Dodaj do ulubionych

zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami

06.02.20, 16:17
Krótki opis sytuacji w rodzinie:
Mój brat po 22 latach małżeństwa poszedł sobie do innej pani. Wyprowadził się z domu od żony , zabrał manatki i tyle. Zostawił żonę z 2 dzieci ( 25 lat i 23 lata) z tym , że dzieci wyjechały za granicę wcześniej za pracą. Nie mają formalnego rozwodu ale sytuacja stała się patowa. Bratowa zabroniła dzieciom wszelkich kontaktów z dziadkami ( tzn. moimi rodzicami ). Stwierdzili , że zrywają kontakt. Od 3 lat nie dzwonią , nie przyjeżdżają itd. ( nie mają daleko – 10 km) Dodam , że jedna z córek mojej bratowej ma 2 dzieci , czyli również dziadki nie widują ani wnuków ani prawnuków. Nie zadziało się to od razu. Od momentu wyjścia brata z domu wspieraliśmy bratową w jakiś tam sposób. Wszystko się zmieniło jak ów syn postanowił przyjechać z nową partnerką na święta do rodziców i cóż nie odmówili bo stwierdzili , że to ich syn. Był na święta w prawdzie nie dłużej jak 3-4 godziny ale to wystarczyło do tego aby bratowa podjęła takie kroki. Moi rodzice bardzo to przeżywają, bo całe życie wychowywali wnuki, mieli ciągły kontakt , co wakacje byli u dziadków itd. Dziadki bardzo im pomagali. Zawsze byli za bratową uważali , że syn jest draniem itd. Jednak teraz sami mają żal do bratowej i jeszcze twierdzą , że syn źle wybrał. ( wcześniej twierdzili odwrotnie). Z moich zewnętrznych obserwacji : - mój brat zawsze jak przyjeżdżaliśmy ich odwiedzać to nigdy nie było go w domu , zawsze po południami znikał ( teraz wiem w jakim celu). Wychowywaniem dzieci zajmowali się właśnie dziadki i bratowa. Bratowa często była gościem u dziadków tylko z dziećmi ( brat tylko na święta i na jakieś szczególne okazje). Nigdy razem nie wyjeżdżali na wakacje itd. Ciągle praca , praca i praca.
Na pewno brat zasługuje na potępienie wg mnie ale rodzice uważają , że to teraz przez bratową jest taka sytuacja , że jej odbiło. Organizują w najbliższym czasie 60 lat małżeństwa i chcą zaprosić brata z nową partnerką ( de facto już teraz wiem , że znają się dobre 15 lat). Patrząc na brata i nową partnerkę widać , że dobrze im jest , kobita jest spoko itd.
Dziadki bardzo tęsknią za wnukami a jednocześnie instynktownie widać , że to ich syn.
Co ciekawe ów bratowa i córki trzymają bardzo dobry kontakt z moją teściową i szwagierkami co jednocześnie bardzo oziębia moje stosunki z teściową , które nie ukrywam pogorszyły się.
Moja bratowa ani brat nie są osobami dobrze wykształconymi , zwykli prości ludzie.
Jaki jest sposób na rozwiązanie tej sytuacji ? Próbowałam rozmawiać z bratową ale.. nie wpuściła mnie. Rodzice też spotkali na mieście synową ale… chciała rozmawiać.
Mam 3 opcje :
1. Próbować spotkać się z bratową i zdecydowanie powiedzieć , że to brat jest gnojem i to on odpowiada za zaistniałą sytuacje i rodzice to Jego powinni wykląć i zerwać kontakt.
2. Jeżeli dziadkom zależy na wnukach to próbować znaleźć do nich kontakt i przekonać , że nie mogą być pod wpływem matki. Przetłumaczyć wnukom ,że mama nie musi mieć kontaktu z teściami ale….. wnukom nie powinna tego zabronić.
3. Wpierdzielić bratowej i wypomnieć , że całe życie to dziadki byli za Nią a teraz Ona się odwraca.
Obserwuj wątek
    • yoma Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 06.02.20, 16:22
      >Wyprowadził się z domu od żony , zabrał manatki i tyle. Zostawił żonę z 2 dzieci ( 25 lat i 23 lata) z tym , że dzieci wyjechały za granicę wcześniej za pracą

I tu doznałam szoku. Wcześniej myślałam, że dzieci w wieku 5 i 3.

Weź ty to skróć o 2/3 i może ponumeruj jakoś tych licznych pociotów albo co, ja doznałam zawrotu głowy już przy prawnukach, a ludzie lepszej woli doczołgają się może do nowej partnerki. A twój osobisty problem właściwie tu na czym polega?

--
      And again I've found myself grinning frantically at an album.
    • aqua48 Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 06.02.20, 16:42
      Ludzie mają prawo się rozstawać, a jeśli dodatkowo mają dzieci dorosłe i mieszkające oraz pracujące za granicą , to w ogóle nie widzę problemu ani powodu by wyzywać i odsądzać od czci męża i ojca.
      Zachowanie jego żony - próby odseparowania dzieci od rodziny świadczą wyłącznie o niej. W tej sytuacji aż dziw, że jej mąż tak późno zdecydował się na rozstanie.
      Rada dla autorki wątku - nie wtrącaj się. To nie jest TWÓJ problem. Nie ustawiaj bratowej, nie próbuj się z nią spotykać, nie pouczaj swoich rodziców, nie szukaj kontaktu do bratanków, nie opowiadaj po żadnej ze stron i niczego nie tłumacz. Daj wszystkim czas na ochłonięcie i ustalenie na nowo kto z kim CHCE mieć kontakt.
      • tt-tka Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 06.02.20, 17:07
        Aqua. jakie odseparowanie ? Mowa o dwojce doroslych, mieszkajacych oddzielnie, pracujacych ludzi ! Im nikt niczego nie moze kazac ani niczego zabronic. Sami zdecydowali sie na zerwanie kontaktow z rodzina ojca.

Nb jezeli powodem bylo nie odejscie od matki, tylko odkrycie, ze ojciec przez 15 lat (tyle trwa zwiazek z neksia) oszukiwal rodzine, osobiscie sie doroslym dzieciom nie dziwie. Tez nie chcialabym miec do czynienia z notorycznym oszustem ani z nikim, kto go honoruje.

--
        Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
    • tt-tka Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 06.02.20, 17:30
      Do autorki - nie wtracaj sie, zwlaszcza przy gotowosci do silowych rozwiazan. Moze sie okazac, ze przeliczylas sie i to eksbratowa wpierdzieli tobie.

--
      Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
    • enith Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 06.02.20, 17:53
      Dorosłe, mieszkające za granicą wnuki nie chcą utrzymywać kontaktów z dziadkami ze strony ojca i to jest ich prawo. Nie istnieją żadne sposoby na zmuszenie do tych kontaktów. Bratowa nie mogła niczego swoim dorosłym dzieciom zabronić, a już zwłaszcza widzeń z dziadkami. Jeśli więc wnuki nie przyjeżdżają, to z własnej woli.
      Ty nie masz tam nic do roboty. Sprawa w ogóle ciebie nie dotyczy. Zostaw to, jak jest, mówimy o dorosłych ludziach, którzy sami będą decydować z kim chcą, a z kim nie chcą utrzymywać relacji rodzinnych.
    • enith Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 06.02.20, 19:40
      bazna napisał(a):

> 3. Wpierdzielić bratowej i wypomnieć , że całe życie to dziadki byli za Nią a teraz Ona się odwraca.

Co rozumiesz przez "wpierdzielić bratowej"? Chcesz mieć sprawę karną o najście i pobicie bratowej w jej własnym domu? Miała jednak kobieta rację, że cię za próg nie wpuściła. Pewnie przeczuwała, że przyszłaś jej "wpierdzielić".
    • eliksir_czarodziejski Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 07.02.20, 18:33
      Nie wpitalaj się między wódkę a zakąskę. Żyj swoim zyciem, pasjami, zainteresowaniami. Nie trac energii na cudze dramaty.
      Cała sytuacja nieprzyjemna, ale tak czasem bywa, takie jest życie. Te dzieci porzucane przez ojca to dorosłe kobiety, które same decydują o tym z kim, kiedy i na jakich zasadach się spotykają...
    • 3-mamuska Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 09.02.20, 16:09
      Skoro rodzice przyjęli swojego goownianego synalka z jego K.u ką, na święta to się nie dziwie ze matka wnuków a jego była tak zrobiłam, i dzieci tez.
      Sama piszesz ze brat to gnojek ,skoro rodzice stali po stronie byłej żony i dzieci powinni nie przyjąć go na święta.
      Zdradzili przestali być lojalni wobec bratowej i dzieci. I tyle.
      Tez bym zerwała kontakty.

Nich dadzą im spokój i spotykają się z synalkiem może narobi im nowych wnuków.

--
      -----------------
      Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
    • sortfort Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 09.02.20, 16:16
      a dlaczego ty chcesz się wtrącać w sprawy pomiędzy bratanicami a twoimi rodzicami?????
      dziewczyny dorosłe i samodzielne i same wybierają z kim chcą kontakty utrzymywać, widocznie dziadkowie tak idealni nie byli, żeby wnuki miały ochotę na kontakty
      - twoja wściekłość na bratową "bo dziadki jej zawsze pomagały a ona co teraz! " - świadczy, że jesteś współuzależniona od jakiejś rodzinnej toksyny i dajesz się dziadkom manipulować że hej. Są dorośli, ty też , więc odklej się od nich wreszcie emocjonalnie.
      - exbratowa nie jest zainteresowana kontaktami z waszą rodziną, uszanuj to i przestań na nią wywierać presję by ją zmusić do tego co wam pasuje.
    • na_deszczu Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 10.02.20, 11:54
      A po co sprawy załatwiać przez bratową? Dziadkowie mogą zadzwonić do dorosłych wnucząt. Moze wnuczkowie nie odwiedzają, bo czekają na telefon z zaproszeniem. Nie wiedza, czy będą mile widziani u dziadków przez zaognioną sytuację. Jeśli byli wychowywani przez dziadków, to na pewno do nich sentyment mają i jako dorośli ludzie potrafią tez zrozumieć, ze ludzie sie rozwodzą, rozstają, ze małżeństwa nie zawsze sa udane.
      • tt-tka Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 10.02.20, 15:52
        Jezeli ta pani byla w zyciu tatusia od lat pietnastu, dzieci, nawet spore teraz, ale wtedy wczesnonastoletnie, moga sie czuc zrobione w wiadomo co i nie chciec kontaktow z rodzina ojca na wlasny rachunek, a nie z powodu matki.

--
        • enith Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 10.02.20, 16:12
          Pewnie o to właśnie chodzi. W trwającym 22 lata małżeństwie i z dziećmi mąż i ojciec przez 15 lat miał inną babę i dla niej w końcu porzucił żonę. Podejrzewam, że dzieci same podjęły decyzję, by odciąć się od całej rodziny ojca. Ich prawo.
    • mrs.solis Re: zerwanie kontaktu wnuków z dziadkami 13.02.20, 03:05
      Wnuki sa dorosle i skoro nie odwiedzaja dziadkow, to jest ich decyzja. Prawda jest taka, ze z dwoch burakow wyszly nastepne buraki i tyle. Ty sie do niczego nie wtracaj.

--
      [URL=http://smayliki.ru/smilie-1038262695.html][IMG]http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif[/IMG][/URL]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka