Dodaj do ulubionych

Zasilek dla bezrobotnych po 2 kontraktach TA i CA

IP: *.access.telenet.be 06.06.12, 19:56
Jak jest z zasilkiem dla bezrobotnych jezeli mialo sie kontrakt 3+2 TA i potem rok CA? Czy czasami nie utraci sie prawa do zasilku za ten okres 5 lat jako TA bo przeciez znalazlo sie nowa prace CA? Ktos byl w podobnej sytuacji, ze najpierw jeden kontrakt potem od razu drugi przy czym ten pierwszy zostaje troche skrocony ze wzgledow administracyjno-organizacyjnych.
Obserwuj wątek
    • Gość: anbxl Re: Zasilek dla bezrobotnych po 2 kontraktach TA IP: *.access.telenet.be 06.06.12, 21:45
      Ja bylam 2 razy w podobnej sytuacji (AT+AC) i pozniej bezrobotne z PMO. Naliczaja ci bezrobotne (obecnie 60% twoich zarobkow, bez dodatkow.Masz prawo do dodatku na dzieci, nie masz prawa do dodatku expat) z ostatniego zarobku (w twoim wypadku jak ostatni kontrakt byl AC to od tego kontraktu),ale za caly ten okres.Musisz policzyc dokladnie ile miesiecy masz przepracowanych i to podzielic na 3. Wowczas wyjdzie ci przez ile miesiecy dostaniesz zasilek z PMO. Po jakims czasie ( 6 czy 9 mies??? tego teraz nie pamietam,ale moge sprawdzic) zmniejsza sie na 50 % a pozniej po jakims czasie na 45%.Za to skladki emerytalne wylicza ci na podstawie AT i AC (poprostu tyle ile uzbieralas powiekszone o %). Bedziesz musiala wypelnic dokument deklarancje gdzie chcesz,zeby przeniesli te skladki.Otrzymasz liste bankow, agencji z ktorymi PMO wspolpracuje. Rada-rob kopie wszystkich dokumentow, przed odejsciem popros o rdv twojego przyszlego gestionnaire z PMO.Pozniej bardzo pilnuj dokumentow (zawsze rob kopie dla siebie, bo zdarza sie,ze w PMO zagubia twoje dokumenty lub zapomna o tobie (czego ci nie zycze).No i pierwsze 2-3 mies PMO robi tzw forfait czyli ,az nie dostana odpowiedzi z ONEM (czy nalezy sie czy nie zasilek belgijski) wyplacaja ci nalezna sume pomniejszona o 800€ .Po otrzymaniu decyzji z ONEM wyplacaja ci ta nalezna roznice. To nie jest straszenie tylko niestety rzeczywistosc.A jak masz jeszcze pytania to pisz na priva
        • Gość: Jadwiga Re: Zasilek dla bezrobotnych po 2 kontraktach TA IP: *.access.telenet.be 09.06.12, 09:54
          PMO potwierdzilo mi, ze wlasnie tak jest a w statucie jest tam gdzie o kontraktach TA i CA jest napisane. Kontrakty sie kumuluja, jak jest przerwa miedzy kontraktami to trzeba wystapic o zasilek a potem go zawiesic na czas trwania tego drugiego kontraktu. U mnie przerwy nie bedzie, szkoda tylko, ze zasilek jest naliczany wylacznie z ostatniej pensji bo w moim przypadku bedzie ona sporo nizsza niz pensja TA.
          • Gość: anbxl Re: Zasilek dla bezrobotnych po 2 kontraktach TA IP: *.access.telenet.be 09.06.12, 10:22
            Ja tez mialam taka sytuacje. Pamietam jak wielu znajomych namawialo mnie,zebym po kontrakcie AT szla na bezrobotne, bo bylo takie same jak pensja AC. Ja wolalam pracowac...Informacje nt bezrobotnego znajdziecie na Intrcomie w zakladce chyba HR. Jeszcze raz pozwalam sobie zwrocic uwage na prace PMO i wlasnie z tego wzgledu bardzo wazne jest,zebyscie mieli wszystkie kopie dokumentow dla siebie. i zeby nie pomylic sie-w pierwszym miesiacu chyba jest tydzien na zapisanie sie do biura pracy i zwiazkow (gratis CAPAC)i wypelnienie odpowiednich dokumentow na druku AT. Natychmiast trzeba przeslac te dokumenty do PMO. I pozniej co miesiac nalezy wypelniac te dokumenty po zakonczeniu miesiaca (chyba jest na to tydzien,po pierwszym nastepnego miesiaca) i przekazywac do PMO.Nastepnie czekac, bo PMO ma klauzulke,ktora rozsyla,ze.... od zarejestrowania dokumentow ma 30 dni roboczych (poltora miesiaca) na zaplate.A jak pan x czy y jest na chorobowym i to on musi podpisac signiater z dokumentami to.... ja nie strasze tylko pisze przez co przeszlam-poprostu nalezy uzbroic sie w cierpliwosc....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka