Dodaj do ulubionych

Skąd w internecie biorą się idioci?

29.03.12, 17:07
Na początek zanim rozpoczniemy w tym wątku dyskusję mającą na celu wyjaśnienie tego fenomenu konieczne jest przeprowadzenie malutkiego testu.
Test znajduje się pod tym adresem:
funall.co.cc/games/idiot-test/
Obserwuj wątek
      • tw_wielgus Re: Skąd w internecie biorą się idioci? 29.03.12, 17:26
        Oj nie zgodzę się. Gorąco zaprotestuję. Nawilżanie jest podstawowym prawem dorosłego człowieka i nie korzystanie z tego dobrodziejstwa czyni wielką wyrwę w kondycji intelektualnej.
        W celu dowiedzenia posłuzę się twierdzeniem opracowanym przez jednego z moich bliskich znajomych, który po wielu latach badań doszedł do wniosku, iż społeczeństwo dzieli na osobników kulturalnych i abstynentów.

https://tosh.comedycentral.com/blog/files/2011/08/idiot-proof-internet.jpg
    • tw_wielgus Re: Wrzucę w wątek nieco lektury, 29.03.12, 17:33
      która mnie zainspirowała do szukania odpowiedzi na to ważkie pytanie.

"Niektórzy sądzą, że nowe technologie i owszem, ułatwiają życie, ale też i z powodu zwiększenia liczby kanałów informacyjnych, które pompują w mózgi odbiorców rozrywkową papkę najniższych lotów, zmieniły świat w jedną wielką wylęgarnię zombie-debili. Inni z kolei, jak niżej, na samym dole podpisany, są święcie przekonani, że w tym akurat względzie naprawdę nic się nie zmieniło już od samych początków ludzkości."

tech.wp.pl/kat,1009785,title,Skad-sie-biora-idioci-w-internecie,wid,14368791,wiadomosc.html
      • chickenshorts Re: O czym Stanisław LEM dowiedział się w inter 29.03.12, 20:47
        witekjs napisał:

> Stanisław LEM
        > Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu
        > idiotów.

>
        > pl.wikiquote.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Lem
        >
        > www.chip.pl/blogi/siecpospolita-polska/2011/11/201edopoki-nie-skorzystalem-z-internetu-nie-wiedzialem-ze-na-swiecie-jest-tylu-idiotow.201d

Witku!!! po co `ci te gorne branches?... chcesz se kark zlamac?...
        • witekjs Re: O czym Stanisław LEM dowiedział się w inter 29.03.12, 21:00
          chickenshorts napisał:

> witekjs napisał:
          >
          > > Stanisław LEM
          > > Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jes
          > t tylu
          > > idiotów.

> >
          > > pl.wikiquote.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Lem
          > >
          > > www.chip.pl/blogi/siecpospolita-polska/2011/11/201edopoki-nie-skorzystalem-z-internetu-nie-wiedzialem-ze-na-swiecie-jest-tylu-idiotow.201d
          >
          > Witku!!! po co `ci te gorne branches?... chcesz se kark zlamac?...

Lekarz zalecił mi wspinanie się, w ramach obniżania poziomu cholesterolu.

Witek ;-)
    • man_sapiens Re: Skąd w internecie biorą się idioci? 30.03.12, 11:22
      W życiu (zwanym realem) idiotów omijasz, dlatego wydaje ci się, ze jest ich mniej. Ja nie spotykałbym się przy butelce wina z takim, dajmy na to aj-rona czy silesiusa monachijskiego. A gdyby przyszło mi z nimi pracować, to nie plotkowałbym z nimi przy kawie, ale ograniczyłbym się do wydawania poleceń typu "proszę wynieść te śmieci". Właściwie tylko gdyby byli moimi klientami i koniecznie chcieli ze mną porozmawiać o czymś innym niż ostatnia oferta nie miałbym szansy ucieczki. Chociaż, czasami pozwalam sobie na luksus ignorowania istnienia szczególnie debilnych potencjalnych klientów.
      W internecie możliwości omijania ich wpisów są ograniczone. Jesteś skazany na życie internetowe z takimi ludźmi, jacy tu są.
      Dodatkowo - w realnym towarzystwie idioci nie wyrywają się ze swoimi poglądami, bo czują, że będą wyśmiani, a w Interze tych oporów nie mają. Nie są zbyt widoczni, bo tak naprawdę idiotów nie ma wielu a ich pozycja społeczna jest z powodu niskiej sprawności intelektualnej niska. W internecie łatwo im skrzyknąć się w hordę i wtedy są nie tylko bardziej widoczni ale i groźni.
      Do tego internet wyzwala chamstwo, zwłaszcza w Polsce, a chama trudno odróżnić od idioty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka