Dodaj do ulubionych

Zakup mieszkania dla córki

11.12.13, 10:20
Witam!

Chcielibysmy kupić pełnoletniej córce mieszkanie. Jak będzie korzystniej przekazać je: aktem darowizny już po zakupie, czy przelać pieniadze na konto Jej przed zakupem? Czy wówczas od Umowy Deklaracyjnej z developerem do przekazania kluczy córka miałaby sama podpisywać wszelkie umowy z developerem?Bardzo dziękuję za porady:)
Obserwuj wątek
  • gemowa Re: Zakup mieszkania dla córki 10.03.14, 12:23
   Jesli córka jest pełnoletnia, lepiej przekazać jej pieniądze (przelewem na konto + poinformowanie US o darowiznie, nie ma podatku od darowizny) i niech sama wszystko załatwi.
  • decort Re: Zakup mieszkania dla córki 14.03.14, 17:31
   wszystko jedno.
   • kol.3 Re: Zakup mieszkania dla córki 02.04.14, 21:10
    Nie jest wszystko jedno. Bo zakup mieszkania przez rodziców to akt notarialny, darowizna na rzecz córki to następna wizyta u notariusza i następne koszty związane z drugim aktem notarialnym.
    Poza tym zakup mieszkania wiąże się z koniecznością zawarcia przez właściciela umowy z elektrownią, gazownią, itp. i najlepiej aby od razu zrobił to od razu wlaściwy użytkownik.
    • decort Re: Zakup mieszkania dla córki 03.04.14, 00:27
     w tym sensie tak, poza tym, , że darowiznę można zrobić od razu, tym samym aktem notial. co umowa kupna i od razu darowizna.
     a co do : "Poza tym zakup mieszkania wiąże się z koniecznością zawarcia przez właściciela
     umowy z elektrownią, gazownią, itp. i najlepiej aby od razu zrobił to od razu
     wlaściwy użytkownik" - nie ma takiej konieczności. To można zrobić w dowolnym momencie. I w dodatku absolutnie nie musi tego robić właściciel mieszkania, tylko ktoś kto ma tytuł prawny do nieruchomości np. najemca.
     • kol.3 Re: Zakup mieszkania dla córki 03.04.14, 22:07
      A co to ma do opisywanej sytuacji? Tu nie ma najemcy. Poza tym przy zakupie mieszkania stary właściciel rozlicza się z elektrownią i zrywa umowę, jeśli nowy właściciel jednocześnie nie podpisze nowej umowy, prąd może zostać wyłączony. To samo dotyczy innych mediów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka