Dodaj do ulubionych

Kochani proszę pomóżcie mi!!!

02.04.05, 00:35
Wyjeżdżam wlasnie do pracy w Anglii. Jestem w duzym stresie bo nie wiem co
mnie czeka , co ile kosztuje.Napiszcie mi porosze jak to jest, jakie sa
ceny?, czy opłaca sie pracowac za 5 funtow/godzina 60 godzin w tygodniu, za
zakwaterowanie musze zaplacic pracodawcy 50 funtów tygodniowo, praca
legalna , wyjerzdzam do malej miejscowosci Shrewsbury w środkowej Anglii.
prosze bardzo jakas bratnia dusze o pomoc, informacje. Bede bardzo wdzieczna,
prosze zareagujcie, brak mi wsparcia pozdrawiam was, sciskam / Magdalena
Obserwuj wątek
    • grazia.eni Re: Kochani proszę pomóżcie mi!!! 02.04.05, 01:27
      Musisz zabrać ze sobą gotówkę. Na pierwsze dni i ew. 50f. kosztuje pozwol. na
      pracę. Telefon w razie czego, najlepiej komórka. Mam nadzieję, że znasz
      pracodawcę albo kogoś, kto u niego pracuje.
      Internet tam jest w bibliotekach - nie ma kawiarenek jak u nas.
      W razie jakichkolwiek wątpliwości musisz mieć możliwość zadzwonienia choćby do
      konsulatu (wpisz w komórkę numery). Na kartce też spisz numery, pod którymi
      uzyskasz pomoc. Jak ich nie masz, daj znać, napiszę Ci. Może odezwie się ktoś,
      kto mieszka w pobliżu. My jesteśmy daleko.
        • Gość: asda Re: Kochani proszę pomóżcie mi!!! IP: *.server.ntli.net 02.04.05, 11:20
          to o kawiarenkach ,co napisala grazia.eni zapewne dotyczy tej miejscowosci. w
          takich malenstwach rzeczywiscie moze nie byc kawiarenek. a co do warunkow, to
          zadna rewelacja. uwazaj zebys nie trafila do "kolchozu" czyli mieszkania w
          ktorym bedzie mieszkac np 10 osob w trzech pokojach z jedna lazienka. jesli
          masz jeszcze troche czasu to dowiedz sie , jak sugeruja inni cos o tym
          pracodawcy i o warunkach mieszkaniowych.poza tym wydaje mi sie ze £50 za
          miejsce do spania( jesli to jest lozko w mieszkaniu) to stanowczo za duzo. za
          te pieniadze w londynie wynajmiesz spokojnie tzw. box room (maly ale
          wlasny).jesli znasz angielski to mozesz sie pokusic o znalezienie lepszych
          warunkow
    • Gość: wow Re: Kochani proszę pomóżcie mi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.05, 11:32
      5 funtow na godzine ? normalne standardowe wynagrodzenie ( chodz ustawowe
      wynosi 4.85) wiec masz szczescie :)

zakwaterowanie : pracodawcy obciazaja w wielu przypadkach pracownikow w wielu
      przypadkach kosztami za zakwaterowanie ale :
      jezeli placa najnizsze wynagrodzenie to nie moga obciazac wiecej niz 25 funtow
      za zakwaterowanie ( tak mowi ustawa) wiec juz lamia prawo lecz gdy zaczniesz na
      ten temat dyskutowac pewnie nie bedziesz miec tej pracy decyzja nalezy do ciebie

wiele osob na poczatek pracuje na takich warunkach

co do kafejek podaje ci linka ( tam saopisane kafejki oraz podane wyszukiwarki
      w UK , Irlandii itd) www.ell-s.com/niezbednik.php

jesli chodzi o rozmowy telefoniczne to spokojnie mozesz dzwonic na weekendy z
      komorki na stacjonarny tel w polsce ( za godzine zaplacisz nie wiecejjak 1
      funta) sa takie numery jak cie interesuja to ci moge podac

co do pozwolenia to nie ma zadnego pozwolenia na prace w UK dla polakow
      musisz miec 50 funtow na rejestracje w Home Office ( masz na to miesiac od
      momentu podjecia pracy) wysylasz formularz WRS i zdjecia,paszport i oplate 50
      funtow platna na poczcie

no coz moge ci zyczyc powodzenia i usmiechu wiecej na twarzy

wow ;)
    • Gość: VIKING Re: Kochani proszę pomóżcie mi!!! IP: *.arcor-ip.net 02.04.05, 13:04
      Hey-ja mam bardziej zasadnicze pytanie.
      Co ty w ogole wiesz o pracodawcy?Czy to ktos polecony po znajomych czy jaks tam
      oferta z gazety/internetu?
      Nie wiem ile masz lat,ale jezeli jestes mloda dziewczyna to musisz wiedziec,ze
      mnostwo ofert to tylko pulapki zastawiane przez sutenerow.Na miejscu odbieraja
      ci paszport i albo godzisz sie pracowac w wiadomy soposb,albo jestes
      bita,gwalcona itd..Nie mowiac juzo tym,ze z pieneidzy"zarobionych"przez ciebie
      nie widzisz nic.Wiem ,ze to bardzo drastyczne co pisze,ale niestety tysiace
      kobiet ze wschodniej Europy jest tak wabiona do Anglii czy Niemiec rok w rok.
      Sprawdzalas jakos pracodawce?Jedziesz sama czy z kims?(chlopakiem,bratem?)czy w
      ofercie byly wymagania co do wygladu,wieku?
      Mam nadzieje,ze w twoim przypadku wszystko jest okay,ale sama piszesz,ze jestes
      nie najlepiej zorienotowana w sytuacji na wyspach,wiec jestes poniekad bardzo
      latwym kaskiem dla takich bandytow.Uwazaj na siebie!!
    • Gość: ewelina Re: Kochani proszę pomóżcie mi!!! IP: *.217.130.112.coditel.net 05.04.05, 10:07
      Stawka jest do zaakceptowania, ale niska - wszystko zalezy od tego czym
      bedziesz sie zajmowac, jakie masz wyksztalcenie, znajomosc angielskiego itd. To
      jest stawka dla pracownika ktory nie posiada zadnych kwalifikacji. Plusem w
      twoim przypadku jest to ze masz dosc tanie mieszkanie. Podrozuje po swiecie od
      ponad 3 lat. Powiem jedno, uwazaj na siebie! Nie obawiaj sie jednak wyjazdu to
      najpiekniejsze doswiadczenie mojego zycia:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka