Dodaj do ulubionych

pozwolenie na prace w niemczech

IP: *.dip.t-dialin.net 29.08.04, 15:57
Witam!skonczylam studia i wybralam sie do niemiec na 3-miesieczna praktyke w
firmie turystycznej.posiadam pozwolenie na prace(na 3 miesiace).gdybym
chciala zostac w niemczech i pracowac w innej firmie turystycznej lub w
ostatecznosci-praca fizyczna - jakie mam szanse na przedluzenie mi
pozwolenia o prace?jak to teraz wyglada?dziekuje z gory za cenne
informacje.POZDRAWIAM
Obserwuj wątek
    • Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 31.08.04, 21:03
      Droga Magdo...a dlaczeho wlasciwie nie chcesz skorzystac z TAKIEJ
      okazji??:)...w zaufaniu powiem Ci ze jestem dosc...mily:))Przynjamniej
      moglabys powiedziec w jaki zakatek Niemiec jedzeisz??Moze bedzeisz niedaleko
      mnie?:).....bo tak w dziesiejszych przepisach nie mozna tu zostac jak sie
      chce....inaczej kazfy by tu chcial byc:))No dla mojej zony zrobia na 100%
      wyja<tek:))
      • Gość: magda Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 01.09.04, 15:48
        abym za Ciebie wyszla musisz byc nie "dosc mily" lecz "bardzo mily".wiec popraw
        sie szybko a dostaniesz ode mnie 1% szansy...:)Twoje oswiadczyny sa bardzo
        nietypowe i wyjatkowe:na portalu praca:)gdzie sie wybieram?powiedz gdzie
        przebywasz a kto wie czy juz nie jestem gdzies niedaleko...czy zrobia dla mnie
        wyjatek w urzedzie pracy?hmm jako zona Polaka...naapeewnoo zrobia:)
    • Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 21:55
      Droga Mag:)..oczywisicie ze to wszystko pisalem z przymruzeniem oka...(jak
      zreszta doskonale o tym wiesz)ale co staloby na przeszkodzie sie poznac??
      Czy mozna na tym cos stracic??...i moim zdaniem 1% szansy to bardzo duzo
      biorac pod uwage miejsce gdzie sie znajdujemy:)..a ja sie zawsze
      dostosowuje do ludzi..jak oni mnie dobrze traktuja to i ja ich:))Mieszkam
      od 14 lat w NRW 10 km od milionowego miasta:))i na koniec dodam ze mam
      niemieckie obywatelstwo..(polskiego w ogole nie mam,zostalo mi odebrane):)
      wiec moja zona dostaje automatycznie prawo do pobytu i pracy:))..(wybuch
      smiechu):))..ale powaznego:)
    • Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 03.09.04, 22:08
      Bo moze nie wiesz ale nie majac niemieckiego obywatelstwa mozesz wprawdzie
      sie ozenic z kim chcesz...ale wcale nie jest pewne czy ta druga osoba otrzyma
      zezwolenie na pobyt staly.Dotyczy to duzej czesci polakow i innych
      narodowosci ktorzy maja zezwolenia na pobyt staly albo sa tu na azyl.Wiec
      piszac "moja zona otrzyma na pewno pozwolenie na prace i pobyt staly" nie
      zartowalem,to bylo powaznie pisane ale tylko dlatego bo ja juz napisalem
      jestem niemcem.
      • Gość: magda Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 07.09.04, 17:18
        Dosc mily Roninie:)nie pozostaje mi nic innego jak tylko wyjsc za Ciebie:)
        wprawdzie nie lubieee niemcow....alee co sie nie robi dla stalego pozwolenia o
        prace.zamkne oczy i szybko wypowiem to magiczne slowo:TAK i ....i bede Twoja
        zona-na dobre i na zle:)jak oswiadczyles mi sie przez internet to moze wezmiemy
        slub w sieci---yyy dobry pomysl?:)
        na przypadkowe spotkanie nie mamy co liczyc-nie mieszkam w poblizu,dosc daleko
        od Ciebie-Meklemburgia-Pomorze Przednie.ale jak potrafisz sie dostosowac do
        ludzi ktorzy sa dla Ciebie mili(a ja jestem przeciez b.milaaa)-mozesz wpasc i
        zaprosic mnie na wielki deser lodowy+kawa.nie zapomnij o kwiatach:-)pozdrawiam
      • Gość: Jan Ronin, nie siemniaj...!!! IP: *.arcor-ip.net 12.09.04, 21:43
        1. doceniam Twoje zaloty, ale obywatelstwo polskie nie moglo ci zostac
        odebrane, jezeli jestes tu tylko 14 lat, czyli od roku 1990, juz po upadku
        komunizmu.
        sam z niego musiales zrezygnowac, aby dostac obywatelstwo niemieckie.

2. kazdy Polak majacy prawo stalego pobytu w Niemczech, w momencie zawarcia
        malzenstwa umowzliwia (automatycznie) zonie uzyskanie prawa stalego pobytu.
        a wiem to dokladnie, gdyz mieszkam w tym kraju 20 lat.
        Niemieckiego obywatelstwa nie biore, gdyz nie chce zrezygnowac z polskiego.

• Gość: Jan Ronin, raz jeszcze Cie prosze, nie sciemniaj... IP: *.arcor-ip.net 14.09.04, 00:55
          1. Chcesz poderwac dziewczyne, Polke, majaca obecnie praktyke w bylej NRD,
          to szczerze zycze Ci sukcesu - I wam Obojgu.
          ale trzymajmy sie faktow.
          2. Jezeli jestes Polakiem, to przed wzieciem polskiego obywatelstwa musiales
          oddac polskie.
          ja tego nie chcialem i nie zrobilem.
          3.Natomiast, gdy sie pozniej ozenilem z dziewczyna z Polski
          (majac juz prawo stalego pobytu) ONA automatycznie dostala to samo.
          4. Jezeli jestes tkzw. "pochodzeniowcem" (osoba z Polski majaca korzenie
          niemieckie), to nie musiales oddac polskiego paszportu, aby uzyskac niemiecki.
          Nie mam do Ciebie o to zalu, tu jest ponad milion Polakow na ten numer.
          Ale nazwijmy rzeczy po imieniu.

• Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 11.09.04, 17:48
      Czesc Mag,przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalem ale mialem mase pracy w
      tym tygodniu:))...Twoj pomysl na wesele internetowe mnie bardzo
      zainteresowal:)..ale jednak ja bym wolal "tradycyjnie" czyli w realizmie.Mogac
      Cie dotknac itd....:)Szkoda wielka ze jestes w tych bylych DDR gdzie nic
      nie ma.Nie mozna tego porownac z zachodem.Jak dlugo tam jestes i do kiedy
      bedziesz??Ja mieszkam dokladnie 10 km od Köln i do polskiej granicy jest okolo
      700 km:_)Tu musze Ci sie przyznac ze mnie zzera ciekawosc w jakim wieku
      wlasciwie jestes:))no i czy jestes byla albo terazniejsza kandydatka na
      miss Polski:)Ze jestes mila i masz tzw "gadanie" to juz wiem:)Czy przychodzisz
      tez czasami na czat??:))
    • Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 13.09.04, 20:24
      Drogi Janku doceniam Twe proby wyjasnienia tej sprawy jednak mylisz
      niestety.Wyjezdzajac 6 czerwca 1990 roku na kilka mieisecy przed powolaniem
      mnie do polskiego wojska popelnilem wedlug prawa polskiego przstepstwo.W roku
      nastepnym chcialem pojechac do polski odowedzic moich rodzicow .Byly jeszcze
      wtedy wizy.W polskim konsulacie powiedziano mi ze moga byc problemy.Wiec lepiej
      bedzie zaplacic pewna sume pieniedzy i oddac polski paszport.Tak tez zrobilem
      bo jestem z pochodzenia Niemcem,.Co do tego ze jesli Polak majacy zezwolenia
      na pobyt staly poslubi polke (mieszkajaca w polsce) i ona otrzyma
      automaty<cznie prawo do pobytu...jak bardzo sie mylisz:)Nic z tych
      rzeczy .Moze dostac..ale nie musi.Mieszkajac tyle lat tu potrafisz po
      niemiecku ...jesli tak, to chyba obserwuejsz co sie dzieje i czytasz
      gazety.Co rusz zostaja takie wnioski oddalone,takze ze wzgledu na obawe
      niemcow przed tzn Scheinehe...co to jest nie musze ci tlumaczyc.Po zatym
      niemieckiego obywatelstwa nie mozna tak ..ot po prostu otrzymac.Nawet jesli
      mieszkasz tu juz ponad 20 lat.....
      Droga Mag.szkoda ze juz za 3 tyg.konczysz te praktyke w Niemczech.O tym jak
      jest na wschodzie wiem..mam tez krewnych kolo Cottbusu.Zdecydowanie jednak
      wole zachodnie niemcy....duzo wieksza mozliwosc znalezienia pracy i w ogole
      komfort:)
      Pracy nie szukam,moge smialo powiedziec i nie sklamie przy tym ze moglbym
      pracowac po 14 godz dziennie.Nigdy tez tu bez pracy nie bylem.Ponad 11 lat
      pracowalem w Autohaus BMW.A od czerwca tamtego roku postanowilem sie
      usamodzielnic w branzy samochodowej ..i nie zaluje.Nie ma lekko ale widok
      sukcesu powoduje glod na wiecej:))Moge powiedziec ze praktycznie w duzej
      czesci wszystkie moje marzenia sobie juz zrealizowalem (materialne)tylko
      jeszcze drugiej(tej lepszej polowy)brak.3 lata tamu nastapil krach na tym tle
      i moja narzeczona wyleciala za drzwi:))Po 7 latach bycia razem.!!Praktycznie
      od pobytu w obozie przejsciowym:))Gdzi9e wybierasz sie po tej praktyce??
      Gdzie jestes w domu w Polsce??
      A do tego co sie pytal skad jestem...chyba wyraznie napisalem ze ,mieszkam
      10 km od Köln po zachodniej stronie Renu.
      • Gość: jacek ..troche nie na temat.. IP: *.fhf.de / 217.146.135.* 14.09.04, 12:44
        Hi ronin, jezeli "robisz w autach" to chyba tez pchasz samochody do PL. I teraz
        moje pytanie: jak wytrzymuje to Twoja watroba?. Do mojego sasiada co tydzien
        przyjezdza przynajmniej 10-ciu ludzi po samochody. Czesc z nich spi za friko w
        moim wohmobilu i u mnie w piwnicy - ilosci wódy, które ci ludzie przywoza z
        soba "na rozgrzewke" sa formalnie niewiarygodne......
      • Gość: m123 Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.arbeitsamt.de 14.09.04, 13:46
        czesc Ronin!!
        to ten, co sie pytal skad jestes:-)
        kilka slow wyjasnien:-) jestem ''ona'' :-). No i chyba widze ze mieszkamy
        caalkiem blisko siebie:-). Bo widzisz, tak sie sklada, ze mieszkam
        niedaleko..hm Kolonii (wlasciwie w pierwszym wiekszym miescie na poludnie od
        Kolonii - czyli zabi skok:-) i wlasnie tez przyjechalam na praktyke (troche to
        skomplikowane, zeby wyjasniac tu na formum). JAk chcesz,napisz na pryw.
        coatke@web.de - to ci dam namiary
        POzdrowionka
        m123
      • Gość: magda Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 14.09.04, 17:39
        no tak...pieknie!!!podnioslo mi sie cisnienie.jak do tej pory nie miales tej
        drugiej polowki tak teraz masz az dwie.nie podoba mi sie to!!!
        no ale jezeli ta kolezanka mieszka od Ciebie zabi krookkkkk to nie pozostaje Ci
        nic innego jak tylko do niej napisac i ...!hmm jak to zrobisz: zrywam zareczyny!
        drugiej szansy nie bedzie!:)
        jestes bardzo pracowity,widac ze potrafisz sobie radzic w zyciu.tym bardziej mi
        milo ze sie poznalismy.studiowalam w szczecinie,moi rodzice mieszkaja nad
        morzem-100km od szcz. Gdzie sie wybieram po praktyce?nie wiem jeszcze:)
        chcialabym zostac w niemczech ale jak juz mi to powiedziales-nie jest
        latwo,druga opcja-Anglia a ostatnia-Polska (pomimo iz uwielbiam NASZ(Twoj i Moj)
        kraj).szukam uparcie i wierze ze znajde:-)
        Roninku (jak masz na imie?)milego wieczorku Ci zycze.pozdrawiam
      • Gość: Jan Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.arcor-ip.net 15.09.04, 12:29
        1. Czyli jednak przyznajesz mi racje.
        (tylko niepotrzenbnie robisz to w sposob zawoalowany)
        Jezeli jestes tkzw "pochodzeniowcem", nie musiales rezygnowac z polskiego
        obywatelstwa, aby miec niemieckie.
        ale zrobiles to, aby miec spokoj z Polakami
        (jak piszesz, wtedy ze sluzba wojskowa).
        czyli zrobiles to, bo CHCIALES, a nie musiales.

2. Kazdy cudzoziemiec, ktory pracuje na stale w Niemczech i ma
        Aufenthaltserlaubnis (prawo pobytu)- po poslubieniu kogos zapewnia
        AUTOMATYCZNIE takie prawo pobytu, wspolmalzonkowi, na okres jego pobytu.

Jedyne ograniczenie: malzenstwo musi trwac conajmniej 4 lata,
        aby po ew. rozwodzie ow wspolmalzonek mogl pozostac w Niemczech.

pozdrawiam
        jak Ci idzie firma?
    • Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 16.09.04, 19:50
      Wiec postaram sie po koleji odpowiedziec wszystkim.Po 1 nie handluje z
      polakami.To przysparza samych klopotow.Nigdy tego nie robilem.Nie handluje
      zlomem samochodowym.W zyciu tez nie bylem pijany,wiec troska o moja watrobe
      jest nie potrzebna.Paszport oddalem bo mi tak doradzono w polskim
      konsulacie ,wiedzialem ze go juz nigdy potrzbowac nie bede.Na intersy nie
      narzekam,idzie b.dobrze,no robie to ponad 12 lat z tym ze na poczatku to
      bylo na "boku":)Jedyne co zaluje to to...ze nie przyjechalem to majac 10
      lat.Ale dzis tez jeszcze nie jestem za stary.
      Co do szanownych pan....coraz bardziej zaczyna mnie to intrygowac.Magda ma
      np bardzo podobny styl do innej Magdy ktora poznalem 2 lata tamu na czacie:)
      (ktora jednak okazala sie nie byc zbyt "slowna"...no coz 22 lata:)Jednak TA
      inna Magda byla z innego konca polski i nie byla w Niemczech.Bardzo
      ciekawe.Bo musze przyznac ze Magda ma bardzo ladny styl wyrazania sie :)..i z
      mila checie bym Cie poznal.Ile masz wlasciwie lat?Bo ja prawde mowiac
      podchodze juz za kilka dni do 33.Szkoda ze nie poznalismy sie tu
      wczesniej.W polowie sierpnia zrobilem sobie urlop i bylem nawet w
      polsce.Wspaniala okazja do osobostego spotkania przepadla.Mysle jednak ze
      jeszcze wszystko nie zostalo stracone:)Byloby ok..jakbys swego maila
      podala.))
      Co do tej panny z miasta kolo Köln....czy my sie przypadkiem juz na czacie
      nie poznalismy ??I zniknelas 3 tygodnie temu??W jakim miescie mieszkasz??
      A wczoraj byl fanatastyczny mecz..wiec:)nie dalo rady:)
      • Gość: magda Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 16.09.04, 20:20
        Drogi Roninku!nigdy ze soba nie czatowalismy poniewaz poza GG(gadu gadu)nie
        wchodze na zadne inne stronki pod nazwa Czat:)szkoda mi na to czasu.mam 26
        latek i nie sklamalam piszac skad pochodze.bardzo chetnie dalabym Ci mojego
        maila ale.....ale dopoki flirtujesz z innymi kobietkami (i to na moich oczach!)
        nic ode mnie nie dostaniesz!:)
        Pomysl, przemysl,wybierz i napisz:-)
        pozdrawiam
      • Gość: m123 Re: Panna z NRW IP: *.arbeitsamt.de 17.09.04, 10:06
        Witam Roninku,
        niestety, nie mielismy okazji w zaden sposob poznac sie na czacie, poniewaz
        nigdy z niego nie korzystalam. NAtomiast jestem stala czytelniczka tego forum.
        Nie powiem Ci tútaj z jakiego miasta jestem , ale jak chcesz to Ci przysle
        maila na Twoja skrzynke :-)
        Pozdrawiam serdecznie
        coatke@web.de
        P.S: Poza tym - znam kogos o imieniu Magda, ktora kozysta z czatu, wiec nie
        wykluczone ze to moze byc ona (??).
        No tak, mecz okazal sie wazniejszy..Ty to jestes
    • Gość: ronin Re: pozwolenie na prace w niemczech IP: *.proxy.aol.com 19.09.04, 13:53
      Czesc :)..Wiec wynika z tego ze sie pomylilem.Bardzo mnie to zreszta
      cieszy.Mag Twa decyzja (warunek)o
      nieujawnianiu Twego maila bardzo mnie zaskoczyla.Poniewaz jednak lubie
      zdecydowane,stanowcze i wiedzacego czego chca dziewczyny ---->akceptuje ja:)
      Takze nie watpie wto ze powiedzialas prawde co do miesca Twego
      zmieszkania.Klamstwa i tak nie mialby zadnego sensu:)Twoj wiek mysle,jest jak
      nabrdziej odpowiedni.Mloda jestes jeszcze bardzo a jednoczesnie juz
      rozsadna:)...przynajmniej powinnas:PMam ostanio b.duzo pracy bo staram sie to
      wszystko rozwinac..we wlasciwym kierunku,tzn ma firme,wiec jesli bym sie np
      tu pare dni nie pojawil...to moj mail jest(nie patrz na
      nazwe:))...macho6@gazeta.pl..szkoda ze zlikwidowalem to gg ale bylo to
      wlasnie z powodu tej innej Magdy:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka