Dodaj do ulubionych

"ciemny lud" to kupił?

23.01.11, 12:09
Boszsz...

https://bi.gazeta.pl/im/4/8990/z8990364X.jpg

... „Nie doszłoby do smoleńskiej tragedii, gdyby nie prowadzone przez premiera Donalda Tuska i jego środowisko polityczne systematyczne marginalizowanie oraz zniesławianie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Nie doszłoby do smoleńskiej tragedii, gdyby premier polskiego rządu nie podjął współpracy z obcym państwem, która w efekcie doprowadziła do rozdzielenia wizyt prezydenta
i premiera w Katyniu ...

Ciśnie mi się jedno słowo na określenie Pana Posła Sejmu RP, Prezesa Pi$ Jarosława Kaczyńskiego > swołocz.
Obserwuj wątek
    • maniasza Re: "ciemny lud" to kupił? 23.01.11, 12:29
      Nie dramatyzuj. To jest tylko skutek depresji sezonowej.

Kwota nie do przyjęcia - Dubieniecki o propozycji odszkodowania

Skomentowania propozycji odmówili: Ewa Komorowska, wdowa po wiceszefie MON Stanisławie Komorowskim, oraz Paweł Deresz, wdowiec po posłance Jolancie Szymanek-Deresz.

Od siebie dodam, że z klasą wypowiedział się ojciec Sebastiana Karpiniuka. Ale tej klasy nigdy miec nie będzie ani Kaczyński i spółka, ani drzymorda Wassermanówna czy Gosiewska.
            • inna57 Re: "ciemny lud" to kupił? 24.01.11, 15:52
              Zwyżki też wynikają z matematyki i statystyki.

Ave matematyka to królowa nauk. Myśmy zdawali matematykę na maturze a niektórzy jeszcze na studiach tą wiedzę pogłębiali. Jak komuś ubyło z powodów jak wyżej to nie dziwota że komuś musiało przybyć, a że czas zimowy to i tych co sportów zimowych nie uprawiają ani plaż w "Agipcie" nie odwiedzają, z domu nie wygonisz to i wyniki takie a nie inne. To samo jest latem. I powód wtedy jest podobny. Wszelkie sondaże generalnie bez szczegółowego opisu psycho i socjologicznego są delikatnie rzecz ujmując "o kant...". Wystarczy minimalnie zmienić szyk wyrazów w zadawanym pytaniu i już wynik będzie diametralnie inny. Są takie badania naukowe. Ponieważ sondażowanie to niezły biznes a socjologów naprodukowaliśmy że ho, ho, to i mamy wysyp egzotycznych sondaży. Nikt nie stara się o reprezentatywną grupę, wystarczy odwalić 1200 telefonów i następny sondaż na tapetę. Nikt nie stara się nawet o prawidłową analizę wyników sondaży, uprawnieni do tego są statystycy którzy wezmą pod uwagę coś więcej niż skutecznie wykonane połączenia telefoniczne. Tak samo miarodajne są wszelkie sondaże internetowe, grupa badana jest tak niereprezentatywna że takie badanie nie ma żadnego sensu.

Spokojnie, prawdziwą ilość "ciemnego ludu" będziemy znali po ogłoszeniu wyników najbliższych wyborów. I jeżeli tylko do urn pójdzie reprezentatywna grupa wyborców (nie tak jak w 2005 roku) to raczej możemy być spokojni o wyniki tych wyborów.
    • venus99 Re: "ciemny lud" to kupił? 23.01.11, 14:49
      czy zwróciłaś uwagę na tabelkę z głosowaniem internautów?wyniki trochę bardziej optymistyczne ale ........
      Tusk i PO pracują na takie notowania usilnie.to nie jest tylko sprawa paranoi Kaczyńskiego i chamstwa pisuarów-to jest przede wszystkim efekt impotencji PO.potwierdza się fakt,że wiele osób głosowało na PO jako gest dezprobaty wobec PiS.niestety PO chyba tego nie odczytało i nie zrobiło NIC dla wielu wyborców.nie ukrywam:ja głosowałem na PO tylko dlatego,że nie chciałem żeby wygrał PiS ale więcej mniejszego zła nie wybiorę.nie będę głosował na partię Gowina,rozdawców majatku państwowego i samorządowego oszustom,partię ukrytych dewotów i klerykałów.partię głupich przepisów,rozdętej biurokracji i wiecznej niemożności działania.
      • maniasza Re: "ciemny lud" to kupił? 23.01.11, 15:00
        Racja , racja, Venus. Ale trzeba być praktycznym, bo nie da się inaczej głosować dopóty, dopóki K babrze w polityce. Na kogo zagłosujesz? Na SLD? Na Partię Emerytów i Rencistów? W ogóle nie zagłosujesz w ramach protestu?
        Jakaś alternatywa?
        • venus99 Re: "ciemny lud" to kupił? 23.01.11, 15:22
          na terenie 2.000 m kw ogłosiłem niezależność,samodzielność,niepodległość.coraz bliższy jestem mentalnemu wypisaniu się z państwa prawdziwych Polaków.
          w tej sytuacji jako wewnetrzny emigrant nie będę brał udziału w wyborach.
          • magdolot Re: "ciemny lud" to kupił? 23.01.11, 16:00
            Prowadzę własną ankietę na mieście i jeszcze nie spotkałam ani jednego ciemnego luda, który kupil występ PiS.
            Spotkałam ludy, co se wypraszają tematy i cyrki zastępcze, co psioczą, że za gospodarkę by się wzięli lepiej, że ich raczej obchodzi, czy do gara wsadzić mają co. Najbardziej zjadliwy komentarz: by ich wystrzelić na księżyc co do jednego i rozdzielić stanowiska państwowe loterią - pan będzie premierem, bo na pana padło tu, pani prezydentem itd.- między szarych ludzi.
            Nie spotkałam żadnego, co by z Kaczką chciał na Ruskich iść, żadnego co by chciał utopić Tuska. Ot, tępy konsumpcjonizm miast patriotyzmu.

Z lekko wywracającymi się flakami staję ci ja za Tuskiem. Marząc o czymkolwiek lepszym, ale to nie jest ani SLD ani Palikot z Tymochowiczem, psiakrew.

Załóżmy partię! Na tym forumie jest ludzi dość, żeby obsadzić rząd i prezydenturę [chyba]. Poprzymierzamy się do gabinetu cieni?
    • witekjs Re: "ciemny lud" to kupił? 23.01.11, 21:48
      ave.duce napisała:

> Boszsz...
      >
      > https://bi.gazeta.pl/im/4/8990/z8990364X.jpg
      >
      > ... „Nie doszłoby do smol
      > eńskiej tragedii, gdyby nie prowadzone przez premiera Donalda Tuska i jego środ
      > owisko polityczne systematyczne marginalizowanie oraz zniesławianie Prezydenta
      > RP Lecha Kaczyńskiego. Nie doszłoby do smoleńskiej tragedii, gdyby premier p
      > olskiego rządu nie podjął współpracy z obcym państwem
      , która w efekcie dopr
      > owadziła do rozdzielenia wizyt prezydenta
      > i premiera w Katyniu ...

>
      > Ciśnie mi się jedno słowo na określenie Pana Posła Sejmu RP, Prezesa Pi$ Jaros
      > ława Kaczyńskiego > swołocz.

www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Komponenty_paranoi
      www.kcp.krakow.pl/index.php/page/materialy/0-psychozy.html
        • magdolot Co z tego wynika? 24.01.11, 19:56
          Że PiS to cyniczne ścierwa, bo skoro paranoi ulega 0,3% populacji, to sporo tam być musi trywialnych cynikuf. Z tych, co to kopią ciemny lud w określony punkt dupy. Paranoikuf w PiS z pewnością więcej, niż w reszcie populacji, bo ciągnie sfuj do sfego jak w dym i mglę bratnią, ale bez jaj, Panowie i Panie.

Ergo: sondaże pokazują aktualny poziom świra i ciemnoty. I chwała Panu Prezesowi, że w zależności od rodzaju proszkuf, ten poziom waha się. Może wystarczy dobrać odpowiednie?
            • witekjs Re: Co z tego wynika? 24.01.11, 20:52
              Okazuje się, że to co dzieje się u nas, w kręgu obecnej, skrajnej opozycji prawicowej oraz organizacji i mediów z nią związanych, nie jest czymś niezrozumiałym i unikalnym.
              Tłumaczą to mechanizmy istniejące w systemach autorytarnych, w których do ich zrozumienia, niewystarczające jest poznanie podstaw paranoi politycznej w tym paranoi indukowanej-społecznej.
              Wydaje mi się. że pracą, która w niezwykle interesujący sposób wyjaśnia to, dlaczego "lud to kupuje", jest książka Ericha Fromma "Ucieczka od wolności".
              Okazuje się, że mechanizmy wszechogarniającej bezradności, akceptacji i skrajnego podporządkowania dominującym osobowościom, o cechach autorytarnych są dla części społeczeństwa powszechne w historii.

Witek

forum.gazeta.pl/forum/w,20070,38212225,121312955,UCIECZKA_OD_WOLNOSCI_Erich_Fromm.html
              Fragmenty rozdziału Autorytaryzm, książki „Ucieczka od wolności”

Pierwszym mechanizmem ucieczki od wolnosci, ktorym sie zajme, jest tendencja do rezygnacji z niezaleznosci swego indywidualnego "ja" i wtopienie sie w kogos albo w cos znajdujacego sie na zewnatrz, aby na tej drodze uzyskac sile, ktorej brak sie odczuwa samemu. Wyrazajac to inaczej, idzie o szukanie nowych, wtornych wiezow jako zastepstwa utraconej wiezi pierwotnej.

/…/
              Poniewaz termin sado-masochizm kojarzy sie z perwersja i neuroza, zamiast mowic o charakterze sadomasochistycznym, wole - szczegolnie u osobnikow nie neurotycznych, ale normalnych - mowic o charakterze autorytarnym. Terminologia ta jest uzasadniona tym, ze charakterystycznym rysem sado-masochistycznego osobnika jest jego postawa wobec autorytetu. Podziwia go i sklonny bylby mu ulec, ale jednoczesnie sam chcialby byc autorytetem i podporzadkowac sobie innych. Jest jeszcze jeden dodatkowy powod, dla ktorego wybralem ten termin. System faszystowski sam zwie sie autorytarnym w zwiazku z dominujaca rola autorytetu w jego strukturze spolecznej i politycznej. Uzywajac terminu charakter autorytarny implikujemy, ze oznacza on strukture osobowosci, ktora stanowi psychologiczny fundament faszyzmu.
              Zanim kontynuowac bedziemy rozwazania na temat charakteru autorytarnego, wypada wyjasnic termin autorytet. Autorytet nie jest cecha, ktora mozna miec w sensie posiadania wlasnosci albo wlasciwosci fizycznych. Pojecie autorytetu odnosi sie do takich stosunkow miedzyludzkich, w ktorych jedna osoba traktuje druga jako wyzsza od siebie. Istnieje jednak podstawowa roznica miedzy relacja wyzszosc-nizszosc, ktora mozna by nazwac autorytetem racjonalnym, a taka, ktora mozna by okreslic jako autorytet oparty na zakazie.
              Przykladem wykaze, co mam na mysli. Zarowno stosunki miedzy nauczycielem a studentem, jak i miedzy wlascicielem niewolnika a niewolnikiem opieraja sie na wyzszosci pierwszego nad drugim. Ale interesy nauczyciela i ucznia sa jednokierunkowe. Nauczyciel jest zadowolony, kiedy uda mu sie pomoc w postepach ucznia; jego niepowodzenie jest takze niepowodzeniem tamtego. Tymczasem posiadacz niewolnika pragnie wyzyskac go jak najbardziej; im wiecej z niego wycisnie, tym bardziej jest zadowolony. Rownoczesnie niewolnik stara sie, jak tylko moze, bronic swoich praw do minimum szczescia. Interesy obu sa zdecydowanie antagonistyczne; co przynosi korzysc jednemu, drugiemu szkodzi. Wyzszosc pelni w obu wypadkach odmienne funkcje: w pierwszym jest ona warunkiem pomocy dla osoby podporzadkowanej autorytetowi; w drugim - jest warunkiem eksploatacji.
              /…/
              • magdolot Re: Co z tego wynika? 25.01.11, 00:49
                Fpuściłeś mnie w niezłe maliny, Panie Witku!
                Przy pierwszym cytacie odetchnęłam z ulgą. To z pewnością nie ja!
                2/3 następnego, też w sumie dowartościowały mnie, wyszło mi że sado-maso nie jestem.
                A potem zarżnął mnie przykład.
                Bo ja żem chodząc do szkoły przemożne wrażenie miał, że moje belfry przeważnie jak właściciele niewolnikuf zachowują się. ["Interesy obu sa zdecydowanie antagonistyczne; co przynosi korzysc jednemu, drugiemu szkodzi. "] I potem żem sam belfrem wallenrodycznym został, żeby te bidy ratować...
                To co?!
                Fromm zapomniał nadmienić, że szkoła jest instytucją totalną nawet w takim badziewnym totalitaryzmie jak nasz, czy JESTEM ja sado-maso?! Znaczy, byłam i już wyzdrowiałam.

Zdecydowanie wolę dyskusję o paranoi, bo mi wychodzi że nie mam. Dawno temu zdiagnozowałam u siebie możliwość hebefrenii też.

Wunderwafel na takie stany, to Jerome Klapka Jerome'a "Trzech panów w łódce, nie licząc psa". Idę poczytać do spania.
                • magdolot PEES 25.01.11, 00:55
                  Dziecię dzisiaj wypracowanie pisało. Temat. Człowieka można zabić, ale nie zniszczyć. No, kurza twarz, przykład jakoś się nasuwał sam. Dziecię się obraziło.
                  • maniasza Re: PEES 25.01.11, 18:55
                    magdolot napisała:

> Dziecię dzisiaj wypracowanie pisało. Temat. Człowieka można zabić, ale nie znis
                    > zczyć. No, kurza twarz, przykład jakoś się nasuwał sam. Dziecię się obraziło.

No widać , że nie tylko młodym się kojarzy, ale i starym tyż. Ino że na odwyrtkę :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka