Dodaj do ulubionych

Karmienie zimowe czas zacząć

06.12.12, 19:45
Dworum rusza z siłą wodospadu

tablica.pl/nakarm-psa/?newsletter_id=963
--
"Niejedna trąba chciałaby grać pierwsze skrzypce"
Obserwuj wątek
    • l_zaraza_l Re: Karmienie zimowe czas zacząć 08.12.12, 13:20
      Marlboro ze schroniska w Elblągu

Całe życie psisko tyrało zamiast ganiać po łąkach czy choćby parkach. I co? Zamiast wylegiwać się teraz na kanapie razem z kochającym człowiekiem...
      Heh...

Ale dobre wiadomości są. Jak już pisałam, mam 3 pieski (właśnie takie bidy z biduli). Gdy półtora roku temu, tuż po tym, gdy się wprowadziłam tu, gdzie mieszkam pojawiła się trzecia psinka (mam duże mieszkanie i dookoła parki). Z początku ludzie patrzyli na mnie jak na zaburzoną ale z czasem lody topniały. Zawsze wyjaśniam ludziom, że najbardziej życie zmienia pierwszy pies a potem co za różnica czy sypiemy żarełko do jednej czy trzech misek i czy wychodzimy na deszcz z jednym czy dwoma lub trzema? A i pieskom jest milej, gdy mają kogoś do prawdziwej psiej zabawy, i mniej smutku, gdy człowiek gdzieś wychodzi.
      I teraz jest tak, że wielu psiarzom doszedł kolejny piesek. Szczególnie mnie cieszy, że właściciele rasowców dopierają takie zwyczajne kundelki, i często takie "niezwykłej" urody, którą dostrzega się tylko wtedy, gdy patrzy się sercem. BA! Pojawili się nowi psiarze i towarzyszące im merdające ogonki.
    • ave.duce Up ! 10.12.12, 14:01
      --
      @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
      „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
      > Forum ze Dworum/Freedom
    • olga_w_ogrodzie Re: Karmienie zimowe czas zacząć 10.12.12, 14:13
      to ja szybko powiem, że z całkowitego nienacka zadzwonił mój brat ze Szczecina, ktoren się nigdy jakoś zwierzem nie przejmował, jak się mi zdawało, ale wczoraj mowi, że ja internetuję, to on mnie prosi, by nagłośnić sprawę dokarmiania ptaków.
      bo, rzecze on, się mówi o kotach, psach, a ptaki nie mają co jeść, wszystko zasypane sniegiem.
      no ja akurat wiem, że sprawa ptasia na tym forum zaniedbywaną nie jest wcale, ale, jako, żem obiecała bardzo przejętemu głodnymi ptakami bratu, że nagłasniać będę, to i do tego wątku o dokarmianiu ptaki dorzucam szczodrze.
      --
      żem założyła była kątek taki m.in. z powodu, że jeszcze nigdy nic nie zakładałam, to chciałam sprawdzić, jak się zakłada.
      forum.gazeta.pl/forum/f,243842,PIES_z_mokra_glowa.html
            • scoutek Re: a pieski? 10.12.12, 14:51
              genialne jest, szczególnie to o wyrzucaniu z samochodu

--
              z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
              moviemovie.blox.pl
              • ploniekocica Re: a pieski? 10.12.12, 15:13
                Rysiu z Klanu the best :)

Nie apropo Scoutku, oglądałaś Jeszcze nie wieczór?
                Moje dziecko wrzuciło wczoraj w odtwarzacz w moim pokoju w celach poznawczych (szuka określonych informacji do PM) i nawet zerkając jednym okiem znad robótki ręcznej doszłam do wniosku, że to film obowiązkowy. Nawet nie ze względu na wzgląd artystyczny, ale te twarze ...
                --
                "Jakie tempora takie mores"
        • olga_w_ogrodzie Re: DO-KAR-MIA-MY ptaki! Hej, ha! :) 11.12.12, 15:10
          wczoraj mię brat poinformował był, że obdzwonił media szczecińskie namawiając, by sprawę dokarmiania ptastwa nagłośniły. wykonywał przemowienia za które mu dziękowali, ale zapewniali, że oni akcje organizują i że już przypominali. ale brat twardo, że mówienia o tym nigdy dość i maja dalej trąbić. taki to orędownik ptasi się z niego uczynił.
          --
          żem se założyła była kątek taki m.in. z powodu, że jeszcze nigdy nic na gazeta.pl nie zakładałam, to chciałam sprawdzić, jak się zakłada : PIES z mokrą głową
        • trusiaa Re: DO-KAR-MIA-MY ptaki! Hej, ha! :) 30.01.13, 09:57
          Zawierucha wyje jak suka,
          Mróz tak szczypie jak Dreptak dziewuchy,
          A do mego okna ptaszek puka,
          Żebym dał mu jakieś okruchyStuka, puka ptaszę wynędzniałe,

Piszczy, prosi - Tyś dobre dziecię,
          Daj mi pojeść! - A ja na to: - A chałę,
          Trzeba było nazbierać w lecie!

Chciałbyś draniu, żebym zrobił daszek,
          Żebym sypał pszenicy lub żyta?
          A gdzie całe lato był pan ptaszek?
          Czemu wtedy mi nie śpiewał, pytam?

Gdym nocami bezsennymi czuwał,
          Kłopotami, zmartwieniami struty,
          To gdzie wtedy pan ptaszek fruwał?
          Przypuszczalnie na jakieś ksiuty!

A gdy przyszła do mnie jedna Walerka
          I gdy krew zaczęła we mnie tętnić,
          Czemu wtedy ptaszek nie zaćwierkał,
          Żeby tę Walerkę roznamiętnić?

Był wszak nastrój, adapter i flaszka,
          Księżyc miasto swym blaskiem pobielił,
          Lecz zabrakło śpiewu pana ptaszka,
          I nic, guzik, jak psu w ucho strzelił...

Nie tak łatwo w mym wieku o babki,
          Swą absencją ptaszek wszystko zniszczył.
          Teraz ptaszek niech chucha w łapki,
          Teraz ptaszek niech sobie piszczy!

Życie ptaszku nie czytanka ze szkółki,
          Trzeba przez nie pchać się przebojem!
          Że co proszę? Kawałeczek bułki?
          A kaktusa! Sam sobie pojem!

Zresztą, co tam, nie jestem zwierzę,
          Choć pan tutaj, panie wróbelek,
          Na, masz trochę, ty, kopany w pierze,
          Ale latem to odćwierkasz, kuchnia Felek!!!
          .

A. Waligórski
    • jola.iza1 Re: Karmienie zimowe czas zacząć 14.12.12, 21:41
      gówno prawda, klikanie to nie wszystko
      www.facebook.com/events/274621195982470/permalink/313888418722414/
      www.dogomania.pl/forum/threads/229786-4-wycofane-liski-bez-szans-na-adopcj%C4%99-%28/page6
      Ja bym je wszystkie, tylko rodzice nie pozwalają
      --
      ??
      www.poomoc.pl/

mariner4 napisał: Jak się nie umie własnej baby wziąć za pysk
      • magdolot Re: Karmienie zimowe czas zacząć 17.12.12, 12:30
        Hop!
        Dziś Fraszka, przypomina znajomego Gumpa.

Łatwo karmić psuf, z ludźmi - kaszana. Od tygodnia mrożę wyszukane potrawy na Święta, bo jedziemy na narty do zabitej dechami austriackiej dziury, gdzie w markeciku jedynym mają zapewne parówki i peperoni w słoiku, żeby se nie szczelać w stopę biznesowo. Do apartamentu, w którym zapewne nie ma jednego dorzecznego garnka. Właśnie się wypowiedział Austriak hipochondryk, co z nami jedzie, że on moich mrożonek do pyska nie weźmie, bo zamrażarki kłamią, że mają -18, a żarcie będzie jechało godzin 6 w podwójnej lodufce w aucie...więc będzie totalnie zabójcze.
        Odpisałam małżowi, że najwyżej będziem go żywić bigosem, który pojedzie świeży i dodałam kilka morderczych argumentuf z gatunku racjonalnych. I przypomniałam sobie jak robiliśmy sushi i małż się przyznał, że ryba była mrożona i nasz pojeb rozchorował się ze strachu przed rybimi glistami, co mu w żołądku ożyły i go zabijają na raty i latał po lekarzach i robił se badania. A jak mu wyczytałam, że te glisty mrożone akurat kaput i to świeża ryba właśnie bywa zabójcza, to mu też nie pomogło już fcale, za to w badaniach żadne glisty mu nie wyszły i to się okazało jeszcze bardziej podejrzane.
        Menskie wapory! Jestem ugotowana na ament.
    • maniasza Re: Karmienie zimowe czas zacząć 17.12.12, 13:24
      Tak własnie czytam ten watek, i mysle, fajna inicjatywa, to dokarmianie.
      A z drugiej strony... siedze sobie tUKej, i tu nie ma kogo dokarmiać.
      Ani psów, ani kotów, ani ptaków czy innych żyjątek.
      Z jedenj strony tęskno mi, jak juz zobaczę gdzieś na ulicy czworonoga, co się psem zwie, to głowa mi o 360 stopni się obraca, byle popatrzeć, ewentualnie, przy dużym szczęściu - dotkną, pogłaskać. A już szczególnie jak brata Mopa mojego zauważę, to aż na sercu tęskno tak, że nie wiem. Bo ja z Mopem swym nawet przez skypa pogadać nie mogę. Nie nauczony, niestety.
      Taki tu rzadki raczej widok. Wiewiorek jest więcej niż psów i kotów razem wziętych. A bezdomnych to nie ma w ogóle.
      Jedyna pociecha, że mamy kota. Nigdy nie miałam kota, i się nie znam na kotach. Nawet, powiem więcej, zawsze bałam się kotów. Cos w nich takiego podstępnego zawsze czułam, że nie znasz dnia ani godziny, kiedy mu się coś odmieni.
      Ten akurat jest kot-nie-kot. Piesokot jakiś. Absolutnie wyjątkowy. czterołapy, wygląda jak kot, a zachowuje się jak pies. Wcale nie żartuje. I to nie tylko ja to mówię. Zauważyłam, że ludzie postronni tez o nim w podobny sposób się wypowiadają. Że ten kot jest - dziwny. (pozytywnie dziwny oczywiście). Kot o charakterze i zachowaniu psa. Cos niesamowitego.
      Ale wracając do rzeczy. Myslę, że powinna być jakaś inicjatywa, większa odpowiedzialność, jakies prawo itp bardziej restrykcyjne, aby nie było tak, że w Polsce co roku sa potężne zbiory zwierzaków do dokarmiania, bo nikt ich nie chciał, bo ktos ich wyrzucił, bo mnożą się bez kontroli. Z tym trzeba coś robic zdecydowanie. Bp sama akcja dokarmiania jest oczywiscie wspaniała, ale przyczyną powinno się zająć zdecydowanie, uważam.

z pozdrowieniami z Londka-Zdroju :)

--
      Theory is when you know something, but it doesn't work.
      Practice is when something works, but you don't know why.
      We combine theory and practice: nothing works and we don't know why.
      • dzidzia_bojowa Re: Karmienie zimowe czas zacząć 22.12.12, 10:44
        W Londku to ja co i raz natykam się na wyliniałe paskudne lisy, których jest od groma! Nie wiem jak w City ale na Wembledonie, Croydon i Stretam jest ich mnóstwo. Wiewiórki też jakieś takie bidne, bezfutrzaste bynajmniej nie rude a już na pewno bez puszystej kity jak nasze polskie zarówno lisy jak i wiewiórki. Bo nasze polskie są najładniejsze, ot co!
    • ave.duce Pasterze... ;) 22.12.12, 09:58
      https://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201012/1293553011_by_klariss_600.jpg
      --
      @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
      „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
      > Forum ze Dworum/Freedom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka