Dodaj do ulubionych

taxe regionale a charge des chefs de menage

IP: *.brutele.be 18.09.06, 20:42
Przyszla do mnie do domu faktura o takiej nazwie z prosba o uiszczenie
podatku za 2006 r. Kwota dosc wysoka bo prawie 200 E. Czy to trzeba placic?
Mieszkam na WSP. Nigdy o czyms takim nie slyszalam, a mieszkam tu juz drugi
rok.
Strasza jakimis strasznymi karami.
:(
Obserwuj wątek
          • do.ki no tak... 19.09.06, 12:47
            Gość portalu: TR napisał(a):

> Nie rozumiem dlaczego pracownicy instytucji maja to placic?
            > Niewazna kwota.
            > Ile oni zyskuja na bulkachi i bagietkach, o VACie nie wspominajac.
            >
            > dla mnie skandal.

No ale lokalni tez jedza bulki i bagietki, a epsy sa z VATu czesciowo zwolnione,
            wiec ten argument jest deczko chybiony.

Skandalem jest to, ze nie ma rownych i rowniejszych?
            • Gość: TR Re: no tak... IP: *.cec.eu.int 19.09.06, 12:54
              Nie zrozumiales.

Bruksela jest nic nieznaczacym miasteczkiem,
              a jednak jak duza liczba osob pracuje tu i stazuje
              w instytucjach UE i okoloinstytucyjnych.
              Ile osob przyjezdza tu w delegacje i je obiady, pije drinki.
              Slowem daje prace tysiacom osob.
              Do tego w kazdym produkcie placony jest VAT, ktory zasila kase regionalna.

Moim zdaniem oni i tak dostaja za duzo.
              • kontraktowiec Re: 19.09.06, 12:56
                Zgadzam sie z przedmowca w 200% !!!!

a jeszcze Belgusy nie chca otworzyc rynku pracy
                na wspolmalzonkow, jak to zrobil Lux.

A do.ki nie ma racji !
                • do.ki to bylo do przewidzenia 19.09.06, 13:16
                  Ja sobie to zachowam, jaka dowod arogancji, bezczelnosci i sklonnosci do
                  pasozytnictwa epsow.

Niektorzy z epsow naprawde ciezko pracuja... na to, zeby ich nie znosic.
                  • kapitan_ameryka Re: to bylo do przewidzenia 19.09.06, 13:23
                    do.ki napisał:

> Ja sobie to zachowam, jaka dowod arogancji, bezczelnosci i sklonnosci do
                    > pasozytnictwa epsow.
                    >
                    > Niektorzy z epsow naprawde ciezko pracuja... na to, zeby ich nie znosic.

To jeszcze nic. Ja czesto na lunchu slysze od kolegow i kolezanek "jak to im
                    sie wszysko NALEZY", bo prauje sie przeciez dla wspolnej europy i takie tam
                    pierdoly. Krew czlowieka zalewa czasem, ale nic nie mozna zrobic bo sie zaraz
                    obrazaja.
                        • do.ki Re: a moze to taki zart byl 19.09.06, 17:21
                          Gość portalu: ed napisał(a):

> Nie to nie zart niestety, a ty ciemna masa nie poznales, ze TR i kontraktowiec
                          > to ta sama osoba, ktora cierpi na jakas schize, pisze posty i odpowiada se sam,
                          > zeby przynajmniej dwie osoby byly tego samego zdania. so long!

To i tak pocieszajace. Na szczescie jest to osoba chyba mloda (bo i teksty
                          gowniarskie), wiec mozna to wszystko zlozyc na brak doswiadczenia zyciowego.

cheerio
                • Gość: Sofi kontraktowiec, a co ci da? IP: *.cec.eu.int 19.09.06, 13:22
                  ze otworza ten rynek pracy?

Przeciez i tak kazdy potencjalny pracodawca na interview sugeruje ze jemu sie
                  nie oplaca na etat zatrudniac i lepiej zeby mial zarejestrowane independant.

Jak dla mnie to oni nie z powodu zamkniecia rynku nie chca zatrudniac, tylko z
                  powodu kosztow pracy ...

a ind. mozesz sobie zalozyc bez wzgledu na pochodzenie.
          • asiunia.lux Re: 19.09.06, 17:37
            Gość portalu: TR napisał(a):

> Nie rozumiem dlaczego pracownicy instytucji maja to placic?

A ja nie rozumiem dlaczego pracownicy instytuji maja tego NIE placic??

Podaj jakis sensowny powod bo z tego belkotu nic nie wynika.
            "Bruksela jest nic nieznaczacym miasteczkiem,
            a jednak jak duza liczba osob pracuje tu i stazuje
            w instytucjach UE i okoloinstytucyjnych."
            • do.ki Re: 19.09.06, 19:31
              Asiunia, chyle czola przed Twoja cierpliwoscia i talentem dyplomatycznym. Gdybym
              to ja napisal co mysle o tym tekscie, to admin wycialby mnie w pien- i nie
              moglbym miec do niego pretensji. Bo tu tylko slowa powszechnie uznane za
              obelzywe sa adekwatne, IMHO.
              • asiunia.lux Re: 19.09.06, 21:29
                do.ki napisał:

> Gdybym to ja napisal co mysle o tym tekscie, to admin wycialby mnie w pien

Zaryzykuj, zobaczymy co sie stanie:))

Ja po prostu nie rozumiem skad sie u niektorych (naszczescie(!) tylko u
                niektorych) bierze taka postawa roszczeniowa: jestem eps = wszystko mi sie
                nalezy, najlepiej gratis i to natychmiast. Dla mnie jest to conajmniej
                smieszne. Tak jak bysmy malo profitowali z tego, ze epsami jestesmy...
                Jak to sie mowi - dac palec to cala reke urwie i jeszcze bedzie malo.
                I jeszcze niezadowolony, skrzywdzony przez los...

Ludzie, rachunki trzeba placic! Epsy tez.

BTW: kontraktowiec - umiesciles niezla fotke w swojej wizytowce;))
                • agent077 Re: 20.09.06, 09:26
                  Moze ja mam spiskowa teorie dziejow, ale moim zdaniem wladze belgijskie bedac
                  pewne ze instytucje juz sie z Brux nie wyprowadza staraja sie coraz bardziej
                  lupic zarowno same instytucje, jak i ich pracownikow. Przykladem tego jest
                  wspomniany wyzej podatek i sposob jego wprowadzenia. Zamiast podwyzszyc podatek
                  dochodowy na przyklad, wprowadza sie nowy podatek ktorzy musza placic wszyscy
                  zamieszkali w Brux. Kolejny przyklad to wprowadzenie bardzo wysokich taxe
                  d'enregistrement a przy tym mozliwosci odpisu od podatku czesci wydatkow na
                  nieruchomosci. Pracownik instytucji zaplaci a nie odejmie sobie nic...

A lupienie instytucji - gmina Scharbeek niedawno cofnela pozwolenie na budowe
                  zlobka dla jednej z instytucji. Za przywrocenie pozwolenia zazadala
                  udostepnienia polowy miejsc w zlobku za darmo. Moim zdaniem jest to rozboj w
                  bialy dzien...
                  • do.ki Re: 20.09.06, 09:46
                    agent077 napisał:

> Moze ja mam spiskowa teorie dziejow, ale moim zdaniem wladze belgijskie bedac
                    > pewne ze instytucje juz sie z Brux nie wyprowadza staraja sie coraz bardziej
                    > lupic zarowno same instytucje, jak i ich pracownikow.

Co w tym dziwnego? Owe instytucje, oprocz korzysci, przynosza ze soba cale
                    mnostwo klopotow, problemow i wydatkow.

> Zamiast podwyzszyc podatek
                    > dochodowy na przyklad, wprowadza sie nowy podatek ktorzy musza placic wszyscy
                    > zamieszkali w Brux.

Co w tym dziwnego? Mieszkasz w Brux, korzystaszz z tutejszej infrastruktury, to
                    chyba logiczne, ze za to placisz? W dodatku mowimy o smiesznie malej kwocie...
                    Co do podatku dochodowego- rozumiem, ze chodzi co o to, ze w ten sposob bys sie
                    wykrecil od placenia, ale zauwaz, ze po pierwsze, wysokie podatki dochodowe maja
                    negatywny wplyw na cala gospodarke, a po drugie podatek, o ktorym dyskutujemy,
                    naklada region, a podatek dochodowy to podatek federalny. Nie ten poziom. Na
                    pocieszenie powiem ci, ze i tak nie placisz podatku gminnego, ktory jest liczony
                    jako kilka procent od naleznego podatku dochodowego.

A, i mam jeszcze zla wiadomosc dla tych, ktorzy mieszkaja POZA regionem
                    Brukselskim- do was przyjdzie jeszcze podatek nakladany przez prowincje.

> A lupienie instytucji - gmina Scharbeek niedawno cofnela pozwolenie na budowe
                    > zlobka dla jednej z instytucji. Za przywrocenie pozwolenia zazadala
                    > udostepnienia polowy miejsc w zlobku za darmo. Moim zdaniem jest to rozboj w
                    > bialy dzien...

Dlaczego rozboj? Gmina ma cos, na czym moze zarobic- grunt. Gdyby to byl Twoj
                    grunt, to tez chcialbys uzyskac jak najlepsze warunki, nie? To dlaczego
                    odmawiasz gminie tego samego?

Czy Ty i inni naprawde wierzycie, ze Bruksela Pana Boga za nogi zlapala
                    dostapiwszy zaszczytu goszczenia was, a wiec wszyscy tu powinni Wam byc
                    dozgonnie wdzieczni i nosci nad Wami baldachimy od deszczu? Wolne zarty. Macie
                    interes, by tu siedziec, to placcie.
                    • agent077 Re: 20.09.06, 10:46
                      > Co do podatku dochodowego- rozumiem, ze chodzi co o to, ze w ten sposob bys
                      sie
                      > wykrecil od placenia,

Nie chodzi o wykrecanie sie od placenia. Chodzi o parktyke - wprowadzamy nowy
                      podatek obowiazujacy wszystkich, zmniejszajac przy tym inne podatki, ktorych
                      nie placa np. eurokraci.

> Dlaczego rozboj? Gmina ma cos, na czym moze zarobic- grunt. Gdyby to byl Twoj
                      > grunt, to tez chcialbys uzyskac jak najlepsze warunki, nie? To dlaczego
                      > odmawiasz gminie tego samego?

Grunt nie nalezal do gminy, chodzilo tylko o pozwolenie. To tak jakbys chcial
                      zalozyc wlasna dzialalnosc i produkowac rowery a gmina mowi: ok, ale dodatkowo
                      oddaj nam jeszcze polowe wyprodukowanych rowerow, todamy ci pozwolenie.

Acha, i wymagania takie stawiano tylko instytucjom, a nie prywatnym zlobkom. To
                      takie troche nasze podejscie - to sa pieniadze instytucji, a wiec niczyje, wiec
                      mozemy je zagarnac...

> Czy Ty i inni naprawde wierzycie, ze Bruksela Pana Boga za nogi zlapala
                      > dostapiwszy zaszczytu goszczenia was, a wiec wszyscy tu powinni Wam byc
                      > dozgonnie wdzieczni i nosci nad Wami baldachimy od deszczu? Wolne zarty. Macie
                      > interes, by tu siedziec, to placcie.

Tak wierze ze to zloty interes. Moim zdaniem umieszczenie instytucji w Belgii
                      generuje kilkaset tysiecy miejsc pracy. Najwieksza grupa obywateli wsrod
                      pracownikow instytucji to Belgowie. Do tego restauracje, hotele, firmy
                      budowlane, lotniska, koleje, taksowki...

Takze wiele firm sie lokuje w Brukseli dlatego ze to stolica Europy. Do tego
                      organizacje non-gov, lobbingowe, ambasady, przedstawicielstwa, wymieniac dalej?
                      Moze jakis kontrargument?
                      • Gość: Doki niezalogowany Re: IP: *.246-200-80.adsl-static.isp.belgacom.be 20.09.06, 11:34
                        > Nie chodzi o wykrecanie sie od placenia. Chodzi o parktyke - wprowadzamy nowy
                        > podatek obowiazujacy wszystkich, zmniejszajac przy tym inne podatki, ktorych
                        > nie placa np. eurokraci.

Sam rozumiesz, ze nie dostrzegam w tym nic zlego- to po prostu niwelowanie
                        niesprawiedliwych i nienaleznych przywilejow.

Bo eurourzednik to taki sam urzednik jak kazdy inny. Dlaczego mialby byc
                        traktowany inaczej niz jego kolega z gminy czy z ministerstwa?

> Grunt nie nalezal do gminy, chodzilo tylko o pozwolenie. To tak jakbys chcial
                        > zalozyc wlasna dzialalnosc i produkowac rowery a gmina mowi: ok, ale dodatkowo
                        > oddaj nam jeszcze polowe wyprodukowanych rowerow, todamy ci pozwolenie.

Wlasnosc wlasnoscia, a prawo do zarzadzania tez jest cos warte- o czym sie
                        wlasnie przekonujesz... Niech zyje socjalizm, nie? Sami przeciez tego
                        chcieliscie, wcielajac w zycie obecna wizje zjednoczonej Europy... no ale to juz
                        inny temat.

> Tak wierze ze to zloty interes. Moim zdaniem umieszczenie instytucji w Belgii
                        > generuje kilkaset tysiecy miejsc pracy. Najwieksza grupa obywateli wsrod
                        > pracownikow instytucji to Belgowie. Do tego restauracje, hotele, firmy
                        > budowlane, lotniska, koleje, taksowki...

Nikt sie nie spiera, ze Bruksela ma korzysci materialne z euroinstytucji- ale ma
                        je dlatego, ze placa. Akurat region byl tu traktowany po macoszemu, tzn malo
                        korzystal z euroinstytucji. Epsy to zloty interes- pod warunkiem, ze placa. Ile
                        powinni placic? As much as the traffic can bear. It's that simple.

> Moze jakis kontrargument?

Trzy:
                        1. nie ma zadnego powodu, by dawac lub utrzymywac specjalne przywileje dla osob
                        zatrudnionych w tych instytucjach. O ile przywileje dyplomatyczne sa utartym od
                        stuleci zwyczajem i dotycza niewielkiej grupy osob, o tyle tu mowimy o calej
                        hordzie, z ktorych robi sie swiete krowy- w imie czego?
                        2. jest zwykla niesprawiedliwoscia tego typu nierowne traktowanie.
                        3. po ostatnie: przeciez ich stac.
                      • Gość: paff Re: IP: *.12-136-217.adsl-dyn.isp.belgacom.be 20.09.06, 11:37
                        > Tak wierze ze to zloty interes. Moim zdaniem umieszczenie instytucji w Belgii
                        > generuje kilkaset tysiecy miejsc pracy. Najwieksza grupa obywateli wsrod
                        > pracownikow instytucji to Belgowie. Do tego restauracje, hotele, firmy
                        > budowlane, lotniska, koleje, taksowki...
                        >
                        > Takze wiele firm sie lokuje w Brukseli dlatego ze to stolica Europy. Do tego
                        > organizacje non-gov, lobbingowe, ambasady, przedstawicielstwa, wymieniac
                        dalej?
                        >
                        > Moze jakis kontrargument?

masz jakies konkretne wyliczenia? ile tych miejsc pracy powstaje tylko dzieki
                        pracownikom EU? ew scenariusz tj. ile bruxela zarabia a ile traci na tym, ze
                        epsy sa tutaj?

czy tylko tak sobie piszesz?
                        • agent077 Re: 20.09.06, 11:45
                          Zdrowy rozsadek. a co do pewnych spraw mam wyliczenia. W mojej instytucji np.
                          18% urzednikow to Belgowie. Jak na taki maly kraik to malo? Do tego praktycznie
                          wszyscy konsultanci i pracownicy kontraktowi. Bezposrednio zwiazanych z
                          instytucja jest wiec ponad 1200 Belgow. A jest to jedna z mniejszch instytucji.
                          Co do wplywu posredniego to jest raczej temat na doktorat.
                          • kontraktowiec Re: 20.09.06, 11:51

Agent 077 nie daj sie belgofilom !!! TRWAJ !!! :)

To prawda dlaczego Belgia ma az tak bardzo z tego korzystac, ze tu sa
                            instytucje?
                            Przeciez nic z siebie nie daj - vide: wspomniane przedszkola i malzonkowie.
                            Skonczmy z hipokryzja - Bruksela wygladalby teraz jak Liege gdyby nie
                            instytucje.
                          • Gość: paff tr czy 007 do ciebie pisze IP: *.12-136-217.adsl-dyn.isp.belgacom.be 20.09.06, 12:05
                            agent077 napisał:

> Zdrowy rozsadek. a co do pewnych spraw mam wyliczenia.

to prosze podaj konkrety skoro masz wyliczenia.

> W mojej instytucji np. 18% urzednikow to Belgowie. Jak na taki maly kraik to
                            malo?
                            >

jesli sie kraik nie podoba pierwszy wizer zabierze cie do krainy
                            szczesliwosci ;)

>Do tego praktycznie wszyscy konsultanci i pracownicy kontraktowi.

'praktycznie wszyscy' to wyrazenie malo matematyczne ja pytalem o wyliczenia i
                            ich zrodel - poza JBPO - jedna babcia powiedziala.

Z 3 konsultantow, ktorych spotkalem osobiscie pracujacych dla komisji w Bxl
                            1 jest Dunczykiem 2 Rumunami. Maja zalozlna dzialalnosc gosp belgijska i
                            belgijski numer VAT. Stad te plteczki o Belgach?

a ty kiedy oidpisujesz sie jako kontraktowiec jestes Polakiem czy Belgiem?

> Bezposrednio zwiazanych z instytucja jest wiec ponad 1200 Belgow. A jest to
                            jedna z mniejszch instytucji.
                            >

znow jedna z instytucji, maniejsza wieksza. Wieksza do czego?

> Co do wplywu posredniego to jest raczej temat na doktorat.

panie kolego smiem watpic, zeby doktoracie moze bylo powolywac sie na plotki i
                            mniemanologie stosowana. W doktoraci musisz pdoac zrodal inne niz JBPO. To co
                            napisales brzmi jak rozmowa miedzy epsami - cos ktos gdzies i od razu wielkei
                            halo ;)

• Gość: Sofi paff jestes nie konsekwentny IP: *.cec.eu.int 20.09.06, 12:09
                              W mojej instytucji np. 18% urzednikow to Belgowie. Jak na taki maly kraiik to
                              malo?

Chciales miec cyferki, wiec kolega podal, a ty zamiast kontrargument, to
                              odwalasz pyskowki.

Oczywiscie ze 18% to duzo, bo przy zatrudnianiu obowiazuja kryteria ludnosciowe
                              poszczegolnych MS, wiec co oni tam do cholery robia?

O zrodla danych ci chodzi? A co to za problem? Ja ci moge w ciagu 10 minut
                              sciagnac dane ludzi pracujacych w moim DG lacznie z narodowoscia i typem
                              kontraktu. Myslisz ze nie jestesmy w stanie przedstawic wiarygodnych wyliczen?
                              Tylko paff sie cos burzy, bo jak sie spotyka z konkretnym argumentem, to kaze
                              brac wizzair i spadac do domu ...
                            • agent077 Re: tr czy 007 do ciebie pisze 20.09.06, 13:40
                              > panie kolego smiem watpic, zeby doktoracie moze bylo powolywac sie na plotki
                              i
                              > mniemanologie stosowana. W doktoraci musisz pdoac zrodal inne niz JBPO. To co
                              > napisales brzmi jak rozmowa miedzy epsami - cos ktos gdzies i od razu wielkei
                              > halo ;)

Dokladnych wyliczen nikt nigdy nie dokona. Mozna co najwyzej estymowac.
                              Wiekszosc obliczen ekonomicznych jest mniej lub bardziej dokladna estymacja.
                              (wezmy chociazby taki wskaznik jak PKB czy inflacja).

A tak serio: jestes inteligentnym czlowiekiem wiec chyba zauwazasz, ze obecnosc
                              instytucji europejskich w Brux ma bardzo duzy wplyw na ekonomie i liczbe miejsc
                              pracy. Okreslenie dokladnego wplywu posredniego obecnosci instytucji w tym
                              miescie nie jest mozliwe. Chyba ze instytucje by sie wyniosly np. do Wawy i
                              wtedy by sie zobaczylo. Ach, marzenia...
                              • Gość: paff Re: tr czy 007 do ciebie pisze IP: *.12-136-217.adsl-dyn.isp.belgacom.be 20.09.06, 15:15
                                > Dokladnych wyliczen nikt nigdy nie dokona. Mozna co najwyzej estymowac.
                                > Wiekszosc obliczen ekonomicznych jest mniej lub bardziej dokladna estymacja.
                                > (wezmy chociazby taki wskaznik jak PKB czy inflacja).

czyli estymujemy i co wychodzi? wlasnie tylko pewne teorie. Jako, ze jest koszt
                                alternatywny w ekonomii mozna sie sprzeczac, ze EU wcale takeij zyly zlota dla
                                Bxl nie stanowi. Popatrz na AMsterdaam czy Kolonie. Nie ma tam instytycju EU i
                                jakos poziom zycia wcale nie jest mniejszy...

ekhm a jak to wytlumaczysz? ;)

> A tak serio: jestes inteligentnym czlowiekiem wiec chyba zauwazasz, ze
                                obecnosc instytucji europejskich w Brux ma bardzo duzy wplyw na ekonomie i
                                liczbe miejsc pracy. Okreslenie dokladnego wplywu posredniego obecnosci
                                instytucji w tym miescie nie jest mozliwe.
                                >

okladnie pewno nie bo musialbys doliczyc nielegalnych z Podlasia budujacych
                                epsom domki ;D

> Chyba ze instytucje by sie wyniosly np. do Wawy i wtedy by sie zobaczylo.
                                Ach, marzenia...
                                >

eh dla mnie tez idealna sytuacje jak sie stad wyniosa ;)

pozdro
                      • kontraktowiec Re: 20.09.06, 10:26
                        A czy urzdenicy ONZ placa podatek regionalny w Nowym Jorku?
                        Najpewniej nie, bo przypuszczam, ze tam takiego nie ma.
                        Bo czy w Polsce jest podatek regionalny?
                        • agent077 Re: 20.09.06, 10:38
                          W pelni sie zgadzam z kontraktowcem. Moim zdaniem rzad Belgijski postepuje nie
                          fair. Gdy instytucje zostaly ulokowane w Belgii przyznal im oraz ich
                          pracownikom zwolnienia z podatkow, jakie przyslugiwaly dyplomatom. Pozniej
                          natomiast zaczal wprowadzac roznego rodzaju "magiczne podatki" ktore juz nie
                          byly objete tymi zwolnieniami. To tak jakby pracownikom ambasad w Polsce
                          powiedziec byliscie zwolnieni z VAT i podatku dochodowege, ale teraz zamiast
                          VAT wprowadzamy podatek TAV i podatek od obojetnie czego i go placcie. Rzad
                          belgijski i regiony moga sobie na to pozwolic, bo koszt przeniesienia
                          instytucji gdzie indziej bylby zbyt duzy.
                          • Gość: Gribouille Re: IP: *.cor.eu.int 20.09.06, 11:30
                            Coraz lepiej zaczynam rozumiec, szczegolnie czytajac takie posty, dlaczego
                            czasem lepiej nie przyznawac sie przed tubylcami, ze jest sie urzednikiem
                            europejskim, bo wywoluje to dziwny grymas na ich twarzy. Skad ta ciagla
                            roszczeniowej postawa, "nam sie nalezy", a niby dlaczego? Mieszkamy tutaj,
                            korzystamy z tutejszej infrastruktury, a jesli ktomus sie tutaj nie podoba to
                            przeciez nikt nie bedzie go zatrzymywal na sile. Przyjedzie ktos inny.

I czy 200 Euro rocznie przy takich dochodach to duzo? To przypomina mi historie
                            z 50% doplata do abonamentu na transport miejski dla urzednikow i energie z
                            jaka u nas Comités du personnel o to walcza. Dla mnie lekka zenada. Abonament
                            STIB w Bxl=38 Euro (tak mi sie wydaje), czyli Eps dostanie 19 Euro zwrotu, w
                            koncu mu sie nalezy, bo zdal egzamin EPSO ;-)
                            • agent077 Re: 20.09.06, 11:39
                              Nie 200 Euro to nieduzo. Wedlug moic obliczen oddaje rzadowi belgijskiemu ok.
                              25 - 30 % moich dochodow, a to juz sporo za korzystanie z infrastruktury (do
                              zadnych swiadczen spolecznych nie mam prawa). Skad te obliczenia: 21 % podatku
                              Vat, do tego akcyza na paliwo, podatki od samochodow (roczny i mise en
                              circulation), do tego podatek od wywozu smieci (wliczony w cene kolorowych
                              workow), taux d'enregistrement (jezeli chcialbym kupic nieruchomosc). Czy cos
                              pominalem? 1000 EURO Jak na korzystanie jedynie z infrastruktury to jest jednak
                              sporo, nie uwazasz??
                              • do.ki Re: 20.09.06, 11:49
                                agent077 napisał:

> Nie 200 Euro to nieduzo. Wedlug moic obliczen oddaje rzadowi belgijskiemu ok.
                                > 25 - 30 % moich dochodow

No i dobrze. Ciesz sie, ze tylko tyle. Lokalni maja gorzej.

> 1000 EURO Jak na korzystanie jedynie z infrastruktury to jest jednak
                                > sporo, nie uwazasz??

Nie, nie uwazam.
                                • agent077 Re: 20.09.06, 11:58
                                  A widziales ta infrastrukture za 1000 euro? Ja ogladam metro codziennie, i
                                  uwazam ze to drogo. :)

Lokalni korzystaja z ubezpieczen spolecznych - allocation de chomage, system
                                  ubezpieczen zdrowotnych szkoly etc.

A poza tym sami zdecydowali jakie podatki chca placic, i ile chca miec rzadow,
                                  parlaemntow i innych temu podobnych ktore musza pozniej utrzymywac z podatkow
                                  utrzymywac.
                                  • do.ki dosc bedzie 20.09.06, 12:06
                                    > A poza tym sami zdecydowali jakie podatki chca placic, i ile chca miec rzadow,
                                    > parlaemntow i innych temu podobnych ktore musza pozniej utrzymywac z podatkow
                                    > utrzymywac.

No i sami decyduja- bo takie ich prawo- ile maja dolozyc do kotla "ciala obce".
                                    Masz wybor- zostan jednym z nich, wyjedz albo dostosuj sie.

Dyskusja powoli przeradza sie w bicie piany. Robisz z igly widly, nie tylko ty
                                    zreszta. Jasne, ze placenie podatkow nie jest mile, ale akurat trudno mi zdobyc
                                    sie na sympatie wobec marudzenia "ucisnionych podatkami" epsow, bo to doprawdy
                                    przegiecie.
                              • Gość: Gribouille Re: IP: *.esc.eu.int 20.09.06, 12:03
                                Ale nie tylko ty to placisz. Belg czy inny "zwykly" mieszkaniec Bxl jest
                                zwolniony z tych podatkow?

A jesli nie chcesz placic Vat-u, akcyzy, podatku od samochodu czy
                                nieruchomosci, to znajdz taki kraj gdzie na podstawie konkursu i otrzymania z
                                tego powodu jakiegos tam statusu otrzymasz te wszystkie przywileje. I daj mi
                                znac;-)

Dlaczego sadzisz, ze eurourzednik to swieta krowa, albo wybraniec bogow? Praca
                                jak kazda inna i mimo wszystko duzo przywilejow, ktorych gdzie indziej nie ma.
                                A tak na marginesie, przeciez jesli komus to nie odpowiada to zawsze mozna
                                poszukac jakiegos zajecia poza instytucjami.
                        • kapitan_ameryka Re: 20.09.06, 11:44
                          kontraktowiec napisał:

> A czy urzdenicy ONZ placa podatek regionalny w Nowym Jorku?
                          > Najpewniej nie, bo przypuszczam, ze tam takiego nie ma.
                          > Bo czy w Polsce jest podatek regionalny?

Placa. W USA zadna instytycja miedzynarodowa nie jest zwolniona od placenia
                          podatkow. Wyjatkiem sa Ambasady, ale pracownicy ambsad juz je placic musza,
                          dlatego prawie wszystko co jest zwiazane z pobytem pracownikow tam jest
                          zalatwiane przez ambasady - z wyjatkiem zakupow prywatnych ;-)
                  • byly_eurokrata Jude L. 20.09.06, 10:30
                    kontraktowiec napisał:

> Asiuniu dziekuje
                    > w koncu moja wlasna ;)

Kontraktowiec, to Ty kurde grales w moim ulubionym filmie "Gattaca"? Moge
                    dostac autograf?
    • do.ki no to moze konstruktywnie 20.09.06, 20:48
      Z powyzszych rozwazan wynika, ze siedziba administracji wspolnotowej powinna byc
      eksterytorialna, bo przeciez tu chodzi o to, ze jakos mozna pogodzic sie od
      biedy z mieszkaniem w Brukseli, ale juz nie w Belgii. Co ciekawe, jako
      korzystniejszy wybor jawi sie Luksemburg, tylko ze skoro Bruksela to dziura bez
      znaczenia, to jak nazwac Lux? "the middle of nowhere"? No ale zbaczamy z tematu.

Eksterytorialnosc wiec. Najlepiej wyspa, zeby nikt sie nie zakradl i zeby nie
      mozna sie bylo urywac z roboty, no nie? Istniejace wyspy nie spelniaja wymagan-
      sa albo za daleko, albo klimat nie taki. Panstwa wyspiarskie (np Malta) tez nie
      bardzo wchodza w gre- za duzo tubylcow. Moze od biedy nadalaby sie jakas wysepka
      na Morzu Egejskim, ale nie licze na to za bardzo. Trzeba wiec taka wyspe
      zbudowac. W Emiratach robia takie rzeczy, wiec i Europa sobie poradzi. Porzadna
      500-hektarowa wyspa (to bedzie mniej wiecej tyle powierzchni, ile liczy sobie
      Watykan- jakos sie pomiescicie, nie?), zadaszona, z wszytkim co trzeba.

Co wy na to?
      • asiunia.lux Re: no to moze konstruktywnie 20.09.06, 23:38
        Hmmm.... pomysl nieglupi. Ale,..... ale tylko pod warunkiem, ze nie trzeba
        bedzie placic zadnych taxe regionale a charge des chefs de menage.
        Pod warunkiem, ze za NIC nie trzeba bedzie placic!
        Bo placic to nam, ale nie my... Phii

To jak? Beda taxy czy nie?? Jesli nie, to syp piach gdzie popadnie,
        nawet na Saharze. I tak pojdziemy!

A Lux? Nie wiem dokladnie. Gdzie lezy nowhere?
        ;))
            • kontraktowiec Re: 21.09.06, 09:17
              Zgadzam sie z do.ki'm, ale ....

Wiec tak, eksterytorialnosc ) dystrykt wspolnotowy
              na wzor Waszyngtonu (nie jest czescia zadnego stanu).

Bruksela jest dziura, nawet w porownaniu z takim wiejskim
              miasteczkiem Warszawa, o Paryzu, Londynie, Barcelonie, Mediolanie,
              Rzymie czy nawet Hamburgu nie wspominajac.

I to ma byc ta "stolica" Europy??

Spojrzcie wokol i zaplaczcie za co placimy (nieduzo ale zawsze)
              to ma byc infrastruktura? Dziury jak w Polsce (fakt, ze chociaz tu sa
              Autostrady)
              spojrzcie na jakosc drog we Vlaams Brabant.
              Spojrzcie na tutejsze pelne kurzu kina.
              Spojrzcie na wspaniale centra handlowe i obiekty sportowe.
              Spojrzcie i razem ze mna zaplaczcie.

Tylko bez "argumentow" w stylu 'mozesz wracac',
              bo chce pracowac dla UE nie tylko dla forsy tylko dlatego,
              ze od lat jestem glebokim uniofilem.

• Gość: Doki niezalogowany Re: IP: *.246-200-80.adsl-static.isp.belgacom.be 21.09.06, 10:11
                > spojrzcie na jakosc drog we Vlaams Brabant.

Patrze. Zupelnie niezla, spokojnie wytrzyma porownanie z traktami w Warszawie.

> Spojrzcie na tutejsze pelne kurzu kina

Chyba do roznych kin chodzimy.

> Spojrzcie na wspaniale centra handlowe i obiekty sportowe.

Patrze. Centra handlowe moze mniejsze, ale obiekty sportowe i rekreacyjne o
                wiele lepsze.

> Spojrzcie i razem ze mna zaplaczcie.

Ani mysle. jestes tendencyjny i tyle.
                • kontraktowiec Re: 21.09.06, 11:50
                  Paffciu
                  Specjalnie dla Ciebie zostane i bede rozsmieszal dalej. :)
                  Z tematu wylatuje, bo juz mi sie to znudzilo
                  i wydaje mi sie, ze zyjemy w rzeczywistosciach rownoleglych.
                    • kontraktowiec Re: 21.09.06, 14:52
                      Paffciu, chyba wiesz dlaczego sie tu zjawilem. ;)
                      Faktem jest, ze zostalem tu bo dostalem propozycje
                      swietnie platnej pracy, jakiej nie zdobylbym w Polsce.
                      Kasa jest wazna, ale czy to przeczy temu ze robie to
                      tez z idei.
                      Gdybym glosowal przeciw UE w referendum, na pewno nie podjalbym
                      takiej pracy. (w NATO na przyklad przy moich dzisiejszych
                      pogladach bym jej nie podjal)

Swietnie wiec godze ideologie z kasa :)

Co do pierdzenia w stolek polemizuje - dzis nie mialem czasu na lancz
                      (caly przegadalem na forum ;) i posiedze jak wczoraj i przdewczoraj do 20
                      (b. czesto mi sie to zdarza).

• Gość: paff Re: IP: *.7-136-217.adsl-dyn.isp.belgacom.be 21.09.06, 16:59
                        > Paffciu, chyba wiesz dlaczego sie tu zjawilem. ;)
                        > Faktem jest, ze zostalem tu bo dostalem propozycje
                        > swietnie platnej pracy, jakiej nie zdobylbym w Polsce.

swietnie platnej? coz to kwestia definicji dla mnie praca w EPSO jest dosc
                        srednio platna bo wiem ile placa to dane publiczne ;)

> Kasa jest wazna, ale czy to przeczy temu ze robie to
                        > tez z idei.

przeczy

> Swietnie wiec godze ideologie z kasa :)
                        tja wlasnie o tym mowie

> Co do pierdzenia w stolek polemizuje - dzis nie mialem czasu na lancz
                        > (caly przegadalem na forum ;) i posiedze jak wczoraj i przdewczoraj do 20
                        > (b. czesto mi sie to zdarza).

a) policz ile dzis postow wyslales i x ile minut spedzasz nad kazdym postem
                        b) od kiedy siedzenie w pracy = praca ?!
                        c) tego posta wylales o 14:52 to tez przerwa na lancz?

Caluski ;)
                        • asiunia.lux Re: 21.09.06, 17:35
                          Gość portalu: paff napisał(a):

> c) tego posta wylales o 14:52 to tez przerwa na lancz?

A Ty slonko, jak wysylasz posty o 11.37 czy o 15.15 to lez lanczyk? ;))
                          (nie odpowiadaj bo jeszcze glupio wyjdzie;))

Pawcio, ja mam do Ciebie jedna ogromna prosbe: nie powtarzaj ciagle tego samego
                          bo to juz strasznie sie znudzilo:(
                          Uswiadomiles nas juz dawno temu, ze my nie pracujemy tylko etaty mamy i wiemy,
                          ze w godzinach 9-17 to tylko forumujemy i domy budujemy...
                          My to wszystko juz wiemy, jest tak a nie inaczej, wiec nie powtarzaj tego w co
                          drugim poscie, tylko w co dziesiatym, dobra? Pawcio, zogodz sie i nie daj sie
                          prosic....;))

• kontraktowiec Re: 21.09.06, 09:12
          placic tak, ale nie Brukseli a do budzetu UE.
          Jestem za, bo de facto to kraje czlonkowskie
          sponsorujace eurokratow sponsoruja regiony, w ktorych mieszkaja,
          nieprawdaz?
      • do.ki Re: Ja wyprowadzilam sie z Brukseli wiosna - ale 21.09.06, 17:13
        Gość portalu: Ekonomist(k)a napisał(a):

> 2006 jeszcze w niej mieszkalam. Jak rozumiem, tez podatek powinnam zaplacic.
        > Czy Waszym zdaniem dostane pismo na nowy adres, czy powinnam sie skontaktowac z
        > wlascicielem bylego mieszkania?

Niewykluczone, ze dostaniesz. Mnie i jeszcze jednego kumpla znalezli w Polsce
        (to bylo dawno) wzywajac do zaplacenia podatku drogowego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka