Dodaj do ulubionych

czy moge czuc sie bezpieczna?

22.01.10, 21:45
mam dwoje dzieci i meza hazadrdziste
kupilismy wspolnie mieszkanie wlasnosciowe 4 lata temu, w dalszym ciagu splacamy kredyt tez wspolny,
maz niedawno zadluzyl sie na 100tys w roznych bankach , chcac zabezpieczyc sytuacje swoja i dzieci chcialam zapytac czy moge przepisac mieszkanie na siebie po tym jak maz sie go zrzeknie na rzecz mnie i czy ja w tym momencie moge czuc sie pewna ze nikt na mieszaknie mi nie wejdzie? i czy ja tak samo odpowiadam za jego dlugi mimo to ze on sam nabral tych kredytu pod moja niewiedza?
pomozcie bardzo prosze
nie wiem c mam robic
maz proponuje wziac kredyt konsolidacyjny ktory rowniez pochlonie reszte kredytu hipotecznego, moze i bylby to dobry pomysl ale nie wiem jak mam sie zabezpieczyc?
czy jezeli przepisze na siebie mieszkanie to maz moze wziasc na siebie kredyt konsolidacyjny z moja hipoteka (oczywiscie gdy ja sie zgodze) czy to dobry pomysl?
Obserwuj wątek
    • maja45 Re: czy moge czuc sie bezpieczna? 26.01.10, 16:09
      Wystąp do Sądu o intercyzę z datą wczesniejszą-z uwagi na problem
      meza z hazardem Sąd powinien na to pójść.Jeśli sporządzicie
      intercyzę u notariusza, rodzi ona skutki na przyszłość,ale za dlugi
      meża powstale w trakcie malżenstwa, niestety odpowiadasz.Dłużnicy
      mogą skorzystać ze skargi paulianskiej i podważyc w Sądzie darowiznę
      mieszkania na Ciebie jako czynność ich krzywdząca,dlatego intercyza
      z datą wcześniejszą mogłaby tu być najlepszym wyjsciem.
      • drugiarsenal Re: czy moge czuc sie bezpieczna? 27.01.10, 00:06
        dlaczego do Sądu? myślałam że takie sprawy załatwia notariusz... proszę o
        wyjaśnienie
        szczerze powiedziawszy to już nawet dzwoniłam i się orientowałam jak to wygląda
        u notariusza, najpierw intercyza (ok 2000zł) a potem podział majątku który jest;
        poza tym kredyty męża ciągną się już 3 lata, chociaż ja dopiero teraz o
        wszystkim się dowiedziałam więc co to znaczy z wcześniejszą datą?
        • maja45 Re: czy moge czuc sie bezpieczna? 27.01.10, 10:32
          Bo w tylko w Sądzie mozesz sporządzic intercyzę z datą wcześniejszą,
          tzn. np 3 lata wstecz.Co z tego ,że zrobisz intercyzę z podzialem
          majątku?Przecież ona będzie rodzić skutki dopiero na przyszłośc.Za
          dlugi powstałe przed spisaniem intercyzy odpowiadasz solidarnie z
          męzem.
    • luctor Re: czy moge czuc sie bezpieczna? 18.02.10, 22:17
      Dobra wiadomość jest taka, że jeśli mąż zadłużył się po 20.01.2005 r., a Pani nie wyraziła na to zgody, to wierzyciele będą mieli trudności w dochodzeniu długu z Państwa majątku wspólnego - o ile , oczywiście, będzie się Pani temu sprzeciwiała, powołując się właśnie na brak swojej zgody na zaciągnięcie zobowiązania. Ale jeśli spłata kredytu za wspólne mieszkanie jest możliwa głównie dzięki zarobkom męża - to jest i zła wiadomość: wierzyciele, po uzyskaniu tytułu wykonawczego oraz skierowaniu sprawy do komornika, będą mogli wnosić o prowadzenie egezkucji z wynagrodzenia męża za pracę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka