Dodaj do ulubionych

Na Forum Kraj pojawił się i znikł natychmiast

02.08.21, 13:30
taki tekst:

Do redakcji portalu i uczestników for
pragma_2019 02.08.21, 13:09
Kierowcy grozi dożywocie. Wczoraj na wielu listach dyskusyjnych wykonano na nim publiczny lincz i wydano wyrok, nazwano mordercą działającym z premedytacją, a ofiarę pospolitą qüréwką. Nie ma jeszcze pełnej dokumentacji zdarzeń, brakuje diagnoz lekarzy, jest natomiast nagonka w komentarzach pod artykułami, jest reakcja policji oraz prokuratury pod wpływem tejże "opinii publicznej". Jako obywatelka Polski, kraju prawa domagam się od polskiego wymiaru sprawiedliwosci:
- rzetelnie i dogłębnie przeprowadzonego śledztwa. Człowiek biorący środki antydepresyjne i silne środki przeciwbólowe reaguje inaczej niż człowiek zdrowy.
-powołania biegłych i politycznie niezależnych specjalistów oraz lekarzy do dokonania analizy postępowania oskarżonego.
- dokładnego sprawdzenia dokumentacji pracodawcy w zakresie wykonanych szkoleń bhp dla kierowców przewożących ludzi. Czyli czy kierowca wiedział jak powinien zachować się w sytuacjach kryzysowych.

Od portali internetowych, redakcji, które udostępniają opcję zamieszczania anonimowych komentarzy domagam się przestrzegania własnych regulaminów uczestnictwa na portalach oraz wyciągnięcie konsekwencji względem wszystkich osób, które nawoływały do publicznego linczu, podburzały do wykonania wyroku.
Oczekuję również od pracowników portali i redakcji wzmożonej kontroli zamieszczanych na własnych stronach wpisów notorycznie łamiących regulamin, nawołujących do nienawiści czy do przestępstwa. Jednoczesnie przekazuję wszystkim do wiadomości, że osoba biorąca antydepresanty i silne (retard) środki przeciwbólowe, zaszczuta przez opinię publiczną musi zostać objęta natychmiastowym specjalnym nadzorem, gdyż jest zagrożona wysokim ryzykiem popełnienia samobójstwa. Dlatego każda osoba, która zajmuje się anonimowo szczuciem (uczestnicy for) lub temu szczuciu ulega (policja) lub udaje, że nie widzi (administratorzy list dyskusyjnych) może mieć wkrótce krew na rękach, jeśli dojdzie do tragedii.

Każdy człowiek zasługuje na uczciwy proces i ma do niego niezbywalne prawo.
Żaden człowiek, nawet największy wróg nie zasługuje na hejt, szczucie, nienawiść i nawoływanie do samosądu.

Mówię tylko jednym pojedyńczym głosem. Mam jednak nadzieję, że będę usłyszana, zarówno przez wydawcę Gazety, Wirtualnej Polski, Interii, ich pracowników, jak również uczestników list dyskusyjnych.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka