Dodaj do ulubionych

Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzymać

17.06.13, 01:11
Strona FB : Poslowie przeciwko zwierzetom - na nich nie bede glosowac

"UDOSTĘPNIAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!!
PIKIETA PRZECIWKO LEGALIZACJI UBOJU RYTUALNEGO - jeszcze jedna szansa przekonania posłów!
Warszawa, 20 czerwca br., godz. 15.00
UWAGA: Organizatorzy już zawiadomili Urząd Miasta, ale nie mają jeszcze odpowiedzi czy w tym terminie plac pod Sejmem jest wolny, więc godzina lub miejsce pikiety może ulec zmianie.
Link do wydarzenia"

na stronie Doroty Wiland na FB lista mailingowa, by móc przesyłać to zdjęcie posłom przed, prawdopodobnie ostatnim głosowaniem w sprawie uboju rytualnego.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/998376_634730849872412_30941804_n.jpg
Obserwuj wątek
    • olga_w_ogrodzie A krętacze w akcji 17.06.13, 01:20
      www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/obroncy-zwierzat-nie-chca-rozmawiac-z-branza-miesna,87069.html
      kłamią, by zmanipulować.
      zaprosili tak, by nie można było przyjść !

byłam, to wiem.
      ten Izdebski wlazł na scenkę i zaczął od tego, że najbardziej o zwierza w Polsce dbają ... rolnicy.
      a potem, w dniu protestu, o 14. zaprosił na rozmowy na 16.
      podczas, gdy do 18. trwało wcześniej umówione spotkanie z Kalembą !
    • m.maska Ubój rytualny - petycja 17.06.13, 13:08
      Mozna zglaszac sprzeciw do Premiera i do Parlamentu Europejskiego, warto probowac...

proanimals.org/z-ostatniej-chwili/217-akcja-przeciwko-ubojowi-rytualnemu-prowadzonemu-w-polsce-na-export
        • magdolot Re: Ubój rytualny - petycja nr 2 17.06.13, 14:48
          Podpisane, powysyłane. Mailer mi prześladował Rożenka, musiałam mu poświęcić osobną wiadomość. Pani Mucha ma plusa, bo jej mailer podziękował. Teraz mailer dymion mnie zarzuca niedoręczonymi. Kózka mnie olał dwukrotnie, zaras go połaskoczę.
            • olga_w_ogrodzie Re: skarżypyta: 19.06.13, 16:00
              chorują ?
              a na tt pan Gowin się udziela.
              ale ani on, ani p. Boni, ani P.Szejnfeld na pytanie jak będą głosować,
              nie odpowiedzieli.
              /p.Szejnfeld był dorwanym w sieci w czasie realnym, gdy o jakichś tam badaniach CBOS pisał,
              ale zwiał zagadnięty o ubój rytualny.

mailery dopiero wysłałam, bo wczoraj padłam z choroby.
        • man_sapiens Re: Ubój rytualny - petycja 17.06.13, 16:48
          To dotyczy wszelkiej hodowli i zabijania zwierząt. Świń, owiec, gęsi, psów, kurczaków,ryb... Nie jestem wegetarianinem i raczej nie będę ale np. nie kupię jajek innych niż od kur z wolnego wybiegu ani tuńczyka, jeżeli na puszcze nie ma znaku ochrony delfinów.
          Czy nie ma czegoś takiego, jak certyfikat humanitarnego traktowania zwierząt? Niechby to mogło być na każdej paczce mięsa czy sera, na skórzanych butach i wełnianych swetrach. Kontrolowane przez niezależną organizację, która potwierdzałby że zwierzęta nie cierpiały w czasie życia bardziej niż to bezwzględnie konieczne w dzisiejszych czasach. Płaciłbym z chęcią więcej za takie wyroby. Znak mógłby się nazywać "Szanuję ludzi i inne zwierzęta".
          Zapewne już niedługo normą stanie się mięso z hodowli tkankowych. Taki schabowy na metry hodowany bez świni, bez jej układu nerwowego, mózgu i duszy. Zanim to się stanie - róbmy co możemy, żeby zjadane przez nas zwierzęta cierpiały jak najmniej.
          • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 17.06.13, 17:12
            masz racje. Tylko.....uboj rytualny wzial sie z tradycji zdrowotnej. Zabijane zwierzeta byly pozbawiane krwi bo krew przyspieszala psucie sie miesa. Pare tysiecy lat temu lodowek raczej nie bylo. To samo dlaczego Zydzi i Muzulmanie nie jedza miesa wieprzowego. Nie wzielo sie to z jakiegos widzimisie tylko z czystego dbania o zdrowie. Dla innych religijnych nacji jest to trudne do zrozumienia ale probowac zatrzymac tysiacletnie tradycje to tak jakby kijem Wisle zawracac.:S
            man_sapiens napisał:

> To dotyczy wszelkiej hodowli i zabijania zwierząt. Świń, owiec, gęsi, psów, kur
            > czaków,ryb... Nie jestem wegetarianinem i raczej nie będę ale np. nie kupię jaj
            > ek innych niż od kur z wolnego wybiegu ani tuńczyka, jeżeli na puszcze nie ma z
            > naku ochrony delfinów.
            > Czy nie ma czegoś takiego, jak certyfikat humanitarnego traktowania zwierząt? N
            > iechby to mogło być na każdej paczce mięsa czy sera, na skórzanych butach i weł
            > nianych swetrach. Kontrolowane przez niezależną organizację, która potwierdzałb
            > y że zwierzęta nie cierpiały w czasie życia bardziej niż to bezwzględnie koniec
            > zne w dzisiejszych czasach. Płaciłbym z chęcią więcej za takie wyroby. Znak móg
            > łby się nazywać "Szanuję ludzi i inne zwierzęta".
            > Zapewne już niedługo normą stanie się mięso z hodowli tkankowych. Taki schabowy
            > na metry hodowany bez świni, bez jej układu nerwowego, mózgu i duszy. Zanim to
            > się stanie - róbmy co możemy, żeby zjadane przez nas zwierzęta cierpiały jak n
            > ajmniej.
            • magdolot Re: Ubój rytualny - petycja 17.06.13, 18:29
              Ale czyje tysiącletnie tradycje?
              Bo ja zatrzymuję jeno tradycję PSL do zarabiania na cudzej tradycji, stosunkowo świeżą. To akcja przeciwko produkcji mięsa halal/koszer na eksport. Ona nie wali w garstkę naszych halal/koszerowców i ich tysiącletnie tradycje.
              To, na czym robią szmal biznesmeni z PSL jest tak samo niemoralne jak produkowanie tanich łachów w Bangladeszu za miskę ryżu. I powstało na podobnych zasadach: celna inwestycja w buszu bez fair trade i niech się zwija, bo tu się skończył busz.

Absolutnie się zgadzam z Sapiensem. Chętnie dopłacę za moją niemoralną moralność mięsożercy, za produkty z certyfikatem "bez zbędnych cierpień", jako dopłacam do dobrostanu kur niosek.

Zaś biznesmeni z PSL, nasze sejmowe wzory katolicyzmu, niech się przestawią choćby na produkcję medalików ze świń, skoro produkcja zgodna z tysiącletnimi tradycjami religijnymi im tak leży na sercu, ale niech te świnie przedtem głuszą.
                • magdolot Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 19:07
                  No i latego mogę i ja z czystym sumieniem zawalać mailery posłów i senatoruf. I mieć nadzieję, że nawet z tysiącletnich tradycji można z czasem wyrosnąć, bo z wielu już wyrośliśmy i ciągle wyrastamy.
                  Nasz socjalistycznie zakartkowany naród już się wytarzał w mięsku dość i sami z siebie go coraz mniej jemy i myślimy z troską o własnych tętnicach, o cudzym cierpieniu itp. Ale nie cały śfiat się jeszcze nachapał do syta, to potrwa...
            • man_sapiens Re: Ubój rytualny - petycja 17.06.13, 22:32
              > masz racje. Tylko.....uboj rytualny wzial sie z tradycji zdrowotnej. Zabijane
              > zwierzeta byly pozbawiane krwi bo krew przyspieszala psucie sie miesa.

Rozumiem, że tysiąc lat temu okrutne zabijanie zwierząt było konieczne. Bo nie było CO2 do ich ogłuszania, nie było lodówek, nic nie wiedziano o mikrobiologii. To się zmieniło i nie ma powodu tego kontynuować. Czy mam uważać bogów - muzułmańskiego i żydowskiego za idiotów, który nie wiedzą, że to już jest niepotrzebne? Czy oni (ci bogowie) naprawdę nie mają się czym zająć poza sadystycznymi zabawami ze zwierzętami?
              Tysiąc lat temu miało uzasadnienie kamienowanie niewiernej żony. Chcesz to też utrzymać?
              Rany opatrywano chlebem ugniecionym z pajęczyną, taka tysiącletnia tradycja. Nocniki z odchodami mieszczanie wylewali przez okno na ulicę, jaka piękna tradycja.
                • man_sapiens Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 10:50
                  Oblewanie dzieci wodą trudno uznać za powodowanie cierpienia, celibat już prędzej ale zainteresowani wybierają to sami, tak samo trudno uznać za okrucieństwo rezerwowanie dla mężczyzn zawodu księdza w KK. Nieracjonalne tradycje nie są złem tylko dlatego, że są nieracjonalne. Mogą być denerwujące albo śmieszne, częściej są ładne albo i piękne. Ale nie ma uzasadnienia dla tradycji okrutnych a niepotrzebnych.
                  • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 12:22
                    to powinno sie tez obrzezanie u Zydow i Muzulmanow zlikwidowac.....:S
                    To tez tradycja. Przestarzala?:S

man_sapiens napisał:

> Oblewanie dzieci wodą trudno uznać za powodowanie cierpienia, celibat już prędz
                    > ej ale zainteresowani wybierają to sami, tak samo trudno uznać za okrucieństwo
                    > rezerwowanie dla mężczyzn zawodu księdza w KK. Nieracjonalne tradycje nie są zł
                    > em tylko dlatego, że są nieracjonalne. Mogą być denerwujące albo śmieszne, częś
                    > ciej są ładne albo i piękne. Ale nie ma uzasadnienia dla tradycji okrutnych a n
                    > iepotrzebnych.
                    • m.maska Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 01:00
                      1zorro-bis napisał:

> to powinno sie tez obrzezanie u Zydow i Muzulmanow zlikwidowac.....:S
                      > To tez tradycja. Przestarzala?:S
                      >

Twoje argumenty sa bez sensu i nie na temat... to co robia Zydzi czy Muzulmanie czy sie rzezaja czy nie, to jest to ich swiadoma wola... zwierzeta nie maja mozliwosci sie bronic to po raz a po dwa, jaki interes poza forsa ma w tym obywatel polski? tematem zdaje sie byl fakt, ze w polskim Sejmie chca przeglosowac ustawe o zezwoleniu na rytualny uboj... sorry, ale jakos sobie nie przypominam, zeby religia katolicka cos takiego nakazywala. Czyli polskie zwierzeta maja byc mordowane wg widzi misie Zydow i Muzulmanow?
                      • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 07:19
                        a Ty chyba nie rozumiesz albo nie czytasz co ja pisze.:D
                        Ale to juz typowe dla Ciebie. Od jakiegos czasu. :D
                        No ale postaram sie jeszcze raz Tobie prywatnie wyjasnic:
                        uwazam, ze rytualny ubuj dla PSLowskiego biznesu nie powinien byc dopuszczony. Bo zasada "pieniadze nie smierdza" w tym wypadku nie ma uzasadnienia. Natomiast zakazywanie rytualnego uboju dla malych grup Zydow i Muzulmanow zyjacych w Polsce nie ma sensu bo i tak sie bedzie to odbywalo. Podobny problem byl w Niemczech i jak wiesz zostal pozytywnie zalatwiony. :S Mysle, ze Ci wyjasnilem? :D A o tradycjach innych nacji jak widac malo wiesz.:D:S
                        m.maska napisała:

> 1zorro-bis napisał:
                        >
                        > > to powinno sie tez obrzezanie u Zydow i Muzulmanow zlikwidowac.....:S
                        > > To tez tradycja. Przestarzala?:S
                        > >
                        >
                        > Twoje argumenty sa bez sensu i nie na temat... to co robia Zydzi czy Muzulmanie
                        > czy sie rzezaja czy nie, to jest to ich swiadoma wola... zwierzeta nie maja mo
                        > zliwosci sie bronic to po raz a po dwa, jaki interes poza forsa ma w tym obywat
                        > el polski? tematem zdaje sie byl fakt, ze w polskim Sejmie chca przeglosowac us
                        > tawe o zezwoleniu na rytualny uboj... sorry, ale jakos sobie nie przypominam, z
                        > eby religia katolicka cos takiego nakazywala. Czyli polskie zwierzeta maja byc
                        > mordowane wg widzi misie Zydow i Muzulmanow?
                          • m.maska Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 13:03
                            1zorro-bis napisał:

> Maseczko......a jak Ciebie tak rytualny uboj interesuje to obejzyj sobie jeszcz
                            > e ten filmik. Tak wyglada traktowanie zwierzatek......bez rytualnego uboju.:D
                            > www.youtube.com/watch?v=13t_VIClag8

....specjalista od linkow....jak bede chciala, to sobie sama poszukam - jakos sobie radze z kompem...

Doskonale zrozumialam Twoja wypowiedz, jak zwykle obok.... lepiej wklejaj linki.
                            Dyskusja dotyczyla wylacznie planowanej ustawy sejmowej, a ta dotyczy uboju rytualnego na eksport... i nie ma w niej mowy o rzezaniu, chrzcie i czym tam jeszcze.
                            To troche tak jakby zabronic wycinania lasow a Zorro podnioslby wrzask, ze potrzebuje choinke na Boze Narodzenie...i do tego co roku.
                            • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 13:39
                              za malo Ci juz dwuosobowego Twojego forum? Chodzisz teraz tutaj za mna zeby sie wymadrzac? Madruj dalej.:S
                              Ale na mnie to juz Maseczko zadnego wiecej wrazenia nie zrobi.....:D
                              Ciao.....bella.!:D
                              m.maska napisała:

> 1zorro-bis napisał:
                              >
                              > > Maseczko......a jak Ciebie tak rytualny uboj interesuje to obejzyj sobie
                              > jeszcz
                              > > e ten filmik. Tak wyglada traktowanie zwierzatek......bez rytualnego uboj
                              > u.:D
                              > > www.youtube.com/watch?v=13t_VIClag8
                              >
                              > ....specjalista od linkow....jak bede chciala, to sobie sama poszukam - jakos s
                              > obie radze z kompem...
                              >
                              > Doskonale zrozumialam Twoja wypowiedz, jak zwykle obok.... lepiej wklejaj linki
                              > .
                              > Dyskusja dotyczyla wylacznie planowanej ustawy sejmowej, a ta dotyczy uboju ryt
                              > ualnego na eksport... i nie ma w niej mowy o rzezaniu, chrzcie i czym ta
                              > m jeszcze.
                              > To troche tak jakby zabronic wycinania lasow a Zorro podnioslby wrzask, ze potr
                              > zebuje choinke na Boze Narodzenie...i do tego co roku.
                                • al-szamanka Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 14:00
                                  m.maska napisała:

> Zorro... o ile sobie przypominam, to nie ja za Toba przyszlam, tylko Ty za N
                                  > AMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

>
                                  > A za mna ganiasz nawet po ukrytych forach...az mnie mdli kiedy widze twojego ni
                                  > cka... EOT

Tak...EOT - na temat zostało wszystko powiedziane, co ponadto, to niepotrzebne.
                                  Proponuję p.Zorro podpisanie petycji, jak już wszyscy tu to zrobili, a następnie o zachowanie ciszy... chociażby z szacunku dla katowanych zwierząt.
                                  • al-szamanka Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 14:13
                                    al-szamanka napisała:

> m.maska napisała:
                                    >
                                    > > Zorro... o ile sobie przypominam, to nie ja za Toba przyszlam, tylko T
                                    > y za N
                                    > > AMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

> >
                                    > > A za mna ganiasz nawet po ukrytych forach...az mnie mdli kiedy widze twoj
                                    > ego ni
                                    > > cka... EOT
                                    >
                                    >
                                    >
                                    > Tak...EOT - na temat zostało wszystko powiedziane, co ponadto, to niepotrzebne.
                                    >
                                    > Proponuję p.Zorro podpisanie petycji, jak już wszyscy tu to zrobili, a następni
                                    > e o zachowanie ciszy... chociażby z szacunku dla katowanych zwierząt.

Maska i ja wysłałyśmy już petycje do polskiego premiera i do parlamentu europejskiego. Zrób to też, zamiast telepać się po forach i szukać awantur..
                                    • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 14:49
                                      Al....jak na razie - to widze, ze awantur to Wy szukacie. Malo Wam juz awantur i wojenek z innymi forami, ktore prowadzicie na Waszym dwuosobowm forum - Kalejdoskop?:S
                                      Malo juz ludzi naobrazalyscie? Teraz na mnie kolej?
                                      Ja z Wami zwady nie szukam, wiec moze by tak........?.:D:S
                                      al-szamanka napisała:

> al-szamanka napisała:
                                      >
                                      > > m.maska napisała:
                                      > >
                                      > > > Zorro... o ile sobie przypominam, to nie ja za Toba przyszlam, tylk
                                      > o T
                                      > > y za N
                                      > > > AMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

> > >
                                      > > > A za mna ganiasz nawet po ukrytych forach...az mnie mdli kiedy widz
                                      > e twoj
                                      > > ego ni
                                      > > > cka... EOT
                                      > >
                                      > >
                                      > >

>
                                      > Maska i ja wysłałyśmy już petycje do polskiego premiera i do parlamentu europej
                                      > skiego. Zrób to też, zamiast telepać się po forach i szukać awantur..
                                      • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 16:13
                                        1zorro-bis napisał:

> Al....jak na razie - to widze, ze awantur to Wy szukacie.

przyszedłeś tu z tego samego powodu, co pani k.karen - bo pojawiła się tu Al, potem Maska.
                                        gdyby one były za legalizacją uboju rytualnego, Ty, prawdopodobnie, miałbyś zdanie zupełnie inne.
                                        nie one, ale Ty tu wprowadzasz personalne szczypanki.
                                        i wiem czemu.
                                        a obrażani to byli wszyscy, którzy zauważyli, że są niegodnie i bez skrupułów manipulowani, oszukiwani i ośmielili się o tym powiedzieć, iż wiedzą i widzą.
                                        byłam tylko obserwatorką tych wydarzeń, ale umiem dobrze obserwować i swoje wiem.
                                        zatem zaprzestań może tych personalnych ataków na dziewczyny i skup się na temacie wątku z łaski swojej, a jeśli rady nie dajesz, to sobie odpuść.
                                        z mojej strony to EOT, gdy idzie o ten temat całkiem OT.
                                        amen.
                                        • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 17:32
                                          szanowna Pani "Olgo-w ogrodzie".
                                          Mnie nie interesuje kto i dlaczego przyszedl tutaj kogos "szczypac" ale to na pewno nie ja.
                                          Przyszedlem bo czytam to forum i nie tylko to i jak mnie temat interesuje to wpisuje swióje zdanie. Ja wiem, ze "babska solidarnoscc" ponad wszystko ale zerknij obiektywnie kto na tym watku kogo zaczepial i dlaczego.
                                          Ja swoje zdanie jasno powiedzialem i moge jeszcze raz powtorzyc: jestem PRRZECIWNY PSLowskiemu biznesowi zwiazanemnu z rytualnym ubojem. Czy to jasne?
                                          Natomiast sam rytualny uboj robiony TYLKO przez ortodoksyjnych Zydow i muzulmanow uwazam za wielotysieczna tradycje i z taka trudno walczyc i zabraniac.
                                          A jesli Ciebie los polskich zwierzat tak naprawde interesuje to zerknij na rozne filmy jak sa zwierzeta w Polsce w hodowlach traktowane oraz jak wyglada transport np. koni rzeznych transportowanych 2.000 - 3.000 km do Wloch.
                                          Powinno sie tez petycje pisac?:S
                                  • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 14:46
                                    no tak.....zapomnialem, ze Wy ciagle we dwie.:D:D:D
                                    A ja petycji nigdy nie podpisuje. ZADNYCH. Dla zasady.:S
                                    al-szamanka napisała:

> m.maska napisała:
                                    >
                                    > > Zorro... o ile sobie przypominam, to nie ja za Toba przyszlam, tylko T
                                    > y za N
                                    > > AMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

> >
                                    > > A za mna ganiasz nawet po ukrytych forach...az mnie mdli kiedy widze twoj
                                    > ego ni
                                    > > cka... EOT
                                    >
                                    >
                                    >
                                    > Tak...EOT - na temat zostało wszystko powiedziane, co ponadto, to niepotrzebne.
                                    >
                                    > Proponuję p.Zorro podpisanie petycji, jak już wszyscy tu to zrobili, a następni
                                    > e o zachowanie ciszy... chociażby z szacunku dla katowanych zwierząt.
                                • 1zorro-bis Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 14:44
                                  ja za Toba?! to zart jakis? Czy to Twoje forum? No, ale masz.....EGO.:D
                                  Ja sie uganiam za Toba na jakichs ukrytych forach?:D
                                  Jak sama nazwa wskazuje -"fora ukryte" - czyli niedostepne dla innych uzytkownikow.:D
                                  wiesz co Maseczko? Dala bys sobie juz spokoj bo jest to naprawde powoli zenujace.....:D:D:S
                                  Wroc do siebie....:S
                                  m.maska napisała:

> Zorro... o ile sobie przypominam, to nie ja za Toba przyszlam, tylko Ty za N
                                  > AMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

>
                                  > A za mna ganiasz nawet po ukrytych forach...az mnie mdli kiedy widze twojego ni
                                  > cka... EOT
          • 1agfa Re: Ubój rytualny - petycja 17.06.13, 23:01
            Dzień dobry.
            Trudno dodać coś wiecej do tego, co ja także - i moje otoczenie - czynnie praktykujemy:

man_sapiens napisał:

> To dotyczy wszelkiej hodowli i zabijania zwierząt. Świń, owiec, gęsi, psów, kur
            > czaków,ryb... Nie jestem wegetarianinem i raczej nie będę ale np. nie kupię jaj
            > ek innych niż od kur z wolnego wybiegu ani tuńczyka, jeżeli na puszcze nie ma z
            > naku ochrony delfinów.

Niestety, jeszcze nie ma takich oznakowań-certyfikatu. W działaniach wszelkich organizacji i osób, pragnących zapobiec zbędnemu cierpieniu zwierząt, własnie takie dążenie powinno być eksponowane: oszczędzanie cierpienia!!
            Wiadomo już, że mięso zwierząt cierpiących przed ubojem jest gorsze, toksyczne.
            Słaby argument, zbyt mały, niepewny? W morzu niezrozumienia sprawy, nawet taki jest dobry.
            Mięso zabijanych niehumanitarnie zwierząt - szkodzi.

> Czy nie ma czegoś takiego, jak certyfikat humanitarnego traktowania zwierząt? N
            > iechby to mogło być na każdej paczce mięsa czy sera, na skórzanych butach i weł
            > nianych swetrach. Kontrolowane przez niezależną organizację, która potwierdzałb
            > y że zwierzęta nie cierpiały w czasie życia bardziej niż to bezwzględnie koniec
            > zne w dzisiejszych czasach. Płaciłbym z chęcią więcej za takie wyroby. Znak móg
            > łby się nazywać "Szanuję ludzi i inne zwierzęta".

Faktem jest, że peeselowskie lobby mięsne, polscy "hodowcy"(co to tak kochają swoje zwierzątka :/)robią złoty biznes na rytualnym uboju; handlują z wieloma zainteresowanymi rytualnym ubojem krajami.
            Ich właśnie, przytulankową-do-każdego-partię-obrotową i związanych z nią przedsiębiorców hodowlanych-businnesmenów, tylko rąbnięcie po kieszeni zaboli.
            Solidna, rzetelna kontrola niezależnych organizacji pro-zwierzęcych.
            Po takich kontrolach gros z nich odpadłoby z rynku.

Błędem jest domaganie sie zaprzestania wszelkiego uboju; takie coś przejść nie może, tylko "rozmywa" konkretny temat: okrucieństwa uboju rytualnego.
            Za nim - w Polsce - stoi tylko i wyłącznie pazerność hodowców - eksporterów na wielką skalę.

Niech 20.czerwca będzie dobrym dniem dla zwierząt... :)
            Dziękuję Forum ze Dworum za informacje.
            • dzidzia_bojowa Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 07:07
              Czytam to wszystko, co jest tu napisane i zastanawiam się nad Waszymi wypowiedziami. Do tej pory nic nie mówiłam ale co mi szkodzi się wypowiedzieć? Najwyżej mnie zlinczujecie, trudno.
              To wszystko więc wydaje mi się takie...niewystarczające. Ba! Niekonsekwentne. Bo żeby żyć całkowicie zgodnie z własnym sumieniem i dążyć do niezadawania cierpienia istotom żywym trzeba by chyba całkowicie wyrzec się życia we współczesnej cywilizacji. Bo ja wiem? Może zamieszkać w jakiejś głuszy w Bieszczadach, żywić się korzonkami i inną roślinnością, odziewać w ubrania własnoręcznie wyprodukowane z bawełny bądź lnu i żadne, broń Boże, skórzane buty. Drewniane saboty, li i jedynie! Buty zrobione ze zdartej z jakiegoś zwierzęcia skóry to zuo! Bo skąd mam wiedzieć w jaki sposób pozbawiono to zwierzę życia? Nie wiem!

Idźmy dalej. Otaczamy się różnymi przedmiotami, rzeczy te zostały wyprodukowane w jakichś fabrykach, fabryki powstały być może na terenach lęgowych lub innych miejscach, które były terenem należącym do zwierząt. Zabraliśmy im to, zwierzęta musiały się przenieść, błąkają się zagubione we współczesnym świecie i czasem nawet popełniają samobójstwo rzucając się pod samochód na autostradzie przebiegającej przez puszczę lub pod pociąg jadący malowniczą trasą krajobrazową. Tak! Człowiek dokonuje ekspansji i niech mu kto spróbuje zabronić.
              Jedno jest pewne: czy to ubój rytualny czy nie, zwierzęta są zabijane dla pożywienia i skór. Z kolei ja nie mam pewności czy ten nierytualny ubój jest taki lepszy dla zwierząt. Ubój to ubój i już. Zwierzęta idą na rzeź, zostaną pozbawione życia i nikt mnie nie przekona, że to jest humanitarne. Mamy pewność, że w tym uboju "humanitarnym" wystarczająco mocno ogłuszono zwierzę, że nie cierpi? Ciśnie mi się jedno porównanie ale sama czuję, że jest przegięte więc nie przytoczę. Jesteście inteligentni, możecie sami jakieś odniesienia historyczne sobie przypomnieć.

Oglądam często Nationale Geografic oraz Animal Planet. Często można obejrzeć filmy opowiadające o życiu zwierząt drapieżnych. Nie mogę zapomnieć obrazu, w którym pokazano jak głodna lwica rzuca się na małe koźlątko gnu, przegryza mu gardło a potem szarpie zębami mięso. Brrr...

No tak, ale my jesteśmy ludźmi myślącymi, wyposażenie we wrażliwość, empatię i świadomość. Powinniśmy zwierzątka pozbawiać życia delikatnie a najlepiej przedtem czule do nich przemawiając. Ciiii, ciiii, zaraz będzie po wszystkim, nie będzie bolało, trach i już.

Nie zadeklaruję swojego za ani przeciw. Nie wątpię w Wasze szlachetne intencje ani wrażliwość jednak czuję, że moja deklaracja będzie z gruntu fałszywa. Chyba nie byłabym w porządku ani wobec Was ani wobec siebie ani tym bardziej wobec wszystkich istot cierpiących na tym świecie. Podkreślam: wszystkich!
              • man_sapiens Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 11:10
                > one życia i nikt mnie nie przekona, że to jest humanitarne. Mamy pewność, że w
                > tym uboju "humanitarnym" wystarczająco mocno ogłuszono zwierzę, że nie cierpi?

Dzidziu, po co dajemy ludziom umierającym na raka środki przeciwbólowe?

Cierpienie jest nieodłącznym elementem życia. Człowiek jest półmięsożercą i pewnie nigdy nie staniemy się wszyscy wegetarianami (ja nie). Wszyscy umrzemy a zwierzęta i ludzie zabijają się wzajemnie, zabijani zwykle cierpią. Wszystkie drapieżne zwierzęta, także człowiek, zabijając powodują cierpienie. Ale to wszytko nie zmienia faktu, że musimy likwidować gdzie tylko się da niepotrzebne cierpienie - po to mamy rozum i duszę. Cierpienie nie uszlachetnia, nie uwzniaśla, jest złe, cierpienie nie jest dziełem boga ale szatana.
                Ścigajmy z całą bezwzględnością sprawców cierpienia uzasadnionego jedynie chciwością - jak ubój rytualny w Polsce. Jeżeli PO zagłosuje za legalizacją uboju rytualnego - nie dostaną mojego głosu w wyborach. Nawet, gdybym musiał zagłosować na PiS (na szczęście nie będę musiał). To zapewne nie jest najważniejsze a mój głos nie jedyny, ale to przeleje beczkę goryczy. Skoro Zjełczałe Stronnictwo Ludowe było w stanie postawić się PO w sprawie synekur dla prezesów sądów rejonowych, to niech PO przeforsuje zakaz uboju rytualnego.
                • al-szamanka Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 11:40
                  man_sapiens napisał:

> Cierpienie jest nieodłącznym elementem życia. Człowiek jest półmięsożercą i pew
                  > nie nigdy nie staniemy się wszyscy wegetarianami (ja nie).

Moim zdaniem człowiek jest roślinożercą, ale nie mam zamiaru nikogo przekonywać ani namawiać na odejście od swojego sposobu na życie.
                  I tak naprawdę jedynie weganie są najbliżsi tego ideału, o którym pisała Dzidzia. Jestem weganką - nie noszę nic że skóry, czy futra. Nie potrzebuję zabijać, ani sprawiać komuś cierpienie - moje sumienie by tego nie zniosło.

>zwierzęta i ludzie zabijają się wzajemnie, zabijani zwykle cierpią. Wszystkie dra
                  > pieżne zwierzęta, także człowiek, zabijając powodują cierpienie. Ale to wszytko
                  > nie zmienia faktu, że musimy likwidować gdzie tylko się da niepotrzebne cierpi
                  > enie - po to mamy rozum i duszę. Cierpienie nie uszlachetnia, nie uwzniaśla, je
                  > st złe, cierpienie nie jest dziełem boga ale szatana.

Zgadzam się. Bajki o uszlachetniających właściwościach cierpienia są sadystyczną perwersją.

> Ścigajmy z całą bezwzględnością sprawców cierpienia uzasadnionego jedynie chciw
                  > ością - jak ubój rytualny w Polsce. Jeżeli PO zagłosuje za legalizacją uboju ry
                  > tualnego - nie dostaną mojego głosu w wyborach.
                  Nawet, gdybym musiał zagłosować
                  > na PiS (na szczęście nie będę musiał). To zapewne nie jest najważniejsze a mój
                  > głos nie jedyny, ale to przeleje beczkę goryczy.

I to jest piękne. To wyborcy decydują czy pozwolić rządowi na okrucieństwo. Niestety, mam wrażenie, że większości Polakom cierpienie zwierząt jest po prostu bardzo obojętne. I to z kolei jest straszne i prymitywne.
                  • man_sapiens Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 16:22
                    Walczmy o to, co osiągalne. Poniesienie pięknej klęski w walce z zabijaniem i zjadaniem zwierząt w ogóle jest skazane z góry na klęskę (niczym, nie przymierzając, Powstanie Warszawskie). Nie przekonasz większości Polaków do niejedzenia mięsa, w każdym razie nieprędko.
                    Walczmy o to, co realne - jak już zabijać zwierzęta, to oszczędzając im, na ile się da, cierpień.
                    • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 17:05
                      napisałam dłuższy post w odpowiedzi Dzidzi, ale mi go wcięło.
                      zatem tylko powiem, że podpisuję się pod słowami Man Sapiensa, Dzidziu.
                      i np. pod takimi decyzjami jego, Magdolota, by nie kupować jajek klatkowych.
                      świata nie zbawimy, okrucieństw nie wytępimy, ale możemy robić choćby malutkie
                      coś, by je zmniejszyć.
                      to działa.
                      np. produkuje się skóry tzw. ekologiczne.
                      albo futra sztuczne tak ładne, że po co chrapka na prawdziwe.
                      a kiedyś w knajpie, to, gdy chciałam zjeść wege proponowano mi tylko
                      ziemniaki, surówkę, jajo sadzone.
                      teraz jest multum innych propozycji.

gdy nie może zrobić się wszystkiego, to dobrze zrobić choćby COŚ.
                      tak, jak tu robimy - np. nagłaśniać sprawę.

www.rp.pl/artykul/10,1020747-Kolejny-protest-przeciw-ubojowi-rytualnemu.html
                      na razie jest potwierdzenie - pikieta w czwartek pod Sejmem, godz. 15.
                      jest pomysł, by ubrać się na czarno z jakimś czerwonym elementem - apaszka, szalik, krawat, kwiat itp.
                      • magdolot Re: Ubój rytualny - petycja 18.06.13, 19:46
                        Tak. Idzie w dobrą stronę i ważne żeby szło, choćby małymi krokami.

Na krakowskich Błoniach, gdzie się szpanuje psem, obecnie się szpanuje burkiem adoptowanem, miłością i domem obdarowanem, a nie rodododowodem. I to dobry szpan, bo choć może ludzie się unoszą zachwytem nad własną dobrocią, nad excierpieniami burka swego ślozy ląc, to z takich posiedzeń z empatycznym wysłuchiwaniem i biednych burkuf nawzajemnym przytulaniem, robi się fajnego coś... i już trudniej w tramwaju rozepchnąć się łokciami, zrugać dziecię publicznie niewybrednie, opluć kociowierca...

I sobie myślę o jednym drobiazgu z postu Agfy, co mi go zasiał Czeci dawno temu. Że potem trzeba zacząć doglądać zwykłego uboju, żeby spełniał standardy i ciągle je śrubować. A potem się przypieprzyć do hodowli i sprawdzać, czy śfinie mają miejsca dość, żeby pocharatać w gałę, bo one to lubią. Tusek powinien być za.
                        A w międzyczasie możemy popracować nad etykietką o braku zbędnych cierpień, o wspieraniu i nagradzaniu tych, co ich oszczędzają. Bo ludzie lubią być dobrzy, ale nie lubią za dużo do tego dopłacać. Niech im się opłaca moralne standardy mieć.

Oj, się rozmarzyłam. I mię ściąga na ziemię wspomnienie malowania dawno, dawno temu obrazków, jak będzie wyglądał świat w roku 2000... Dorośli zapodawali, a myśmy pracowali językmi i wyobraźnią, że hej! I, guzik, zupełnie inaczej wyszło. Ale czy całkiem źle?
                        • 1agfa Re: Ubój rytualny - petycja 26.06.13, 03:13
                          Magdolot :) Dziekuje, ze zauważyłaś mój post i wnioski, podyktowane długim doświadczeniem TOnZ.
                          Akcje są świetne, rozwijają swiadomośc ludzi w sprawach, które były im obojętne lub nieznane, niezrozumiałe, nawet (niestety) mało ważne. Cóż to zwierzęta, mają jak wszystko, jak rzecz każda, służyć ludziom! Tysiąc lat tak mówiono. Ludzie przestali wiedzieć, że zwierzeta też cierpią. Takie akcje to wyrąbywanie drogi, trudne i często niewdzięczne. Ileż lat trwało osiągnięcie zwyczajnej, oczywistej rzeczy jak przyzwoita długość łańcucha psa przy budzie strzegącej chłopskiego domu!
                          Jednakże nic nie zrównoważy systematycznego, dokładnego, ale i żmudnego pilnowania tych, którzy juz maja prawo i zezwolenia. Zwyczajne zezwolenia, które łatwo i wygodnie jest obchodzić.
                          Są tacy przytulalscy-obrotowi, zasiedziali z dawna w swoich gniazdach (a czytam że darzysz ich taka samą jak ja sympatią), których nie można z oka spuszczać.
                          Dopiero wtedy będzie prawdziwy, długotrwały sukces w zwierzęcej sprawie.

Magdolot napisała:
                          (...)
                          > I sobie myślę o jednym drobiazgu z postu Agfy, co mi go zasiał Czeci dawno temu
                          > . Że potem trzeba zacząć doglądać zwykłego uboju, żeby spełniał standardy i cią
                          > gle je śrubować. A potem się przypieprzyć do hodowli i sprawdzać, czy śfinie ma
                          > ją miejsca dość, żeby pocharatać w gałę, bo one to lubią. Tusek powinien być za
                          > .
                          > A w międzyczasie możemy popracować nad etykietką o braku zbędnych cierpień, o w
                          > spieraniu i nagradzaniu tych, co ich oszczędzają. Bo ludzie lubią być dobrzy, a
                          > le nie lubią za dużo do tego dopłacać. Niech im się opłaca moralne standardy mi
                          > eć.

(...)
                          Podkresliłem, co najbardziej w sedno trafiło ze słów Twoich. Pozdrowienia :)
              • 1agfa Re: Ubój rytualny - petycja 19.06.13, 13:22
                Zajrzałem, Dzidziu (nie)Bojowa, przeczytałem. Ukazałaś wizję Edenu, gdzie wilki obok owiec. Wizje świata który w marzeniach tylko istnieć może.
                A my przecież, ludzkość, poszlismy na wschód od Edenu...
                Jednak tu i teraz żyjąc, z realiami sie licząc, można też coś - i to nawet duzo - zrobić.
                Na istniejące prawa i Konstytucję sie powołując, albo nowe tworząc, lub naszych (pożal sie Boże) prawodawców zmuszając akcjami obywatelskimi do takich praw stanowienia.
                Takimi energicznymi akcjami, które (jak tu na Forum ze Dworum czytam) sa podjęte.
                I nade wszystko pilnować praw tych przestrzegania, egzekwowania!
                Przez długi czas w PRL obowiązywały jeszcze przedwojenne prawa tyczące zwierząt; staraniem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wiele przepisów zostało zmienionych, cywilizacyjnie unowocześnionych.
                O to przeciez chodzi: powoli, krok za krokiem, naprawiać co złe, co sie da "na teraz".
                Trzeba to kontynuować.
                Natura jest jaka jest, na obraz i podobieństwo czy inaczej, jakkolwiek to nazwać. Okrutna.
                Ludzki rozum i współczesna wiedza, rozumienie świata i jego praw, pozwala na zmianę wielu zastanych ludzkich zachowań, zaprzestanie udziału w najgorszych okrucieństwach.

A tutaj mówi sie o konkretnej sprawie: wyrosłej po cichu potędze eksportu polskiego rolnictwa w bisnesie uboju rytualnego.
                Tego nie musi sie robić w Polsce na taką skalę!!
                Także pilnowanie tzw. normalnego uboju, aby zbędnych cierpień zwierzętom oszczędzać: tyle można i nalezy dokonać.
                I tyle oczekuje od prawodawców i rządzących.

Dzidziu :) Na pewno znasz ten obraz - oto utracone ogrody Edenu...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/Jan_Bruegel_d._%C3%84._003.jpg/411px-Jan_Bruegel_d._%C3%84._003.jpg
                  • 1agfa Re: Ubój rytualny - petycja 26.06.13, 02:05
                    Zwyczajnie, Olgo - napisałem, co zawsze myślałem. I co robiłem (a to wazniejsze) od zawsze. Cieszy mnie niezwykle, że działalność prozwierzęca znajduje kontynuatorów (i to jakich, ukłony!) dysponujących innymi, lepszymi niz dawniej bywały mozliwościami i sposobami.
                    Zaglądam, aby śledzić co dalej.
                    Powodzenia, pozdrowienia :)

olga_w_ogrodzie napisała:

> ładnie bardzo to napisałeś.
    • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 18.06.13, 21:27
      zła wiadomość.
      klub PO nie zdjął dyscypliny przed piątkowym głosowaniem, no bo jest to projekt rządowy...
      mają za niepodporządkowanie się jakies kary finansowe.

jutro po południu drugie czytanie, pytania, odpowiedzi.
      pojutrze pikieta, pozajutrze głosowanie.
      no i jest plan, by, jeśli przegłosują i legalizacja przejdzie,
      pchnąć sprawę do TK, ponieważ ustawa jest niezgodna z prawem.

w każdym razie można już drukować i kserować ulotki.
      w sumie jeszcze nie wiem, czy, jeśli by to przeszło porzucę PO czy nie w wyborach,
      ale z całą pewnością będę do upadłego zniechęcać do posłów wszelkich opcji,
      którzy zagłosują za przyjęciem ustawy o zabijaniu bez ogłuszania.

https://pbs.twimg.com/media/BNEDiemCIAETzWx.jpg
    • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 20.06.13, 17:57
      pikieta się udała.
      przyszło więcej ludzi, niż sądziłam, że będzie,
      bo jednak głowna manifestacja była 12. czerwca.
      padały też wyrazistsze argumenty i ostrzejsze argumenty przeciw.
      także od prawników organizacji i fundacji prozwierzęcych :
      nawet, jeśli ustawa przejdzie, to wygramy w TK, UE.
      będą kary i zapłacimy wszyscy z podatków.

Jacek Bożek świetnie to prowadził i tym razem - starał się wyhamować posłów z PiS i Ruchu Palikota, którzy zwyczajowo, nie skupiali się na zwierzętach, ale na polityce i dowalaniu D. Tuskowi i PO.

Andrzej Halicki świetny.
      jego kontrargumenty w Sejmie - nic dodać, nic ująć.
      a na pikietę przyprowadził : I. Guzowską, A. Dunina, L. Krajewską , P. Suskiego, M. Szczerbę - oni są wśród posłów, którzy nie zastosują się do dyscypliny klubowej i zagłosują przeciw legalizacji.
      na tt padło, że posłów z PO, którzy powiedzą NIE, jest 27.
      Andrzej Halicki mówi, że dużo więcej, bo tych 27. to tylko ci z Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

foto potem, bo głoszę i leczę grypę.
        • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 20.06.13, 21:46
          al-szamanka napisała:

> Grypę koniecznie musisz wyleżeć.
          > Na noc polecam napar z galgantu, a z braku tegoż chociażby z imbiru.
          > Zdrowia życzę.

to jest chyba coś więcej, niż zwykłe zaziębienie, bo trwa już parę dni i narasta z gorączką od rana.
          chyba przez to, że zero leków i zero leżenia, tylko ostre łażenie.
          dziś myślałam już, że się wykończę idąc na tę pikietę.
          sto razy gorzej jest być tak zaziębioną, gdy jest upał, niż, gdy zima.
          męczące.
          kupiłam se polopirynę i piję.
          nie wiem co to galgant i nie mam też imbiru, ale gorącego płynu bym wypić nie dała rady.
          a może bym dała.

dzięki za rady i życzenie.
          • damakier1 Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 20.06.13, 22:37
            Olga, nie wygłupiaj się! To może być zapalenie płuc. Wiem, bo sama tak kiedyś takie zapalenie przełaziłam i na szpitalu się skończyło. I nie myśl sobie, że jakby co, to się bezkarnie wywiniesz.Jak chcesz jeszcze kiedy jakiemu zwierzowi pomóc, to pędź do lekarza!

Acha, wątek cały pilnie śledzę. Wszystkie podane petycje popodpisywałam. Z mailami gorzej, bo coś mi skrzynka odrzuca.

Podziwiam Cię bardzo za rozkręcenie całej tej akcji tu, na FK i n fb, ale bradzo proszę - przystań i zjamij sie sobą.
            • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 20.06.13, 23:12
              damakier1 napisała:

> Olga, nie wygłupiaj się! To może być zapalenie płuc. Wiem, bo sama tak kiedyś t
              > akie zapalenie przełaziłam i na szpitalu się skończyło

jeśli jutro się tak źle będę czuła, to po prostu nie będę latać nigdzie i ok. będzie.
              dziś najgorsze to było w ten upał taka zdegrengolowaciała iść.
              ale może mi po polopirynie przejdzie.
              rzadko się zaziębiam, a jak już, to na dzien i dwa i zdrowieję.
              nie wiem co to się teraz stało.

w każdym razie, póki co, mamy sukces w bitwie.
              niektórzy twierdzą, że to dlatego głosowanie odłozone,
              bo premier jedzie wspomagać w Elblągu.
              no ale wszak mógł tam jechać w terminach innych.
              moim zdaniem, po prostu chce pomysleć co zrobić.
              oby dobrze wymyślił se, bo ostatnio się zaplątał.
              w sprawie finansowania partii z kasy publicznej rzekł był, że
              niektórzy w Sejmie gotowi są dla pieniędzy zabić.
              a co z tymi, którzy dla pieniędzy chcą zdecydować
              o okrutnym zabijaniu zwierzów ?
              • damakier1 Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 20.06.13, 23:42
                jeśli jutro się tak źle będę czuła, to po prostu nie będę latać nigdzie i ok. będzie.
                dziś najgorsze to było w ten upał taka zdegrengolowaciała iść.
                ale może mi po polopirynie przejdzie.

Nie! Nie! Nie! i jeszcze raz NIE!!! Jak się jutro tak źle będziesz czuć masz iść do lekarza!
                I słuchaj mnie, bo jak to rzeczywiście zapalenie płuc i jak to zapuścisz, to Ci zrobią bronchoskopię, co jest tortura wcale niemniejsza niż ten ubój rytualny.

Bardzo sie cieszę, że cos drgnęło. Jeśli Tusk to bezduszne okrucieństwo przepchnie, to będzie jedno z moich największych rozczarowań.
                Narazie bądźmy dobrej myśli.
                Zdrowiej!
    • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 20.06.13, 23:02
      UWAGA, UWAGA !!!

pierwszy sukces !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jutrzejsze głosowanie przełożone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czułam to, przysięgam, dziś na pikiecie, że nasi ludzie mówią mocno i przekonująco,
      mają racjonalne argumenty i nawet napisałam na tt, że chyba przełożą.
      D. Tusk nie jest głuptasem.
      się skapnął, że robi błąd.

zobaczymy, co będzie za tydzień, ale mamy pierwszą jaskółkę.
      maile też na pewno podziałały i petycje.
      dzięki !!!

• delkos Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 21.06.13, 14:53
        pierwszy sukces !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jutrzejsze głosowanie przełożone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam.
        Przepraszam, że się włączam, ale czytam ten wątek.
        Olgo...
        Grypa o tej porze, tak jak ją opisujesz... bardzo mi przypomina moje grypy.
        Po 10-ciu latach chorowania...
        i dziwacznych gryp... wtedy, kiedy świat kwitnie i jest pięknie...
        przyszło mi do głowy, że to uczulenie.
        To był dobry pomysł.
        Czas dla alergików jest obecnie zły.
        Są w aptekach środki na uczulenie...
        Nigdy nie byłem alergikiem, ale jak się okazuje,... człowiek im starszy tym bardziej się psuje.
        Lekarz jest konieczny, aby mu tylko przyszła do głowy alergia.
        • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 22.06.13, 11:01
          delkos napisał:

> Lekarz jest konieczny, aby mu tylko przyszła do głowy alergia.

dziękuję za zainteresowanie i doradztwo.
          ja miałam alergię na wiele rzeczy, w tym pyłki różne,
          stwierdzoną krótko po 20. r.ż.
          były testy robione i wszystko wylazło na rękach oraz zostało pomierzone linijką.
          na szczęście nigdy nie przeszło mi to w astmę.
          teraz to nie alergia.
          zapalenie oskrzeli to.
    • widz102 I po uboju religijnym. 21.06.13, 10:26
      Odłożony na parę miesięcy, czyli w praktyce kosz - zarówno z powodów obowiązków m-nar Polski w Unii - jak przede wszystkim z powodu całkowitego braku możliwości nałożenia na klub PO obowiązku dyscypliny partyjnej w tym głosowaniu, co Tusk zauważył grubo poniewczasie. A tu zonk - dyscypliny partyjnej nałożyć się nie da, bo byłoby to całkowicie sprzeczne z art 25 i art 53 Konstytucji RP. Słowem - w sprawach uboju RELIGIJNEGO (a takim właśnie - i wyłącznie takim - jest ubój rytualny) - nie można nikogo , nawet posłów (bez łamania konstytucyjnych praw obywatelskich) ZMUSZAĆ do zabierania konkretnego stanowiska (jakiegokolwiek stanowiska!) - bo to godzi w podstawy konstytucyjnego porządku prawnego Rzeczypospolitej... Której władze MUSZĄ być bezstronne w sprawach religijnych.
      Nawiasem mówiąc - przykre, że premier nie zna konstytucji kraju, którym kieruje...
        • widz102 Re: I po uboju religijnym. 21.06.13, 12:26
          A dokładniej, chodzi o ten oto artykulik (cytuję jego konkretny zapis) Konstytucji:
          Art. 25.
          "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."

Swoboda wyrażania dotyczy także Posłów - bo będąc posłami - pozostają przecież obywatelami polskimi z definicji.
          Słowem - zapowiadana wczoraj jeszcze przez Tuska dyscyplina partyjna w głosowaniu jest w sprawie uboju rytualnego, czyli ze swej natury - ww pełni RELIGIJNEGO - niemożliwa, bo naruszy to ten konkretny zapis w Konstytucji RP. A prawie 30-osobowa grupa posłów PO zasiadająca w sejmowej komisji miłośników zwierząt (czy jakoś podobnie) w życiu nie zagłosuje za ubojem rytualnym. I w takiej sytuacji ustawa nie przejdzie. Czyli - idzie do poczekalni.
          Tym bardziej, że Polska nie może POGARSZAĆ przepisów dot. ochrony zwierząt, jakie miała W MOMENCIE WEJŚCIA DO UNIII.

No cóż.... PSL jednak ma powód do wściekłości - zwłaszcza konkretny poseł PSL, który na potęgę rżnie bydełko "rytualnie" w swoich zakładach mięsnych.

• olga_w_ogrodzie Re: Olgo, jak Ci?! 22.06.13, 10:53
            magdolot napisała:

> Pytam jak Ci w zdrufko. Lepiej cuś?

dziękuję, Magdolotu.
            lepiej.
            tylko kaszel wzniośle i pedantycznie mię męczy.
            to nie grypa, się jak okazało, ale zapalenie oskrzeli silnawe.

a tymczasem dziś w Ogrodzie imieniny Jana Kochanowskiego a nad Wisłą Wianki...
            • magdolot Re: Olgo, jak Ci?! 22.06.13, 11:19
              Tesz ohyda. Biedactwo! Tych fszystkich politykuf należałoby poddać kfarantannie, no. Albo przynajmniej podnieść publicznie problem szkodliwości dla zdrowia narodu ich gupawych pomysłów i ogniście pszedyskutować...
            • ave.duce Re: Olgo, jak Ci?! 22.06.13, 12:48
              I jeszcze "Mrożek na językach" i Żydowska kuchnia na Muranowie.
              Dzieje się :)

Ale zdr00Fko najważniejsze!

getwellwishes.org/wp-content/uploads/2012/01/Get_Well_Soon.jpg
              • olga_w_ogrodzie Re: Olgo, jak Ci?! 22.06.13, 18:51
                no szkoda, szkoda...
                jeszcze Mazowiecka Noc Profilaktyki przed Ratuszem na Bankowym - policja patronuje, o uzaleznienia idzie.
                też tam straganują, koncertują.

poszłabym na gotowanie koszerne, Wianki i na Mecz Gwiazd na Utwory Tuwima / m.in. Kondrat, Paradowska, Łukaszewicz, Gugała, a prowadzi mój ulubiony Grześ Markowski.
                a potem Staśka Stalińska śpiewa.
                i jeszcze dancing jest - już ułożyli podłóg.
                na pewno fajnie będzie.
                byłam chwilę w Ogrodzie , ale musiały mnie osoby towarzyszące do domu odstawić, bo za słabo czuję się.
                ale rewelacyjnie jest - pełno straganów z książkami, filie knajpek, leżaki, starodawne stoliki, sceny chyba 3, otwarte podziemie Świątyni Westy, gdzie Peszek nagrany tuwimuje, szczudlarze, pisarze...

Staś Tym na przykład pisarzy wśród.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/hd/yc/ztxd/KXNBqEPQS1O8s99ifX.jpg

• al-szamanka Re: Olgo, jak Ci?! 22.06.13, 21:50

> tylko kaszel wzniośle i pedantycznie mię męczy.
              > to nie grypa, się jak okazało, ale zapalenie oskrzeli silnawe.
              >
              > a tymczasem dziś w Ogrodzie imieniny Jana Kochanowskiego a nad Wisłą Wianki...

Ty nie o wiankach myśl, ale o własnym zdrowiu. Zapalenie oskrzeli może się zakończyć zapaleniem płuc. Antybiotyki proszę i oszczędzanie się.
              Pozdrawiam.
              • olga_w_ogrodzie Re: Olgo, jak Ci?! 23.06.13, 21:34
                al-szamanka napisała:

> Ty nie o wiankach myśl, ale o własnym zdrowiu. Zapalenie oskrzeli może się zako
                > ńczyć zapaleniem płuc. Antybiotyki proszę i oszczędzanie się.
                > Pozdrawiam.

no nie byłam na wiankach i może lepiej, bo bym denerwowała się, że znów lampiony puszczają.
                na ZOO ponownie pospadały i pracownicy do rana je zbierali.
                z drutami były.
                zwierza mogły się pokaleczyć.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14154637,Lampiony_znowu_zasypaly_zoo__Tym_razem_sa_grozniejsze.html#BoxWiadTxt
                teraz dopiero zobaczyłam, Al, że na Waszym forum nagłośniłaś temat uboju rytualnego.
                dzięki bardzo.
                uściski dla Waszej tam Ekipy.
                • al-szamanka Re: Olgo, jak Ci?! 23.06.13, 21:38

> teraz dopiero zobaczyłam, Al, że na Waszym forum nagłośniłaś temat uboju rytual
                  > nego.

Wiesz, nasze forum ma codziennie niesamowitą ilość wejść i otwarć, ludzie się rozglądają, a jeżeli chociaż jeden z nich zobaczył i przejął się tym, co od Ciebie przekleiłam, to już było warto.
                  Pozdrawiam:)
        • olga_w_ogrodzie Re: Ale co to oznacza w praktyce ? 22.06.13, 10:56
          gat45 napisała:

> Czy podczas tego oczekiwania uboju rytualnego wolno dokonywać, czy nie wolno ?

w praktyce, to ubój jest w Polsce zakazanym i od stycznia b.r. nie odbywa się.
          i jakoś nie słychać, by z tego powodu padały rzeźnie a lud nie miał pracy.

rzeczona ustawa miała zalegalizować ten ubój,
          no ale głosowanie odłożone, zatem trwa zakaz.
    • olga_w_ogrodzie Re: Ubój rytualny - ostatnia szansa, by to zatrzy 22.06.13, 19:21
      mam pomagać w sprawie mediów, notki dla nich robić etc. i m.in. dostarczać różne info o materiałach ukazujących się w mediach n/t zwierzów, a aktualnie głównie uboju rytualnego, do "sztabu" obrońców zwierząt organizującego kampanię przeciw legalizacji tej ustawy,
      by można szybko działać, wiedzieć, kto pomoże, a kto robi dziadostwo i je prostować.
      / jak z tą info o Izdebskim, gdzie nikt nie zapytał obrońców zwierząt, tylko podał w świat, że nie chcą rozmawiać i nie było dekonspiracji chamskiej manipulacji, bo organizatorzy kampanii nawet o tym nie wiedzieli/

i się pojawił kłopot, bo nie umiem robić zrzutów z ekranu.
      a dla niektórych sprawek nie wystarczy link - trzeba zrzut zrobić.
      na swoim komputerze przypadkiem się sama kiedyś nauczyłam, ale już zapomniałam.
      a na tym pożyczonym, to kompletnie nie wiem jak.
      tu nie ma takiego klawisza, że "screen" czy coś.
      może ktoś wie, co ja mam i w jakiej kolejności nacisnąć, by się screenowało ?
      /bo pożyczant będzie dostępny dopiero jutro czy pojutrze, a może i on sam nie wie tego./
        • olga_w_ogrodzie Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 12:08
          1zorro-bis napisał:

> politychna hucpa - nic innego. A ten "uboj rytualny" to nic innego jak mtzliwos
          > c dla roznych politykierow zeby zaistniec. A ludek znowu daje sie nabierac....

jeśli się posłów obserwuje dokładnie,
          czyta co piszą i mówią w rożnych miejscach,
          bywa na spotkaniach, manifestacjach,
          to nawet przeciętnie zdolny obserwator widzi i wyczuwa
          kto działa oczekując na polityczny poklask, a kto
          robi coś i mówi, bo jest to zgodne z jego przekonaniami.
          dokładnie wiem kto i kiedy w tej sprawie mówił tak,
          by dowalić głównie politycznym konkurentom.
          ale zauważyłam, iż nawet, jeśli mowy były ubabrane w politykę,
          /na manifestacjach wyciszaną po tych mowach natychmiast przez Jacka Bożka/
          to jednocześnie nawet ci politykujący są ewidentnie na 100 proc.
          przekonani, co do konieczności zastopowania rzeczonej ustawy.

a już co niektórych, np. Roberta Biedronia, posądzać tylko o chęć "zaistnienia",
          nie widzieć jego od lat zaangazowania w obronę zwierząt nie tylko przy tej ustawie,
          no to trzeba być ślepym albo tak sobie brzęczeć tylko, choć nie posiada się wiedzy w temacie.

/pisanie o "dającym się nabierać ludku" uważam za pogardliwe, a nawet obraźliwe./

miłego dnia.
            • olga_w_ogrodzie Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 14:34
              1zorro-bis napisał:

> mozesz sie obrazac. Ludek - daje sie politykom nie na takie rzeczy nabierac. I
              > trzeba uwazac zeby sie do tego "ludku" nie zaliczac.
              > Wtedy nie bedziesz miala powodu aby sie obrazac.....:S

nie obrażam się.
              łaskawy pan z Ciebie, że wyrażasz zgodę, bym mogła się obrażać.
              n/t Twych wypowiedzi mam tylko określone zdanie.

/
              1/ nie pouczaj mnie, z łaski swojej.
              już Ci wspominałam, nie mam kłopotu z wyciąganiem wniosków z mych obserwacji.

2/co do bycia nabieranym na tanie chwyty ludkiem,
              rozbawiasz mnie.
              też już mówiłam : widziałam przebieg wydarzeń, które m.in.
              są powodem Twego tu zjawienia się.
              i nie ja się nabrałam.

3/ nie rozumiem znaczków takich, jak np. " : S " i nie chcę ich rozumieć.
              zatem, jeśli chcesz mi coś zakomunikować, to jednak staraj się to zrobić z użyciem słów,
              a nie symboli, jak dla mnie, głupawych totalnie. /
              • 1zorro-bis Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 14:49
                slowa widocznie do Ciebie nie docieraja....
                Dlatego moze znakami?:S
                Moj powod zjawienia sie tutaj? Juz napisalem.

> 1zorro-bis napisał:
                >
                > > mozesz sie obrazac. Ludek - daje sie politykom nie na takie rzeczy nabier
                > ac. I
                > > trzeba uwazac zeby sie do tego "ludku" nie zaliczac.
                > > Wtedy nie bedziesz miala powodu aby sie obrazac.....:S
                >
                > nie obrażam się.
                > łaskawy pan z Ciebie, że wyrażasz zgodę, bym mogła się obrażać.
                > n/t Twych wypowiedzi mam tylko określone zdanie.
                >
                > /
                > 1/ nie pouczaj mnie, z łaski swojej.
                > już Ci wspominałam, nie mam kłopotu z wyciąganiem wniosków z mych obserwacji.
                >
                > 2/co do bycia nabieranym na tanie chwyty ludkiem,
                > rozbawiasz mnie.
                > też już mówiłam : widziałam przebieg wydarzeń, które m.in.
                > są powodem Twego tu zjawienia się.
                > i nie ja się nabrałam.
                >
                > 3/ nie rozumiem znaczków takich, jak np. " : S " i nie chcę ich rozumieć.
                > zatem, jeśli chcesz mi coś zakomunikować, to jednak staraj się to zrobić z użyc
                > iem słów,
                > a nie symboli, jak dla mnie, głupawych totalnie. /
                • olga_w_ogrodzie Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 15:02
                  1zorro-bis napisał:

> slowa widocznie do Ciebie nie docieraja....
                  > Dlatego moze znakami?:S
                  > Moj powod zjawienia sie tutaj? Juz napisalem.

a ja mam wrażenie, że to Ty nie potrafisz używać słów, zatem, w odniesieniu nie tylko do mnie,
                  używasz znaków.

/do mnie słowa docierają.
                  jasne jest dla mnie, to, co parę razy Gat powtórzyła.
                  jak widać, dla Ciebie wciąż nie.
                  może dlatego, że nie kumasz, opatula Cię frustracja,
                  a z tej, jak wiadomo, już tylko maly sus do agresji - vide Twe gadki
                  o naiwnym ludku, zaślepionych rzekomo Cię zakrzykujących./
                  • 1zorro-bis Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 15:24
                    bo ja jezdem taki prymityw co tylko pismo znakowe zna.....:D

> 1zorro-bis napisał:
                    >
                    > > slowa widocznie do Ciebie nie docieraja....
                    > > Dlatego moze znakami?:S
                    > > Moj powod zjawienia sie tutaj? Juz napisalem.
                    >
                    > a ja mam wrażenie, że to Ty nie potrafisz używać słów, zatem, w odniesieniu nie
                    > tylko do mnie,
                    > używasz znaków.
                    >
                    > /do mnie słowa docierają.
                    > jasne jest dla mnie, to, co parę razy Gat powtórzyła.
                    > jak widać, dla Ciebie wciąż nie.
                    > może dlatego, że nie kumasz, opatula Cię frustracja,
                    > a z tej, jak wiadomo, już tylko maly sus do agresji - vide Twe gadki
                    > o naiwnym ludku, zaślepionych rzekomo Cię zakrzykujących./
      • olga_w_ogrodzie Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 11:56
        tak.
        widziałam już go.
        mam też dwa filmiki nagrane, ale ja lud nagrywałam i jego skandowania przeciw.
        lecz taki hałas robilim, że nic nie słychać i nagrania telefonem też kiepskie,
        to nie wrzucam.

gdybyście mieli coś wynalezione informacyjnego aktualnego w dniu danym, to dawajcie - się może przydać dla strategii.
        cały czas albowiem trzeba być czujnym i naciskać.
        będą próby kombinacji w sprawie klatki obrotowej czy też może próba przekabacenia posłów PO
        wycofaniem projektu rządowego i zastąpieniem poselskim w którym będzie mowa o uboju rytualnym dla religijnych mniejszości w Polsce, ale na eksport nie.
        a to spowoduje ogromne zmniejszenie liczby tak mordowanych zwierząt lecz procederu nie wyeliminuje.
        zaś tu idzie o to, by Polska była krajem odstępującym całkowicie od barbarzyńskich obyczajów.

ponoć na stronach organizacji żydowskich i mediów izraelskich można znaleźć różne interesujące nas rzeczy.
        czy na tych po angielsku wrzucając ritual slaughter Poland lub
        religious slaughter Poland - może kto znajdzie co o czym nie będziem wiedzieć, to dawajcie - przekażę, gdzie trza.
          • 1zorro-bis Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 13:02
            wlasnie i o tym wczesniej piasalem. Ale tutejsi zaslepieni obroncy zwierzat prawie ze mnie zakrzyczeli.....
            A ja to porownanie uwazam za ....SKANDAL.:S
            Albo szczeniacki wybryk.:S
            witekjs napisał:

> Nie powinno się dopuszczać do tego typu "poparcia".
            >
            > fotoforum.gazeta.pl/photo/5/hd/yc/ztxd/NJ167VGnOOahjAN2hX.jpg
            • olga_w_ogrodzie Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 14:39
              1zorro-bis napisał:

> wlasnie i o tym wczesniej piasalem. Ale tutejsi zaslepieni obroncy zwierzat pra
              > wie ze mnie zakrzyczeli..

gdy ktoś ma inne zdanie, niż Ty, to nie dajesz rady się oprzeć negatywnemu etykietowaniu ?
              kto jest zaślepiony i co jest na to dowodem ?
              co jest zakrzykiwaniem ?
              wyrażanie innej, niż Twoja opinii ?

/gdybyś poprzestał na przedstawieniu swego zdania, a za cel rozmowy uznał to właśnie,
              oraz wysluchanie innych opinii, a nie, na siłę, nawet obrażając, przekonywanie do swych racji,
              byłbyś strawniejszym rozmówcą./
              • 1zorro-bis Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 14:52
                to nie chodzi o moja opinie bo juz ja tutaj wyrazilem. Jesli jestes uwaznym czytelnikiem to powinnas wiedziec ze zgadzam sie z Toba co do meritum sprawy. Natomiast uzywanie tego piorownania w obronie zwierzat jak na tym transparencie uwazam za WYJATKOWO niestossowne.
                Doszlo teraz'?:S

> 1zorro-bis napisał:
                >
                > > wlasnie i o tym wczesniej piasalem. Ale tutejsi zaslepieni obroncy zwierz
                > at pra
                > > wie ze mnie zakrzyczeli..
                >
                > gdy ktoś ma inne zdanie, niż Ty, to nie dajesz rady się oprzeć negatywnemu etyk
                > ietowaniu ?
                > kto jest zaślepiony i co jest na to dowodem ?
                > co jest zakrzykiwaniem ?
                > wyrażanie innej, niż Twoja opinii ?
                >
                > /gdybyś poprzestał na przedstawieniu swego zdania, a za cel rozmowy uznał to wł
                > aśnie,
                > oraz wysluchanie innych opinii, a nie, na siłę, nawet obrażając, przekonywanie
                > do swych racji,
                > byłbyś strawniejszym rozmówcą./
                • olga_w_ogrodzie Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 15:11
                  1zorro-bis napisał:

> to nie chodzi o moja opinie bo juz ja tutaj wyrazilem. Jesli jestes uwaznym czy
                  > telnikiem to powinnas wiedziec ze zgadzam sie z Toba co do meritum sprawy. Nato
                  > miast uzywanie tego piorownania w obronie zwierzat jak na tym transparencie uwa
                  > zam za WYJATKOWO niestossowne.
                  > Doszlo teraz'?:S

głupia sprawa.
                  z Tobą się nie rozmawia, bo Ty nie czytasz, co inni piszą.
                  Ty powtarzasz swoją mantrę.
                  i projektujesz - sam nie sluchając innych,
                  zarzucasz im, że nie słuchają, nie rozumieją Ciebie.

• 1zorro-bis Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 15:25
                    ja odnosze jednak wrazenie, ze to Ty nie czytasz co inni pisza albo czytasz tylko tych ktorzy Tobie bezkrytycznie przyklaskuja.:S

> 1zorro-bis napisał:
                    >
                    > > to nie chodzi o moja opinie bo juz ja tutaj wyrazilem. Jesli jestes uwazn
                    > ym czy
                    > > telnikiem to powinnas wiedziec ze zgadzam sie z Toba co do meritum sprawy
                    > . Nato
                    > > miast uzywanie tego piorownania w obronie zwierzat jak na tym transparenc
                    > ie uwa
                    > > zam za WYJATKOWO niestossowne.
                    > > Doszlo teraz'?:S
                    >
                    > głupia sprawa.
                    > z Tobą się nie rozmawia, bo Ty nie czytasz, co inni piszą.
                    > Ty powtarzasz swoją mantrę.
                    > i projektujesz - sam nie sluchając innych,
                    > zarzucasz im, że nie słuchają, nie rozumieją Ciebie.
                    >
                    • 1zorro-bis A tak poza tym.... 23.06.13, 15:29
                      o co my sie spuieramy? O "rytualany uboj" ? NIE !
                      wiec w czym problem? A o uzycie slowa "Holocaust" - to ide o zaklad, ze ludzi, ktorzy maja podobne zdanie co Witek i ja jest duzo, duzo wiecej....
                      Spytajcie sie Rabina.:S
          • 1zorro-bis Re: Filmik uzupełniający 23.06.13, 13:03
            panienki na zdjeciu nie maja nawet trzydziestu lat. Dlatego mysle, ze ta glupote mozna im wyjatkowo wybaczyc....:S
            witekjs napisał:

> Nie powinno się dopuszczać do tego typu "poparcia".
            >
            > fotoforum.gazeta.pl/photo/5/hd/yc/ztxd/NJ167VGnOOahjAN2hX.jpg
          • gat45 To nie tak, Witkujs, tylko cakiem na odwrót 23.06.13, 14:08
            Ta zaślepiona, co zakrzykuje, to ja (dixit Zorr-bis).

Powtarzam więc : od kiedy Amerykanie wprowadzili (za pomocą tytułu słynnego serialu, w którym zresztą Żydów do wagonów pomagali ładować polscy żołnierze z - uwaga - orzełkami na czapkach), nie mogę znieść terminu "holocaust" w odniesieniu do zagłady narodu żydowskiego. Zawsze kojarzy mi się to z młodocianymi idiotami w Izraelu, mówiącymi o pokoleniu swoich rodziców "oni się dali zaprowadzić na rzeź jak bydło, a my się nie damy". Powinno się mówić albo Zagłada, albo Shoah.

Wiem, ze nie wygram tego starcia, Holocaust się zakorzenił. Ale przynajmniej niech mi nikt nie odbiera znajomości pierwotnego - i dla mnie jedynego - znaczenia tego słowa. Ani mnie, ani nikomu.

Tak więc ten transparent jest jak najbardziej na miejscu.
            • magdolot Nie na temat 23.06.13, 14:20
              Starodawny bóg Jehowa, skądinąd paskudny typ, miał absolutną rację z tym okiem i zębem. Zapomniał ino dodać, wyraźnie tak, że istnieje pewna dowolność w wyborze właściciela inkryminowanego oka lub zęba.
              Widać to jak na dłoni i w ataku pod Nanga Parbat - talibowie zabili Chińczyków, Rosjan i Ukraińców w odgrywce za amerykańskiego drona... i w komentarzach pod tekstem. Ta sama logika, co do, kurcza, joty.
              Fkurzeni tuczemy w pierwszy z brzegu ząb zarzucając mu zaślepienie...