Dodaj do ulubionych

Nie wiem jak u Was... :)

07.10.09, 13:34
Nie wiem jak u Was, ale u nas Biedronka 'rozdaje' tatrę po 2,59 zł
za butelkę 0,65 ltr (rekomendowana cena na butelce to 3,52 zł).
A shiraza Riddle Creek można kupić za 10,99 zł, podczas gdy
w Tesco był on po 14,99 zł... smile

A konkluzja?
Żadna, poza tym, że nie mogłem się oprzeć i zanabyłem... smile
Obserwuj wątek
    • aidka Re: Nie wiem jak u Was... :) 07.10.09, 17:27
      w małym sklepiku opodal tatra za 3,10, ale w społemowskim już za
      3,45.
      wódy nie pijam, bo śmierdzi - mocno mnie cofa.
      chyba, żeby nos zatkać i prędko neutralnym czymś popić, ale po co ?

a z tym Tesco się dziwię - bo łażę tam ostatnio w nadziei, że
      warzywa tanio dostanę, a tam przywiędłe papryki za cenę wyższą, niż
      w Marcpolu.
    • wylogowany.pielegniarz Nieroztropność 07.10.09, 17:40
      Nieroztropnością nazwałbym mieszkanie w Szczecinie i zaopatrywanie się w alkohol
      w Polsce. Ale rozumiem, że były to zakupy przy okazji, nic poważnego, więc szat
      nie będę rozdzierałsmile
      Poza tym, jakbyś szukał whisky, a konkretnie maltów, to Auchan, Świno albo w
      ostateczności Makro. Choć tutaj to już moim zdaniem zdecydowanie Niemcy.

• hummer Re: Nieroztropność 07.10.09, 17:46
        wylogowany.pielegniarz napisał:

> Nieroztropnością nazwałbym mieszkanie w Szczecinie i zaopatrywanie się w alkoho
        > l
        > w Polsce.

Wziąłeś poprawkę na patriotyzm? Nie ten genetyczny, ten prawdziwy.
                          • hummer Niektórzy dalej żyją kontrabandą :) 07.10.09, 19:45

> hummer napisał:
                            >
                            > > a-siek napisała:
                            > >
                            > > > większym patriotą jesteś.
                            > >
                            > > płacisz. Jedni wolą ratować Niemcy inni RP w czasach kryzysu.
                            >
                            >
                            > Popadasz w śmieszność.

Choćby na własny użytek smile
                              • vargtimmen Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 20:04

> vargtimmen napisał:
                                >
                                > >
                                > > No, GP, nie bądź taki. To, że jest z Ciebie prawdziwy EUropejczyk, nie oznacza,
                                > > że masz wyśmiewać szczery patriotyzm Hummera wink
                                >
                                >
                                > To, że wolę kanadyjskie blendy od Dark Whisky, nie robi ze mnie
                                > prawdziwego Kanadyjczykasmile

A ja nie o tym, tylko o swobodnym przepływie towarów, i tym, że akcyza, tak czy
                                tak, pozostaje w gospodarce naszej wspólnej EUropejskiej ojczyzny, a państwa
                                narodowe, to przecież przeżytek, więć kto by je tam zasilał? wink))

Kanadyjskie blendy, mówisz? Co polecasz?
                                • hummer Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 20:12
                                  vargtimmen napisał:

> A ja nie o tym, tylko o swobodnym przepływie towarów, i tym, że akcyza, tak czy
                                  > tak, pozostaje w gospodarce naszej wspólnej EUropejskiej ojczyzny, a państwa
                                  > narodowe, to przecież przeżytek, więć kto by je tam zasilał? wink))

Ludzie od wieków utożsamiali się z gminą, a nie z królem. smile
                                      • vargtimmen Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 20:44
                                        hummer napisał:

> vargtimmen napisał:
                                        >
                                        > > hummer napisał:
                                        > >
                                        > > >
                                        > > > Ludzie od wieków utożsamiali się z gminą, a nie z królem. smile
                                        > > >
                                        > >
                                        > > To po co komu cesarz?
                                        >
                                        > A król to nie człowiek?
                                        >

Cesarz, jako symbol struktury ponadnarodowej.
                                        • hummer Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 21:08
                                          vargtimmen napisał:

> hummer napisał:
                                          >
                                          > > vargtimmen napisał:
                                          > >
                                          > > > hummer napisał:
                                          > > >
                                          > > > >
                                          > > > > Ludzie od wieków utożsamiali się z gminą, a nie z królem. smile
                                          > > > >
                                          > > >
                                          > > > To po co komu cesarz?
                                          > >
                                          > > A król to nie człowiek?
                                          > >
                                          >
                                          > Cesarz, jako symbol struktury ponadnarodowej.
                                          >

Takim symbolem jest już wójt.
                                            • hummer Cała historia mojej rodziny 07.10.09, 22:06
                                              vargtimmen napisał:

> hummer napisał:
                                              >
                                              > > >
                                              > > > Cesarz, jako symbol struktury ponadnarodowej.
                                              > > >
                                              > >
                                              > > Takim symbolem jest już wójt.
                                              > >
                                              >
                                              > Hmm, to albo ta gmina bardzo duża, albo te narody niewielkie.

To historia pogranicza. POP, Rabin, Pastor i Ksiądz plus kilku odszczepieńców +
                                              wójt smile
                                              • vargtimmen Re: Cała historia mojej rodziny 07.10.09, 22:12
                                                hummer napisał:

> vargtimmen napisał:
                                                >
                                                > > hummer napisał:
                                                > >
                                                > > > >
                                                > > > > Cesarz, jako symbol struktury ponadnarodowej.
                                                > > > >
                                                > > >
                                                > > > Takim symbolem jest już wójt.
                                                > > >
                                                > >
                                                > > Hmm, to albo ta gmina bardzo duża, albo te narody niewielkie.
                                                >
                                                > To historia pogranicza. POP, Rabin, Pastor i Ksiądz plus kilku odszczepieńców +
                                                > wójt smile
                                                >

Się bój Allaha, że mułły tam zabrakło... ale, jednakowoż, pop to jeszcze nie
                                                naród, ani nawet nie jego znacząca część.
                                                • hummer Re: Cała historia mojej rodziny 07.10.09, 22:18
                                                  vargtimmen napisał:

> Się bój Allaha, że mułły tam zabrakło... ale, jednakowoż, pop to jeszcze nie
                                                  > naród, ani nawet nie jego znacząca część.

Muslim pewnie też się znalazł. A geny tatarskie to po kim mam?

Tam gdzie Pop, Ksiądz, Rabin, Pastor i Wójt tam muszą być i ludzie. Sami tak będą stadnie żyli jak u Reya?
                                • wylogowany.pielegniarz Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 20:17
                                  vargtimmen napisał:

> A ja nie o tym, tylko o swobodnym przepływie towarów, i tym, że akcyza, tak czy
                                  > tak, pozostaje w gospodarce naszej wspólnej EUropejskiej ojczyzny, a państwa
                                  > narodowe, to przecież przeżytek, więć kto by je tam zasilał? wink))

Nie sugerujesz chyba, że jestem tym lepszym człowiekiem EUropejskimsmile?

> Kanadyjskie blendy, mówisz? Co polecasz?

Walnąłem przykład pierwszy, lepszy z brzegu z tą Kanadą. Piłem trzy, z czego
                                  jeden, o czym pisałem w TpG(kupiony w Niemczech nota bene, bo w Polsce nie do
                                  kupienia) Old Canada nie nadaje się do picia, bo to samo żyto, jak polska wóda.
                                  Canadian Special Old piłem bardzo dawno, ale z tego co pamiętam było niezłe(choć
                                  pite z colą, więc...). No i Black Velvet - tani(chyba coś koło 50zł, podobnie
                                  jak dwie pozostałe zresztą), a do tego lubię, bo można spokojnie pić czystą, tak
                                  dobrze wchodzi, co przecież w przypadku blendów nie jest taką oczywistością.
                                  Choć zastrzegam, że pijałem tylko na imprezach, więc nie skupiałem się
                                  szczególnie na doznaniach smakowych. Do domowego delektowania się preferuję inne
                                  rodzajewink
                                  • vargtimmen Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 20:40

> vargtimmen napisał:

>
                                    > Nie sugerujesz chyba, że jestem tym lepszym człowiekiem EUropejskimsmile?
                                    >

Nie, podejrzewam Cię o bezwstydny liberalizm, ale Hummerowi się trochę dziwię. wink

> > Kanadyjskie blendy, mówisz? Co polecasz?
                                    >
                                    >
                                    > Walnąłem przykład pierwszy, lepszy z brzegu z tą Kanadą. Piłem trzy, z czego
                                    > jeden, o czym pisałem w TpG(kupiony w Niemczech nota bene, bo w Polsce nie do
                                    > kupienia) Old Canada nie nadaje się do picia, bo to samo żyto, jak polska wóda.
                                    > Canadian Special Old piłem bardzo dawno, ale z tego co pamiętam było niezłe(cho
                                    > ć
                                    > pite z colą, więc...). No i Black Velvet - tani(chyba coś koło 50zł, podobnie
                                    > jak dwie pozostałe zresztą), a do tego lubię, bo można spokojnie pić czystą, ta
                                    > k
                                    > dobrze wchodzi, co przecież w przypadku blendów nie jest taką oczywistością.
                                    > Choć zastrzegam, że pijałem tylko na imprezach, więc nie skupiałem się
                                    > szczególnie na doznaniach smakowych. Do domowego delektowania się preferuję inne
                                    > rodzajewink

Ano właśnie, coś mi z tą Kanadą dzwoniło smile

Nie pytam dalej, bo dziś będę jeszcze jeździć.
                                    • hummer Re: Wypraszam sobie EUropejczyka:) 07.10.09, 21:10
                                      vargtimmen napisał:

> wylogowany.pielegniarz napisał:
                                      >
                                      > > vargtimmen napisał:
                                      >
                                      > >
                                      > > Nie sugerujesz chyba, że jestem tym lepszym człowiekiem EUropejskimsmile?
                                      > >
                                      >
                                      > Nie, podejrzewam Cię o bezwstydny liberalizm, ale Hummerowi się trochę dziwię.
                                      > wink

A niby dlaczego?
                                        • hummer Faktycznie przesadziłem z Tą RP. 07.10.09, 22:11
                                          vargtimmen napisał:

> hummer napisał:
                                          >
                                          > > > Nie, podejrzewam Cię o bezwstydny liberalizm, ale Hummerowi się tro
                                          > chę dz
                                          > > iwię.
                                          > > > wink
                                          > >
                                          > > A niby dlaczego?
                                          > >
                                          >
                                          > Bo wykazuje kolega nader rekacyjne odruchy nacjonalistyczne wink

Ale to w ramach przenośni. Tak samo w ramach przenośni prof. Leon Kieres powiedział to:

To oczywiście argument skandaliczny. Być może trzeba się będzie zjednoczyć i doprowadzić do inicjatywy ustawodawczej, która pozwoliłaby odzyskać zabytki na drodze prawnej. Dla samych pawęży nie da się znowelizować ustawy o muzeach. Ale one mogą być inspiracją. Kamyczkiem, który uruchomi lawinę. Zdaję sobie sprawę, że po pół wieku pewnych spraw nie da się cofnąć. Ale niech to nie będzie zasada, tylko wyjątek od zasady. Nasze muzealia zostały potraktowane jako wojenne łupy. Czas już chyba skończyć wojnę, wrócić do stanu z 1945 roku i zacząć wszystko od nowa. Miarą patriotyzmu wobec narodu i ojczyzny jest utożsamianie się mieszkańców z ich gminą czy miastem, z małą ojczyzną. Odbierając nam historię, odebrano także prawo do tożsamości lokalnej. Jaki to może mieć skutek? Nie zawaham się powiedzieć, że to może osłabić poczucie naszego związku z dużą ojczyzną. Skoro ona dzieli dzieci na lepsze i gorsze... Jak z Warszawy, to lepsze, a jak z Dolnego Śląska, to gorsze. Ja proszę, żeby mnie nie pozbawiano historii.
    • veglie Re: Nie wiem jak u Was... :) 07.10.09, 21:35
      taziuta napisał:

> Nie wiem jak u Was, ale u nas Biedronka 'rozdaje' tatrę po 2,59 zł
      > za butelkę 0,65 ltr (rekomendowana cena na butelce to 3,52 zł).
      > A shiraza Riddle Creek można kupić za 10,99 zł, podczas gdy
      > w Tesco był on po 14,99 zł... smile
      >
      > A konkluzja?
      > Żadna, poza tym, że nie mogłem się oprzeć i zanabyłem... smile

Na swoim zamkniętym forum tym się nie chwaliłeś......myślę o promocji.wink
    • taziuta Najnowsze niusy z Biedronki! :) 08.10.09, 13:27
      W 'mojej' biedronce zabrakło dziś shiraza po dychu... sad

No to zacząłem się rozglądać i znalazłem rosso po 5 zł za 0,75 ltr!
      Ma ono, to wino rosso, jeden feler. Musi się go kupić od razu 5 ltr,
      co zaskutkuje oczywiście wzrostem konsumpcji, czyli oszczędność nie
      będzie aż tak porażająca, ale z drugiej strony... smile

No i to by było na tyle, jeśli chodzi o dzisiejsze komunikaty.
      • hummer Jutrzejszy komunikat będzie, iż zabrakło rosso :) 08.10.09, 13:44
        taziuta napisał:

> W 'mojej' biedronce zabrakło dziś shiraza po dychu... sad
        >
        > No to zacząłem się rozglądać i znalazłem rosso po 5 zł za 0,75 ltr!
        > Ma ono, to wino rosso, jeden feler. Musi się go kupić od razu 5 ltr,
        > co zaskutkuje oczywiście wzrostem konsumpcji, czyli oszczędność nie
        > będzie aż tak porażająca, ale z drugiej strony... smile
        >
        > No i to by było na tyle, jeśli chodzi o dzisiejsze komunikaty.

Puścić Ciebie Taziuto do sklepu smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka