Dodaj do ulubionych

czy kontraktowy moze być jako temporary??

16.12.06, 11:46
Witajcie może to trochę dziwne pytanie ale już wyjaśniam. Zdałam w ubiegłym
roku testy na pracownika kontraktowego. Otrzymałam wczoraj maila, z wstępnym
pytaniem czy byłabym zainteresowana przyjazdem na interview, w którym jest
napisane „We are able to offer a temporary agent contract to those nationals
coming from the new Member States with a maximum duration of 3 years”. A o ile
mnie pamięć nie myli jest zasadnicza różnica w uposażeniu kontraktowego i
tymczasowego. Czy faktycznie osoba po egzaminie na contract agent może zostać
zatrudniona jako temporary agent??? Czy po prostu osoba która do mnie pisała
wyraziła się nieprecyzyjnie. Pozdrawiam Patrycja

PS. Proszę mnie nie odsyłać do statutu, poczytam go sobie jak tylko skończę
świąteczne porządki ;-)

Obserwuj wątek
    • byly_eurokrata Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? 16.12.06, 11:54
      z tymi kontraktowymi i temporary to jakas zadyma, chyba kazda instytucja robi,
      co jej sie podoba. Niby teraz mieli byc tylko kontraktowi.
      Ja nie czytalem dokladnie statutu w kontekscie roznic miedzy kontraktowymi i
      temporary, ale na forum ludzie zgodnym chorem twierdza, ze status temporary
      jest lepszy niz contrac agent.
      Po prostu napisz do tej osoby, ze slyszalas, ze sa dwie rozne katogerie
      pracownikow, jednyi temporary inni contract i czy moglabys otrzymac
      potwierdzienie, o jaka kategorie tu chodzi konkretnie, bo innaczej rozpocznie
      sie dlugi watek ze spekulacjami, ktore te ci nic nie dadza
          • paw_dady byly wiecznie zywy? 16.12.06, 12:04
            byly_eurokrata napisał:

> paw, nie wykolejaj tutaj watku! ;-)
            > Jak byly zostanie przyszlym, to bedzie ponadczasowy!

bedzie wiec konflikt czasow - byli i przyzly a co z terazniejszym? konflikt
            filozofowie beda widziec jako kwestie czasu w ujeciu fizyki oraz gramatyki ;)

Hmm z innej strony byly wiecznie zywy - brzmi znjaomo. Az lodowke boje sie
            otworzyc.

Uszanowania
            PD
            • byly_eurokrata Re: byly wiecznie zywy? 16.12.06, 12:10
              Hmm z innej strony byly wiecznie zywy - brzmi znjaomo. Az lodowke boje sie
              > otworzyc.
              Łomatko, tylko nie wiecznie żywy! Az odpukalem w niemalowane, splunalem trzy
              razy przez lewe ramie i nawet sie przezegnalem dodaj na koniec profilaktycznie
              ortodoksyjne "hospady pamyłuj"; jakies 700 m od mojego mieszkania jest
              synagoga, dzisiaj sobota (ja nigdy nie wiem, jak to jest z tym szabasem: z
              piatku na sobote czy z soboty na niedziele?), to jezscze w drodze po zakupy
              moge im dac na świeżą macę, byle tylko wiecznie żywy sie nie odmroził!
              • paw_dady klasyk forum - rewolucja inaczej 16.12.06, 12:27
                byly_eurokrata napisał:

> Łomatko, tylko nie wiecznie żywy! Az odpukalem w niemalowane, splunalem trzy
                > razy przez lewe ramie i nawet sie przezegnalem dodaj na koniec
                profilaktycznie
                > ortodoksyjne "hospady pamyłuj";

jak to nie chcesz byc Klasykiem Formu? 3 profile: Byly, Przyszly i mczapl ;)
                a za nimi powiwaja flagi i tlum epskowo-chlopski spiewa o przyszlosci EU.

Asiunia robi za Roze luxemburg. A ci co pal i kaszla za Ludwika Warynskiego,
                patrona koparek oraz emigrantow - "i umarl i wrocil do kraju"

> jakies 700 m od mojego mieszkania jest
                > synagoga, dzisiaj sobota (ja nigdy nie wiem, jak to jest z tym szabasem: z
                > piatku na sobote czy z soboty na niedziele?), to jezscze w drodze po zakupy
                > moge im dac na świeżą macę, byle tylko wiecznie żywy sie nie odmroził!

Wiesz, ze Lenny byl Hazarem nie Rosjaninem i poslugiwal sie Jidisz plynnie. Ale
                nie jestem pewien czy w synagodze bylby mile widzieny. Idz sie zapytaj ;)

Uszanowania
                PD
    • Gość: anbxl Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? IP: *.183-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 16.12.06, 13:36
      kttosia ja tez jestem po egzaminie epso porta i tez juz od pazdziernika
      dostalam wiele propozycji,a z nich wybralam konkretna i zapewniam ciebie,ze po
      przestudiowaniu wszystkiego i dobrych radach ludzi ze srodka tempo kontrakt
      jest duzo interesujacy tylko.......uwazaj zebys nie przyjezdzala z PL jako tzw
      slup-mamy kogos a musimy zaprosic min 7 osob na interview-tak z taka historia
      spotkalam sie,a ostatnio w koncu wytlumaczono mi powod ostatniej branki na nowe
      EU10-podobno w komisji musza zapewnic equilibre i jak nie zatrudnia kogos z 10
      to beda musieli z Rumunii lub Bulgarii,a jak nie to przepadnie im etat i
      spotkalam sie z jedna taka sytuacja ze w pewnym dg i unicie az 3 tempo (po 7 i
      13 latach pracy)musza zmienic miejsce pracy bo wlasnie ktos z nwych zajmie ich
      miejsce-najpierw atmosfera byla booofff ale zmieniono nastawienie,a sama pani
      dyrektor wytlumaczyla mi jak przebiegaja wewnetrzne egzaminy u nich-tak co
      innego na stronie epso i z moich doswiadczen,a co innego uslyszalam...Tylko nie
      wiem czy owa pani zbytnio nie wyolbrzymia bo nie miala rozeznania jezeli chodzi
      o dlugosc zalatwiania spraw w HR
    • Gość: Texas Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? IP: 88.147.21.* 16.12.06, 14:55
      >Czy faktycznie osoba po egzaminie na contract agent może zostać
      > zatrudniona jako temporary agent???

Widzisz "najzabawniejsze" jest to, ze nie ma zadnych konkursow na temporary
      agent, wystarczy, ze szefowi spodoba sie Twoje CV i dostajesz kilkuletni
      kontrakt z pensja na poziomie "fonctionnaire".
      Za to na kategorie nizsza, gorsza placowo organizuje sie kilkuetapowe konkursy.
      Na prozno staram sie odnalezc w tym jakas logike;)

Pazdr:)

• byly_eurokrata Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? 16.12.06, 15:01
        Texas, to nie do konca prawda, ze temporary dostaja prace na gebe.
        Ja swojego czasu musialem zdawac egzamin pisemny i ustny na temporary. Wybrano
        jakies 20 osob z bazy danych, do ktorej kazdy mogl sie zglosic w 2003 r. a po
        tym skroconym ezgaminie przyjeto chyba 6 osob. Czyli mozna powiedziec, ze byla
        konkurencja 1-3/4, podobna do konkurencji na zwyklych konkursach po zdaniu
        preselekcji. Efekt byl taki, ze u mnie praktycznie wszyscy zdali potem konkurs,
        a w Komisji, gdzie zatrudniali na piekne swiadectwa, tempy masowo nie zdawaly.

Jak sie przyjmuje temporary to zalezy do instytucji/unitu, w kazdym badz razie
        nie wszedzie za friko
        • Gość: Texas Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? IP: 88.147.21.* 16.12.06, 15:45
          Byly, niestety (pisze niestety, bo uwazam, ze to nie do konca sprawiedliwa
          praktyka) ale od co najmniej roku wszystkie stanowiska temporary w moim DG byly
          obsadzone tylko na podstawie CV i rozmowy kwalifikacyjnej.

Znam wiele osob na kontrakcie z innych DG, zadna nie wspominala o egzaminie.

Wydaje mi sie, ze czasy skroconych egzaminow na tempow juz minely.

Pzdr:)

• Gość: anbxl Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? IP: *.183-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 16.12.06, 15:57
        A ja wiem inaczej................w trzech miejscach podczas interview
        powiedzieli mi ze wlasnie byli zobowiazani korzystac z bazy danych z egzaminu
        kontraktowego i tylko i wylacznie wgre wchodzily nowe panstwa.HR to
        potwierdzil,a i to sprawdzilo sie,kiedy nie bylam zainteresowana interview w dg
        trade i podrzucilam jednej forumowiczce-byla na interview-wszystko bylo oki az
        nie zapytali sie z ktorej grupy po konkursie kontraktowym jest....Dyzurna moze
        to potwierdzic
        pix zalapales sie na tempo po 1 grupie no to gratuluje,bo znam osoby,ktore
        owszem byly zapraszana na interview,ale potem twierdzono,ze musza wziasc kogos
        z wyzszej grupy
        • byly_eurokrata Re: czy kontraktowy moze być jako temporary?? 16.12.06, 16:11
          anbxl: znasz troche instytucje unijne, to wiesz, ze antything is possible.
          Pewnie jest i tak i tak. Generalny trend jest, zeby nie przyjmowac ludzi bez
          zadnych konkursow w ogole, ale jak dany HoD sie nie interesuje sprawa, to HoU
          sobie przyjmuwa wedlug wlasnego widzimisie. Nie ma sensu sie spierac, w unicie
          a w instytucji b moze byc tak, a w unice c w instytucji d kompletnie innaczej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka