Dodaj do ulubionych

Od A do Z. Lista płac Polaków w Londynie

15.09.04, 20:11
Smutne jest to , że ludzie którzy mają wyższe wykształcenie pracują jako
sprzątacze, pomywacze w Angli. Wstydzę się , że mieszkam w kraju który nie
daje żadnych perspektyw na godne życie dla rzeszy młodych ludzi. Jeżeli
jedynym rozwiązaniem na to żeby mieć pracę jest wyjazd do innego kraju to
żałuję, że się urodziłam w Polsce. I być może za kilkadziesiąt lat okaże się
że Polskę już nie zamieszkują Polacy tylko Niemcy którzy wykupili naszą
ziemię a Polacy już od dawna osiedlili się w innych krajach. Ale co tam
przecież Unia jest jedną wielką rodziną , tylko co ma zrobić człowiek , który
nie chce opuszczać swojej bądź co bądż ojczyzny?
Obserwuj wątek
      • Gość: _/ Re: Recepta na sukces jest bardzo prosta IP: 195.171.191.* 16.09.04, 17:41
        Ten co napisal ten artykul albo zebral nieprawidlowe 'sample' ludzi w Londynie,
        albo w o ogole nie wie co pisze.
        Przeciez taki pracownik Credit Swiss First Boston zarabia okolo 35 tys + okolo
        10-20 premii pod koniec roku, wiec jakim cudem murarz moze dostawac 45 tys ?!?!
        Chyba, ze wszystkie sumy sa w zlotowkach, a nie w funtach, bo to by sie
        bardziej zgadzalo...
        Koles pisze sobie artykul, potem cala Polska to czyta i mysli, ze wystarczy
        wyjechac i juz mozna latwo zarobic. A to, za przeproszeniem, gowno prawda. Beda
        potem zebrac na Victoria, bo wydali ostatnie oszczednosci i nie maja jak sie
        utrzymac, a nawet wrocic do Polski... :/
        • Gość: BAZIM ZARABIA DUZO IP: *.neur.umds.ac.uk 12.10.04, 16:25
          zgadzam sie ztym ze nie zarobi 45 tys , ale znajac jezyk, majac praktyke i
          dobre referencje wyciagnie ponad 20 tys z lekka reka , be zbytniego stresu.
          Reasumujac poczatkujacy farmaceuta dostaje okolo 21 tys lekarz okolo 35.
          Naprawde slabo zarabia sektor naukowy na uniwersytetach 16 tys za rok po kilku
          latach studiow ... nie dziwie sie ze coraz wiecej brytyjczykow ma w nosie
          studia. To kraj przeplywu kapitalu i te sektory trzesa cala gospodarka ...
          pozdrawiam i jesli ktos ma ochote pracowac w swojej dziedzinie nie jest az tak
          trudno podstawa to troche cierpliwosci i przede wszystkim byc dobrym
          fachowcem ... powodzenia
    • Gość: Pajo z Londynu Re: Od A do Z. Lista płac Polaków w Londynie IP: *.glfd.adsl.ntl.com 09.10.04, 00:35
      Recepta na sukces...
      Nie trzeba byc kobieta zeby zarabiac duze pieniadze. Wystarczy urodzic sie
      mezczyzna i zostac meska prostytutka w Londynie! Chlopaki z Polski sprzedajac
      sie zarabiaja porownywalnie do kobiet prostytutek. Nie wiem jakie to sa stawki
      ale zgaduje ze okolo 50 funtow za pelny sex, rowniez i w tym przypadku zarobki
      zaleza w duzej mierze od urody i byc moze od znajomosci angielskiego ale moge
      sie mylic.
    • Gość: Pajo z Londynu Re: Od A do Z. Lista płac Polaków w Londynie IP: *.glfd.adsl.ntl.com 09.10.04, 01:55
      Unia jedna wielka rodzina??? Dla kogo???
      Sami sie wepchalismy w to G***O, bez zadnych przymusow, dobrowolnie, wiec do
      kogo pretensje?! Sprzedalismy siebie (albo sprzedali nas, kto?)i nastepne
      pokolenia, tak zadecydowalismy i koniec kropka! Nie ma o czym mowic to juz
      historia. (Czy chcecie teraz odlaczyc sie od Unii - to jest niemozliwe!!!)
      Nasuwa mi sie tylko tutaj takie nowe powiedzenie ktore mi przyszlo do glowy po
      tym jak Polacy zdecydowali przylaczyc sie do Unii Europejskiej:
      GLUPI JAK POLAK!
      My (Polacy) nie jestesmy kopani w d**e przez innych, my nie jestesmy
      wykorzystywani przez innych - my POZWALAMY innym kopac sie w d**e, my POZWALAMY
      innym wykorzystywac sie!

PS Moj znajomy, Anglik, powiedzial mi: "Polacy sa bardzo naiwni bo mysleli ze
      po wejsciu do Uni stana sie bogaci."

Tak Polacy sa naiwni

(tutaj taka dygresja: sadze ze on myslal bardzo generalnie o Polakach tak
      przypuszczam i jestem pewny ze nie wiedzial ze ja glosowalem przeciwko Unii!)

• Gość: BAZIM CZASAMI SIE WSTYDZE IP: *.neur.umds.ac.uk 12.10.04, 16:32
        a z czego Ty jestes dumny ... ze prezentujesz postawe furiaty. czy zdajesz
        sobie sprawe przez ile lat unia pompowala w nas pieniadze i wymuszla pewnego
        rodzaju reformy. Samo sie nie zrobi, ale teraz idziesz z podniesionym czolem i
        masz w nosie humory takich zamych zapotrzonych w siebie Anglikow inie musisz
        sie trzasc ze strachu na granicy itp nie mowiac juz o latwiejszym prowadzeniu
        biznesu itp - wszystko ma swoja cene - wyobrazasz sobie jak nasz kochany kraj
        by wygladal gdybysmy dalej tak nim zarzadzali - komisja europejska wezmie
        wydatki panstwa za ryj i moze nie bedziemy juz jednym z liderow europejskich
        pompowania kasy z podatkow w sektor panstwowy ... sorka tego nie rozumiesz bo w
        Polsce nie placisz podatkow ... Narazie
        • Gość: Pajo Ja rowniez czasem sie wstydze IP: *.glfd.adsl.ntl.com 17.10.04, 01:50
          Nie boj sie, Unia juz odzyskala te pieniadze ktore wpompowala w Polske - a jak
          zgaduje to byly ogromne sumy. Polacy sami wplacili je ,to byl jeden z warunkow
          przystapienia do Unii. Tak przy okazji, czesc z tych pieniedzy pochodzila od
          podatnikow czesc ze sprzedarzy ziem i za sprzedane niektore Polskie fabryki (to
          o czym ja slyszalem to cukrownia, kopalnia, elekrownia... pewnie bylo wiele
          innych). W tej chwili Polacy jako obywatele, czy rzad nie maja ani tych
          pieniedzy ani tych ziem czy fabryk!!! Ale sa za to w Unii!!!Jak wzniosle to
          brzmi!!!
          Wiec pozwol ze powtorze raz jeszce: GLUPI JAK POLAK!!!
          Nie potrzeba konczyc zadnych studiow (wystarczy podstawowka)zeby zrozumiec ze
          jesli ktos inwestuje pieniadze to chce miec z tego zysk. Wiec jak Polska byla
          biedna tak bedzie biedna!!! bo to co sobie Polacy wypracuja (ten zysk) to
          wszystko albo prawie wszystko zostanie wpompowane czesc w splate dlugu a czesc
          w sektor Unii Europejskiej. Tak ja rowniez czasami sie wstydze.
          • mario71 Re: Ja rowniez czasem sie wstydze 16.11.04, 19:40
            Najpierw sie doczytaj a potem pisz ! Polska jeszcze latami bedzie dostawala z
            kasy unijnej zanim poziom dobije do sredniej europejskiej. UE to nie firma
            inwestycyjna, zajumje sie rozwojem regionu - czy dociera to do ciebie ? Gdyby
            nie UE to nasi idioci politycy nic by nie zrobili. Nie bede podawal dalszych
            argumentow bo najwyrazniej nie docieraja. A co Polska by zrobila bez Unii,
            takie male g.. pomiedzy Rosja i Europa z banda skorumpowanych politykow, po
            prostu kraj trzeciego swiata.
    • Gość: stap Dlaczego mówimy tylko o młodych? IP: *.sgh.waw.pl / *.sgh.waw.pl 12.10.04, 13:19
      W kraju, który nie daje perspektyw na godne zycie również ludzi w średnim wieku
      i starszych. Oni maja jeszcze gorzej niz młodzi, im jest trudniej wyjechać. To
      straszne, że mówi sie tylko o szansach dla MŁODYCH, sam mam 22 lata, ale patrze
      jednak na wszystkich i widze, że wcale nie młodzi są w najtrudniejszej
      sytuacji, a jednak wszyscy koncentrują się tylko na nich. Bezwzględna,
      pierwotna postawa.
    • mario71 Re: Od A do Z. Lista płac Polaków w Londynie 16.11.04, 19:59
      To jest zawsze kwestia wyboru. Niektorzy ze swojego kraju ze wzgledow
      jezykowych czy innych nie wyjada. Co do tego ze ludzie pracuja nie w zawodzie,
      to kwestia wyboru miedzy zawodem a poziomem zycia. Zreszta dla wielu to nie
      jest nawet wybor, bo zadnej pracy w Polsce nie znajda. Jest to smutne ale
      wylacznie wina nieudacznikow rzadzacych od 89 roku.
      • xiv Re: Od A do Z. Lista płac Polaków w Londynie 17.11.04, 14:43

> Jest to smutne ale
        > wylacznie wina nieudacznikow rzadzacych od 89 roku.

Nie tylko to jest smutne - niewiedza takze. Tak sie glupio zlozylo, ze czkawka
        demograficzna spowodowana druga wojna swiatowa dotarla az do konca XX wieku -
        po prostu wyz demograficzny akurat "wszedl" na rynek, gdy trwaly przemiany.
    • Gość: artur-fizol Re: Od A do Z. Lista płac Polaków w Londynie IP: *.zawadzkie.sdi.tpnet.pl 18.11.04, 22:57
      "...Smutne jest to , że ludzie którzy mają wyższe wykształcenie pracują jako
      sprzątacze, pomywacze ..."A ja myśle że są tego i dobre strony... Przynajmniej
      mają okazję poczuć smak pracy fizycznej!A zmych obserwacji wynika że jest im
      ciężko.Pracując w takiej Holandii niejednokrotnie byłem świadkiem że tzw. dozór
      pracował razem z "fizolami" a dyrektor firmy przechodząc przez hale zbierał
      resztki folii i innych śmieci.W polsce pod tym względem musie się jeszcze wiele
      zmienić .Nie chce zeby ktokolwiek pomyslal ze dalem sie nabrac temu "dyrektorowi
      zbierającemu smieci" Ale wierzcie mi w takiej firmie sie naprawde milo pracuje
      wiedzac ze ma sie takich szefów

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka