Dodaj do ulubionych

o co pyta Dyr. pionu w odroznieniu od HoU ??

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.06, 22:05
tzn. jak sie zaliczylo pozytywnie z tym drugim, ale ten pierwszy chce sie
jeszcze upewnic co do "jakosci" kandydata..
aha, niech mi ktos madry powie jeszcze co nalezy odpowiadac na pytanie:
dlaczego chce Pan pracowac w Komisji E.?
bede wdzieczny za jakies sensowne uwagi..
nawet na priva:
gekontok@tlen.pl
Obserwuj wątek
    • Gość: rudasek Re: o co pyta Dyr. pionu w odroznieniu od HoU ?? IP: 212.203.136.* 23.03.06, 11:57
      Czesc Mirek,

w moim wypadku sprawa wygladala tak, ze rozmowa z HoU byla bardzo ogolna,
      bardziej koncentrowano sie chyba na mojej osobowosci, pytania byly w stylu jak
      mi sie Bruksela podoba itd. Z dyrektorem pionu bylo juz znacznie, znacznie
      bardziej konkretnie - wypytywal mnie, w jakim zakresie mialam na studiach
      ekonomie i statystyke, czy i kiedy pisalam jakies wypracowania po angielsku;
      dyrektor wnikliwie :-) ogladal wszystkie moje dokumenty (pytal np. jaki jest w
      Polsce wyzszy stopien na dyplomie od "very good" :-))) i list polecajacy.
      Oczywiscie ucielismy sobie tez krotka rozmowe po francusku, grrr..., ale jak
      sie zorientowal, ze za dlugo tak sobie nie pogawedzimy, to dal mi spokoj, tylko
      upewnil sie, czy chce sie uczyc tego jezyka i czy jestem zmotywowana. Na koniec
      powiedzial, ze ma wrazenie, ze dobrze nam sie bedzie wspolpracowalo, ale prosi
      mnie o namysl, jezeli zaproponuja mi stanowisko, bo czeka mnie bardzo duzo
      nauki (nie mam doswiadczenia ani wyksztalcenia kierunkowego). Prosil tez, ze
      jezeli odpowiem, ze jestesm "na tak", to zebym nie rozmyslila sie po np. 3
      dniach. Odpowiedzialam mu, ze ja sprawe traktuje b. powaznie, i ze ewentualnie
      po otrzymaniu od nich propozycji poprosze o dzien lub dwa do namyslu. I tak tez
      zrobilam :-)) No ale decyzja podjeta, a jutro o 9 wyruszam w droge do
      Brukseli :))

Trzymam kciuki!!!!!!
      Powodzenia,
      Kaska

PS W komisji chce sie :-)) pracowac OCZYWISCIE ;-)) ze wzgledu na
      wielokulturowe otoczenie i srodowisko, mozliwosc zdobycia nowych doswiadczen, i
      oczywiscie pieniazki (szczerosc jest w cenie!! i nie ma co sciemniac, ze chodzi
      o zbawianie swiata).
      • Gość: adm Re: o co pyta Dyr. pionu w odroznieniu od HoU ?? IP: *.cec.eu.int 23.03.06, 12:01
        "PS W komisji chce sie :-)) pracowac OCZYWISCIE ;-)) ze wzgledu na
        wielokulturowe otoczenie i srodowisko, mozliwosc zdobycia nowych doswiadczen, i
        oczywiscie pieniazki (szczerosc jest w cenie!! i nie ma co sciemniac, ze chodzi
        o zbawianie swiata)".

Zbawianie swiata nie... ale o udziale w budowaniu wspolnej Europy bym nie
        zapominala:)) A pieniazki nazwalbym "konkurencyjnymi warunkami zatrudnienia"...
        jezeli juz:))

Powodzenia Mirek!!! Jaka DG?
        • Gość: Mirek Re: o co pyta Dyr. pionu w odroznieniu od HoU ?? IP: *.bph.pl 23.03.06, 12:27
          no zobaczymy, dziekuje za rady..
          przyznam szczerze ze w ostatnim czasie duzo jezdzilem do Brukseli (srednio 2
          razy w mcu)..
          Odbylem kilka rozmow. Nie bede zanudzac wrazeniami, bo tutaj widze ciekawsze
          tematy sa..Hehe.. Co niektorzy forum pomylili, bo szczerze mowiac od spraw
          damsko-meskich to moim zdaniem najlepszy jest ten:

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15128
          polecam wszystkim niewyzytym, z kryzysami, Pawiom, etc., no i w ogole
          milosnikom "dobrej prozy" !!!

Ogolnie jestem juz troche zmeczony przedluzajaca sie zima w Polsce..O klimacie
          politycznym nie wspomne..

Jak dostane te robote to powiem gdzie i co..
          Pozdrawiam serdecznie..
          szczegolnie smoka wawelskiego.. ale nie rob tego wiecej :)
        • Gość: rudasek Re: o co pyta Dyr. pionu w odroznieniu od HoU ?? IP: 212.203.136.* 23.03.06, 12:32
          No tak, tylko kiedy w czasie jednej z pierwszych rozmow zaczelam perorowac o
          tym budowaniu wspolnej Europy ("zbawianie swiata" to dosc szeroki termin, w
          ktorym jest miejsce i na "budowanie Europy" :-)) to pan HoU popatrzyl na mnie z
          poblazliwym usmieszkiem, przerwal mi i zapytal, "no dobrze, a sprawy finansowe?
          One przypadkiem nie sa wazne?"
          :-))
          Tak wiec rozumiem, ze wszystko zalezy od tego, czy trafimy na idealiste, czy
          ironiste-pragmatyka. Pragmatykow (niekoniecznie bedacych ironistami), mam
          wrazenie, jest tam nieco wiecej.
          Zreszta, kazda sytuacja jest inna i trzeba po prostu "wyczuc" rozmowce.

Jeszcze raz powodzenia, Mirek,
          K.
          • Gość: adm Re: o co pyta Dyr. pionu w odroznieniu od HoU ?? IP: *.cec.eu.int 23.03.06, 14:14
            jestescie strasznie naiwni:)) i wierzycie w to co wam opowiadaja na inter.
            sa pewne schematy, i tabelki:)) (te akurat maja ci ktorzy z wami rozmawiaja:))
            i tego trzeba sie trzymac:))
            nie idzicie tam zeby zablysnac "sprytem" tylko zeby was przyjeli do roboty; a
            zeby was przyjeli to proponuje wymienic jednak jak najwiecej hasel wymalowanych
            w tabelce do oceniania kandydatow:)) kosztem wyjacia na naiwnego:) chetniej
            sie zatrudnia naiwnego niz cwaniaka... tu takich juz jest dosc:))

sofi: to ze twoj szef by padl to oczywiste, w koncu zatrudnil jedna taka co
            wali siekiera miedzy oczy:)) ale nie wszyscy tak maja:))))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka