Dodaj do ulubionych

Dama blogująca - sprawozdawczość. Cz. 6.

• dorlor Re: Dama blogująca - sprawozdawczość. Cz. 6. 17.09.13, 09:38
      W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie jest 350 etatów, w tym między innymi 12 elektryków, 127 pracowników administracyjnych, 49 sprzątaczek i 20 kotów. Zarząd Pałacu Kultury legalnie zatrudnia 20 kotów. Co miesiąc wypłaca im nawet pensję. Tysiąc złotych na 20 pracowników to znacznie poniżej średniej krajowej, ale na kurczaka, suchy pokarm, żwirek i prowadzenie polityki świadomego macierzyństwa, jak nazywa się tutaj sterylizację kotów, wystarcza.
      --
      "Zauważyłem, że nawet ludzie którzy twierdzą, iż wszystko jest przesądzone, i nic nie możemy zmienić, patrzą na boki zanim przejdą przez drogę."
      • izydor88 Re: W drodze na psi wybieg 22.09.13, 20:10
        Ośmielę się wreszcie zadać to niedyskretne pytanie - czy Karolek jest kotem norweskim leśnym?
        Wszyscy na pewno to wiedzą,ale ja mogę się tylko domyślać.
        Mijają już dwa lata,jak nasze niepełnosprawne Lolity są z nami.Jedna jest głucha,druga nie ma tylnej nogi.I obie są kotami z "wolnego wybiegu".
        Czasami idę na przystanek autobusowy,a za mną rozlega się taki - nieprawdopodobny i niepodobny do niczego dźwięk - to nasza głucha Lolitka.Muszę wrócić i wpuścić ją do domu,bo czuje się zagrożona.
        A Trzyłapka broni się sama i ma opracowane wszystkie ogrodowe kryjówki:)

--
        Klara
        • damakier1 Re: W drodze na psi wybieg 22.09.13, 23:05
          Ośmielę się wreszcie zadać to niedyskretne pytanie - czy Karolek jest kotem norweskim leśnym?

Wiadomo, skąd wziął się Karolek i żadnych "papierów" na jego rasę nie ma. Ale wygląda jak kot norweski leśny i za takowego u nas robi.

Gdzieś w początkach bloga jest opisana historia naszego Kubusia - jednookiego kotka z przekrzywioną główką. Też sobie świetnie radził i rządził wśród ulicznych kotów.
          Okazuje się, że upośledzonym fizycznie zwierzętem całkiem niewielka pomoc wystarczy, by świetnie funkcjonowały.

--
          "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
          (aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
    • dorlor Re: Dama blogująca - sprawozdawczość. Cz. 6. 23.09.13, 12:25
      PRAWO KOCIEGO MAGNETYZMU
      Czarne ubrania przyciągają kocią sierść wprost proporcjonalnie do nasycenia czerni w materiałach, z jakich są zrobione.
      --
      "Zauważyłem, że nawet ludzie którzy twierdzą, iż wszystko jest przesądzone, i nic nie możemy zmienić, patrzą na boki zanim przejdą przez drogę."
      • izydor88 Re: Zrybki na emigracji 03.10.13, 16:47
        Nasze rybki mieszkają w akwarium w tzw.pokoju zoologicznym,gdzie oprócz nich mieszczą się akcesoria na motor i inne ciekawe rzeczy,z którymi nie chcę mieć nic wspólnego.
        Znacznie ciekawsza jest żaba,która ma już 15 lat.Przebywa w tej chwili za szkłem etażerki,bo już dwa razy koty ją wyłowiły i totalnie zszargały.
        Nadal żyje i ma się dobrze.
        --
        Klara
      • izydor88 Re: Nowy robal Wronki 03.10.13, 16:55
        W latach licealnych Dziecko miało fazę na lumpeksy.
        Dzwoni do mnie pewnego dnia i mówi,że spotkała ojca na ulicy i ten dał jej forsę na nowy płaszcz,który sobie upatrzyła.
        Mój mąż - poznaniak i tak znienacka wyciąga forsę z kieszeni???
        Okazało się,że płaszcz był z lumpeksu i kosztował 30zł.;)
        P.S.Koty najchętniej bawią się piłeczkami i sztucznymi lub żywymi myszami.
        --
        Klara
      • izydor88 Re: Niespodziewany powrót lata... 24.10.13, 16:02
        U mnie podobnie:)
        Wybrałam się rano na targ.
        Idę sobie,idę,a tu nagły wrzask.Odwracam się - oczywiście Biała,Bazyl i wszystkie trzy szare biegną za mną i nie ma szans udawać,że to nie moje...
        Biała jest głucha,ale nie niema.Wrzeszczy tak,że kryształy by pękały,gdyby były w pobliżu.
        W tej sytuacji muszę wrócić i wpuścić wszystkie koty do domu.
        Ale poza tym - wylegują się na tarasie - brzuchami do góry i nawet nie zauważają mojego wyjścia do pracy;)
        --
        Klara
    • damakier1 25. października: Dzień Kundelka 25.10.13, 16:48
      Ten wpis tylko dzięki Trusieńcee powstał za co wdzięcznie do trusinych skoków się ścielę.

Trochę sie stracham, co Najświętsze Kierownictwo powie na to, że bez zapytania linka do FzD wstawiłam. Ale mam nadzieję, że mi to nie za złe, a wręcz przeciwnie, za dobre wzięte będzie.

--

Wrona i inne zwierzaki
      • izydor88 Re: Komitet powitalny 27.10.13, 18:41
        Żaden z naszych ośmiu kotów nie nocował dziś w domu,a to się rzadko zdarza.
        Ale też i temperatura nie opadła tej nocy poniżej 17 stopni.
        Ogólnopolska kocia balanga?
        --
        Klara
      • izydor88 Re: Senny dzień jesienny 23.11.13, 14:03
        Dopiero dzisiaj dostrzegłam "niesprzyjające okoliczności" z poprzedniego postu :)))
        Dobrze,że to takie okoliczności...
        U nas od rana poruszenie,bo nie ma Berdy,a zawsze pojawiała się przy miskach jako pierwsza.
        Berda ma sześć lat,córka Besi i dochodzącego Winstona,z cięcia cesarskiego.
        Trudno przypuścić,że w taką pogodę udała się na wycieczkę.Pozostaje nadzieja,że ktoś przez pomyłkę zamknął ją w garażu,albo gdzieś.
        --
        Klara
          • izydor88 Re: Senny dzień jesienny 24.11.13, 11:50
            Berdusia dzisiaj wróciła - bardzo głodna,ale sucha.
            Potwierdza się więc teoria,że nocowała w cudzym garażu - taki jest urok mieszkania na osiedlu domków szeregowych.Każdy kot może się pomylić.
            Dobrze,że wróciła,bo jak tu żyć bez ósmego kota...
            --
            Klara
            • damakier1 Re: Trusiaa - na sen... ;) 24.11.13, 11:13
              No, ale tu jest, że tak powiem, wektor opiekuńczości przestawiony.
              A wyobrażasz Ty sobie takiego wielkiego króla, żeby mógł się tak Wronką zaopiekować?
              --

Wrona i inne zwierzaki
              • izydor88 Re: Trusiaa - na sen... ;) 24.11.13, 11:59
                Nasza jamniczka długowłosa miniaturowa trafiła do rodziny,gdy w domu rządziła króliczka Julka ze swym synem Pasztetem(oboje też miniaturowi).
                Psina uznała,że jest królikiem i przez całe życie ciągnęło ją do tych zwierzątek.
                Niestety,to była miłość nieodwzajemniona...

--
                Klara

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka