Dodaj do ulubionych

Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotnego

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.05, 18:53
Mam ten zaszczytny status, co wiecej bez prawa do zasilku. Chce zlozyc
wniosek do NFZ o wydanie formularza 111 i nie wiem, jakie zalaczniki mam im
przedlozyc: podobno ma byc to druk E 303 z Urzedu Bezrobocia tzn. Pracy, ale
on sie tyczy transferu zasilku za granice - zasilku nie pobieram. Wystarczy
jak do wniosku z NFZ dolacze kserokopie zaswiadczenia o tym ze jestem
zarejestrowana w GUP ?

Jak dlugo sie czeka na ten formularz ?
Obserwuj wątek
    • Gość: jupi Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn IP: *.cable.ubr02.sand.blueyonder.co.uk 09.04.05, 19:11
      ksero nie wystarczy, pani w okienku (trzymajcie mnie bo nie wytrzymam jak
      pomysle o tych lafiryndach!!) musi ci wypisac zaswiadczenie ze masz status
      bezrobotnego i jestes ubezpieczona z urzedu i nie jest to druk 303 tylko zwykle
      zsswiadczenie i juz. a na formularz 111 ja czekalam 30 minut ale nie wiem skad
      jestes, mozesz czekac dluzej ale na pewno zalatwisz to w ciagu jednego dnia.
      swoja droga ten formularz 111 do UK jest za przeproszeniem o d... potluc bo
      jest po polsku,bez sens. no i jest wydawany (teoretycznie na miesiac-tez bez
      sensu) ale w wniosku o ten formularz jest okres od do na ile jedziesz,
      ostatecznie jak bedziesz skladac to sie zapytaj na ile mozna max.
      powodzenia
      • Gość: Kate Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.05, 20:26
        Rozumiem ze lafirynda z Urzedu Pracy ma mi to zaswiadczenie wypisac...hm, 30
        min, to spoko, bo wybywam na dniach i mi zalezy na czasie.

Na miesiac - kicha, ale przeciez ludzie jak jada np. studiowac za granica to
        tez musze miec takie formularze, a studia trwaja zwykle dluzej niz miesiac czy
        nawet kilka ;) A jak ktos jedzie na czas nieokreslony i nie wie gdzie bedzie
        mieszkac i pracowac(czyli circa 99 % naszej populacji gastarbeiterskiej)?

No nic, bede gnebic panie z NFZ i GUP. Dzieki !

• Gość: jupi Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn IP: *.cable.ubr02.sand.blueyonder.co.uk 09.04.05, 21:56
          jak jada sie uczyc lub na studia to wtedy jest inny formularz i wydawany na
          dluzej. z urzedu pracy dostaniesz zaswiadczenie o tym ze jestes ubezpieczona
          (jesli urzad pracy placi ubezpieczenie za ciebie) i tylko to jest potrzebne aby
          pokazac w NFI. mi to trwalo 30 min w NFI ale generalnie oni to robia w ciagu
          jednego dnia, chyba ze jest duzo chetnych, jak np w czerwcu. powodzenie
            • szukajacyszczescia Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn 09.04.05, 22:25
              Ja akurat też pod koniec kwietnia wyjeżdzam, ale jako, że nie chciało mi się chodzić do pośredniaka to zostałem wykreślony ponad pół roku temu. Ale do rzeczy. Pytałem w NFZ i otrzymałem taką oto informację. Trzeba zarejestrować się w PUP, następnie iść do NFZ, gdzie zostanie mi wydany formularz E-111. Jako, że zarejestruję się w kwietniu, to E-111 jest ważne do końca maja. Dlaczego tylko tyle? Bo w maju powinienem stawic się w PUP, celem "odbycia spotkania" (czytaj przywalenia pieczątki), ale tego nie zrobię, bo będę w UK, a co za tym idzie zostanę wykreślony z PUP i stracę status osoby bezrobotnej (zmniejszę bezrobocie:))oraz nie będą za mnie odprowadzane składki. Mam nadzieję, że do końca maja znajdę jakąś pracę w UK i tam będę ubezpieczony. Byłem ciekawy jak wygląda ubezpieczenie Polaka pracującego legalnie np. w UK i przyjeżdźającego do Polski. Składki są odprowadzane do brytyjskiego odpowiednika NFZ, my pracujemy poza krajem, ale tutaj nie mamy ubezpieczenia. A przecież przyjeżdźając do Polski na urlop można ulec wypadkowi. Pani powiedziała, że należy pobrać E-111 z kraju, gdzie aktualnie się pracuje i gdzie są odprowadzane składki. Kolejną ciekawostką jest to, że w większości państw starej unii ubezpieczenie pokrywa tylko część kosztów leczenia. Resztę płaci się z własnej kieszeni. Man nadzieję, że to wszystko jest tak rzeczywiście wygląda.

• Gość: Kate Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.05, 11:12
                To podobnie jak ja, tez mam sie stawic niebawem w celu przywalenia pieczatki
                potwierdzajacej moja gotowosc do pracowania :), ale sie nie stawie - z tej
                prostej przyczyny, ze bede juz wtedy (hopefully...) w UK. Skoro mnie wykresla,
                to jako osoba kompletnie juz przez nikogo nie ubezpieczona w Polsce, nie mam
                prawa sie poslugiwac za granica E - 111. Ale jesli go sprytnie wyciagne od NFZ
                zanim pojade, to mimo ze tu mnie potem wykresla, jak nie teraz to za 2
                miesiace, bede miala jakis czas ubezpieczenie tam. Czy to wszystko nie jest
                porypane ?

Jakos przy tym nieszczegolnie mam ochote zwierzac sie naszym instytucjom z
                moich planow saksowych. Wystarczy mi tego, co wyczytalam o podatku od dochodow
                z zagranicy. Warto sobie zawracac glowe tym E 111, skoro jest on na krotko ?
                Nie jade studiowac, ani zwiedzac, a do pracy. Wyjezdzam jako
                bezrobotny/poszukujacy pracy (takie kategorie sa na druku E 111), ale z chwila
                przybycia mego do docelowego miejsca w UK, staje sie robotna i ubezpieczona za
                sprawa placenia NIN. To na cholere mi w sumie ten caly formularz ?
    • grazia.eni Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn 09.04.05, 23:55
      Ja przyjechałam tutaj 12 lutego na transfer z UP. Jestem zaskoczona, bo ja
      załatwiałam sprawy w WUP w Jeleniej Górze. Bardzo miła pani dokładnie mnie o
      wszystkim informowała, szybko sporządziła dokumenty. Nic mnie nie interesowało,
      wszystko załatwiali urzędnicy między sobą, ja tylko zbierałam papierki. Gotowe
      druki przysłano pocztą. W NFZ wypisali, co trzeba, od ręki. Transfer trwa 3
      miesiące, więc jeszcze mam czas do 11 maja. Inna sprawa, jak to się załatwia
      tutaj. Właściwie to jeszcze nie ma końca, ale ci, co tu są mówią, że jak coś
      się toczy, to tak jest i trzeba po prostu czekać. Nie raz zresztą tak było. I
      mają tłumaczy we wszystkich językach (mi tłumaczył małżonek, ale nie każdy zna
      odpowiednie pojęcia, więc lepiej skorzystać). Szybko dostałam przynajmniej NIN -
      po miesiącu.
        • grazia.eni Re: Formularz E 111 a zaszczytny status bezrobotn 10.04.05, 18:26
          szukajacyszczescia napisał:

> Jeżeli możesz to wyjaśnij mi co to jest transfer z UP?
          > Pozdrawiam

Nie jestem pracownikiem UP, więc szczegółowej definicji nie mogę Ci podać.
          Pouczenia - UP i NFZ zajmują po 2 str. A4. Spróbuję na tyle, ile sama rozumiem.
          1. W każdym UP w kraju muszą Ci to wyjaśnić - do skutku, aż zrozumiesz - za to
          im płacą - oferta tylko dla zarejestrowanych.
          2. W UE obowiązują przepisy o współpracy w szukaniu pracy (zostanę poetką). W
          jej ramach będąc zarejestrowanym w UP w Polsce masz prawo szukać pracy w
          krajach, które otworzyły już dla nas rynek pracy.
          3. Zgłaszasz w swoim UP taki zamiar, a oni mają obowiązek Ci w tym pomóc,
          pokierować w celu zgromadzenia odpowiednich dokumentów.
          4. Samo słowo oznacza "przeniesienie". Przez 3 miesiące stajesz się
          pełnoprawnym bezrobotnym w kraju, do którego masz ww transfer.
          5. To oznacza np., że masz nieograniczony dostęp do ofert pracy, ubezpieczenie
          zdrowotne oraz pobierasz dalej zasiłek (przeliczony, niestety wg kursu).
          6. Po tym czasie, jak zdecydujesz, że chcesz wrócić, w kraju dalej masz prawa
          jak przed wyjazdem.
          7. Masz oczywiście obowiązki - podobne jak w Polsce - rejestracja w ciągu 7
          dni, meldowanie się w Jobcentre, aktywne poszukiwanie pracy (wystarczy, jak
          obiecasz zaglądać na strony internet. ;)
          8. Szybka rejstracja i otrzymanie NIN - w UK.
          Nie wiem dokładnie jak jest z osobami bez zasiłku.
          I jeszcze - emeryci mogą dostać ubezpieczenie na czas nieograniczony, mamy na
          urlopie wychowawczym - na czas udzielonego urlopu.
          Jak coś jeszcze, proszę na gg, spróbuję poszukać w tej stercie dokumentów,
          którą dostałam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka