Dodaj do ulubionych

Wolskaaa! Biało - aRamantowiii!

30.06.18, 11:21
Niczego nie uszanują, wszystko muszą po swojemu spaskudzić, zohydzić, patryjoci z kaczej łaski.
Obserwuj wątek
    • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 30.06.18, 12:15
      "Dumni z niepodległości Polski", a po drugiej "Proud of Poland’s Independence". Na dziobie przewoźnik ponadto umieścił wspomniane wcześniej logo programu "Niepodległa".

Projekt jest szeroko komentowany. A jak powstał? - Wybieraliśmy z kilku przygotowanych przez współpracującą z nami agencję kreatywną GREY. Wszystkie wizje artystyczne konsultowaliśmy na bieżąco z firmą Boeing, bo zależało nam, by okolicznościowe malowanie udało się nanieść na właśnie dostarczone teraz samoloty. Terminy były bardzo napięte - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Dodaje, że organizacja ewentualnego konkursu mogła po prostu terminowo zrujnować ideę. - Przy rozstrzyganiu konkursów zawsze jest dysputa o gustach. A jak wiemy, o gustach się nie dyskutuje. Inną sprawą jest, że nie ma takiego projektu, który jednocześnie dałoby się nanieść na samolot i wszystkim by się podobał. Projekt musiał być dość prosty, a jednocześnie zawierający przesłanie.

Przesłanie:"Dojna zmiana przyssała się do Polski i ciągnie z mozołem, kraj się "wykrwawia", a sprawców duma rozsadza"?! Wszystko w diskopolowej, narodowej konwencji. Taniocha za ciężką kasę.

https://www.rynek-lotniczy.pl/img/20180625155543lotmalowaniedreamliner.jpg_678-443.jpg
      https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_dpwfgEkMqSkCIz2kOtkvPFP9htHZFWzq.jpg

https://static1.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/2065/620x0/2065698-Podczas-imprez-sportowych-kibice-czesto-przyozdabiaja-flage-roznymi.jpg

https://patria-nostra.pl/613-large_default/czapka-narodowej-dumy-plomien.jpg

A hak im w smak.
      • ave.duce Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 01.07.18, 06:36
        Biało-czerwone samoloty uświetnią galę PLL LOT z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości -

a pospolitość skrzeczy:

Loty LOT-u masowo odwoływane i opóźnione. "Samoloty się posypały"...

ale - jeżeli uda się odlecieć - Samoloty te staną się ambasadorami naszej niepodległości - jak twierdzi premier zawsze dziewica Morawiecki...
        --
        "najgorsza część społeczeństwa /.../ element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"
        > K. Jarosław

Forum ze Dworum
      • sclavus Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 09.09.18, 15:22
        Jak dla mnie, to wygląda to tak, jakby z tej Polski, tak dumnie "narodowej", jak dziś... wylewała się fala emigracji - biało czerwonej, a jakże!

--
        religia (wiara), to najlepszy sposób, żeby wiedzieć "wszystko", nie dowiadując się absolutnie "niczego"
    • gat45 Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 01.07.18, 08:53
      No to mnie chyba zamkną.
      Jakiś czas temu gościłam u siebie młodzieńca, który podróżował autostopem. Uparł się, że chce polską flagę, bo ponoć ludzie łatwiej się zatrzymują, kiedy ktoś na poboczu drogi tak się przedstawia. Miałam gdzieś dostany w prezencie taki wąski a długi obrusik, węższe boki w szpic, a na szpicach kutasiki ozdobne - jak to się nazywa ? W kolorze dzikiej makowej czerwieni toto było. No to ucięłam temu czemuś boki na prosto, przyszyłam do niego w poziomie lnianą ściereczkę kuchenną, też przyciętą odpowiednio, wyrżłam w ogrodzie jakiś stosowny badyl, pineskami my tekstylia do badyla przymocowali - i tak powstała flaga Najdumniejszego Narodu Europy. Estetycznie pozostawiała wiele do życzenia, za to była skuteczna : młodzian dojechał do Berlina w rekordowym tempie.

A ten amarant nie przejdzie, bo on jest bzzzzzzzydki. No i wszystkim się ugruntowała w oku ta prawdziwa czerwień, we wszystkich flagach krajowych taka sama. Znaczy czerwony kawałek flagi PL ma ten sam odcień, co jedna trzecia flagi F, czy też całość flagi nieboszczyka ZSRR. Wracam do Trusinego tekstu, żeby sprawdzić, jak ministerstwo od kultury odkreśliło właściwy odcień : według karty kolorów RAL czy Pentone ? A może długością fali, po prostu ? Pasjonujące.
    • trusiaa Idzie nowe, dziadzie, idzie nowe 01.07.18, 17:59
      Witali, wołali, wołali ,witali
      Kwiaty, krawaty, pompa i puc.
      Lakierki, szpalerki, miliony ton stali

Ojczyzna, ojczyźnie, ojczyzną, ojczyznę,
      Reklama i patos, patriotyzm i biznes.
      Krawaty i kwiaty, niech nastrój nie pryska.

Matkę możecie pożegnać machaniem z tarasu widokowego.
      (Syn z Matką zbliżają sie do tarasu widokowego i widzą wywieszkę)
      Syn Pani: Przepraszamy, taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu.
        • trusiaa Re: Respect us! 02.07.18, 20:54
          Ale jaki obciach przy tym.

Już widzę miny naszych dzielnych genetycznych patryjotów, gdyby do ojczyzny wjechały ciężarówki obcego państwa (z listy tych najbardziej przez narodowców umiłowanych), pyszniące się podobnie agresywnymi napisami...
    • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 06.09.18, 13:14
      Stało się. Pierwsza Garsonka właśnie zaprezentowała nowe barwy narodowe:

Pierwsza dama pojawiła się na spotkaniu w klasycznym kostiumie, który kolorem nawiązywał do barw narodowych. Duży plus należy się również za wybór obuwia. Kolorowe szpilki ożywiły stylizację i dodały jej charakteru. Agata Duda wyglądała świeżo i stylowo.

https://v.wpimg.pl/NzkwNDQ1JxNEOGFyZQU2TllOYSB_Rj4TBhBgND0ef0hSQ35wZAZ2SUZGf3xpB31IWk9hJTZQOhtGEzsgMBwvFA8FNCE7HCoPDxZgLiFW
    • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 29.12.18, 08:31
      I co? I jak Wam w dzióbkach, niedowiarki Wy?
      Może MON działać prężnie i końsekwentnie? A jak!

Nowiusieńki nabytek, ślyczny, fónkcjonalny, lyryczny, za jedyne 42 tysie - darmocha. Ławeczka (prze)bojowa:

https://bi.im-g.pl/im/e4/30/17/z24316644IH,Lawka-niepodleglosci--Zdjecie-ilustracyjne.jpg

Dlatego ławka jest taka skromna, tą bryłą, tą rzeźbą są ludzie, którzy na niej siadają. 
      (...) idea ławki nawiązuje do słów marszałka Piłsudskiego 'Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze'.
      • ave.duce Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 29.12.18, 21:43
        > (...) idea ławki nawiązuje do słów marszałka Piłsudskiego 'Niepodległość nie jest
        > Polakom dana raz na zawsze'.

Moje resztki zwojów nie są w stanie pojąć związku idei ławki i słów cytowanych. Się zabiję!
        --
        "ten rząd obalą kobiety!"
        Forum ze Dworum
      • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 31.12.18, 15:50
        Marta Rosiak, autorka tego... czegoś, nie ukrywa wcale, że ma dwie lewe ręce i tymi ręcami ulepiła projekt, który ubogacił i rozsławił firmę Betonovo, (która działa w Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis w Jasionce - łaaaał).
        Przypomnę słowa ławkotwórczyni: ławka jest taka skromna, tą bryłą, tą rzeźbą są ludzie, którzy na niej siadają. Wydawało mi się, że dotyk zimnego betonu powoduje, że ludzie przysiadłszy, kamienieją ze zgrozy, jednak zagadnienie jest szersze - szef Betonowa (z Inkubatora Aeropolis. W Jasionce) zdradza, że do produktów dorzucamy zmielone odpady plastikowe, a żrący beton rozkłada je zdecydowanie szybciej niż matka natura, to znaczy, że kloc ów nie tylko chłodzi do szpiku kości, ale żre w pupę. Nie koniec tortur - siedzisko "ceglane" nie jest betonowe, ale blaszane, nierdzewne, perforowane. Co robi blacha w upał, wie każda kotka na dachu. Mamy więc dzieło na wzór radzieckiego ustrojstwa, które tańczy, śpiewa, recytuje, krawaty wiąże i usuwa ciąże.

Ku przestrodze niech będzie to zdjęcie - sam Błaszczak nie odważył się przysiąść, wolał zachować bezpieczną (niep)odległość.
          • ave.duce Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 31.12.18, 17:50
            Thnx to Yoma:

Biada obłudnikom (...) 27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych,
            które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.

--
            "ten rząd obalą kobiety!"
            Forum ze Dworum
            • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 02.01.19, 17:42
              Bo się kupy nie trzyma.

Jeszcze jeden kffiatek: betonowe ławki multimedialne ze świecącym napisem "Niepodległa". Napis w swojej formie odwołuje się do tego, jak zapisał go odręcznie marszałek "Józef Piłsudzki". Jakie sy, jakie sy - każden jeden słyszy, że się mówi dzy, co nie?
              • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 15.02.20, 15:04
                "Czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli"
                Fakt. Obejrzałam, straciłam dwie cenne godziny. Było nijako i mdło.
                Widziałam grupę mieszkańców małych miast i wsi zjednoczonych pod dziwną, trójkolorową flagą, przywodzącą na myśl flagę Wielkiego Sponsora. Sama mównica, dzięki pokracznemu oświetleniu, była brudnoróżowa, a narodowe barwy zielono-czerwone. Wodzirej - pogodynek Bochenek miotał się po sali zagrzewając zebranych do okrzyków, które ochoczo wznosili obecni górale (I górnicy. I hutnicy. I murarze. Kolejarze. I rolnicy. (...) I cywiIe. I żołnierze. Wróg wam pieśni nie odbierze tara bam, tara bam wróg nie wydrze pieśni nam!)
                Trójka mówców w osobach Prezespana, Matołusza i Beci powtarzała niestrawne peany na cześć "prezydenta marzeń", łgając tak, że kurz leciał. Kaczor przedstawił swoją wersję historii prezydentury tegoż - bez dat i konkretów, coś mgliście marudził o trudnej... decyzji (hahaha) w obliczu zakłócania porządku publicznego, ale które zasadniczo zakłócenie miał na myśli, ba! Na koniec dodał, że największymi atutami Andżeja są: żona Agata, córka, mama i tata. Becia (ubroszkowana antracytową ośmiorniczką) potknęła się tradycyjnie na parafrazie swojej stałej mantry: przez pięć ostatnich Polski i Polacy i w jednym zdaniu wzywała do kulturalnej debaty, aby następne zacząć od: pamiętacie Bronisława Komorowskiego? Szoguna? Matołuszek ogłosił PADa autorem wielkich przemian politycznych i społeczno-gospodarczych w Polsce, na co Prezio zareagował nerwowym grymasem. Sam Budyń ściskał jak leci rączki wyciągnięte z pierwszych rzędów - bardzo się przy tym nie natrudził, bo cała widownia była sprytnie upchnięta i rozlokowana jak na znanym filmie. Duda się nawzruszał i nachwalił za wcześniejsze emerytury, za VAT i pińcetplus, za chorych i niepełnosprawnych, za trzynaste i czternaste emerytury oraz, że jeździ. Cały czas. Tak: od Wisły po Hel. A zwłaszcza w poprzek. Aha. Na koniec szmrudnęło i dwie armatnie salwy okryły tumanem świeżo naciętego (czyje rączki to uczyniły?) konfetti cały ten zgiełk.
                  • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 16.02.20, 08:53
                    Tak sobie siedzę i myślę, o co chodziło z tą konwencją? Niezależny, silny, co ja gadam: niezłomny! urzędujący prezydent, doświadczony, wielki patriota, ojciec narodu, co był w każdej wiosce i przysiółku i zna wszystkich Wolaków na wyrywki do trzeciego pokolenia, powinien spotkać się ze swym ludem (niechby i wspólnie z Agatą, może ktoś dotąd jej nie słyszał), wygłosić parę przemówień, przedstawić swoje plany, uścisnąć komuś ręce itd., itp., normalka. A my dostaliśmy szoł glamur: pod ostrzałem laserów sam Kaczalnik dowodził jak (po)ważnym Budyń jest kandydatem, państwo premierostwo prześcigało się w zachwytach, przedstawiono zalety Budynia: żonę ma! i córkę! nieee? I rodziców. Profesorów! Można? Aha? Sam zainteresowany stał jak głupi za kulisami, jednym uchem chłonąc to wszystko, a jednocześnie pilnie ucząc się swojej przemowy. Po czym na łaskawe skinienie Prezesapana wkroczył jak gladiator jakiś, Zenik faraon, jak sam Zenek - na estradę. Nadęte klituś bajduś nie wniosło nic nowego, najwyżej parę osób mogło sobie strzelić fot z Budyniem. Pisi już na wstępie spotkania ogłosili wygraną, a na końcu pogratulowali PADu temu zwycięstwa.
                    Myślę, siedząc, że było to dość kosztowne pożegnanie, nie Dudynia (Kaczor przecież po nim nie będzie płakał), lecz żelaznego elektoratu - na otarcie łez, zawsze chociaż fotki zostaną. A nawet jeśli, co nie daj borze cienisty, niezłomny, bo plastelinowy faktycznie by wygrał, na żadną intronizacyjną fetę kasy już nie będzie, bo skąd? Jednak nakręcony materiał po prostu się przemontuje, doda z przytupem jakieś Mazowsze, Dodę z chlebem i solą się doda, wykręci ze dwa kółka różańcowe i już. Seweryn nawet się nie spostrzeże, a za chwilę będzie i tak miał poważniejsze zmartwienia.
    • trusiaa "Czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli" 14.02.20, 11:03
      Jutro TVPiS nada relację:
      Dzień był pogodny, ludzi huk; konie, wozy, bydło, zalegały plac szeroki, rozłożysty. Chłopi obstąpili stragany, gdzie były buty i czapki; kobiety targowały garnki i miski, dziewczęta kupowały wstążki i paciorki, dzieci piszczały na glinianych kogutkach, gryząc pierniki i czepiając się matczynych spódnic.
       Z półkoszków i wozów wyciągały szyje gęsi i kaczki, wszędzie ruch, ścisk, gdakanie, gęganie, gwar przeróżnych głosów.
       Największy tłok wszakże był przed budą, w której drzwiach stał cygan. Stał, pod boki się trzymał i nadąwszy płuca, co miał siły, krzyczał:
       — Hej, ludzie, ludzie! Cuda w tej budzie! Kto ma oczy do patrzenia, uszy do słuchania, a grosze do dania! Oto dwie małpki sprowadzone prosto furmanką z księżyca! Na moje cygańskie sumienie! Prosto z księżyca! Wody nie piją, garnków nie myją, jak ludzie gadają i dobrze się mają! Hej, ludzie! ludzie! Cuda w tej budzie!
      by M. Konopnicka - O krasnoludkach i o sierotce Marysi

• trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 18.02.20, 11:46
      Z diskopolo można się było kiedyś pośmiać albo wzruszyć ramionami - takie tam umpa umpa dla ubogich duchem. Podobnie odbierało się kiboli, co we własnym kisili się sosie, dla siebie robili ustawki, w dodatku adekwatnie do popełnionych wykroczeń byli traktowani przez państwo.
      PiS kiboli hołubi, a diskopolo nazywa sztuką. Reżimowa telewizja wciska toto gdzie się da, Żenka nazywa geniuszem i wielkim muzykiem : Tak jak mamy Góreckiego, Pendereckiego, Lutosławskiego na TVP Kultura (...), tak mamy całą gamę gatunków muzycznych. Tak i mamy disco polo.
      Diskopolowcy nadają ton, są autorytetami, rekinami reklamy, zapisują się złotymi zgłoskami w historii kultury wolskiej, lecz to za mało, odtąd ramach pisedukacji będzie się można kształcić na diskopolowca - ffszak nie ma nic złego w tym, by młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani - twierdzi minister edukacji Piontek Dariusz.
      A każdy gópi to wie, że muzyka łagodzi obyczaje.

• m.y.q.2 Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 18.02.20, 12:42
        Jak to dobrze, że nie mam telewizora!
        Disco polo nazywam trzepaniem dywanów, o Zenku (którego nazwisko jakoś nie wzbudza wątpliwości wolaków co do jego obcego pochodzenia, a pani
        Olgi Tokarczuk już tak) dowiedziałam się niedawno z plotek na temat jego syna z Faktu czy Plotka, z brukowców po prostu. Nie wiedziałam nawet, kim ten facet jest, dopiero przed sylwestrem mnie olśniło, bo bardzo nachalna propaganda imprezy kurwizji w Zapisanem przedarła się do prasy. Nie słyszałam również żadnych utffforów, bo reżimowego radia nie słucham od 2015 roku.
        Stanowczo jestem na opak z kólturom z najwyszszej pispułki!

--
        Dno jest dnem, nawet jeśli jest odwrócone do góry.
        • trusiaa Re: Wolskaaa! Biało - aRamantowiii! 19.02.20, 10:54
          Nie ma to tamto, pieniądze nie pieniądze, bo jest tak, że najsamprzód jest kultura, potem długo, długo, długo nic i sztuka. Na końcu. :D
          I jeszcze o Tokarczuk napomknął proroczo: te książki to jednak trzeba czytać, bo taki autor, pisarz, prawda to się umordował, szmalu nabrał, jakiegoś tam yyyyyy... Nobla dostał, to przez sam szacunek to by to trzeba przekartkować.
          Wraca "nowe".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka