Dodaj do ulubionych

POTWIERDZENIE ADRESU W ANGLII-JAK ZDOBYĆ??????

IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 30.09.04, 22:32
podpowiedzcie mi proszę jak zdobyć potwierdzenie adresu aby założyć konto w
banku(niezbędne do znalezienia pracy).Będe wynajmować mieszkanie ale nikt mi
nie da potwierdzenia,wiem że są jakieś triki.bedę wdzięczna za pomoc.
a może ktoś mi powie jakich formalności muszę dokonać aby legalną pracę
szukać? z góry bardzo dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: adam Re: POTWIERDZENIE ADRESU W ANGLII-JAK ZDOBYĆ????? IP: 4.2.* / *.kuleuven.ac.be 30.09.04, 23:28
      To jest najtrudniejsza obecnie rzecz do przejscia przy zakladaniu konta,
      prawdziwy problem.
      Mozesz pojsc na policje i powiedziec, ze chcesz sie zameldowac. W UK nie ma
      meldowania wiec co najwyzej dostaniesz papier z potwierdzeniem adresu. Inna
      metoda, to ze nalezy sie zarejestrowac w Home Office jako rezydent.Malo kto wie,
      ale oficjalnie trzeba sie tam rejestrowac, co jest pomocne, bo po 12 miesiacach
      pobutu w UK nie obowiazuja cie zadne okresy przejsciowe w innych krajach na
      prace, warto sprobowac, kosztuje 50 funtow. Bank moze to uznac, jak dostaniesz
      potwierdzenie.
      I trzeci sposob - agencja adwokacka. Jest wiele polskich. Za 100 funtow
      zalatwiaja ci konto w banku i sami martwia sie o potwierdzenie adresu. To
      najlepsze wyjscie. Pozdrawiam
    • Gość: adam Re: POTWIERDZENIE ADRESU W ANGLII-JAK ZDOBYĆ????? IP: 4.2.* / *.kuleuven.ac.be 30.09.04, 23:32
      Jeszcze jedno - konto nie jest zupelnie potrzebne do znalezienia pracy. Prace
      znajdziesz bez konta, trzeba by natomiast pomyslec o Insurance Number. Jak
      znajdziesz juz prace, to z pracy dostaniesz papier z adresem gdzie mieszkasz.
      Czasem to wystarcza w banku ale ostatnio zaostrzyli przepisy, wiec wymagają cuda
      niewidy. W kazdym razie, konto jest bardzo przydatne ale nie jest niezbedne do
      znalezienia pracy. Juz predzej w agencji mieszkaniowej moga zażądać konta(karty
      kredytowej), wiec szukaj w prywatnych ogloszeniach, jak juz bedziesz w Anglii.
    • bohito Re: POTWIERDZENIE ADRESU W ANGLII-JAK ZDOBYĆ????? 01.10.04, 00:36
      Hej Nati.
      Uzyskanie dobrego - akceptowanego przez każdy bank i inne instytucje
      potwierdzenia adresu nie jest trudne. Sprawa jest prosta, chociaż myślałem nad
      tym dosyć długo. Byłem w około 30-35 oddziałach banków w Londynie. Wystarczy
      posiadać w Polsce konto w jednym z wirtualnych banków. Polecam mBank - tam to
      przerabiałem. Polski obywatel nie może mieć adresu zameldowania poza granicami
      kraju, może natomiast wskazać dla banku jako adres korespondencyjny - adres
      poza Polską - np. w UK. Dlaczego konto w banku wirtualnym ? - ponieważ wszelkie
      zmiany można tam dokonać np. przez telefon. Po zmianie adresu
      korespondencyjnego z polskiego na brytyjski - poproś bank o przesłanie
      potwierdzenia tego, że posiadasz tam rachunek/-ki bankowe - taka krótka
      informacja. Poza tym można poprosić o jak najszybsze przesłanie wyciągów za
      parę ostatnich miesięcy. Po tym wystarczy już wybrać się do banku i... otworzyć
      konto. Ja mam je w The Royal Bank of Scotland, w samym sercu City - na 62/63
      Threadneedle Street. Polecam ten bank. Staraj się nikomu nie płacić za tego
      typu usługi jak np. zakładanie konta. Nie warto!
    • Gość: Mr Bialy Najpierw praca, pozniej konto IP: 5.2.* / *.server.ntli.net 02.10.04, 18:36
      Witam.
      Moze mialem szczescie, a moze w Anglii jest inaczej niz w Irlandii Pln. (choc
      to jeden organizm panstwowy), ale na swoim przykladzie pokaze Ci jak to
      wygladalo. Znalazlem prace w UK nie wyjezdzajac z Polski. W pierwszym tygodniu
      po jej rozpoczeciu udalem sie do banku z listem polecajacym od pracodawcy i
      paszportem, i zlozylem aplikacje o otwarcie rachunku. Podalem adres miejsca,
      gdzie wynajmuje pokoj i po paru dniach otrzymalem papiery. Wrocilem z nimi do
      banku i od tego dnia moglem cieszyc sie rachunkiem, karta do bankomatu, a
      obecnie i karta kredytowa. Taka jest procedura w wiekszosci, jak nie we
      wszystkich instytucjach w UK -musisz podac adres, pod ktory zostana wyslane
      papiery i je odebrac (i nie sa to listy polecone). W miedzyczasie
      zarejestrowalem sie w Home Office, obecnie -min. 7-8 tygodni oczekiwania,
      (www.workingintheuk.gov.uk/working_in_the_uk/en/homepage/schemes_and_prog
      rammes/worker_registration.html) i moge spokojnie (rowniez po wczesniejszej,
      telefonicznej rejestracji) oczekiwac (znowu pare lub i wiecej tygodni) na
      spotkanie z pracownikiem socjalnym w zwiazku z nadaniem National Insurance
      Number (bez certyfikatu z Home Office nie otrzymasz go). To wszystko. Nie
      rozmumiem po co komus za cos placic, jak mozna wszystko zrobic samemu w bardzo
      prosty sposób. Jeszcze jedna uwaga: nie musisz posiadac rachunku bankowego,
      zeby otrzymywac pensje. Pracodawca moze placic ci czekami, ktore mozna zamienic
      na gotowke. Pozdrawiam i powodzenia
    • Gość: bacha potwierdzenie adresu IP: *.uk.onetel.net.uk 11.10.04, 16:24
      Nie wiem czy bedziesz plcic za wode, elektrycznosc i gaz (nie mam pojecia jakie
      sa zasady platnosci/nieplatnosci - co jest wliczone). Jesli bedziesz musiala
      Sama placic za ktorekolwiek z wymienionych to prosta sprawa. Lecisz z
      rachunkiem do banku i tyle. Mobile phone sie jednak nie liczy, musi byc
      rachunek z land line. Zeby sie wpisac na rachunek (jesli Twoj landlord nie
      placi za w/w) musisz zadzwonic do firm (El/Woda/Gaz) i podac, ze sie
      wprowadzilas w takie-a-takie miejsce i zeby Ci rachunki zaczeli przysylac.
      Jesli jednak w Twoje mieszkanie wszystko bedzie wliczone to kicha - wtedy zrob
      jak inni Ci radza.
      :)
      • michaelandro Re: potwierdzenie adresu 12.10.04, 09:33
        Jezeli wynajmujesz mieszkanie przez agencje to zapytaj sie w jakim banku maja
        konta firmowe. Popros ich o wystawienie krotkiego listu polecajacego z Twoim
        adresem i sprobuj wlasnie w tym banku. W przypadku moim i kilku znajomych to
        dzialalo. Ale najlepszym sposobem jest jednak(tak jak napisal ktos wyzej)
        zalatwienie sobie angielskiego prawa jazdy. Z tym dokumentem zalatwisz wszystko.
        pozdrawiam
    • Gość: pozdro z glasgow Re: POTWIERDZENIE ADRESU W ANGLII-JAK ZDOBYĆ????? IP: 80.44.106.* 13.10.04, 13:43
      najprosciej?wziac list od pracodawcy zaznaczajac zeby wpisali tam nasz adres:)w
      Bank of Scotland nie robili zadnych problemow.z listem od landlorda moga byc
      problemy jesli tenze nie uzywa pieczatek:)ze zdobyciem rachunkow na nasze
      nazwisko jest problem(w moim przypadku niemozliwe)szczegolnie jesli wynajmujemy
      tylko pokoj,nie cale mieszkanie...co do wypowiedzi pana Bialego...tymczasowy
      NIN tworzymy sami-to nasza data urodzenia i plec,nie nasz pracodawca...o staly
      numer mozna sie ubiegac bez certyfikatu z Home Office,w Job Centre gdze sie o
      ten numer ubiega wiedza ze w Cannock maja straszny burd.l i problem z szybkim
      odeslaniem nam papierow,ja wyslalem papiery do HO po interview o NIN:) i
      czekalem tylko 3 tygodnie:)tyle samo na numer zdrowotny...pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka