Dodaj do ulubionych

Wkurza mnie brat

28.12.20, 23:02
Jest nas dwoje, ja i brat. Całe życie brat był faworytem i na koniec okazało się, że rodzice przepiszą mu cały majątek. Tak powiedzieli, że taki będzie testament.
Ich argument jest, że mężczyzna dziedziczy majątek. Według mnie powinno być pół na pół.
Teraz nienawidzę brata, bo zgarnął majątek i się śmieje. Powinien zachować się przyzwoicie i podzielić się, ale już zapowiedział, że jemu się należy, bo on jest dziedzicem i ja jak chcę to mogę sobie zarobić na dobre życie.
Śmieje się ze mnie, a ja mam dzieci, mam potrzeby, ale nikogo to nie obchodzi.
Obserwuj wątek
  • enith Re: Wkurza mnie brat 29.12.20, 01:41
   Po śmierci rodziców tobie przysługiwać będzie prawo do zachowku ze strony brata. Jest to połowa majątku, który odziedziczyłabyś, gdyby testamentu nie sporządzono. Jeśli jest was tylko dwoje, a całość odziedziczy brat, ty będziesz mogła sądowo dochodzić się swojej ćwiartki majątku. Czyli z całkiem pustymi rękami raczej nie zostaniesz.
   A póki co nie zawracaj sobie głowy tymi sprawami. Po pierwsze, rodzice żyją, żadnego testamentu póki co nie sporządzili, a jeśli sporządzą, to mogą ten testament naście razy pozmieniać, zanim zejdą z tego padołu łez. Dwa, mogą żadnego majątku nie zostawić wam, bo zrobią zapis całości na schronisko albo ojca Rydzyka albo kasa rozejdzie się na leczenie. Tak też bywa. Po trzecie, ciesz się, że wiesz o ich zamiarach już teraz, bo przynajmniej wiesz, czego się spodziewać i wiesz, że musisz sama zadbać o swój i dzieci dobrobyt. A mogłaś się o tym dowiedzieć w chwili otwarcia spadku i byłby zonk.
  • enith Re: Wkurza mnie brat 29.12.20, 05:28
   I nie wkurzaj się na brata, bo to jednak twoi rodzice zadbali o to, by wychować go na roszczeniowego buca i to oni planują zrobić zapis w całości na niego. Rodzice nierównym traktowaniem skrzywdzili was oboje, nie tylko ciebie.
  • emmi-nika Re: Wkurza mnie brat 30.12.20, 17:13
   XXI wiek, i nadal hołdowanie patriarchatowi, tragedia.
   Mozesz ubiegac sie o zachowek, tak jak napisano.
   I oczywiscie poinformowac brata, ze jakby co, to opiekuje sie zniedołęznialymi rodzicami na starość..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka