Dodaj do ulubionych

Założenie rodziny a wada wzroku

08.02.21, 06:27
Witam.
Czy są na forum osoby które mają słaby wzrok i jako dziecko przeszły obuoczną zaćmę i założyły rodziny?
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Założenie rodziny a wada wzroku 08.02.21, 09:42
      Znam dwa udane związki w których jedno z partnerów ma poważne problemy ze wzrokiem (osoby od zawsze niedowidzące). Z tym że w przypadku gdy to jest kobieta, musiała ona zrezygnować z posiadania dzieci. Pan niedowidzący ma czwórkę dzieci :)
        • eriu Re: Założenie rodziny a wada wzroku 08.02.21, 12:13
          A czego konkretnie się boisz? Że nie znajdzie drugiej połówki? Czy właśnie kwestii założenia rodziny? Bo jeśli chodzi o kwestie założenia rodziny to o ile mi wiadomo jest to problem dla kobiet ze względu na wysiłek porodowy, ale na pewno dużo nie wiem na ten temat. W każdym razie dla kobiety jest to ryzyko medyczne.
        • aqua48 Re: Założenie rodziny a wada wzroku 08.02.21, 12:29
          tina33 napisał(a):

> aqua48 dziękuję Ci za pocieszającą odpowiedź!
          > Mój syn jest po zaćmie wrodzonej ma duże niedowidzenie.
          > Ma dopiero 8 lat ale boje sie o jego przyszłość.

Nie bój się niedowidzenie to nie jest ograniczenie w założeniu rodziny. Czy macie pomoc psychologa? Czy syn ma kontakty z dziećmi niedowidzącymi? Pamiętaj, że powinnaś go usamodzielniać nie wyręczać i wspierać, tłumaczyć i pokazywać że sobie poradzi, nie biadać nad nim. Pan z mojej odpowiedzi skończył studia zdobył pracę na uczelni i teraz jest profesorem w swojej dziedzinie. A nie widzi dokładnie co ma na talerzu. Uszy do góry dziewczyno!
        • ola_dom Re: Założenie rodziny a wada wzroku 08.02.21, 13:06
          tina33 napisał(a):

Skąd pewność, że syn będzie chciał zakładać rodzinę? Może będzie miał inny pomysł na szczęśliwe życie.
        • yoma Re: Założenie rodziny a wada wzroku 08.02.21, 16:27
          tina33 napisał(a):

> aqua48 dziękuję Ci za pocieszającą odpowiedź!

WHAT? Coraz lepsze te trolle przysyłają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka