Dodaj do ulubionych

Fałszywa dziewczyna szwagra

21.04.21, 18:03
Witajcie mam taki problem. Otóż jesteśmy z mężem po ślubie przeszło pół roku. Świadkiem męża był szwagier (brat męża) ale nie chcieliśmy żeby poszedł sam więc znalazł sobie dziewczynę. Była naprawdę fajna dziewczyna do czasu aż nie zaczęła pokazywać rogów. Po jakimś czasie okazało się że ewidentnie kupuje sobie ludzi między innymi siostrę męża no i brata oczywiście...zaczęła im kupować drogie prezenty itp. W momencie kiedy dowiedzieliśmy się jaka jest naprawdę po prostu się odcięliśmy od nich. Nie utrzymujemy z nią kontaktu i ja i mój mąż. Kiedyś ze szwagrem mialam super kontakt teraz przestał się odzywać utrzymuje kontakt tylko z mężem na dodatek odnosi się do niego tak jakbym ja nie istniała. Na dodatek teraz widzę że pod wpływem tej dziewczyny moje małżeństwo się nie podoba szwagierce i szwagrowi no i oczywiście dziewczynie szwagra na dodatek podejrzewam że zabroniła mu się do mnie odzywać. Razem z mężem i wśród znajomych doszliśmy do wniosku że zrobiła ze szwagra strasznego pantofla bo nawet już nie pozwala mu się odezwać jak się go o coś pyta a ten nie reaguje jak ona opowiada do moich rodziców plotki na mój temat. W nosie to mam jak się im ułoży nie moje życie nie moja sprawa bardziej martwi mnie to że pod jej wpływem rodzina męża się całkiem ode mnie odwróci. Bo mój mąż też nie chce za bardzo im powiedzieć żeby dali nam wreszcie święty spokój bo boi się kłótni z nimi. A też jej nie lubi. Powiem szczerze że ja i szwagierka wielkimi przyjaciółkami nigdy nie byłyśmy ale jakieś zalążki godności mam chociaż nie uśmiecha mi się spędzać z nią czas tymbardziej teraz jak uważa że dziewczyna szwagra jest taka cudowna znając ja pół roku a mnie przeszlo 12 lat. Dobrze że chociaż teść się na niej już przejechał i przynajmniej nasze zdanie popiera.
Obserwuj wątek
    • eriu Re: Fałszywa dziewczyna szwagra 21.04.21, 18:52
      Żeby dobrze to podsumować: nie podobało się Wam, że szwagier miałby przyjść sam na Wasze wesele, więc kazaliście mu znaleźć dziewczynę. Potem jednak uznaliście, że ta dziewczyna nie jest taka fajna więc ją zaczęliście ignorować a szwagier użył tej samej broni w stosunku do Was (czyli Ciebie i męża) i teraz czujesz się wielce poszkodowana, bo Ty jesteś ignorowaną ofiarą chociaż całą aferę w rodzinie zaczęłaś Ty z mężem żeby z niej wyrzucić nielubianą dziewczynę szwagra, ale to ona jest ta zła i obrabiacie szwagrowi tyłek za jego plecami żeby sobie żółci upuścić?

Dobrze podsumowałam? :D

Zajmij się swoim życiem a nie próbujesz ludziom wybierać czy mogą przyjść sami czy nie, czy mogą się z kimś spotykać czy nie.
    • enith Re: Fałszywa dziewczyna szwagra 21.04.21, 19:12
      Jakiej rady oczekujesz? Przecież nikt tutaj, ciebie włączając, nie ma wypływu na rodzinę twojego męża i to, jak się wobec was zachowują. Jeśli nie chcesz utrzymywać z pewnymi członkami rodziny kontaktów, to tego nie rób, ale też nie narzekaj, że inni robią dokładnie to samo w stosunku do was. Zresztą widać od razu, że serdecznych relacji z powinowatymi to ty raczej nie miałaś, skoro jedna osoba i to w tak krótkim czasie potrafiła was wszystkich skonfliktować.
      • magdalena3333 Re: Fałszywa dziewczyna szwagra 21.04.21, 19:20
        Chodzi o to że oni są mega naiwni. Ona nie szanuje żadnej pracy jest bezczelna do wszystkich nawet potrafi pyskowac do teścia a ma tylko 24 lata. Szwagier świata poza nią nie widzi i próbuje wciągnąć mojego męża na swoją stronę tym samym doprowadzając do naszych kłótni. Chodzi mi o to że ona ich tak zmanipulowała że się odwrócili ale tylko ode mnie na dodatek uważają że ja nie jestem odpowiednią osobą dla ich brata.
        • enith Re: Fałszywa dziewczyna szwagra 21.04.21, 19:58
          magdalena3333 napisał(a):

> Szwagier świata poza nią nie widzi i próbuje wciągnąć mojego męża na swoją stronę tym samym
          > doprowadzając do naszych kłótni.

Czyli wychodzi na to, że masz męża idiotę i to jest twój najważniejszy problem. Skup się więc na naprawianiu waszego małżeństwa, a szwagra z dziewczyną zostaw w spokoju.
        • aqua48 Re: Fałszywa dziewczyna szwagra 23.04.21, 14:12
          magdalena3333 napisał(a):

> Ona nie szanuje żadnej pracy jest bezczelna do wszystkich nawet potrafi pyskowac

Ale to nie Twój problem, nie Ty ją wychowywałaś, nie Ty za nią i jej zachowanie odpowiadasz.

> Chodzi mi o to że ona ich tak zmanipulowała że się odwrócili ale tylko ode mnie
          > na dodatek uważają że ja nie jestem odpowiednią osobą dla ich brata.

A co uważa Twój mąż? Dlaczego nie staje po Twojej stronie, nie broni Cię?
          To jego zadanie jako lojalnego męża, bo z nim brałaś ślub, nie z jego bratem, ani resztą rodziny.
          Rozmawiałaś z nim o swoich oczekiwaniach?
          Zamiast skupiać się na wadach dziewczyny szwagra skup się na SWOJEJ relacji z mężem. Bo najwyraźniej to ona szwankuje.
    • bene_gesserit Re: Fałszywa dziewczyna szwagra 21.04.21, 21:14
      Bez obrazy, jeśli masz dar słowa mówionego na takim samym poziomie, na jakim posługujesz się pisanym, to nic dziwnego, że w twoim życiu są nieporozumienia i konflikty.

Ja bym na twoim miejscu popracowała nad polszczyzną, potem na jasnym formułowaniu myśli. Mam wrażenie, że jakbyś tak podniosła swoje umiejętności komunikacji na chociaż jeden poziom wyżej, twoje życie dramatycznie by się zmieniło. Serio.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka