Dodaj do ulubionych

Czy ramach rozdzialu religii od panstwa

17.07.10, 11:37
to panstwo powinno dazyc do laicyzacji ?
Czy osoba wierzaca ma prawo do tego by publicznie glosic swa wiare i epatowac
innych swoimi religijnymi symbolami ?
Obserwuj wątek
    • hummer To jest tak jak ze stolcem 17.07.10, 11:54
      mr.sajgon napisał:

> to panstwo powinno dazyc do laicyzacji ?
      > Czy osoba wierzaca ma prawo do tego by publicznie glosic swa wiare i epatowac
      > innych swoimi religijnymi symbolami ?

Nikt Ci nie zabrania jego robienia. No chyba, że na terenie wspólnym czyli na
      ulicach i placach. To, że najdzie kogoś potrzeba zrobienia kleksa na ulicy
      jestem wstanie zrozumieć. Nie jestem w stanie zrozumieć potrzeby obrony stolca
      na ulicy. Jak go można przenieść do wychodka.
      • mr.sajgon Re: To jest tak jak ze stolcem 17.07.10, 14:21
        hummer napisał:

> mr.sajgon napisał:
        >
        > > to panstwo powinno dazyc do laicyzacji ?
        > > Czy osoba wierzaca ma prawo do tego by publicznie glosic swa wiare i epat
        > owac
        > > innych swoimi religijnymi symbolami ?
        >
        > Nikt Ci nie zabrania jego robienia. No chyba, że na terenie wspólnym czyli na
        > ulicach i placach. To, że najdzie kogoś potrzeba zrobienia kleksa na ulicy
        > jestem wstanie zrozumieć. Nie jestem w stanie zrozumieć potrzeby obrony stolca
        > na ulicy. Jak go można przenieść do wychodka.
        >

Jesli nie szanujesz uczuc innych to oni moga postapic podobnie.
        Napisales wspolnych placach i ulicach, wiec jak i do nich naleza to dlaczego im
        zabraniac.
        I czy przypadkiem nie mylisz antyklerykalizmu z antykatolicyzmem.
        • hummer Re: To jest tak jak ze stolcem 17.07.10, 16:01
          mr.sajgon napisał:
          > Jesli nie szanujesz uczuc innych to oni moga postapic podobnie.
          > Napisales wspolnych placach i ulicach, wiec jak i do nich naleza to dlaczego im
          > zabraniac.
          > I czy przypadkiem nie mylisz antyklerykalizmu z antykatolicyzmem.

Wydaje mi się, że nie mylę. Ludzie są piękni. A szczególnie kobiety.
          Jak dzwonią nie pytają się jakiego jestem wyznania. Czym chata bogata. Tak
          zawsze miałem. I wygląda, że mam.
    • wariant_b Re: Czy ramach rozdzialu religii od panstwa 17.07.10, 23:04
      mr.sajgon napisał:

> to panstwo powinno dazyc do laicyzacji ?

TAK - trudno oczekiwać, by miał to robić Kościół.

> Czy osoba wierzaca ma prawo do tego by publicznie glosic swa wiare
      > i epatowac innych swoimi religijnymi symbolami ?

NIE - do tego służą takie miejsca jak kościół i Hyde Park.
    • manny-jestem Re: Czy ramach rozdzialu religii od panstwa 19.07.10, 14:05
      mr.sajgon napisał:

> to panstwo powinno dazyc do laicyzacji ?-

Panstwo laickie nie jest neutralne swiatopogladowo.

> Czy osoba wierzaca ma prawo do tego by publicznie glosic swa wiare i epatowac
      > innych swoimi religijnymi symbolami ?
      >

Ma prawo takie samo jak niewierzacy moze wszem i wobec oglaszac ze Boga nie ma.
      >
    • jola.iza1 Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 19.07.10, 15:33
      Ja chcę tylko jednego, moje córki nauczycielki niewierzące nie
      powinny z uczniami chodzić na rekolekcje, gdy tymczasem ich dzieci
      bez opieki siedzą w domu! No dobra, jeszcze więcej chcęsmile Niech
      prezydent RP usunie wszystko co mu przeszkadza w pracy, tak
      normalnie, bez robienia awantury, niestety zrobił.
            • jola.iza1 Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 19.07.10, 18:41
              Wręcz przeciwnie MANNY, Za moje córki siostra z dziećmi się modliła, na obowiązkowej lekcji religii. Brzmiało/ wyglądało to tak: módlmy się za uczennicę ...., módlmy się, by przystąpiła do pierwszej komunii, módlmy się, by Bóg jej rodziców nie zabrał do piekła, módlmy się o uczennicę.....
              No i wuj miły manny, nie tędy droga, to jest właśnie traumasad
                                • hummer Re: Albo wiara albo myślenie 19.07.10, 22:54
                                  manny-jestem napisał:

> Fundamentalne prawdy to sa jedynie dla bezmyslnie zideologizowanych.

Ale Ty przecież wierzysz, a nie myślisz? Ci co myśleli spłonęli na stosie. Jan
                                  Hus, Giordano Bruno...
                                  • manny-jestem Re: Albo wiara albo myślenie 19.07.10, 22:58
                                    No tak Kolego. Kopernik nie myslal, Newton nie myslal, Leibniz nie myslal,
                                    Collins nie myslal...

Moze sie smiac ze wyzszosci swojego "myslenia" Hummerku teraz, ale jak wiesz
                                    smieje sie ten kto sie smieje ostatni.

Ja poczekam spokojnie do Sadu Ostatecznego.
                                    • hummer Re: Albo wiara albo myślenie 19.07.10, 23:05
                                      manny-jestem napisał:

> No tak Kolego. Kopernik nie myslal, Newton nie myslal, Leibniz nie myslal,
                                      > Collins nie myslal...

> Ja poczekam spokojnie do Sadu Ostatecznego.

Kopernik zdał się na SO i zażyczył sobie publikację po swej śmierci.

Newton się niestety mylił wedle współczesnego stanu wiedzy. W swej genialności
                                      bał się wyjść poza.
                                      • hummer A kontynuując sprawę Newtona 19.07.10, 23:16
                                        Może nie był on Angolem co to lubi wypić piwko.

Inaczej, patrząc na bąbelki w szklanicy, zrazu by się spostrzegł, że
                                        statystycznie bąbelki mkną do góry, ale ich trajektorii nie sposób przewidzieć.
                                        Cała teoria Newtona, że znając pozycję bąbla w czasie t0 jesteśmy w stanie
                                        wyznaczyć jego pozycje w czasie t1 w zwykłej szklance piwa, rozbija się o kant.
                        • jola.iza1 Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 19.07.10, 23:00
                          manny-jestem napisał:

> Najbardziej mordercza "religia' jest ta laicka.

Bo?? Kogo ,co ja morduję?? Manny, ja się wypowiadałam w sprawie krzyży, tych i tamtych?? Jasno i otwarcie piszę tyle razy, proszę mi tylko nie utrudniać życia mojego. Nawet nie mam pretensji, że katolicy próbują, ale moje państwo??
                          Manny, czy ja cię kiedyś obraziłam z powodu tego, że wierzysz??
                          Mnie obrażano wiele razysad
                          Manny, a weź Ty se posłuchaj radia eR , takie fajne, lubelskie katolickiesmile
                          >
                          • manny-jestem Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 20.07.10, 13:06
                            jola.iza1 napisała:

>
                            > Bo?? Kogo ,co ja morduję??==

Ty nikogo, ale byli tacy co mordowali.

Manny, ja się wypowiadałam w sprawie krzyży, tych i
                            > tamtych?? Jasno i otwarcie piszę tyle razy, proszę mi tylko nie utrudniać życi
                            > a mojego.==

A mi panstwo nie utrudnia jak mnie dzieci pytaja czemu nie moga sie otwarcie
                            modlic w szkole publicznej?

Nawet nie mam pretensji, że katolicy próbują, ale moje państwo
                            > ??==

Moje tez.

> Manny, czy ja cię kiedyś obraziłam z powodu tego, że wierzysz??==

A ja Ciebie ze nie wierzysz? Odnosze sie ogolnie.

> Mnie obrażano wiele razysad=

Policz ile razy na tym watku obrazil mnie Hummer.

> Manny, a weź Ty se posłuchaj radia eR , takie fajne, lubelskie katolickiesmile==

Daj link smile
                            • hummer Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 20.07.10, 13:12
                              manny-jestem napisał:

> A mi panstwo nie utrudnia jak mnie dzieci pytaja czemu nie moga sie otwarcie
                              > modlic w szkole publicznej?

To po co są kościoły jak wystarczy szkoła?

> Policz ile razy na tym watku obrazil mnie Hummer.

Nie moją winą jest, że nie odróżniasz wiary od innych spraw. Do Twej wiary się
                              nie mieszam, wierz sobie w co chcesz. Ale nie dorabiaj sobie doń naukowego
                              podejścia. Jeśli się z Tobą zgadzam jest OK, jeśli nie, obrażam Twą wiarę? Jak
                              chcesz więc prowadzić racjonalną dyskusję?
                              • manny-jestem Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 20.07.10, 13:23
                                hummer napisał:

>
                                > To po co są kościoły jak wystarczy szkoła? ==

Panstwo zabraniajace albo wywierajce nawet jedynie presje aby nie modlic sie
                                gdziekolwiek jest panstwem lamiacym podstawowe prawa czlowieka.
                                >
                                > Nie moją winą jest, że nie odróżniasz wiary od innych spraw.==

Tak/ A gdzie dalem dowod czegos takiego?

Do Twej wiary się
                                > nie mieszam, wierz sobie w co chcesz. Ale nie dorabiaj sobie doń naukowego
                                > podejścia. ==

A gdzie pisalem cos w tym temacie na tym forum?

Jeśli się z Tobą zgadzam jest OK, jeśli nie, obrażam Twą wiarę? Jak
                                > chcesz więc prowadzić racjonalną dyskusję?

Te Twoje wczorajsze teksty to niby racjonalna dyskusja?
                                • hummer Re: W ramach rozdzialu religii od panstwa 20.07.10, 13:27
                                  manny-jestem napisał:

> hummer napisał:
                                  >
                                  >
                                  > >
                                  > > To po co są kościoły jak wystarczy szkoła? ==
                                  >
                                  > Panstwo zabraniajace albo wywierajce nawet jedynie presje aby nie modlic sie
                                  > gdziekolwiek jest panstwem lamiacym podstawowe prawa czlowieka.

A gdzie Ci to państwo zabrania się modlić? Modlitwa jest rozważaniem w myślach.
                                  Naprawdę w Polsce nie ma zakazu myślenia. Jest li tylko zakaz naruszalności praw
                                  innych. Możesz pójść do kina czy teatru i się modlić. OK. Ale jak wtargniesz na
                                  scenę, by odprawiać gusła to Cię usunie ochrona. Wiem wiem, obraza dla wolności
                                  i praw człowieka. smile

> > Nie moją winą jest, że nie odróżniasz wiary od innych spraw.==
                                  >
                                  > Tak/ A gdzie dalem dowod czegos takiego?
                                  >
                                  > Do Twej wiary się
                                  > > nie mieszam, wierz sobie w co chcesz. Ale nie dorabiaj sobie doń naukoweg
                                  > o
                                  > > podejścia. ==
                                  >
                                  > A gdzie pisalem cos w tym temacie na tym forum?
                                  >
                                  > Jeśli się z Tobą zgadzam jest OK, jeśli nie, obrażam Twą wiarę? Jak
                                  > > chcesz więc prowadzić racjonalną dyskusję?
                                  >
                                  > Te Twoje wczorajsze teksty to niby racjonalna dyskusja?
                                  >
                                  >
                            • hummer I jeszcze jedno 20.07.10, 13:22
                              manny-jestem napisał:

> Policz ile razy na tym watku obrazil mnie Hummer.

Czy naprawdę uważasz się za Boga? Postraszyłeś mnie tu Sądem Ostatecznym. Skąd wiesz jak mnie Bóg osądzi, a jak osądzi Ciebie?

Podaj mi choć jedne racjonalny argument. Taki weryfikowalny.
                              • manny-jestem Re: I jeszcze jedno 20.07.10, 14:11
                                hummer napisał: Postraszyłeś mnie tu Sądem Ostatecznym.==

A niby to czemu. Bac bys sie mogl jesli sam wuazasz ze masz powod smile

> wiesz jak mnie Bóg osądzi, a jak osądzi Ciebie?=

Nie wiem. Ty mozesz isc do nieba a ja piec sie w piekle , ale smial sie bede bo
                                okaze sie ze jednak mialem racje.

>
                                > Podaj mi choć jedne racjonalny argument. Taki weryfikowalny.==

Racjonalizm jest przereklamowany.
                                • hummer Z innej działki ale o podobnym poczuciu smaku 20.07.10, 14:28
                                  manny-jestem napisał:

> hummer napisał: Postraszyłeś mnie tu Sądem Ostatecznym.==
                                  >
                                  > A niby to czemu. Bac bys sie mogl jesli sam wuazasz ze masz powod smile
                                  >
                                  > Skąd
                                  > > wiesz jak mnie Bóg osądzi, a jak osądzi Ciebie?=
                                  >
                                  > Nie wiem. Ty mozesz isc do nieba a ja piec sie w piekle , ale smial sie bede bo
                                  > okaze sie ze jednak mialem racje.
                                  >
                                  >
                                  > >
                                  > > Podaj mi choć jedne racjonalny argument. Taki weryfikowalny.==
                                  >
                                  > Racjonalizm jest przereklamowany.

wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,8155344,Co_spotkalo_amerykanskich_studentow_w_Gross_Rosen.html
                                  Wiem, że bywam nieznośnym, ale do czegoś takiego bym się nie posunął. Raz mnie tylko rozdrażnił pijak leżący na drodze, to go wywiozłem 150 km dalej. Przynajmniej w tym czasie i w trakcie układania we wiecie PKS nikt go nie rozjechał.

A miał prawo leżeć w poprzek drogi i czekać na cud.

Wracając do spraw piekła jednak.

Wierzysz, że jednym Ukazem B16 wyrwał miliony duszyczek Złemu?

Chodzi o dzieci nieochrzczone. Przez 2000 lat trafiały do piekła, choć nie zrobiły nic złego nikomu. Otchłań.

Tak więc wolę zostawić swoją przyszłość Bogu, niźli Ukazom kapłanów.
            • hummer Re: Nie ma sprawy Hummer 20.07.10, 21:46
              manny-jestem napisał:

> Hummer, ja jestem weteranem Forum Swiat w jego najbardziej krasomowczym wydaniu
              > .
              > QQ ktory Ty robisz to naprawde blaha drobnostka jest smile

Wczoraj była dyskusja. Poczułeś się urażonym, przejrzałem swe wpisy i Cię
              przepraszam. Nie czynię QQ celowo. Jak zamierzam czynić QQ celowo, to ostrzegam.
              A potem lepiej zejść mi z drogi. Ciężko jest mnie wzbudzić, ale jak już się
              komuś uda - jego problem.

Ponoć wtedy nawet płomienie świec szaleją w zamkniętym pomieszczeniu bez
              przewiewu. W życiu wkurzony byłem tak naprawdę ze dwa razy. Jak na prawie 40 lat
              wychodzi raz na 20 smile

Te dwa razy było przez moją głupotę.
              • manny-jestem Re: Nie ma sprawy Hummer 20.07.10, 21:59
                Az tak urazony to sie nie poczulem, ale milo z Twojej strony ze sie poczuwasz.
                To jeden z glownych powodow dlaczego bywam na tym forum. Bo mimo oglupienia
                ideologicznego z ktorym musze czesto sie zadawac to lubie zalozycieli osobiscie wink
                • hummer Nie jestem założycielem 20.07.10, 22:16
                  manny-jestem napisał:
                  > Bo mimo oglupienia
                  > ideologicznego z ktorym musze czesto sie zadawac to lubie zalozycieli osobiscie
                  > wink

Pisałem już o tym. Założycielem jest Taziuta (też agnostyk). W jego zamyśle
                  forum to miało być dla wszystkich. Mnie obdarzył prawami moderacji, ale nie
                  używam ich. Jedyna korzyść, to wiem co się dzieje tu bez cenzury.

1. Ocenzurowałem swój post, bo walnąłem byka, a nikt się nie dopisał. Chodzi o
                  Joy Division.
                  2. Ostatnio ocenzurowano kosmetyki oferowane przez pewną panią.

Osobiście marzy mi się forum, gdzie można powysilać szare komórki. Może to być
                  forum ostre. Byle było prawdziwe. Nie znoszę kadzenia.
                  Nie ważne kto będzie jego właścicielem. Czy jedna osoba czy kilka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka