Dodaj do ulubionych

Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam

IP: *.185-64-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be 09.05.11, 09:40
Czy ktos z was moglby mi polecic dobrego prawnika specjalizujacego sie w szarpaniu z wlascicielem mieszkania?
Nasza wlasnie postanowila rozliczyc z nami oplaty za ostatnie cztery lata...
Obserwuj wątek
    • Gość: iwona.o-vl Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: *.170-241-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 09.05.11, 11:55
      we flandrii Huurdersbond pomaga w takich sprawach. Korzystam z ich uslug juz od 3 lat. Wlasciciel raz na rok zawsze nam jakis numer odwali. Oni maja swoich prawnikow.

Nasza wlasnie postanowila rozliczyc z nami oplaty za ostatnie cztery lata...

Nam tez kazal placic indeks za poprzedni rok, zadnej podwyzki wczesniej nie przysylal, wyszlo okolo 200euro. To jest niezgodne z prawem.
    • Gość: cholerka Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: *.ec.europa.eu 10.05.11, 10:42
      To znaczy wolelibyscie konsumowac enrgie , ogrzewanie itp.... i za to nie placic?
      Kazdy by tak chcial.

W umowach jest zawsze napisane ze charches to jest kwota szacunkowa i ze potem sie rozlicza na podstawie aktualnej konsumpcji. To chyba normalne. A to ze gosc was nie rozliczyl co roku to nie tylko jego zaniedbanie ale i wasze. Ale samo to nie daje prawa najemcom do tego zeby nie zaplacicli za to co zuzyli.

• b_a_l_b_i_n_k_a Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam 10.05.11, 11:38
        Gość portalu: cholerka napisał(a):

> To znaczy wolelibyscie konsumowac enrgie , ogrzewanie itp.... i za to nie placi
        > c?
        > Kazdy by tak chcial.

Jedyne czego ja bym chciala, to wyrownywac ewentualne niedoplaty na biezaco a nie kumulacje po 4 latach.

>Ale samo
        > to nie daje prawa najemcom do tego zeby nie zaplacicli za to co zuzyli.

Zgadzam sie w zupelnosci. Co nie zmienia faktu ze poniewaz placilam wysoki ryczalt za media, mialam pelne prawo uznac ze pokrywa on w wystarczajacym stopniu oplaty.
        • Gość: anbxl Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: 91.194.202.* 10.05.11, 12:27
          Uwazaj na belgijskich adwokatow-nie generalizujac,ale maja specyficzny sposob pracy-przedluzanie spraw,aby jak najwiecej kasy "wycisnac" z 2 stron. Moze najpierw dobrze byloby skontaktowac sie z syndicat-des-locataires.skynetblogs.be/ i Test-achats i przedstawic sprawe oraz uslyszec ich punkt widzenia n/t. Nie rozumiem ludzi oskarzajacych innych tu w tym temacie,kiedy to nie znaja szczegolow sprawy. A mieszkajacych we VL (czyli tez w gminach flamandzkich wokol BXL ostrzegam przed nowym podatkiem (po wooncode to nastepna glupota jaka wymyslili)-w zaleznosci ile domostw ma panele sloneczne w danej gminie-ich znizki i premie pokrywaja inni mieszkancy danej gminy. Tu licza od osoby. W mojej gminie na 4 os rodzine wyszlo ponad 200€. Juz otrzymalam rachunek. Tu wiecej infowww.facebook.com/group.php?gid=106872469356406&v=wall&ref=share
        • Gość: Gosciowa Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: 95.154.230.* 12.05.11, 11:13
          > b_a_l_b_i_n_k_a napisała:
          > Jedyne czego ja bym chciala, to wyrownywac ewentualne niedoplaty na biezaco a n
          > ie kumulacje po 4 latach.

To jak tego chcesz to czemu sie o to nie zatroszczylas? Zaniedbalas, ale z jakiego powodu, liczylas ze 200 euro pokryje calkowite koszty? Pewnie po roku, w nastepnym roku, kiedy wlasciciel nic nie mowil, grzalas na maksa wiec teraz trzeba poniesc konsekwencje.

Odnosnie sporych rachunkow. Nie wiem co masz na mysli ale my placimy miesiecznie (2 osoby, mieszkanie: 2 sypialnie, 120m2):
          120 ogrzewanie
          40 woda
          ~40 prad
          ~25 gaz (tylko gotowanie)
          do tego utrzymanie ogrodu, garazu, sprzataczka.
          Ale za wszystko dostajemy tez roczny rachunek.
    • Gość: Gosciowa Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: 95.154.230.* 12.05.11, 11:07
      a ja mysle ze jestescie sobie sami winni.

My takze wynajmujemy i placimy ryczalt za wode i ogrzewanie, ale nie wyobrazam sobie nie sprawdzic (wiedzac ze wlasciciel raz na rok dostaje wyrownanie) ile naprawde powinnismy zaplacic za zuzycie! Tak samo jest w Polsce, czesto placi sie za gaz, wode i prad ryczaltem pozniej dostajemy rozliczenie.

Prawda jest taka, wlasciciel zaniedbal sprawe, moze celowo bo w poczatkowych latach placiliscie zbyt duzo! a moze zapomnial? nie wiem, wy wiecie, wiecie tez jaki macie z nim kontakt. Byc moze za ostatnie da lata, po podwyzkach, macie spora niedoplate?

Proponuje, zamiast robic dym, chodzic po prawnikach, placic krocie, marnowac swoj cenny czas, klocic sie z wlascicielem, usiasc z nim normalnie, porozmawiac normalnie, nie straszyc sie nawzajem, poprosic o wszystkie rachunki i starac sie dojsc do porozumienia.

Tylko Polacy to taki specyficzny narod, ja sie nie dam, nie zaplace, beda szukac i kombinowac jakby tutaj 200 euro zyskac, narobic dymu, spakowac manatki i sie zmyc!
      • Gość: anbxl Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: 91.194.202.* 12.05.11, 12:24
        myslisz,ze tylko Polacy tak robia. Akurat tak zdarza sie,ze pomagalam ludziom (a wlasciwie tylko podalam namiary do tego zwiazku mieszkancow) ktorzy byli poszkodowani przez cwaniakow wlascicieli. Jedna wlascicielka byla Slowaczka pracujaca w KE. Jak znajoma ze zwiazkow zajela sie sprawa (w miedzy czasie okazalo sie,ze Polka nie byla jej pierwsza lokatorka poszkodowana,nie bede wchodzic w szczegoly,ale ogloszenie bylo na intracomie) to juz nie czepiala sie.A wiec mysle,ze nie mozna uogolniac tej i tym podobnych historii,kazda jest inna...I po paru slowach trudno cos powiedziec
      • Gość: Ela Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: *.148-181-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be 12.05.11, 12:42
        Belgia tym sie rozni od Polski, ze tutaj media mozna przepisac na siebie. W Polsce nie zawsze i nie wszedzie i nie wszystko. Wyprowadzajac sie z danej nieruchomosci po uprzednim poinformowaniu dostawcow, otrzymamy rozliczenia.
        Chyba, ze o czyms nie wiem lub mieszkajac w blokach w Belgii zasady sa inne.

Anblx dobrze napisala - zapomnij o prawniku, bo raz - to sa dosc drogie uslugi. A dwa - w kazdym kraju prawnik bedzie staral sie przeciagac sprawe, a jeszcze jak wie, ze jestes jednorazowym klientem,to masz to jak w banku. To nie jest tylko tutejsza specyfika, z czegos trzeba zyc;-)
        Poza tym - nie przesadzaj, ze ci do rozwiazania takiej bzdury potrzebny prawnik. Zakladam, ze porozumiewasz sie w jakims jezyku z wlascicielem. Wiec do dziela - umow sie na spotkanie, niech kazda ze stron weznie potrzebna dokumentacje i tyle.

Placenie wysokich ryczaltow nie zwalnia Cie z regulowania niedoplat, nawet jesli tak sobie myslalas. Wlasciciela tez nic nie zwalnia z zwracania niedoplaty, chyba ze umowa stanowi inaczej.
        Koszta utrzymania - ja mieszkam w dosc duzym domu i powierzchni lazienkowo prysznicowych tez mam sporo, ale rachunki wedlug mnie sa niskie. Tylko dom jest po kompletnej renowacji. Ostatnio kiedy stuknal mi rowny rok mieszkania w tym domu porownywalam sobie roczne zuzycie gazu, wody i pradu. Zuzycie wyszlo duzo nizsze niz w mieszkaniu. Wiec na pewno jest to tez kwestia zastosowanych technologii. Dom - mieszkanie/metraz ma tutaj malo do rzeczy. Budynki bez izolacji z miernymi wylewkami lub bez (!!!), dodatkowo kiepskie okna i drzwi, dach i kosmiczne rachunki gotowe, ogrzewanie wolnoreagujace na zmiany pogody, brak taryfy dzien/noc to bardzo czesto charakterystyka miejsc pod wynajem, kupuje ruine,ale robie zmiany tylko dekoracyjne, bo przeciez to nie ja bede placic rachunki za utrzymanie.

• Gość: Gosciowa Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam IP: 74.63.112.* 12.05.11, 14:00
          Gość portalu: Ela napisał(a):

> Belgia tym sie rozni od Polski, ze tutaj media mozna przepisac na siebie. W Pol
          > sce nie zawsze i nie wszedzie i nie wszystko. Wyprowadzajac sie z danej nieruch
          > omosci po uprzednim poinformowaniu dostawcow, otrzymamy rozliczenia.
          > Chyba, ze o czyms nie wiem lub mieszkajac w blokach w Belgii zasady sa inne.
          Tak, prawda. Mozna miec na siebie prad, gaz, niestety mieszkajac w bloku ogrzewanie i woda czesto wliczone sa w czynsz.
          Posla to oczywiscie inna bajka, tam to najemca nie ma szans na umowe na media na siebie. Moze i dobrze bo dopiero bylyby szopki!
          >
          > Anblx dobrze napisala - zapomnij o prawniku, bo raz - to sa dosc drogie uslugi.
          > A dwa - w kazdym kraju prawnik bedzie staral sie przeciagac sprawe, a jeszcze
          > jak wie, ze jestes jednorazowym klientem,to masz to jak w banku. To nie jest ty
          > lko tutejsza specyfika, z czegos trzeba zyc;-)
          zgadzam sie, poza tym skad wiesz, ze wlasciciel nie ma prawa rozliczyc sie za 4 lata do tylu za media, ktore wlasnie to zuzylas... zanim pojdzie sie do prawnika, najlepiej samemu sie zajac troche sprawa, trzeba wiedziec czy wogole jest sens, a jak wiadomo prawnik za ladny usmiech nie przyjmuje :)
          • Gość: anbxl ale UWAGA IP: 91.194.202.* 12.05.11, 14:47
            UCZULAM,bo sama na wlasnej skorze ta historie przerabialam pare dobre lat temu....Wyprowadzalismy sie z mieszkania,gdzie nie bylo natychmiast nowego lokatora. Oczywiscie wg tutejszych praw i regul zamknelismy wszystkie mozliwe sprawy tzn media przenieslismy na nowe miejsce (w tej samej wsi),elektryke zamknelismy bo wybralismy nowego dostawce. Po dobrych 3 latach przyczepil sie do nas Iverlek,bo nowi lokatorzy nie placili zadnemu dostawcy i poszlo na moje konto. Sprawa skonczyla sie w sadzie,w pierwszej instancji wygralam,ale Iverlek odwolal sie i pomimo roznych dokumentow i papierkow (od nowego dostawcy) musialam za pol rachunku zaplacic.Pewien prawnik znajacy temat powiedzial,ze kazdemu to moze przydazyc sie,a wiec was uczulam na taka sytuacje.
    • martyna.zach Re: Prawnik od spraw "mieszkaniowych"-szukam 23.09.20, 22:50
      Hej, jeśli chodzi o tego typu sprawy, to z czystym sumieniem mogę polecić Panią Monikę Kitschę - Kwasiborską. Moja sprawa nie należała do najprostszych i potrzebowałam kogoś komu zaufać w 100%. W tym przypadku to się sprawdziło. Na jej stronie jej więcej informacji www.lodz-adwokat.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka