Dodaj do ulubionych

Tesciowa wredna i oschla-help

20.12.21, 19:51
Moja tesciowa jest chlodna i oschla, nie udaje miłej , nie tylko do mnie ale to taki typ osoby. Jak się przed tym bronić? W dodatku próbuję rządzić mieć kontrolę nad rodzina generacyjna męża..nie może się pogodzić z tym że jej 33 letni facet wreszcie się wyprowadził z domu i nie jest już jej slugasem . Każde spotkanie kosztuje mnie dużo zdrowia , czepia się, jest drobiazgowa zasadnicza
Obserwuj wątek
    • enith Re: Tesciowa wredna i oschla-help 20.12.21, 20:10
      A musisz się z nią spotykać? Ja z członkami rodziny, z którymi mi ewidentnie nie po drodze, ograniczam kontakty do minimum. Mam jedno życie, nie będę go marnować na ludzi, którzy nie są mi życzliwi czy nie traktują mnie z szacunkiem.
      A jej zapędy do kontrolowania dorosłego syneczka nie będą nic znaczyć, jeśli syneczek na tą kontrolę nie pozwala. Pozwala?
    • aqua48 Re: Tesciowa wredna i oschla-help 21.12.21, 14:53
      Ogranicz/skróć kontakty. Puszczaj mimo uszu pouczenia, nie zwierzaj się z niczego a na pytania odpowiadaj wymijająco. Przydają się sformułowania typu: rozumiem ale:
      - mam inne zdanie na ten temat
      - postanowiłam że zrobię inaczej
      - mamy inne plany
      - nie będziemy na ten temat rozmawiać
      - naprawdę musimy już wyjść
      - nie potrafię powiedzieć kiedy

Proponuję poćwiczyć przed lustrem na głos. I stosować.
    • koronka2012 Re: Tesciowa wredna i oschla-help 23.12.21, 00:48
      Zdradzę ci tajemnicę: nie ma obowiązku lubić się w rodzinie a szczególnie tolerować kogoś kto jest wredny.
      Szanuj się to inni będą cię szanować. A to obejmuje również stawianie granic. Spotkania z teściową nie sprawia ci przyjemności? To po prostu tego nie rób nie oglądając się co ludzie i mąż powiedzą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka