Dodaj do ulubionych

dwie osoby niespokrewnione w akcie notarialnym

20.09.11, 15:54
Zakupiłem mieszkanie za swoje ciężko zarobione pieniądze, ale dokładnie w tym czasie uległem wypadkowi i rodzice namówili mnie żebym wpisał tam swoja konkubinę, gdyż w moim stanie, a nie rokowano poprawy miałem zostać inwalidą. Argumentem był także fakt, iz pojawiła się ona z nienacka z rzekomo moim dzieckiem(jak się okazało na drodze sadowej nie jest ono moje). Kobieta nie miała żadnych środków do życia, nigdy nie pracowała ( do tej pory zarejestrowana jako bezrobotna) i nie wykazywała chęci do pracy mimo, ze dziecko było już duże. Czy w związku z tym, iż jest na akcie notarialnym mogę ją pozbawić własności mieszkania wykazując przelew ze swojego konta oraz zaświadczenie ze źródła zasilającego w środki finansowe moje konto. Kobieta chciała mnie po prostu oszukać, wykorzystała moją chorobę i w dodatku oszukała z ojcostwem. Jestem załamany,bo nie mam już rodziny, a kobieta każe się spłacić lub sprzedać mieszkanie i oddać jej połowę kwoty. Czy mam szanse na walkę w sądzie ?
Obserwuj wątek
    • bezpocztyonline Re: dwie osoby niespokrewnione w akcie notarialny 20.09.11, 21:05
      luwamh55 napisała:

> Zakupiłem mieszkanie za swoje ciężko zarobione pieniądze, ale dokładnie w tym c
      > zasie uległem wypadkowi i rodzice namówili mnie żebym wpisał tam swoja konkubin
      > ę, gdyż w moim stanie, a nie rokowano poprawy miałem zostać inwalidą.

Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Inwalida może być przecież właścicielem nieruchomości.

Jeśli nie może czytać (np. jest niewidomy), to każdej czynności prawnej dokonuje u notariusza - co zresztą jest powodem protestów niewidomych (bo stale naraża ich na koszty czy kłopoty). Ale przepis ma w zamiarze chronić ich przed oszustwem.

Osoba nie mogąca się podpisać (np. z niedowładem czy sparaliżowana) przystawia tuszowy odcisk palca, a obok inna osoba wpisuje jej imię i nazwisko i sama się podpisuje. Może też podpisać notariusz z zaznaczeniem, że podpis jest składany na życzenie osoby nie mogącej się podpisać.

Nie widzę związku pomiędzy niepełnosprawnością fizyczną a darowaniem swojego mieszkania obcej osobie.

> Argumentem był także fakt, iz pojawiła się ona z nienacka z rzekomo moim dzieckiem(jak
      > się okazało na drodze sadowej nie jest ono moje). Kobieta nie miała żadnych śro
      > dków do życia, nigdy nie pracowała ( do tej pory zarejestrowana jako bezrobotna
      > ) i nie wykazywała chęci do pracy mimo, ze dziecko było już duże. Czy w związku
      > z tym, iż jest na akcie notarialnym mogę ją pozbawić własności mieszkania wyka
      > zując przelew ze swojego konta
      oraz zaświadczenie ze źródła zasilającego w środ
      > ki finansowe moje konto
      . Kobieta chciała mnie po prostu oszukać, wykorzystała m
      > oją chorobę i w dodatku oszukała z ojcostwem. Jestem załamany,bo nie mam już ro
      > dziny, a kobieta każe się spłacić lub sprzedać mieszkanie i oddać jej połowę kw
      > oty. Czy mam szanse na walkę w sądzie ?

Szanse są, ale trzeba wynająć dobrego prawnika.

Trzeba by udowodnić, że w rzeczywistości zakupując mieszkanie na współwłasność z konkubiną, ale za własne środki, dokonał Pan w rzeczywistości darowizny udziału wynoszącej 1/2 części mieszkania na rzecz swojej konkubiny (nawiasem mówiąc czynność ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od darowizny - przecież konkubina w rozumieniu ustawy o podatku od spadków i darowizn jest osobą obcą - trzecia grupa podatkowa).

Teraz zaś chce Pan tę darowiznę odwołać ze względu na jej rażącą niewdzięczność, o której się Pan dowiedział nie dawniej niż rok przed odjęciem formalnych kroków w celu odwołania tej darowizny i której Pan jej przebaczyć nie może (niewdzięczności, nie darowizny). Gdyby Pan był kupił normalnie mieszkanie na siebie, a potem jej darował połowę udziałów, byłoby to znacznie prostsze.

Ale i tak jest to możliwe do odkręcenia. Dobrze, że ma Pan te potwierdzenia przelewów.
      Jednak bez dobrego prawnika byłoby to raczej niezwykle trudne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka