Dodaj do ulubionych

Mam kilka pytań...proszę o pomoc

08.05.07, 16:57
Witam, mam kilka pytań
kupujemy mieszkanie spółdzieleczo własnosciowe za 120tys w całości na
kredyt,mieszkanie to nie posiada KW(mamy zaświadczenie ze spóldzielni o braku
przeciwskazań do założenia KW oraz o braku zaległosci czynszowych).Jakie
poniesiemy koszty u notariusza?co powinien zawierać akt nortarialny(m.in.
wnosek o założenie KW i nas jako właścicieli-czy coś jeszcze????,chodzi mi o
to,aby wszystko napisać za jednym razem i nie ponosić dodatkowych opłat)oraz
proszę mi powiedzieć kiedy mamy podpisać akt notarialny,czyli na kiedy sie
umówić z notariuszem skoro w umowie przedwsępnej napisaliśmy date 15 czerwca-
oddanie kluczy.Czy obecni własciciele powinni przyniesć tez zaświadczenie o
wymeldowaniu do notariusza?Bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • izba.notarialna Re: Mam kilka pytań...proszę o pomoc 08.05.07, 23:58
      Za umowę sprzedaży wynagrodzenie notariusza wynosi tu 655,- zł + vat (+ 6,- zł
      + vat za każdą strone wypisów aktu). Jeśli bedziecie Państwo chcieli ustanowić
      w akcie notarialnym hipotekę na zabezpieczenie kredytu, to notariusz ponadto
      pobierze wynagrodzenie za jej ustanowienie, obliczone od wysokości hipoteki.
      Podatek od umowy sprzedaży to 2% od wartości czyli 2.400,- zł (ewentualnie
      jeszcze podatek od ustanowienia hipoteki - 19,- zł przy hipotece kaucyjnej,
      0,1% od wartości hipoteki przy hipotece zwykłej). Ponadto, jeśli w akcie
      notarialnym będzie wniosek o założenie księgi wieczystej dla spółdzielczego
      prawa (a jest on niezbędny, jeśli w akcie ustanawiana jest hipoteka), to
      notariusz pobierz opłatę sądową za wpis do księgi wieczystej (60,- zł za
      założenie księgi, 200,- zł za wpis osób, którym prawo przysługuje, 200,- zł za
      wpis hipoteki).
      Sformułowanie, że wydanie kluczy ma nastąpić dnia 15 czerwca określa raczej
      termin wydania lokalu, a nie termin, do jakiego ma następić zawarcie umowy
      sprzedaży (te dwa terminy nie muszą być takie same) - choć strony mogą być
      zgodne, że oznacza on termin zawarcia umowy sprzedaży. Jeśli jednak jest to
      tylko termin wydania lokalu, a sam termin zawarcia umowy nie został wyznaczony,
      to zgodnie z art. 389 § 2 kodeksu cywilnego, jeżeli termin, w ciągu którego ma
      być zawarta umowa przyrzeczona, nie został oznaczony, powinna ona być zawarta w
      odpowiednim terminie wyznaczonym przez stronę uprawnioną do żądania zawarcia
      umowy przyrzeczonej. Jeżeli obie strony są uprawnione do żądania zawarcia umowy
      przyrzeczonej i każda z nich wyznaczyła inny termin, strony wiąże termin
      wyznaczony przez stronę, która wcześniej złożyła stosowne oświadczenie. Jeżeli
      w ciągu roku od dnia zawarcia umowy przedwstępnej nie został wyznaczony termin
      do zawarcia umowy przyrzeczonej, nie można żądać jej zawarcia.
      Wskazane jest, aby obecni właściciel przynieśli do umowy potwierdzenie, że w
      lokalu nikt nie jest zameldowany (choć nie jest to niezbędne).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka