Dodaj do ulubionych

Zapraszam Was do "Trójki"

27.10.10, 20:27
Porzućcie wszystkie zajęcia, którym sie teraz oddajecie, włączcie sobie Program Trzeci i słuchajcie razem ze mną.
Obserwuj wątek
  • jola.iza1 Re: Zapraszam Was do "Trójki" 27.10.10, 20:43
   Dzięki wielkie:)
   -
   Główną motywacją mojej aktywności politycznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy.
   -Tusk
  • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 07.07.16, 20:17
   Dziś ze słuchaczami pożegnał się kolejny redaktor :(

   Słuchałam zażartej dyskusji o TK i nagle - dziękuję za 15 lat :(

   Będą ich tak wycinać po kolei, aż skończą na Panu Mannie.
   Słów brak na tych zapyzialców.

   P.S. Oczywiście na stronie Trójki próżno szukać tej informacji, że już o kilku słowach podziękowania za jego pracę nie wspomnę. Gumofilcowa elegancja.
  • 99venus Nie słucham Trójki 29.08.16, 10:20
   Mniej więcej trwało to miesiąc zanim zorientowałem się,że nie ma już III Programu.Najpierw pojawiły się nowe głosy z charakterystyczną dla ćwierćinteligentów nieznajomością języka polskiego.Dukanie połączone było z zupełnie nowymi tresciami,symbolem tego jest poranna audycja Pawła Lisickiego.Kiedyś rozpoznawałem program po głosie prowadzących dziennikarzy.Dzisiaj znajomych głosów już niewiele.Nawet muzyka zmieniła się radykalnie.
   To już koniec.
   Została tylko stypa.
  • ave.duce Jethon o "Trójce" 05.12.16, 10:26
   ... W przeszłości bywały różne ingerencje, ale takiej hucpy jak teraz, to jeszcze nie widziałam.

   Jest cała rzesza zmienników.

   Tak. Wszędzie są Misiewicze, ale w mediach jest to znakomicie widoczne. Bo słychać nie tylko to co mówią,
   a tu mamy wiele oczywistych zastrzeżeń do treści, to jeszcze słychać jak mówią. Wspomniałeś wcześniej o profesjonalizmie dziennikarzy Trójki, o języku jakim się posługują. No właśnie, zwróć uwagę, Misiewicze na ogół nie tylko nie znają się na radiu, nie tylko wykonują polecenia mocodawców w doborze treści, ale też nie mówią zbyt poprawnie po polsku. Tak na marginesie zastanawia mnie, jak można tak ostentacyjnie podkreślać swój patriotyzm i równocześnie mówić „wziełem” , czy rok „dwutysięczny szesnasty”. A może prawdziwy patriota zwolniony jest z nauki języka polskiego? Jednak w radiu pewne błędy są dyskwalifikujące...
   • trusiaa Re: Jethon o "Trójce" 05.12.16, 11:39
    W nowej Trujce pojawiło się kilka nowych audycji, które najwyraźniej są w całości nagrywane wcześniej i montowane, prowadzący czytają pytania z kartki, cała rozmowa z gośćmi jest kontrolowana, a rozmowy ze słuchaczami telefonującymi do studia brzmią tak mniej więcej:
    - Co Pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
    - Piosenkę Pana Koracza o zdrowiu bym chciała najbardziej usłyszeć.
    - Tak się szczęśliwie składa, że mamy Pana Koracza na sali!


    Drewno, jak z najzapyzialszych czasów słusznie minionych.
    Minionych... taaaa.
  • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 04.03.17, 12:08
   Wczoraj Godzina prawdy Michała Olszańskiego - zaprosił dwie siostry zakonne. Zmroziła mnie wypowiedź jednej z nich - na pytanie, czy jako młode siostry chciały właśnie w taki sposób pomagać ludziom (w zakonnym ośrodku opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi) odpowiedziała ze śmiechem - a czy nas ktoś pytał o zdanie? Zostały po prostu skierowane do tej pracy i już.
  • erte2 Re: Zapraszam Was do "Trójki" 09.09.18, 11:35
   damakier1 napisała:
   Zapraszam Was do "Trójki"

   Może tam gdzie jest teraz można posłuchać tej dawnej "Trójki"? Bo są tam już Jerzy Markuszewski, Maria Czubaszek, Jerzy Dobrowolski, Witold Pograniczny, Roman Waschko, Maciej Zembaty, Marian Kociniak, Jerzy Janicki, Wojciech Pokora, Agnieszka Osiecka.... Długo by wymieniać tych wszystkich dzięki którym "Trójka" była "Trójką" której słuchało się w sobotnie wieczory, niedzielne przedpołudnia, podczas poobiedniej sjesty, i w ogóle wszędzie i zawsze.
  • ave.duce Re: Zapraszam Was do "Trójki" 15.09.18, 06:19
   Udział Trójki pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat:

   5,6 proc. - to najniższy wynik słuchalności tej stacji w historii badania rynku radiowego w Polsce
   • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 15.09.18, 06:57
    W widełki wiekowe tej grupy się łapię jak najbardziej i obawiam się, że swojom osobom powiększam grono statystycznych słuszalców obecnej Trujki. Zawsze brzęczy mi w tle, ale stosuję wypróbowaną metodę: redaktor(ka) ulubiony - słucham uważnie i się napawiam, ktoś pokroju lizuska Lisickiego - jednym uchem słucham, żeby znać plany wroga, Cejrowski - wyłączam zawczasu, żeby mi eteru nie uświnił. Przez tego ostatniego @%&*! znielubiłam muzykę kubańską - źródło pociechy, radości i optymizmu :(
    • erte2 Re: Zapraszam Was do "Trójki" 15.09.18, 14:20
     trusiaa napisała:
     Zawsze brzęczy mi w tle, ale stosuję wypróbowaną metodę: redaktor(ka) ulubiony - słucham uważnie i się napawiam,

     Problem w tym że tych redaktorów już praktycznie nie ma. Z tych dawnych jeden Mann jest o.k., a reszta już jest mało strawna (na czele ze Strzyczkowskim, "od zawsze"włażącym w dupę temu kto rządzi) Nawet tzw. muzyczni (może z wyjątkiem Niedźwieckiego) już są mało strawni; Kydryński ze swoją pensjonarską egzaltacją (choć muzykę "puszcza" niezłą), a nawet matuzalem Piotr Kaczkowski który na siłę robi z siebie rockandrollowca (w tym wieku wychodzi to Jaggerowi, ale to ewenement).
     Owszem, jest trochę tych takich ze starych, dobrych czasów (np. Jan Ptaszyn Wróblewski) ale śmierdzące dodatki w rodzaju Lisickiego, Karnowskiego, Cejrowskiego czy Wolskiego (który powrócił do "Trójki" na swoje ulubione stanowisko I Sekretarza) psują całą resztę i czynia ją niestrawną
     • man_sapiens Re: Zapraszam Was do "Trójki" 16.09.18, 22:33
      Widzę że widzisz Trójkę podobnie do mojego widzenia. Troszkę bym dodał - ja zacząłem słuchać Gacek i jej muzyki - jest inna od tego co zawsze lubiłem i może dlatego ciekawa. No i Hirek Wrona plus Waglewscy. W sumie uzbiera się tego tyle, że codziennie da się czegoś słuchać przez 1-2 godziny. Ale to nie to, co było, nawet wtedy, kiedy SLD postanowiło skasować 3 (Wtedy nawet Niedźwiecki odszedł) nie było tak tragicznie. A tak luksusowo było z "tą" Trójką - rano, gdy się budziłem a zwłaszcza kiedy wsiadałem do samochodu włączałem ją. Dało się słuchać niemal bez przerwy i w całej Polsce. A teraz - czego słuchać panie prezydencie? Złote przeboje nudzą i oprócz muzyki chciałoby się posłuchać ciekawych reportaży i dobrej konferansjerki. TOK FM - niby ok, ale nie wytrzymasz dłużej niż pół godziny no i profil tak bardzo przypomina Wyborczą z jej główną wadą - propagandowym posmakiem (w słusznej sprawie ale nie mój gust). Co zostaje - jest kilka lokalnych stacji na niezłym poziomie, np. Radio Katowice - ale ja jeżdżę po całej Polsce, taką mam pracę. USB z tym co tam powgrywam - ale to tylko muzyka no i kręcenie się w kółko we własnym sosie. Audiobooki - to akurat niezłe, ale radia też potrzeba do życia.
      Jeżeli jest jakiś Bóg, to niech pokarze PiS.
      • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 17.09.18, 07:09
       Tak już mam, że się przywiązuję i dla tych kilku(nastu) przyjaciół z radia, którego słuchało się w domu od zawsze, nie odejdę dlatego tylko, że paru Lisickich, Cejroskich i Skrzyczkoskich stara się stację ukochaną zohydzić, zatłuc. Dopóki jest kogo słuchać, trffać będę, jak przy ciężko chorym bliskim, co może nie jest taki piękny i mądry jak kiedyś, ale kto wie? Może kiedyś się wykuruje i jeszcze ho ho: będzie normalnie i przepięknie.
       • erte2 Re: Zapraszam Was do "Trójki" 17.09.18, 22:34
        scoutek napisała:

        Man, mnie się wydaje, że Marek N odszedł z trójki za poprzedniego rządu pis, w 2005 roku. Do Złotych przebojów. A nie za SLD. Ale może się mylę.

        Nie mylisz się; został w pewnym sensie zmuszony do odejścia przez niejakiego sobalę któremu przeszkadzało jego "wyjście z szafy". A za SLD odszedł Mann, ale nie dlatego że go ktoś wyrzucał, ale pan Wojtek chciał spróbować założyć własne radio. Nie wyszło, więc wrócił.

        P.s. A kto jeszcze pamięta "Magazyn krasnoludków" Janickiego i Kudelskiego? A "Jarmark Cudów" ? Ale to oczywiście nie "Trójka"; tak mi się przypomniało....

  • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 08.10.18, 13:46
   Brakowało mi ostatnio Natalii Grzeszczyk, która od kilku lat, najpierw z Arturem Andrusem, a po jego odejściu sama, prowadziła Powtórkę z i Akademię Rozrywki. Sądziłam, że lada moment wróci - z urlopu? zwolnienia chorobowego? Od jakiegoś czasu zastępował ją Łukasz Szwed. Różnica kolosalna, bo ten ostatni ma lekkość i wdzięk tłuczka do kartofli, a jego wybory materiałów archiwalnych są zadziwiające - nie miałam pojęcia, że takie nędzne ramoty są w radiu przechowywane, ani, że np. Jan Pietrzak wielkim artystą jest, dlatego nie mogłam się już doczekać powrotu dawnej prowadzącej. I guzik. Została zwolniona pierwszego października.
   We wrześniu odeszli z Trójki Łukasz Karusta i Agnieszka Stępień.
   Nie mogę patrzeć, jak dobrozmianowcy zarzynają po kolei wszystko, co lubiłam, co było dla mnie ważne.
    • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 09.10.18, 08:48
     Wyobraź sobie, Venusie, sytuację, w której odkrywasz, że Twoja ukochana nie nosi już staniczka, bo oto przyszedł jakiś centralny dobrozmianowy wyrównywacz i nakazał jej zakładanie biustonosza, zapowiedział też, że za chwilę zacznie obowiązywać nakaz noszenia biusthalterów.
     A Ty, wiedząc, że na reformę podłą nie masz najmniejszego wpływu, ale pamiętając, że:
     "STANICZEK - piękne słowo oddające wdzięk, lekkość, czułość, ciepło, piękno tego co STANICZEK kryje. i jeszcze: "piękno aby mogło być podziwiane winno być prowokacyjnie zakryte", nie oglądałbyś tego, excusez le mot, "chłamu", czy czekałbyś cierpliwie, acz z utęsknieniem, że nadejdzie dzień, kiedy piękno odzyska właściwą oprawę?
  • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 13.12.19, 10:01
   Bukartyk u Pana Manna zaśpiewał dziś min.:
   Dwie wieże,
   burdelik,
   i to dumne zwierzę,
   chyba orzeł bielik?


   W refrenie było o nowomowie obateli i o kotwicy na bejsbolu i skarpecie.

   Aha. Tegoroczny Karp wyszedł nabotoksowany jak aniołki Glapińskiego, cały cudny, plastikowy i zupełnie nietrójkowy (sorki za rym), bo wykonany przez profesjonalnych artystów. Puścili to dzieło parę razy, dodali komentarze służbiście zachwyconych "dyżurnych słuchaczy".
   Od kilku dni zamiast tego stwora nadają stare fajne wersje w wykonaniu całej ekipy :)

   Np. taką o z 2003
   .
   Jakby cieplej się zrobiło i jaśniej?
   • scoutek Re: Zapraszam Was do "Trójki" 09.03.20, 11:58
    Jakiś idiota wywalił dziś z trujki (bo przecież nie Trójki) Annę Gacek. W trybie natychmiastowym.
    Pewnie drążą wokół Manna, bo jak inaczej to rozumieć.
    IMO chcą by się wściekł i trzasnął drzwiami.
    • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 09.03.20, 13:16
     Mnie też siekło to strasznie: potraktowali moją ulubioną trójkową redaktorkę jak przestępczynię - można tak zwolnić za nico, nie pozwolić pożegnać się ze słuchaczami? Jaka to buta, brak zasad - obrzydliwe pisowskie metody :( Ten babsztyl jest jest klasyczną przedstawicielką władz okupacyjnych - trzeba zniszczyć, zdeptać inteligencję, a potem już z górki.

       • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 11.03.20, 12:01
        Aha. To żegnaj, Trujko.
        Dokładnie tydzień temu sobie pomyślałam, że piątkowe poranne audycje z Panem Mannem to taki fajny początek dnia, że tak miło słuchać Mannowego mruczenia, bo ma dystans i celnie potrafi spuentować każdą bzdurę, że poranek z nim jest oazą normalności i daje nadzieję na "lepsze jutro".

        Martwię się, jak sobie Mann z tą sytuacją poradzi, bo ileż razy można zderzać się ze ścianą? :(
        • man_sapiens Re: Zapraszam Was do "Trójki" 11.03.20, 23:34
         trusiaa napisała:

         > Martwię się, jak sobie Mann z tą sytuacją poradzi, bo ileż razy można zderzać s
         > ię ze ścianą? :(

         Mam nadzieję, że dosłużył się przyzwoitej emerytury. Że któreś radio zrobi mu miejsce w programie i da swobodę. Albo jakiś streaming z internetu...
         Nadzieja. A teraz to płakać mi się chce. Zaczęło się od wycinki drzew lex Szyszko, potem Janów Podlaski... lista długa. Wszystko co piękne sk..syny niszczą. Dla pieniędzy i władzy. Bydlaki.
         • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 12.03.20, 06:08
          I jeszcze dla idei, całkiem przypadkowo zbieżnej z wizją Wielkiego Brata.
          Te ich przekazy dnia wykute na blachę - nośne na tyle, żeby najbardziej przymulony aparatczyk zdołał wbić je sobie do łepetyny, by w nocy o północy wyklepać je w pozycji - baczność! Zero zasad, wrażliwości, honoru - ze spuszczonymi łbami, ponurą masą prą na oślep, depcząc dokładnie wszystko, co im kulturowo obce.
            • scoutek Re: Zapraszam Was do "Trójki" 16.05.20, 23:17
             Właśnie Preisner powiedział, że Marek Niedźwiecki odszedł z trójki. Po dzisiejszej zadymie z wczorajszym notowaniem. Dla nie znających problemu: wygrał Kazik piosenką o bólu lepszym (prezesa) od bólu innych. Najpierw w necie zniknęło z list miejsce pierwsze, potem całą lista. A dzisiaj jakiś towarzysz zarządca oświadczył, że mało, że głosowano na piosenkę spoza listy to jeszcze zmanipulowano liczenie. W związku z tym anulowano notowanie.
             Marek wreszcie tego nie wytrzymał.
             Artyści (na razie Podsiadło i Organek) bojkotują trójkę.
             Światło chyba zgasi Piotr Kaczkowski.
             • magdolot Re: Zapraszam Was do "Trójki" 18.05.20, 02:27
              Drugi dzień nie mogę uwierzyć jak można być tak beznadziejną bandą durnowatych kutafonów. Zamachnąć się na jedną z niewielu od wielu lat bezawaryjnie DZIAŁAJĄCYCH w naszym państwie z dektury instytucji - Listę przebojów Trójki - w tak żenującym stylu. Im więcej pierdół opowiadają tym gorsze to są pierdoły. To powinno być karalne.
              Mnię osobiście rozwalił do cna już... tępo lizusowski tłicikcik Brudzińskiego, któren od fczoraj ma u mnie ksywkę Łubudubu.
              A pisotuzy radyja z piłką w grdyce [ gryce, grasicy gracji, gracy] właśnie awansowały Kazika na "siekierę motykę".
              I z dużą radością widzę teledysk włączany sadystycznie do każdej relacji Wyborczej o owym smutnym i kretyńskim wydarzeniu. Często ze słowami piosenki, żeby gawiedzi nicanic nie umykło. I dobrze tak patafianom.

              To lu:
              • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 18.05.20, 08:00
               Z jednej strony trujka wypuściła walec i wyru., ludzie, ci ostatni co jeszcze chociaż w listę wierzyli, szeroko otworzyli oczka i zaprotestowali gwałtownie, a piosenka Kazika jest numerem jeden od morza do Tatr.
               Tylko ten Kazik. Nie mogę mu zapomnieć, jak jeszcze dwa lata temu o PiSie tak ładnie mówił (jednocześnie deklarował, że sam jest polityczną dziewicą), na Przystanku odżegnywał się od jakichkolwiek aluzji politycznych w swojej piosence. To po prostu nie wypada, żeby facet w jego wieku, obdarzony zaufaniem milionów, "nie interesował się" polityką i udawał, że deszcz pada. A teraz ruszył tyłek z fotela - kontestator z kaczej łaski... pfff.

               Kaziu, dla ciebie:
               Hej, prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz
               Już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust


               i na drugą nóżkę:

               Co to za pan
               Tak kulturalnie opowiada
               Jak się stara ładnie siedzieć i wysławiać
               Ach co za ton co za ukłon
               Co za wiara w każdym zdaniu
               I jakie mądre przekonania -ania-ania-ania-ania-ania
               • magdolot Re: Zapraszam Was do "Trójki" 18.05.20, 14:29
                Ależ ostatnia piosenka Kazika nie daje się nijak zaklasyfikować politycznie i właśnie dlatego jest aż tak mordercza. Niedźwiecki też siedział cicho i starał się robić swoje... I co? I jednak się nie da.
                • trusiaa Re: Zapraszam Was do "Trójki" 19.05.20, 08:16
                 Skiba pisze:
                 - Kazik Staszewski był znany jako wielbiciel PiS - bagatelizował protesty o wolne sądy, zrównywał rządy PiS z PO, a Lecha Kaczyńskiego obwołał najwybitniejszym prezydentem w historii III RP. Późno przejrzał na oczy. (Niestety dalej zamazali, bo nie płacę abonmĘtu.)

                 Ale jeszcze takie znalazłam:
                 Protest artystów jest wynikiem sfałszowania przez kierownictwo stacji notowania listy przebojów, z której usunięto polityczny numer Kazika. Staszewski do tej pory dał się poznać raczej jako wielbiciel PiS i apologeta geniuszu Jarosława Kaczyńskiego. Posunięcie jego piosenki z listy to więc awantura w rodzinie, a nie jak niektórzy marzyli sygnał do wyjścia na barykady. To zaskakujące, że tyle zamieszania narobiła piosenka o wchodzeniu na cmentarz. Są tacy, którzy twierdzą, że podmiot liryczny piosenki powinien już tam zostać.

                 Skiba z ust mię to wyjął, normalnie. Aha i to - dla chętnych.

                 I latemu właśnie dobrze, że dzięki aferze z piosenką Kazika niektórzy się zreflektowali, ale dla mnie to historii chichot i tyle.

                 W aproposie do awantury w rodzinie smaczek dodatkowy - ten co miał wygrać, piewca niezłomnych Szymoniak Bartas jest synem Czesława, piekarza PiS. Przed oczami mi przeleciało.
                 • scoutek Re: Zapraszam Was do "Trójki" 29.05.20, 16:13
                  Niestety, Strzyczkowski nie podoba mi się coraz bardziej.
                  Chwali profesjonalizm Kurskiego, twierdzi, że policja miała prawo zatrzymać dziewczynę z rowerem przed budynkiem trójki... Oj, z tego nie będzie nic dobrego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka