Dodaj do ulubionych

Bezrobotny,czy poszukujacy pracy?

IP: *.ec.europa.eu 08.08.12, 15:24
Drodzy Forumowicze,

Nieublaganie zbliza sie moj koniec kontraktu.W zwiazku z powyzszym cala procedura zw. z bezrobociem przede mna.Wyjezdzam do Polski i :

1. jak mam sie rejestrowac w Urzedzie Pracy>?Jako BEZROBOTNA, czy moze POSZUKUACA PRACY?

2. cz ktos z Was mial doswiadczenia i wie,jak wyglada system ubezpieczenia zdrowotnego.Jako BEZROBOTNA/POSZUKUJACA PRACY nabywam z automatu ubezpieczenie w NFZ.Wiedzac jednak jakie sa realia, nie wyobrazam sobie czekac rok w kolejce do specjalisty.Czy wowczas komisja pokryje koszty wizyty lekarskiej?Czy praktykuje sie wysylanie rachunkow do rozliczenia?>
Bardzo prosze Wszystkich, ktorzy posiadaja wiedze w w.w temacie o wskazowki.

Pozdrawiam,

Manka
Obserwuj wątek
    • Gość: chomage Re: Bezrobotny,czy poszukujacy pracy? IP: 188.189.77.* 10.08.12, 09:51
      Jako osoba poszukująca pracy nie otrzymujesz części zasiłku z przez urząd pracy tylko całość z PMO,
      W Polsce osoby bezrobotne objęte są ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ,
      a osoby poszukujące pracy nie, wiec możesz być ubezpieczona przez JSIS.

Z praktycznego doświadczenia w Polsce: w przypadku wizyt u specjalisty to możne JSIS to dobre rozwiązanie, ale w przypadku zwykłych usług medycznych w małym powiatowym mieście to same problemy, a to z wystawieniem rachunku w przychodni, w aptece recepta pełnopłatna bez kodu kreskowego i nie wiadomo paragon wystawić.... ;)

wspomnę jeszcze ze, w moim urzędzie pracy wypełnienie formularza EC-FTSC to prawie "mission impossible"

cierpliwości i powodzenia
    • bankscbapl Re: Bezrobotny,czy poszukujacy pracy? 15.12.17, 18:02
      Witam
      Nazywam się Damian.
      Pracuje dla programu eBroker .
      Moja firma nazywa się debianmoney. Myślę o tych co nie mają pracy lub szukają jej.
      Mam do za'oferowania wam wszystkim tutaj bezrobotnym prace w Intetnecie w Domu. Jeśli potrzebujesz jakiś dowód że się da zarobić na Internecie dobre pieniądze napisz do mnie.
      " bank5vpl@yahoo.com "
      Pomogę Ci. Możesz mi zaufać
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka