Dodaj do ulubionych

jak wybrać notariusza?

28.10.08, 12:39
witam
mam niedlugo podpisac umowe kupna mieszkania na rynku wtornym i w
zwiazku z tym musze wybrac notariusza. ale kompletnie nei mam
pojecia czym sie kierowac. czy isc do pierwszego lepszego? nie mam
zadnego znajomego ani poleconego. jak sie za to zabrac? w jaki
sposob negocjowac stawke?
Obserwuj wątek
  • izba.notarialna Re: jak wybrać notariusza? 28.10.08, 15:25
   W zasadzie nie ma znaczenia jakiego notariusza Pani wybierze, bo
   każdy powinien dokonać czynnosci z zachowaniem należytej
   staranności; zwykle kierujecie się Państwo wysokością pobieranej
   przez notariusza taksy co nie zawsze jest dobrą wskazówką, ustalenie
   wysokości taksy notarialnej, która powinna uwzględniać nakład pracy
   powinno nastąpić w czasie rozmowy informacyjnej a nie przez telefon;
   może Pani spróbować umówić się w 2 - 3 kancelariach na rozmowy
   informacyjne i wybrać tego notariusza który według Pani oceny
   najdokładniej wyjaśni Pani wszelkie wątpliwości i będzie budził Pani
   zaufanie - to rzecz bardzo subiektywna

   • dorottiss Re: jak wybrać notariusza? 28.10.08, 16:18
    ja mam chyba nieskomplikowana sprawe, wiec chyba wezme pierwszego
    lepszego.

    ale dziekuje za odpowiedz.
    • rikard82 Re: jak wybrać notariusza? 31.08.13, 10:18
     polecam najpierw poczytać opinie o notariuszach opinie o notariuszach
  • kolega1975 Re: jak wybrać notariusza? 26.09.13, 17:45
   Stawki notariusza są "odgórne". Może oczywiście zrobić jakiś rabat, ale raczej praktykuje się to przy większej ilości aktów notarialnych. Kogo wybrać? Porozmawiaj ze znajomymi ze swojego miasta.
   • ypsilon888 Re: jak wybrać notariusza? 17.02.14, 11:10
    dokładnie. Najlepiej korzystać ze specjalistów z polecenia znajomych, nie ważne czy to chodzi o notariuszy, lekarzy czy prawników. Zawsze to ktoś sprawdzony. Ja trafiłem właśnie dzięki znajomym do Bukowskiego w Rudzie, który okazał się naprawdę dobry.
  • pablo.990 Re: jak wybrać notariusza? 04.12.13, 06:36
   generalnie to poszukaj dobrego notariusz na www.wybierzprawnika.info/
   • urszula.mm Re: jak wybrać notariusza? 10.01.14, 05:49
    najlepiej to wybrać notariusz z polecenia, od swoich znajomych. Wtedy masz większą pewność, że będzie dobry. Ja ostatnio miałam przyjemność korzystać z usług pana szczęsnego na Norwida. Bardzo kompetentny człowiek,od razu wykłada kawę na ławę.
    • karolovy4646 Re: jak wybrać notariusza? 09.02.14, 23:04
     zgadzam się. Lepiej wybrać notariusza z polecenia (od znajomych, rodziny). Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że trafisz na dobrego.
  • bianka29 Re: jak wybrać notariusza? 09.04.14, 14:58
   najlepiej popytac wśród zaufanych znajomych u którego korzystali i polecają, sprawdzić jego stronę internetowa, podpatrzeć co i jak realizuje. Ja w taki sposób znalazłam dobrego notariusztorun.info - rzetelny człowiek.
   • czapla_tera Re: jak wybrać notariusza? 25.04.14, 12:46
    Ja mam zaufanego notariusza, swój gabinet mają w Krakowie , korzystam z większości usług tej kancelarii i jeszcze się nie zawiodłam www.notariuszkarczewska.pl/. Wiadomo ,że dobrze, jest trafić na pracowników ,którzy dokładają wszelkiej staranności i zaangażowania w swoją pracę, ja naszczęście na taką trafiłam
   • ajsza9 Re: jak wybrać notariusza? 06.05.14, 15:12
    No, moim zdaniem to też najlepsze rozwiązanie,zeby popytać znajomych. Ja jak potrzebowalam notariusza to wlasnie pytalam przyjaciółek i bardzo dobrze mi poleciły :)
  • zawze Re: jak wybrać notariusza? 21.05.14, 16:34
   Dobry notariusz to nie zawsze tani notariusz, jak wielu często myśli. Warto zadzwonić, dowiedzieć się jaka jest stawka i jak będzie wyglądać czynność.
   • mymszon Re: jak wybrać notariusza? 24.06.14, 20:59
    Po pierwsze nie ma tanich notariuszy. Po drugie ten www.katowicenotariusz.pl, który bierze mniej jest tak samo dobry, jak taki który ma maksymalne stawki. Raczej nie słyszy się o notariuszach, którzy popełniają błędy w sztuce. To jest bardzo logiczny zawód, oparty na niezmiennych zasadach.
   • barfly77 Re: jak wybrać notariusza? 22.07.14, 09:23
    Ja chodzę do pani notariusz www.notariuszantkowiakirena.pl - www.notariuszantkowiakirena.pl Istnieje od końca lat 90, więc posiada cenne doświadczenie, które w tym zawodzie jest bardzo ważne. Mimo to zawsze jestem mile obsługiwana i worka złota tam nie zostawiam.
  • han_ka3 Re: jak wybrać notariusza? 05.06.14, 13:39
   Dokładnie czasem dobry notariusz kosztuje troche wiecej, ale po cenniku nie warto podejmowac decyzji. korzystalam z polecenia z notariusza notariusz-balas.pl/ i jestem zadowolona.
   • moje_78 Re: jak wybrać notariusza? 12.06.14, 11:24
    a ja polecam notariusza w Mikołowie
    • swag.ger Re: jak wybrać notariusza? 08.08.14, 11:50
     Jeśli nie możesz liczyc na znajomych, musisz zrobic rozeznanie wśród biur notarialnych. Jedynie to mi przychodzi do Glowy. im większe doświadczenie tym lepiej. Nie zmuszam, ale jedynie sugeruje kancelarią notarialną Anny Karczewskiej , www.notariuszkarczewska.pl/. Swego czasu korzystałem z jej usług, duża pomoc, wielkie doświadczenie.
  • arek.kowalczyk10 Re: jak wybrać notariusza? 03.07.18, 22:00
   Weź kogoś kto cieszy się dobrą renomą. Jeśli szukasz w Krakowie, mi znajomi polecili kiedyś Annę Zegadłowicz. Sprawny kontakt, generalnie polecam.
  • spining Re: jak wybrać notariusza? 27.07.18, 11:38
   warto zasięgnąc opinii ludzi - który notariusz się specjalizuje i w czym. Co do kupna mieszkania czy sprzedaży to ja polecam Ci notariusz Warszawa Śródmieście
   Jeżeli chodzi o negocjacje stawki - zwyczajnie trzeba się spytać.
   • kzajko Re: jak wybrać notariusza w Krakowie? 08.11.19, 22:22
    Polecam stronę Notariusz w Krakowie.eu. Misją strony jest zwiększanie świadomości prawnej obywateli a jest ona nadal niewielka a nieznajomość prawa i swoich praw prowadzi często do poważnych i nieodwracalnych skutków. Warto wiedzieć więcej na temat dziedziczenia, testamentu, zachwku, intercyzy, aktów notarialnych czy też jak negocjować opłaty notarialne u notariusza.

    • jacekjacek95 Re: jak wybrać notariusza w Krakowie? 19.10.20, 09:59
     zawsze serdecznie polecam tę kancelarie - notariusz kraków - oferuje szeroki zakres profesjonalnych czynności notarialnych,

     pozdrawiam serdecznie.
  • karrakan12 Re: jak wybrać notariusza? 20.11.20, 18:53
   Polecam tych notariuszy - notariusze-bialystok.pl/
  • cordoba78 Re: jak wybrać notariusza? 01.03.21, 11:02
   Warto wybrać się do kogoś o pewnej opinii, kto zna się na rzeczy i wykona swoją pracę w 100% profesjonalnie. Od siebie mogę polecić notariusza Annę Mańka z Kancelarii Notarialnej w Gliwicach. Sporządza akty notarialne, poświadczenia, spisuje protokoły – warto się skontaktować, na pewno będzie w stanie pomóc w każdej sprawie. Na stronie www.notariusz-gliwice.com.pl/czynnosci podane są szczegółowe informacje. Polecam się zapoznać, ponieważ z dobrym notariuszem wszelkie prawne kruczki przestają być straszne.
  • inoculatedlife Re: jak wybrać notariusza? 05.04.21, 23:17
   1. Na oficjalnej stronie Izby Notarialnej masz listę notariuszy z telefonami i mailami. Dzwonisz do np. 20 z nich, a jeśli Ci się chce to do 80 albo do 200 z krótkim opisem swojej sprawy i prośbą o wycenę.

   2. Masz szczęście, jeśli taki telefon odbierze bezpośrednio notariusz to wtedy możesz od razu negocjować, np. zaproponować swoją cenę. Zazwyczaj jednak taki telefon odbierają młodziutkie aplikantki, które poproszą o wysyłkę opisu sprawy na maila. Opisujesz sprawę i wysyłasz metodą kopiuj-wklej do tych 20/80/200 notariuszy opis sprawy mailowo. Większość Ci odpisze. Niektórzy będą chcieli znać szczegóły twojej sprawy.

   3. Dostajesz maile z wycenami. Następnie wybierasz najtańsze oferty. Tyle.

   Nie warto brać pierwszego-lepszego notariusza, bo sobie zaśpiewa zawyżone stawki. Robisz rozeznanie i wybierasz najtańszego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka