Dodaj do ulubionych

Protest do dyrekcji portalu GW.pl

08.10.15, 23:47
Poniższy list wraz z podpisami zostanie wysłany na adres: dyrekcja_portalu@agora.pl


Pan Paweł Stremski - dyrektor programowy i wydawniczy Gazeta.pl,
Pan Paweł Wujec - dyrektor segmentu internet.

Protest do dyrekcji portalu Gazeta.pl


Internet jest wynalazkiem przekazanym ludzkości za darmo, a przyświecała temu idea umożliwienia ludziom nieskrępowanej komunikacji. Fora GW dotychczas tę właśnie rolę dość dobrze spełniały, dlatego powstało na nich wiele społeczności.

Obecne zmiany w funkcjonowaniu forów sprawdzą się być może w tematycznych bezosobowych dyskusjach, nie sprawdzą się natomiast w kontaktach międzyludzkich i dyskusjach na tematy nieco bardziej złożone niż “jakość procesora p-39-16”, bo w praktyce uniemożliwiają sensowne rozmawianie.
Te zmiany będą premiować wyrażanie skrajnych opinii, zastąpią komentowanie popisami, ułatwią działalność spamerom, hejterom, propagandzistom i trollom.
Zniszczą nasze forumowe społeczności, bo społeczności giną, gdy ich członkowie nie mogą się ze sobą porozumiewać.
Obecnie proponowana formuła “dyskusji” na forach czyni dyskusję jeszcze mniej możliwą niż w komentarzach na fejsie GW.pl, a próby porozumienia szaleńczo karkołomnymi.

Dlatego zdecydowanie protestujemy przeciwko tym zmianom uparcie nazywanym przez moderatorów “ułatwieniami”. Owe zmiany podobno były konsultowane z użytkownikami... Nie udało nam się nam odszukać choćby jednego takiego forumowicza, choć próbowaliśmy. Na wielu forach owe wprowadzone nagle i odgórnie zmiany były przez użytkowników traktowane jako awaria forum! Nasze jednostkowe protesty nie odniosły nawet takiego skutku, by Moderacja zaczęła udawać, że kogoś nasze zdanie obchodzi, że owe fatalne dla nas w skutkach zmiany są negocjowalne.

Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, czujemy się kneblowani i traktowani instrumentalnie [jak towar]. Dlatego postanowiliśmy zbiorowo zaprotestować w obronie stworzonych przez nas społeczności, w obronie naszej podmiotowości i prawa do nieskrępowanego innymi niż przyzwoitość względami wyrażania własnego zdania.

Zdecydowanie opowiadamy się za starą wersją Forum, żądamy cofnięcia zmian, które uważamy za zmiany na gorsze i uczciwego konsultowania z nami wprowadzania dalszych “ułatwień”. Przypominamy, że to my w istocie tworzymy Forum GW.pl. My – internauci.

z poważaniem
Magdolot (10 lat na forach Gazety)

i inni użytkownicy forów Gazeta.pl podpisani w wątku:
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka