Dodaj do ulubionych

Niech się śffięci czyli pokropek

11.03.18, 13:20
Paczę:

https://img5.dmty.pl//uploads/201802/1517444651_wjqqgz_600.jpg

gdzieś to już widziałam?
Obserwuj wątek
  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 11.03.18, 14:28
   Tradycja święcenia jest w Wolsce przebogata. Nie wiem, co na to Bóg, ale jego samozwańczy urzędnicy dwoją się i troją, chlapiąc gdzie popadnie.

   Sklepy są wysoko na liście jak Wolska długa i szeroka:

   Nie - dla idiotów.

   Rama rama.

   A planety szaleją

   Amen.

  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 07.06.18, 10:45
   Postanowiłam dowiedzieć się u źródła, w jakim celu KK święci właściwie wszystko co się nawinie?

   KKK 1671:Wśród sakramentaliów znajdują się najpierw błogosławieństwa (osób, posiłków, przedmiotów, miejsc). Każde błogosławieństwo jest uwielbieniem Boga i modlitwą o Jego dary.

   Sacrum wszechogarniające: ubojnie zwierząt, studzienki kanalizacyjne czy oczyszczalnie ścieków. Nie mylić z magią!

   Jeśli zaś chodzi o zwyczaj święcenia przedmiotów kultu religijnego, jest on bardzo mądry i szlachetny. Wyraża przekonanie, że pewne przedmioty mają inny cel niż użytek codzienny. Oznacza to, że wymagają większego szacunku. Na przykład trudno wyobrazić sobie sprawowanie Mszy Świętej na co dzień w lesie, bo do tego służą odpowiednie miejsca. Miejsca poświęcone, które są wyodrębnione, zarezerwowane tylko do tego celu, i w których łatwiej jest się otworzyć na realny kontakt z Panem Bogiem. - ks. Paweł Zaręba

   Z tego wynika, że Jezus nie miał bladego pojęcia o regulaminie, bo spotykał się z wyznawcami w całkiem niestosownych miejscach, często w pięknych okolicznościach przyrody (gdzie jak wiadomo o kontakt ze Stwórcą jest najtrudniej), a w dodatku nie nosił ze sobą żadnych poświęconych rekwizytów - uzurpator i anarchista!
   • tojajurek Re: Niech się śffięci czyli pokropek 07.06.18, 16:11
    Chyba już czas najwyższy, żeby odpowiedni pion śledczy naszego Episkopatu prześwietlił osobę Jezusa, który nie dość, że miał żydowskie pochodzenie, to głosił nauki kryptokomunistyczne i poprzez TW Judasza miał podejrzane kontakty z rzymskim pogańskim (jak się później okazało) okupantem.
    • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 07.06.18, 18:04
     Nie na próżno w credo jest wyraźny zapis o Jezusie: i powtórnie przyjdzie w chwale (sądzić żywych i umarłych) - hierarchowie wolą nie ryzykować pomyłki, która mogłaby ich drogo kosztować.

     Podejrzany, zarośnięty i śniady typ - najprawdopodobniej nielegalny uchodźca który żyje w hipisowskiej komunie, włóczy się po całej połaci i bogobojnym ludziom miesza w głowach liberalnymi wymysłami i nijak nie przypomina holyłódzkiego ufryzowanego blond lalusia w kolorowej, wdzięcznie udrapowanej sukience, zostałby natychmiast aresztowany i skazany w trybie przyspieszonym (na co, to już zależałoby od humoru prokuratora generalnego).

     Jezus ma przybyć z hukiem, porządnym wahadłowcem co najmniej, mieć elegancki brylantowy garnitur - przynajmniej jak Elvis; na niebie widowisko światło i dźwięk, desant archaniołów z platynowymi kałachami - zewsząd ma dochodzić muzyczny podkład w wykonaniu reprezentacyjnej anielskiej orkiestry symfonicznej, niezliczone zastępy skrzydlatych ochroniarzy w złocistych hummerach mają otaczać Szefa, a pochód świętych dobro- i dar-czyńców Kościoła postępować za Nim śpiewając Barkę, zaś pacholęta i dziewczątka w białych giezłeczkach, sypać orchideje pod nogi orszaku.

     Byłaby to wielka i niepowtarzalna okazja dla biskupów - triumfalny tour po parafiach, wypasionych biskupich pałacach, przegląd cudnej urody świątyń, składanie kwiatów pod najwyższymi w kraju i Europie pomnikami Szefa, prezentacja kościelnych zasobów, zapisków z kolędy, relikwii, tac - aż się w głowie kręci! Ejmen.
  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 09.01.19, 09:25
   "Pomieszczenie zdobiła choinka wystrojona w bańki w pomalowanych barwy bankowe."(sic!)

   https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/83/5c/5a3a86f391780_p.jpg?1513789902

   "Świąteczne życzenia pracownikom banku przekazali uczestniczący w spotkaniu proboszczowie dwóch sąsiadujących parafii – ks. inf. Dariusz Raś z Bazyliki Mariackiej i ks. prałat Grzegorz Szewczyk z Bazyliki św. Floriana."


   Specyficzna pozycja ustrojowa NBP jako centralnego banku państwa polega z jednej strony na niezależności wobec organów państwowych, z drugiej zaś na „apolityczności” tego banku. - wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 28 czerwca 2000 r. wydany w pełnym składzie (sygn. akt K 25/99, OTK ZU 2000, nr 5, poz. 141)
  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 15.02.20, 08:48
   - W naszym szpitalu jest wiele gabinetów, ale najważniejszym z nich jest oczywiście "gabinet szefa", czyli kaplica. Z lewej uduchowiony pan w czarnej sukience i ślicznym różowym (gumowym?) bereciku, z prawej pani w czarnej sukience, z podniesioną maską spawalniczą i wtedy wchodzę ja (dyrektor profesor Góźdź Stanisław) - cały na biało.

   https://i.wpimg.pl/1600x1067/d.wpimg.pl/229380031-1050935238/kielce.jpg

   Przy okazji wyszła na jaw nieco wstydliwa sprawa, otóż "gabinet szefa" już dawno zaopatrzono w relikwie JPII i ojca Pio. I... nic? Tacy wielcy nie pomogli, trzeba było jeszcze posłać po kawałeczek Faustyny?
    • m.y.q.2 Re: Niech się śffięci czyli pokropek 15.02.20, 18:13
     Szczątki się specjalizują w leczeniu chorób rozmaitych. Po co komu sprzęt od WOŚP (tfu!), lepiej podziabać gościa na kawałki i cuda, cuda, panie dziejku - społeczeństwo zdrowe, wdzięczność swą w brzęczącej walucie okazuje wiadomej instytucji i pełnia szczęścia!
     • erte2 Re: Niech się śffięci czyli pokropek 16.02.20, 10:26
      Czas: rok bodajże 1991 (albo 1990, nie pamiętam dokładnie).
      Miejsce: Jezioro Malta pod Poznaniem
      Wydarzenie: Otwarcie nowego toru wioślarskiego.
      Okoliczności: Transmisja telewizyjna

      Tak jakoś z nudów zacząłem to oglądać (przypominam - początek lat '90., konkurencji wówczas prawie nie było); cała impreza trwała chyba mniej więcej półtorej godziny z czego godzinę zajęła msza połączona z poświęceniem obiektu (pewnie jeszcze z niejakim Paetzem w roli głównej).

      I wtedy zapaliła mi się czerwona lampka - kurwa, coś tu jest nie halo!
      I, niestety, lampka ta z różnym natężeniem pali mi się cały czas, a dziś świeci pełnym blaskiem niczym ów krzew gorejący.


      • eulalija Re: Niech się śffięci czyli pokropek 16.02.20, 11:33
       Wcześniej mi się ta lampka włączyła.
       Już w stoczni.
       Spowiedzi, komunie, modły i msze.
       Celebrowane z wielkim zapałem.
       Rozumiem, strajk, stres, strach, wejdą nie wejdą, zrobią powtórkę 70-go?
       Ale lampka zabłysła i na ogromny reflektor urosła.
       • m.y.q.2 Re: Niech się śffięci czyli pokropek 16.02.20, 12:02
        Gniazdko sobie tu uwili. Trzydzieści lat temu Kk był w posiadaniu 40 tys. hektarów polskiej ziemi. Obecnie ma tej ziemi 160 tysięcy hektarów. Okopali się tu na pozycjach, bo nawet Irlandia pokazała im figę. Ostatni bastion w Europie, dlatego - wraz z podległą im chadecją - trzymają nas krótko przy pysku. I to się będzie umacniać!
  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 31.03.20, 07:44
   Czy oni nie są cudni? Mogli jeszcze po drodze wkładać święte obrazki za wycieraczki samochodów.

   Przemieszczać będziemy się samochodem. Trasę przejazdu przedstawiamy poniżej. Możemy przyozdobić na ten czas nasze okna i balkony i sami w nich przebywać oczekując błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

   https://lh3.googleusercontent.com/proxy/c_yycH_jU0IYuEHBnRaMKYprwLytZYCuAQ7cCk7vqakSR6vpiFr7pRA9r2w8fhmwUl4cNiywjPapvoJUMf9UYIBJUcJqo-1tKfyGcsu7utaxq_0ibdecAjQQXw

  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 19.08.20, 09:50
   Co ja czytam, co ja paczę?

   Co prawda njus zeszłoroczny, ale przeoczyłam, więss lecę pędzę:

   Dziwisz wyświęcił na diakona swojego osobistego świeckiego sekretarza Andreę Nardotto - prezesa jednoosobowego zarządu firmy zajmującej się handlem owocami cytrusowymi - poza kolejnością, po cichu i na boku.

   Uroczystość ujrzała światło dzienne dlatego, że rodzice Włocha pochwalili się zdjęciami ze święceń w lokalnych mediach. - Urządzanie święceń po kryjomu nie było praktykowane w Polsce nawet w czasach komunizmu, choć zdarzało się w innych krajach bloku, gdzie trzeba było chronić kandydatów na osoby duchowne - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

   Sto lat młodej parze!

   https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2019/05/58542863_11504.jpg?w=584&h=390
  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 08.03.21, 09:44
   Woda egzorcyzmowana to nic innego jak woda święcona. Tyle że święci się ją według starego rytu. Kapłan egzorcyzmuje i poświęca oddzielnie wodę i sól, a następnie łączy je z sobą. Po Vaticanum II zaniechano tej rozbudowanej formy. Dlaczego? Może dlatego, że przez pewien czas stosunkowo mało było opętań.

   Ekwipunek egzorcysty:

   https://img.joemonster.org/upload/zvz/512_937787f9gallery-73803374-500x500.jpg
  • trusiaa Re: Niech się śffięci czyli pokropek 22.03.21, 00:20
   Adam Niedzielski przypomniał, że obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kw. i zachowanie 1,5-metrowego dystansu.
   Epidiaskop niezArażony zachęca, by z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii i korzystać z sakramentu pokuty. Penitenci będą padać na kolana półtora metra przed konfesjonałem i wykrzykiwać swoje grzechy? Chciałabym zobaczyć transmisję z kościoła :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka