Dodaj do ulubionych

Niderlandy dadzą pracę

IP: *.hctx.net 09.03.05, 21:16
Jak widac Holendrzy wcale nie spiesza sie tak bardzo z otwarciem swojego
rynku pracy dla Polakow. Na pewno bardzo im pasuje sciaganie jeszcze
wiekszej ilosci Marokanczykow i innych muzlumanow i wytrwale
budowanie "spoleczenstwa wielokulturowego". Martwic musi to ze holenderskie
wladze szybko zapomnialy dlaczego zgineli Fortyn i van Gogh.
Obserwuj wątek
    • Gość: sony Re: Niderlandy dadzą pracę IP: *.upc-h.chello.nl 10.03.05, 17:37
      a to ciekawe... . od sierpnia probuje sie tu zarejestrowac jako mieszkanka
      Holandii, a tu same klody pod nogi. Authorities wodza za nos i wszystko
      utrudniaja. To teraz mam tu siedziec i czekac do 2006 zeby tylko wpisali mnie
      na liste mieszkancow? Fajnie, moze w 2010 dostane pozwolenie na prace. Jak
      narazie traktuja mnie jak smiecia tylko dlatego ze jestem z Polski!!!
        • Gość: wald Re: Niderlandy dadzą pracę IP: *.mxs.adsl.euronet.nl 22.03.05, 03:33
          a ja siedzialem w tym kraju 7 lat i dalej siedze. mam legalna prace od 3
          miesiecy:) A dlaczego tak dlugo tu siedzialem? bo poznalem fajnych ludzikow!
          poza tym jest to fajne miejsce do wypadow w rozne rejony europy. lotnisko co 50
          km. do ktorego dojezdzasz wypasiona autostrada. polne drogi wyasfaltowane. 0,0
          biorokracji i kretynstwa. owszem prostactwo sie zdarza i naturalnie
          materializm. jak to na zgnilym zachodzie. rada dla wszystkich: uczcie sie
          porzadnie jezykow i swobodnie sie nimi poslugujcie. wtedy poznajesz ludzi
          naprawde. powodzenia!!
      • Gość: maures Re: Niderlandy dadzą pracę IP: *.itc.nl 15.03.05, 21:06
        Nie martw sie, nie jestes jedyna osoba walczaca z ich systemem. Utrudniaja tak
        od dawna a zaostrzyli koszmarnie od 2001, jedyna metoda na nich to przeczekac
        szykany robiac notatki (sobie do smiechu za pare lat, a im do bolu, jesli za
        bardzo przeciagna strune). Holandia robi sie powoli ksenofobiczna, wiec nie
        liczylabym na szybka poprawe stosunku do dawnego bloku wschodniego. Grunt to
        miec ich stosunek w glebokim powazaniu.
        A wiedzialas - jesli starasz sie o tzw. residence permit i rejestracje i nie
        dadza Ci odpowiedzi w ciagu 6 miesiecy od zlozenia papierow, to mozesz ich
        pociagnac do odpowiedzialnosci prawnej.
        Powodzenia!
        • Gość: Anka z Holandii Re: Niderlandy dadzą pracę. TUTAJ JEST DOBRZE! IP: *.bio.uu.nl 30.03.05, 11:39
          Nie wiem dlaczego tak dlugo czekacie na zalatwienie papierow!? Jestem w
          Holandii legalnie i otrzymalam wszystkie papiery w ciagu kilku tygodni bez
          zadnych utrudnien. Bowiem mialam niezbedne papiery (tylko dwa dokumenty!) w
          pelnym porzadku.Kiedy zalatwialam obywatelstwo polskie musialam zlozyc papierow
          caly stos, mimo ze jestem polka z krwi i kosci, i czekac lata. Uwazam holendrow
          za przesympatycznych i o wiele bardziej zyczliwszych niz wiekszosc polakow.
          Mimo doskonalej polszczyzny i dobrej pozycji spolecznej w Polsce najczesciej
          bylam traktowana jako Ruska. W Holandii przynajmniej nie spotkalam zazdrosci i
          hamstwa. Mozna duzo gadac o zlym systemie w Holandii ale jak na razie kazdego
          roku chce tutaj pozostac ponad 40 tys osob (a Holandija nie jest gumowa!)Ci
          ktorzy pozostaja otrzymuja zasilek na ktory moga utrzymac nie tyko siebie ale
          rowniez rodzine, oplacic mieszkanie i samochod. Oprocz tego rzad oplaca kursy
          jezykowe i pomaga w poszukiwaniu pracy.
          Pozdrawiam z Holandii.
          • Gość: Kasia z Holandii Re: Niderlandy dadzą pracę. TUTAJ JEST DOBRZE! IP: *.cable.quicknet.nl 02.04.05, 10:38
            ..Troche tu przesadzilas z ta ich dobrocia , chyba ze trafilas na takich ludzi
            ktorzy albo nie chca albo poprostu jest im to obojetne kim jestes , tak jak i
            wszedzie w kazdym kraju tu tez ma sie doczynienia z chamstwem jak ich
            zyczliwoscia...
            zapomnialas chyba wspomniec o tym ze glownie Ci ktorzy otrzymuja zasilki na
            siebie i cale rodziny , to sa to glownie czarnuchy ( marokanie , turcy..)
            jestem tu juz ponad 10 lat i mialam okazje widziec i slyszec jak jest naprawde
            z praca tez nie jest tak slodko jak piszesz , a ze polacy ja maja , coz choc
            legalnie pracuja maja placone mniejsze stawki , w tym regionie co ja mieszkam
            jest setki jak nie tysiace polakow na niemieckich paszportach , ktorych
            holendrzy bardzo chetnie przyjmuja do pracy , poniewaz robia za wiele mniejsza
            stawke niz ich rodacy , wiec co sie tu dziwic ze tak nas LUBIA . i nie
            czarujmy sie ze sa oni tak wspaniali i zyczliwi dla polakow , moze bardziej
            poobracaj sie w srodowisku i sama zobacz jak jest naprawde..
            • Gość: Anka Z holandii. Re: Niderlandy dadzą pracę. TUTAJ JEST DOBRZE!Osob IP: *.bio.uu.nl 11.04.05, 12:35
              Obracam sie wylacznie w holenderskim srodowisku. Pracuje nie w szklarni(przez
              to tez przeszlam) a wedlug wlasnego zawodu i kwalifikacji. I nadal widze
              normalny stosunek do czlowieka.
              Troche bylabym ostrozna ze slowkiem "czarnuch". Czyzbys miala manje wielkosci
              przez to ze jestes biala i masz europejska rase? Pomysc przez co ci ludzie
              przeszli i porownaj warunki w ich panstwach i z warunkami w Polsce. Wstyd tak
              mowic o ludziach!
              Polacy ktorych spotkalam tutaj juz po 2-3 lata w Holandii i nie potrafia dwoch
              slow zwiazac po holenderska. Potrafia tylko krytykowac panstwo ktore ich karmi.
              Oczewiscie ze nie moga znalezc dobrze platna prace.
              A wiec powtarzam, jest tutaj dobrze.
              Anka z Holandii.
    • annasosna1981 Re: Niderlandy dadzą pracę 14.03.05, 12:01
      mieszkam w holandii juz wystarczajaco dlugi i naprawde widze ze na legalna
      prace maja wszystkie kolory skory oprocz bialego i to jeszcze z polski. to jest
      tylko lizanie sobie tylkow co pokazali panowi ministrowie. ja jakos pracy nie
      mam a niedlugo bede tutaj rok...
    • Gość: Zbign. Re: Niderlandy dadzą pracę IP: *.xdsl.tiscali.nl 16.03.05, 22:31
      Holendrzy grubo przeliczyli sie co do liczby Polakow chetnych do pracy u
      nich.Mowili ze ,,hordy,, naszych zaleja im autostrady,a teraz nie chca wygladac
      na idiotow i szybko i niby wspanialomyslnie chca otworzyc szerzej granice.Mowie
      to bo mieszkam tu od lat i dobrze znam ich taktyke.Co do muzulmanow to sami
      sobie tego piwa nawarzyli wiec niech je pija.Zreszta roboty tu jak na
      lekarstwo.Mozna ewent.sprzatac albo tyrac na roli czy u kwekera za male jak na
      tutejsze warunki pieniadze.
    • kwiatek0011 Re: Niderlandy dadzą pracę 31.03.05, 14:13
      Lepiej późno niz wcale, jesli to się stanie to duzo Polaków znajdzie pracę. ja
      sam pracowałem na czarno w Holandii w rolnictwie, było super. warunki
      wyśmienite, a i ludzie mili i uśmiechnięci.Z tego co słyszałem to kilkadziesiąt
      tycięcy polaków pracowało wtedy co roku na czarno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka