogodna do wykonywania pracy – mówi Maria Kacprzak-Rawa.

      Obowiązki pracodawcy w tym zakresie dotyczą wszystkich pracowników – zarówno tych zatrudnionych na umowę o pracę, jak i na podstawie umów cywilno-prawnych.

      – Pracodawca może zapłacić grzywnę od 1 tys. do 30 tys. zł kary za nieprzestrzeganie przepisów BHP. Pracownik z kolei powinien porozmawiać z pracodawcą, jeśli on nie wypełnia swoich obowiązków. Jeśli to nie poskutkuje, można złożyć skargę do Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie – mówi Kacprzak-Rawa.

      Newseria.pl
      • castoloza22 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 07.08.15, 22:43
       ludzie ludziom taki los zgotowali - to cytat z Medalionów Zofii Nałkowskiej. tak właśnie dzieje się w casto nr 2 w Łodzi i pewnie w innych. ale jak widać z wypowiedzi w niektórych obiektach potrafi być klima i pracownicy potrafią być zadowoleni z pracy. tu jednak tak nie jest. nie da się ukryc że sytuacja pogodowa jest wyjątkowa. ale dyrektor ma na to wy....bane. zarządził prace w niedziele 10 godzinną. po interwencji ciała pracowniczego, chyba, zgodzil się z łaski na 9 godzin pracy w niedziele. nic by się nie stało gdyby wrócił do poprzednich ustaleń czyli 8 - godzinnego dnia pracy. nic go to nie kosztuje. ale nie. bo co znaczy 40 stopni na zewnątrz a w sklepie z blachy nagrzanego od kilku dni, 70 stopni szczególnie kiedy pracuje się na wysokości /drabina, układanie towaru na regałach itp./ . w takich warunkach przegrzanie organizmu grozi utratą percepcji, spowolnieniem reakcji na bodżce zewnętrzne , przegrzaniem organizmu itp. itd. nikogo to nie interesuje. pewnie do pierwszego wypadku. częste szkolenia BHP, gadanie frazesów, a jak przychodzi do konkretów to gdzie jest BH-powiec? szkoda gadać. są równi i równiejsi. i wydaje się jednak że założenie klimy to jednak rola dyrektora sklepu jego zabiegi o to czyli jednym słowem dbanie o pracowników. ale do tego trzeba pewnej wrażliwości, człowieczeństwa, perspektywicznego spojrzenia, a nie prostolinijnego słomianego chłoporobotnika postawionego na piedestale który z tak szerokiego asortymentu narzędzi pracy wybrał jeden znany mu najlepiej BAT.
       • castoloza22 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 07.08.15, 22:51
        jeszcze jedno. tyle sie mówi ratuj psa,wybij szybę w samochodzie. ratuj dziecko, wybij szybe w samochodzie. a jak uratować z podobnej blachy stojącej na słońcu pracownika casto? nie da się wybić szyby, niestety co załatwiłoby sprawę. za tamte zdarzenia można właściciela psa czy rodzica ukarać sądownie. co można zrobić dyrektorowi-sadyście? jak widać specjalnie nic. bo pracownik casto w ewolucji notowany jest niżej nawet od zwierzęcia /nie mam nic przeciwko zwierzętom/ Darwin przewraca sie w grobie. Casto wywaliło jego teorię ewolucji. szkoda że kiedyś nie był wizjonerem i nie przewidział takiego stworzenia CASTOMUŁ.
     • szakal2311 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 07.08.15, 20:11
      Dobrze im pojechałeś po bandzie , tutaj trzeba pokazywać całą prawdą kim są te żółte związki zawodowe OPZZ Castorama!!
      Do dziś ten człek udający wielkiego przewodniczącego , nie podał dlaczego go przywrócono do pracy i kto za tym stoi!!
      Oni naprawdę nic nie mogą i przykład nie bycia w Sądzie osobnika na sprawie , która jest bardzo ważna dla wszystkich się nie zjawił , bo dobrze wiedzieli , że sprawa się odwlecze a to im na rękę.
      On do niczego się nie nadaje , więcej robi szkody i zamieszania a ci na dole na tym tracą !!!
     • castosolidarnosc Re: upały - brak klimy - co na to góra? 08.08.15, 00:02
      Koleżko dobrze wiesz o jakim wyroku piszę i jest on już prawomocny.
      Jak chcesz to prześlę Ci smsa od Artura !
      Przecież dlatego OPZZ wykreślił Was z rejestru !
      Co do celowego opóźniania sprawy przez moją osobę napisałeś skargę do sądu !
      Nie wypada mi pisać tu jak to skwitował sąd ! Ale Ty też to wiesz !
      Ponadto za niestawienie się na sprawę w wyznaczonym terminie grozi grzywna ,której jakoś nie dostałem , więc nikt nie musiał mnie do niczego namawiać !
      Więc to Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie pluj na Solidarność , podobnie jak Twój zagorzały fan Szakal. Przekaż mu że się pomylił i pluje na Was a nie na nassmile
      Mimo to życzę Wam wygranej i powrotu do pracy , a jeśli chodzi o pomaganie pracownikom to od tego masz OPZZ . Czy może mają już Was w dupie , tak jak swego czasu mnie mieli i wtedy właśnie pomogła mi Solidarność !
      • castonik Re: upały - brak klimy - co na to góra? 08.08.15, 00:37
       Jeszcze raz Ci piszę - NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD. Rozumiem, że masz przed sobą prawomocny wyrok sądu? Czy polegasz tylko na sms-ach? smile Ja mam przed sobą pismo od OPZZ z decyzją o wykreśleniu oraz powodami tej decyzji? Ty też masz czy też czerpiesz informacje z smsów?
       Perwszy raz nie stawiłeś się w sądzie bo padał śnieg i były ferie. Na kolejnej rozprawie też się nie pojawiłeś bo miałeś spotkanie z pracodawcą. Kiedy braknie Ci tych wymówek? Następny powod to może niestabilna sytuacja na Ukrainie? Czy może Pani Katarzyna znowu ustali spotkanie w tym dniu? Fakt, grzywny nie dostałeś bo ostatnio sąd stwierdził, że jeśli będziesz dalej unikał składania zeznań to doprowadzą Cie siłą. Nikt tutaj nie pluje na Solidarność - udowodniłem tylko w jaki sposób przewodniczący związku zawodowego działa na niekorzyść pracowników. Co złego Ci zrobili? Może bawi Cię to że bezprawnie zostali zwolnieni i pozbawieni środków do życia (jak stwierdził sąd w Warszawie w prawomocnym wyroku)? PRACOWNICY, jeśli więc chcecie to zapisujcie się do Solidarności, możecie płacić składki, myśleć że jesteście anonimowi...Jeśli jednak ktoś z Was kiedyś straci pracę to ja bym nie liczył na wielką pomoc.
        • castonik Re: upały - brak klimy - co na to góra? 08.08.15, 23:37
         Na początku sam się zastanów do kogo kierujesz swoje posty. W pierwszym piszesz, że składałem skargę do sądu, potem piszesz do Wojciecha a to dwie różne osoby. Heh...chyba do trzech razy sztuka bo nadal nie trafiłeś. Ale mogę przekazać do kolegów Twoje sugestie wink To, że raczyłeś pofatygować się do sądu po 6 miesiącach oczekiwania też wiem. Chyba koledzy powinni Ci za to podziękować smile Prowadz sobie dalej tą szopkę zwaną "Solidarnością", tylko nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz pojęcia.
         Dalsza dyskusja nie ma sensu więc proponuję wrócić do tematu: u nas w sklepie klima śmiga aż miło. Nie chce się nawet wychodzić na magazyn bo wtedy jest szok. Mimo tego, że jest w miarę chłodno nie ma problemu z dodatkowymi przerwami. Kto chce to może wyjść na jadalnie, odpocząć i się czegoś napić. To raczej kwestia dyrektora i kierownika działu.
       • teddypirt Re: upały - brak klimy - co na to góra? 08.08.15, 23:31
        A nie sprzedał tej klimy ze swojego gabinetu ?????

        A do dupka z OPZZ jak masz przed sobą pismo OPZZ o wykreśleniu was z rejestru skoro na swojej stronie piszecie że wykreślono was bez uzgodnienia tego z wami !
        Dlaczego nie piszesz o wyroku waszego przewodniczącego !
        Z tego co wiem to Solidarność ma o wiele lepsze zaplecze prawne niż opzz i ja jestem anonimowy.
        A ty straciłeś pracę bo byłeś jednym z 6 układu kolesiowskiego w sklepie w Sosnowcu !
        Chciałeś być być chroniony i gówno robić no to teraz jesteś , tak cie załatwił opzz !
        Napisz że już nie jesteście opzz bo mają was w dupie , teraz jesteście solidarnością 80 ! Ciekawe kim jutro będziecie ! Chyba to nie ma znaczenia , ważne żeby być kimś i nic nie robić ! Więc obudź się chłopie bo czasy się zmieniły i czas nierobów SLD przeminął !
        • castonik Re: upały - brak klimy - co na to góra? 08.08.15, 23:55
         teddypirt. Dupkiem to jesteś Ty i w dodatku też wypowiadasz się w tematach o których nie masz pojęcia. Ja akurat pracę nadal mam ale to nie przeszkadza mi w tym aby wspoerać kolegów. Ty natomiast jak widzę jesteś tylko krzykaczem który na forum dużo ryczy a przed kierownikiem i dyrektorem opuszcza głowę i wykonuje polecenia w 40 stopniowym upale bez klimy smile Ze swojej strony mogę Cię jednak zapewnić, że anonimowym związkowcem nie jesteś smile
         • castosolidarnosc Re: upały - brak klimy - co na to góra? 09.08.15, 23:05
          A ja Cie zapewnię że jest anonimowy! Tak jak reszta naszych związkowców.
          Zgodnie z ustawą o Związkach Zawodowych Art.25 ust.2, organizacja zakładowa raportuje raz na kwartał o ogólnej ilości członków - i tak też robimy !
          Coś co Ty jako członek zarządu OPZZ zapomniałeś zrobić za III kwartał 2014r.
          Więc jak chcesz na mnie pluć to pluj mając powód a nie zmyślasz !
          • szakal2311 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 10.08.15, 09:14
           A kto wierzy w ciebie ??
           Żółty związkowcu , odpowiedz wreszcie kto ciebie przywrócił do pracy i powołał na to stanowisko??
           Niech wreszcie wszyscy to usłyszą , jeśli masz odwagę i honor !!!
           Ale ty tego nie zrobisz bo to dla ciebie koniec kariery i zawsze będziesz robił wszystko pod dyktando tych na górze !!
  • castoloza22 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 08.08.15, 21:23
   dzisiaj w Casto nr 2 zostały sprzedane wszystkie klimatyzatory i wentylatory. Dyrektor wydał kategoryczne polecenie by sprzedać również, te które maja pracownicy np. w poradach itd. Nie został ani jeden! nie ma i nie będzie klimatyzacji i nie będzie wentylatorów, żeby zrobić cyfre nie cofnie się przed niczym. gdyby mógł sprzedawałby również pracowników/ce/. możecie rozumieć to jak chcecie. w końcu do upałów są przyzwyczajone MUŁY więc i ich genetyczna mutacja również, czyli CASTOMUŁY!
   • mb142 Re: upały - brak klimy - co na to góra? 10.08.15, 17:52
    Hejka koledzy i koleżanki. W poznaniu w sklepie 8003 nasz dyrekcja podobno nie czyta tych postów ale jak tylko napisałem w wcześniejszym poście że przysługuje się nam woda to na drugi dzień dyrektor poleciał do sklepu i kupił wodę i arbuzy i cały dzień się chwalił jaki on jest dobry. Żenada
  • ohesus Re: upały - brak klimy - co na to góra? 10.08.15, 20:54
   8044 też nie ma klimy ani już powoli wentylacji a na sklepie codziennie 33 stopnie, woda w baniakach jest ale po niej śmiało można lecieć do kibelka na posiedzenie wink w dodatku klap dachowych nie można otworzyć bo kierownictwo stwierdziło że "zimno" wypuszczamy wtedy....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka