Dodaj do ulubionych

Nie wiem jak się zachować

11.10.20, 19:39
Proza życia i wybory niekoniecznie oczywiste, Taka sytuacja, na budowie zetknąłem się z gościem ode mnie mocno młodszym. Gość jest oczytany, elokwentny, uczciwy w swojej pracy i pomocny gdy zajdzie potrzeba, generalnie same pozytywy. Jest jednak cień, szarość w jego sposobie widzenia rzeczywistości, bo żydzi, bo szczepienia są do d..., bo euforia w temacie marszów narodowców, bo Polska od morza do morza, bo być kibolem to zaszczyt, bo przerywanie ciąży jest be. Tak stoję sobie w rozkroku, z jednej strony duży szacunek dla jego postawy, zaangażowania na budowie, a z drugiej strony jego wywody mocno kłócą się z moją filozofią postrzegania świata. I nie wiem jak pogodzić jedno z drugim, na ten czas staram się nie wdawać w dyskurs.
Ktoś coś, jakieś podpowiedzi?
Obserwuj wątek
  • inna57 Re: Nie wiem jak się zachować 11.10.20, 19:52
   Z własnego doświadczenia jest szansa że wyrośnie. Nie wdawaj się w dyskurs bo to nie o to chodzi żebyś Ty go zmienił, on musi sam dojść do właściwych wniosków. Mam takiego pracownika. Kiedyś naziol i rasista bo takie było ówczesne otoczenie. Dziś po pełnej przemianie przykładny mąż i ojciec, sumienny pracownik. Dziś rasizm i homofobię oraz nacjonalizm uważa za błędy młodości. Liznął świata, otoczenie okazywało mu szacunek jako człowiekowi i stało się. Razem z moją załogą przeszliśmy przez pierwszą falę covidu, nie bez wzajemnych wyrzeczeń ale z wzajemnym szacunkiem.
    • behemot17-13 Re: Nie wiem jak się zachować 28.10.20, 21:12
     Minęło dwa tygodnie, sytuacja wydawała się jest pod kontrolą, ignorowanie, puszczanie mimo uszu, Nic bardziej mylnego, gość przekonany brakiem mojego zainteresowania nasilił swoje - prawdy niepodważalne. Na ten czas nie zamierzam wdawać się w jakąkolwiek dyskusję, z drugiej strony, mam dziwne poczucie, że śmierdzę oportunizmem I tak źle i tak niedobrze. .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka