Dodaj do ulubionych

Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie

25.07.21, 21:51
Witam
Coraz częściej myślę o rozwodzie i generalnie chce rozwodu. Nir dogadujemy się od lat i jestem tym psychicznie wykończona. Maz jest pod totalnym wpływem matki manipilatorki i poddalam się, nie wygram tej wojny. Nie ma miedzy nami juz uczucia i mamusia wygrywa kazda walkę, mam dość. Problem w tym ze mamy dzieci i mieszkamy za granica. Mamy kupione mieszkanie na kredyt i żadnego z nas nie stać na wyprowadzkę bo nie będzie się nam należała zadna pomoc. I tu jest problem bo mamusia radzi żeby się nie wyprowadzał i został przy dzieciach. Jeżeli chce odzyskać chociaż odrobinę zdrowia psychicznego musiałabym się wyprowadzić ja i zostawic dzieci z nim. Oczywiście musze płacić połowę kredytu i utrzymanie dla dzieci i będzie mnie stać moze na jakiś pokój ze sta4sza osobą w zamian za opiekę. Boje się ze dzieci to odczują ze matka ich zostawia. Poza tym to ja odprowadzam i przyprowadzam ze szkoły wiec musiałabym krążyć jak helikopter, gotowanie tez nie jest jego mocna strona i domyślam się że to ja bym musiala to robić. Niestety wiem ze mamusia tak mu zatruła głowę ze nie wyprowadzi się i nie pójdzie na ugodę. Czy ktoś miał podobnie i czy cos sensownego udo mu się zrobić?
Obserwuj wątek
    • koronka2012 Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 25.07.21, 23:16
      Jeśli zostawisz dzieci to je stracisz, więc nie rozumiem czego innego się spodziewasz? To oczywiste będzie im wmawiane że je porzuciłaś.
      Chyba nie sądzisz że przyklasną temu pomysłowi?
      Masz być dochodzącą służącą? Raczej odseparują cię od dzieci, już babcia zadba żeby synkowi i wnukom dogodzić I żebyś zniknęła i do życia

Wybrałaś rozwiązanie ucieczkowe, które niczego nie rozwiązuje a zakłada ci finansową pętlę na szyję. Zastanów się czy to jedyne opcja, Bo mi wydaje się najgorszą z możliwych ale nie znam prawa kraju w którym mieszkasz. Zgłoś się do jakichś lokalnych instytucji pomocowych czy doradczych.
    • alpepe Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 26.07.21, 16:20
      Na pewno tam jest jest coś takiego jak licytacja wspólnego mieszkania w celu zniesienia współwłasności. Wtedy nie prosisz współwłaściciela o sprzedaż bądź o spłacenie ciebie. Sprzedajecie mieszkanie, jest remis. Wynajmujesz dla siebie i dzieci mieszkanie, bierzesz od niego alimenty i mamusia manipulatorka nie ma tu nic do gadania.
      • krokodil123 Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 26.07.21, 19:29
        Pytanie ile jest mają dzieci. Drugie, dlaczego walczyć z teściową manipulatorka może jest opcja zignorować jej gierki niech się sama kisi we własnym sosie.
        Ten wariant który przedstawiasz jest bez sensu
        Płacisz za dom w którym nie mieszkasz. Zostawiasz dzieci ale do szkoły i z powrotem plus gotowanie.
        Jak jesteś wykończona pomysł o odpoczynku. A może wyjedź sama na jakiś czas do rodziny.
        • enith Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 26.07.21, 19:46
          Jeśli przyprowadza/odprowadza dzieci z/do szkoły, to pewnie małe, raczej nie nastolatki.

Ja na jej miejscu zaczęłabym od tego, co proponuje Koronka, czyli zwrot do organizacji pomocowych dla kobiet, znające się na lokalnym prawie i mogące merytorycznie doradzić. Ona swoją sytuację opisała prawie jako beznadziejną (albo porzucenie dzieci albo tkwienie w nieudanym małżeństwie), a podejrzewam, że są inne opcje (choćby ta wspomniana przez Alpepe o zniesieniu współwłasności), no ale to zależy od miejsca zamieszkania i obowiązującego prawa. Więc od zapoznania się z owym należałoby zacząć.
    • nieprawda.nieprawda Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 26.07.21, 20:21
      Jeśli mieszkanie jest wasze wspólne, to trochę strzałem w stopę jest wyprowadzać się przed rozwodem.
      Może zacznij od wizyty u prawnika i przygotowania pozwu i złożeniu go dopóki mieszkasz razem z dziećmi? Na dodatek prawnik może Ci doradzić jakie są opcje w sprawie podziału majątku w trakcie rozwodu w kraju w którym mieszkasz.
      Zalecałabym ostrożność jeśli chodzi o pochopne wyprowadzanie się lub podejmowanie innych drastycznych kroków bez zasięgnięcia porady co do tego jakie masz opcje. Możesz sobie w ten sposób zaszkodzić.
      • nowabiala1 Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 31.07.21, 11:14
        Własnie. Znam przypadek, gdy była rozdzielność, dom do dziś nalęży do męża. Na domiar złego, żona nie pracowała, pochopnie wyprowadziła się z dzieckiem do wynajętej kawalerki. Mąż ją wymeldował. Ale dzieci nie wymeldował. Róg obfitości komplikacji.
    • eukaliptusy Re: Czy zostawic dzieci z ojcem po rozwodzie 28.07.21, 20:03
      Co twój mąż dokładnie robi, że musisz się wyprowadzić żeby odzyskać zdrowie psychiczne? Czy możesz zebrać dowody nękania psychicznego? Czy masz świadków?
      W jakim jesteś kraju? Organizacje kobiece mogą cię pokierować do źródeł pomocy psychologicznej i praktycznej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka