Dodaj do ulubionych

Jakie korzyści czerpiecie z pisania na forum? :)

04.06.20, 11:47
Drodzy forumowicze, a zwłaszcza stali bywalcy.. Zastanawia mnie co daje Wam udzielanie się na forum w przełożeniu na Wasze prawdziwe życie. Czy zauważyliście, że wypowiadanie się tu sprawia np. że łatwiej prowadzi się Wam dyskusje w realu, albo czy wiedza innych przydała Wam się i zastosowaliście ją gdzieś w swoich sferach prywatnych.. może jest to po prostu dla Was odskocznia.. ? :)
Zapraszam do dyskusji
Obserwuj wątek
    • edw-ina Re: Jakie korzyści czerpiecie z pisania na forum? 04.06.20, 21:36
      Chętnie odpowiem, szczególnie, że udzielam się tu co jakiś czas od dobrej dekady. Forum uświadomiło mi jak różnie mogą ludzie odbierać pewne kwestie, w jak innych miejscach niż ja dostrzegać problemy. Jestem do bólu racjonalna. Taką mam naturę. I jako osoba z tą cechą i widząca jak racjonalność ułatwia życie wiecznie odnosiłam wrażenie, że to ogólnie przyjęty sposób myślenia i postępowania. Oczywiście stykałam się z innymi postawami, ale nigdy nie rozumiałam ich genezy. I forum otworzyło mi oczy na całkiem inny świat. Zobaczyłam wewnętrzne ograniczenia, jakie powodują, że ludzie kręcą się w kółko, schematy, w jakie łatwo się popada itd. Mi forum pokazało świat, z jakim mam dość małą styczność i jestem za to wdzięczna, bo lepiej teraz rozumiem dlaczego ludzie, którzy zwracają się do mnie z problemem, tak naprawdę nie oczekują, że znajdę jego rozwiązanie. :)
    • ola_dom Re: Jakie korzyści czerpiecie z pisania na forum? 05.06.20, 10:19
      miracle999 napisała:

> co daje Wam udzielanie się na forum w przełożeniu na Wasze prawdziwe życie.

Przełożenie było bardzo wprost - ja dzięki Forum swoje życie odzyskałam.
      Począwszy od terapii, na którą poszłam, co było jedną z najważniejszych decyzji mojego życia. A gdyby nie forum, nie jestem pewna, czy trafiłabym na terapię już wtedy; ponadto wybrałam miejsce polecone przez p. Agnieszkę, co dla mnie było strzałem w dziesiątkę.

A forum regularnie mnie prostowało i utwierdzało w kierunku, w jakim powinnam zmierzać, za co będę wdzięczna pewnie już zawsze :)

Brzmi górnolotnie, ale naprawdę tak to czuję. Pamiętam, jak tu trafiłam, kiedy w bezsilności szukałam jakichkolwiek informacji o "toksycznych rodzicach", i jak z kolejnymi czytanymi wątkami stawiałam oczy w słup.
      I tak dalej... :)
    • bene_gesserit Re: Jakie korzyści czerpiecie z pisania na forum? 05.06.20, 23:31
      Na forum - praktycznie każdym - można się zetknąć z ludźmi, z którymi w realu nie miałoby się okazji szczerze porozmawiać. Coś jak rozmowa ze współpasażerami w pociągu. To jest możliwość wyjścia ze swojej wieży z kości słoniowej - większość ma jakąś. Noi czasem da się przeczytać coś bardzo zastanawiającego i inspirującego.
    • dramatynczyk Re: Jakie korzyści czerpiecie z pisania na forum? 06.06.20, 11:02
      Mi to forum dało tak dużo, że hoho :) I to się zmieniało w czasie, bo na początku (dawno dawno temu) chciałam się wygadać i napisałam o poradę a okazało się, że ponad 40 osób (liczyłam!) poparło mnie i dało siłę do zmian. Dziś, kiedy już zmiany wprowadziłam w życie, forum pełni inne funkcje, bardziej do wspierania się i podtrywywania w tych zmianach, żeby znów nie wrócić na stare tory. Ogólnie- skarb.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka